پیشنهاد ساختار بانک اطلاعاتی

enthusiasted

New Member
سلام. من می خوام یه سیستم امتیاز دهی عمومی درست کنم که توی دیتابیس ذخیره بشه. مثلا فرض کنیم که در یک مدرسه می خواهیم به دانش آموزان از لحاظ درس های مختلف امتیاز بدیم. خودم یه همچین ساختاری رو واش در نظر گرفتم.

یک جدول برای دانش آموز:
0 - آی دی
1- نام
2- عکس

یک جدول برای درس:
0- آی دی
1- نام درس

یک جدول برای ارتباط بین درس و دانش آموز. هر دانش آموز درسهای خاصی را دارد. پس توی یک جدول مشخص می کنیم که چه دانش آموزی چه درسی دارد. مثلا اگر آی دی دانش آموز 5 باشد می تواند در این جدول دارای 3 رکورد باشد که نشان دهنده این است که او دارای سه درس است. و همچنین دانش اموز 7 دارای 2 درس است.
0- آی دی
1- آی دی دانش آموز
2- آی دی درس
مثلا:
رکورد - آی دی دانش آموز - آی دی درس
1 5 6
2 5 3
3 5 2
4 7 3
5 7 5

یک جدول برای کاربران که قرار است به این دانش آموزان امتیاز بدهند.
0- آی دی
1- نام کاربری

یک جدول نهایی نیز برای امتیاز ها. امتیاز ها یا مثبت هستند یا منفی. و ترجمه این جدول این است که مثلا 40 کاربر به دانش اموز شماره 5 در درس شماره 4 امتیاز مثبت داده اند و 12 نفر امتیاز منفی. به این صورت:
0- آی دی
1- امتیاز (مثبت یا منفی)
2- آی دی دانش آموز
3- آی دی درس
4- آی دی کاربر
مثلا:
رکورد - امتیاز - دانش آموز - درس کاربر
1 + 5 2 6
2 + 5 2 7
3 - 5 2 9
4 + 5 3 6
5 - 5 2 5
یعنی: کاربر 6 در درس 2 به دانش آموز 5 مثبت داده است ولی کاربر 9 به او منفی داده است.

این روش به نظر من رسید، ولی حدس می زنم که بعد از گذشت زمان جدول ها حجم بالایی را اشغال کنند و هنگام بازخوانی دچار مشکل شوند. مخصوصا جدول امتیاز دهی بیشترین رکورد را خواهد داشت. اگر راه بهتری برای اجرای این طرح وجود دارد لطفا مرا راهنمایی کنید.

omid_p30

Member
به نظرم خوبه . نگران نباش مشكلي پيش نمياد. اگر سيستم امتياز دهي دستي هستش كار ديگه اي نميشه كرد. مجبوري همين تعداد جدول داشته باشي.

mosi20

Active Member
برات مهم هست که بعدا جزئیات هر نظرسنجی را ببینی؟
و اینکه برات مهم هست که کدوم کاربر به چه دانش آموزی رای داده؟

enthusiasted

New Member
سلام. آره خیلی مهمه. اصلا می خوام از این نظرسنجی ها کلی نتیجه گیری کنم و آمار درست کنم. مثلا بهترین 10 دانش آموزی که در درس شیمی موفقند. خلاصه با آمارش خیلی کار دارم. پیشنهاد جالبی داری لطفا؟

shadel_shah

Member
PHP:
سلام 
لطفا در ساختن دیتابیس وجدول در wamp server ونحوه connect شدن آن در php در dreamveare به من کمک کنید 
[email protected]
چرا یهویی اینجا ..؟!! فک نکنم کار قانونی یی باشه ها ..!!

shadel_shah

Member
PHP:
سلام 
لطفا در ساختن دیتابیس وجدول در wamp server ونحوه connect شدن آن در php در dreamveare به من کمک کنید 
[email protected]
چرا یهویی اینجا ..؟!! فک نکنم کار قانونی یی باشه ها ..!!

k2-4u

Well-Known Member
در نرمالسازی . برای
اینکه بعدا دچار مشکل نشی لازمه تا امکان داره فیلد ها رو خورد کنی
برای مثال نام در یک فیلد و نام خانوادگی رو در یه فیلد دیگه قرار بدی

جدیدترین ارسال ها

بالا