چاپ کتاب

سلام و خسته نباشید. سوالی داشتم در مورد صفحه آرایی کتاب، ممنون میشم اگر اطلاعی دارید پاسخ بدید، کارم خراب شده. ممنونم
اندازه متن در قطع وزیری رو که باید 12 در 19 باشه، در ورد باید با تنظیم حاشیه ها ایجاد کرد؟
اندازه کاغذ در قطع وزیری می تونه 17/5 در 24/5 باشه؟
باید اندازه متن در وزیری، 12 در 19 باشه، اگر برای صفحات کتاب حاشیه هایی به صورت تصاویر و اشکال در نظر گرفته شده باشه، در چپ و راست و بالا و پایین، این حاشیه ها باید داخل اون 12 در 19 باشن؟
اگر اندازه کاغذ در ابعاد 17/5 در 24/5 باشه، در صحافی مشکل ایجاد میشه؟
و میگن که فایل متن باید در B5 باشه و در صحافی میشه 17 در 24، یعنی اندازه کاغذ رو باید B5 انتخاب کنم؟ یا اینکه دستی 24 در 17 رو وارد کنم؟ من دستی 17/5 در 24/5 وارد کردم.
و داخل ورد دو نوع B5 هست، یکی JIS و یکی ISO، کدوم یکی باید باشه؟ بینهایت بینهایت سپاسگزارم.

ejrakar

New Member
سلام
اندازه کاغذ در قطع وزیری می تونه 17/5 در 24/5 باشه؟
بله اندازه کاغذ در وزیری 17/5 در 24/5 است
اندازه متن در وسط بستگی به سایز متن و حاشیه ها و اندازه بردر است
باید اندازه متن در وزیری، 12 در 19 باشه، اگر برای صفحات کتاب حاشیه هایی به صورت تصاویر و اشکال در نظر گرفته شده باشه، در چپ و راست و بالا و پایین، این حاشیه ها باید داخل اون 12 در 19 باشن؟
نه حاشیه ها لازم نیست در بردر متن باشند ممکنه بیرون باشند
اگر اندازه کاغذ در ابعاد 17/5 در 24/5 باشه، در صحافی مشکل ایجاد میشه؟
شما در نظر بگیرد حدود نیم سانت از اطراف برش میخوره بعد ازچاپ
و میگن که فایل متن باید در B5 باشه و در صحافی میشه 17 در 24، یعنی اندازه کاغذ رو باید B5 انتخاب کنم؟ یا اینکه دستی 24 در 17 رو وارد کنم؟ من دستی 17/5 در 24/5 وارد کردم.
و داخل ورد دو نوع B5 هست، یکی JIS و یکی ISO، کدوم یکی باید باشه؟ بینهایت بینهایت سپاسگزارم.
این کار لازم نیست شما در ورد همون اندازه اصلی رو وارد کن

جدیدترین ارسال ها

بالا