پلاگین های Free Man

Free Man

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
با سلام تا چند روز آینده وب سایت راه اندازی می شود.

attachment.php

پیوست ها

• CodeCenter.ir.jpg
    CodeCenter.ir.jpg
    22.1 کیلوبایت · بازدیدها: 100

K@M@L

Well-Known Member
سلام

آقا محسن این راه اندازی وب سایت به کجا رسید ؟

واقعا خیلی طولش دادین ... :mad:

من یکی که واقعا خسته شدم از بس منتظر موندم ، :cry:

خدا وکیلی هر روز چند مرتبه در روز به انجمن سر میزنم ، فقط بخاطر این که ببینم خبری از شما شده یا نه ؟

کار پلاگین سازی به کجا رسید ؟ چه خبر از آپدیت ها ؟ چه خبر از پلاگین های جدید ؟

راستی میخواستم بگم که پلاگین IMGProcessor رو هم آپدیت کردین ،

لطفا این پلاگین رو یه آپدیت درست و حسابی کنید تا حداقل در زمینه عکس ها هم یه پلاگین درست و حسابی وجود داشته باشه .

چاره دیگه ایی ندارم جزء منتظر موندن ...:sad:

Free Man

با سلام ،

دوست عزیز k@m@l حق با شماست ، در وقت مقرر نتوانستم کارهای گفته شده را انجام دهم.

همینجا از تمامی دوستان معذرت می خواهم که این همه طول کشید.

درام سعی خودم را میکنم ، و به احتمال زیاد فردا نسخه ی جدید رایگان UO را ارائه خواهم کرد.

بله Image Processor جدید امکانات و قابلیت های زیادی دارا می باشد.

تا بیستم چندتا از آنها آماده می شوند .

موفق باشید.

Free Man

با سلام ،

نسخه ی رایگان UO درست شد ، و در حال ساخت دمو برای آن هستم.

فردا آن را ارائه خواهم کرد .

دوستان ، خلاصه شرمنده ، امروز هم نشد. :sad:

یکی از امکانات جدید در UO 2.3 رایگان :

اضافه کردن ImageList به ListView و امکان Select کردن آیتم ها به وسیله ی کدنویسی.

attachment.php

پیوست ها

• lv.png
    lv.png
    6.1 کیلوبایت · بازدیدها: 73

Free Man

پیوست ها

• UO Lite Version 2.3 DLL.zip
    718.3 کیلوبایت · بازدیدها: 70
  • UO Lite Version 2.3.part4.rar
    362.3 کیلوبایت · بازدیدها: 247
  • UO Lite Version 2.3.part3.rar
    976.6 کیلوبایت · بازدیدها: 283
  • UO Lite Version 2.3.part2.rar
    976.6 کیلوبایت · بازدیدها: 275
  • UO Lite Version 2.3.part1.rar
    976.6 کیلوبایت · بازدیدها: 326
آخرین ویرایش:

Silver PC

Well-Known Member
سلام
محسن جان مثل همیشه ترکوندی
من یک جاش غلط املایی احساس کردم
به جای اینکه بنویسید CodeCenter نوشتیدCoderCenter
اگه من بد دیدم منو ببخشید

Free Man

سلام ،

درست دیدید ، آخه شب بود ندیدیم !!! :wink:

این هم اصلاح شده ی پلاگین ، حجمش هم 1KB کمتر است.

لینک دانلود : اینجا

پیوست ها

• UO Lite 2.3DLL.zip
    717.9 کیلوبایت · بازدیدها: 272

K@M@L

Well-Known Member
سلام

تشکر میکنم بخاطر این پلاگین جالب

نسخه مجانی uo یه سری مشکلات داره از جمله :

1- آبجکت History Graph در ویندوز Seven کار نمی کنه در حالی که در نسخه قبلی پلاگین بدون مشکله...

2- Progress Bar در ویندوز Seven مدام Refresh میندازه بازهم در نسخه قبلی بدون مشکله

3- در ListView حتی اگر از آیکون استفاده نکنیم بازهم فضای خالی آن باقی میمونه که امیدوارم در نسخه های دیگه چنین چیزی نباشه

---------------------

در پلاگین Image Processor آیا ویژگی تشخیص فرمت ( پست 27 ) رو قرار دادین ؟

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
1- آبجکت History Graph در ویندوز Seven کار نمی کنه در حالی که در نسخه قبلی پلاگین بدون مشکله...
من هم از ویندوز 7 استفاده میکنم
این شی بدرستی کار میکنه، ولی تا زمانی که روش کلیک نشده باشه، یا بهتر بگم وقتی من روی این آبجکت کلیک میکنم و نگه میدارم و موس رو حرکت میدم (به نوعی میشه Drag)، این شئ ناپدید میشه و صفحه ش هم خاکستری میشه
بعضی مواقع هم باعث کرش کردن پنجره ی Designer میشه.

ممنون از پلاگین خوب و بسیار مفیدتون، خیلی بهتر شده بخصوص آبجکت ListView که خیلی بهتر و کاملتر شده
تشکر و خسته نباشید.

موفق باشید.

Free Man

با سلام ،

ممنون دوست عزیز Nevercome .

دوست گرامی K@M@L عزیز ، در مورد مشکل اول صحبت nevercome بسیار درست است.

مشکل دوم هم ، من که چنین چیزی رو ندیدم ، مگر اینکه از یک پلاگین دوبار در صفحه استفاده کنید.

در مورد مشکل سوم هم بله در این شی به طور پیش فرض این فضا اختصاص یافته است.

که بیشر از این اشیا به صورت زیر استفاده می شود.

attachment.php

در ضمن من برای بار دوم مشکلی ندیدم ، به طور مثال آن فضایی که خالی است ، کمبود یک دستور می باشد

که آیتم ها را 16 پیکسل شیفت دهد به چپ. و این مشکل نیست ، خصوصیت این شی است.

در نسخه های دیگه اصلا چنین شی ای وجود ندارد ، این شی یک شی استاندارد و موجود است ، اما در نسخه های

تجاری اشیا را از مبنا کدنویسی کرده ام ، که دارای امکانات و قابلیت های بسیار گسترده ای هستند.

در مورد Image Processor هم هنوز کار کدنویسی آن را به صورت جدی شروع نکردم ، در کنون روی یک پلاگین جدید

دارم کار میکنم.

ممنون از توجهی که در مورد پلاگین داشتید.

پیوست ها

• 1.png
    1.png
    4.6 کیلوبایت · بازدیدها: 88

peyman136

یکی از مسایلی که میتونه مهم باشه چپ به راست کردن لیست ویو هستش قبلا هم گفته بودم این پلاگین ایرانه و حیف که این امکان رو نداشته باشه چون فارسی از راست به چپ نوشته میشه و این اصلا خوشایند نیست که این امکان توی این پلاگین نباشه امیدوارم در نسخه های آینده لحاظ بشه

Free Man

دوست عزیز peyman136 ،

در نسخه ی اصلی و تجاری هم امکان تنظیم افقی و هم عمودی موجود می باشد.

به این معنی که شما هم می توانید چپ ، راست و وسط چین کنید و هم از عمود ، بالا پایین و وسط چین نمایید.

attachment.php

attachment.php

و همچنین پشتیبانی کامل از یونیکد (تمامی زبانهای زنده ی دنیا)

Save و Load کردن از فایل و همچنین قابلیت خروجی گرفتن با فرمت HTML .

این فقط کمی از امکانات ListView و StringGrid در نسخه ی کامل بود.

برای اطلاع به تمامی دوستان : Useful Objects Lite 2.3 تنها ،نسخه ی رایگان ، همگانی ، محدود شده

و ساده ی UO می باشد و نسخه های اصلی که نام UO Ultimate و UO Power Pack را یدک می کشند ،

نمایندگان اصلی این پلاگین ایرانی هستند.

پیوست ها

• 2.png
    2.png
    807 بایت · بازدیدها: 167
  • 5.png
    5.png
    435 بایت · بازدیدها: 156
آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
در نسخه ی اصلی و تجاری هم امکان تنظیم افقی و هم عمودی موجود می باشد.

به این معنی که شما هم می توانید چپ ، راست و وسط چین کنید و هم از عمود ، بالا پایین و وسط چین نمایید.

درود بر شما و تشکر بابت پلاگین های بسیار مفیدی که برای ما عرضه می کنید. من خواستم خواهش کنم از شما که اگر امکان پذیر هست دستورات راست به چپ کردن رو در نسخه رایگان پیاده سازی کنید. به نظر بنده زمینه مساعدتری رو فراهم خواهد کرد.

تشکر.

Free Man

با سلام و تشکر از silvercover عزیز ،

این پلاگین هسته ی اصلی نسخه ی Lite است ، و در آینده ی نزدیک اشیای رایگان دیگری

ارائه خواهند شد که زیر مجموعه ی این نسخه هستند ، به طور مثال UO Chart Lite 2.3 نام پلاگین

رایگانی است که به زودی ارائه می شود ، سعی خود را می کنم که در این مشتقات نسخه ی لایت

یک ListView با چنین امکانی عرضه کنم. (UO ListView Lite 2.3)

K@M@L

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید

سه تا مسئله هست که میخوام بعد از مدتها بگم ، امیدوارم دوستان از حرفهای من ناراحت نشن ...

امروز بعد از مدتها انتظار به ناچار مبجور شدم از نسخه UO Lite در برنامه ام استفاده کنم که با یه مشکل روبرو شدم

در آبجکت Combo Box کد ComboText برای حالتی که ComboListStyle مساوی True باشه کار نمی کنه و Combo Box بدون نوشته ظاهر میشه ، لطفا این مشل رو برطرف کنید...

درضمن یه سوال هم داشتم این کد SetCheckScript چیه که در اثر دکمه ها وجود داره ولی غیره فعاله ...

همچنین کد CItemCount میتونه تعداد آیتیم ها رو به ما بگه ولی ای کاش کدی هم قرار بدین تا بشه لیست آیتیم ها رو به ما اطلاع بده

-----------------------

آقا محسن ، ببخشید که این حرف رو میزنم ولی شما خیلی بد قول هستید

یادتونه گفتید تیر ماه پلاگین هاتون رو ارائه میدید ، الان از تیر که گذشته هیچ ، پلاگین UO Lite رو هم ارائه دادید که به نظر من اصلا جالب نیست و در مقابل با آن آبجت هایی که قبلا ازشون صحبت کردین اصلا قابل مقایسه نیست ، البته منظورم آبجکتهای جدیده ...

من به پست های قبلی توجه کردم ، که امیدوارم آبجکت های مفیدی رو در نظر بگیرید

-----------------------

دوست عزیز ، اگر شما ساخت پلاگین هاتون رو تمام کردین و در راه اندازی وب سایت دچار مشکل شدید

لطف کنید ، پلاگین هاتون رو ارائه بدید و بعدم از راه اندازی وب سایتتون اطلاع بدین

حداقل در این فاصله ، از زمان ارائه پلاگین ها تا راه اندازی وب سایت ما میتونیم پلاگین ها رو بررسی کنیم تا ببینیم به کدوم یکی نیاز داریم و همچنین اگر مشکلی در آن ها دیدیم به شما اطلاع بدیم

امیدوارم به حرفهای این حقیر یه مقدار توجه کنید

Free Man

با سلام به تمامی دوستان،

K@M@L
بنده هیچ وقت کسی را مجبور به استفاده از پلاگین های خود (UO Lite)نکرده ام.

ویژگی ComboListStyle این می باشد(Text ندارد). اگر شما دوست دارید که ComboBox به صورتلیست باشد

و هم می خواهید که از ComboText استفاده نمایید(هنگام شروع کاربر در ComboBox متنی مشاهده کند) ،

باید ابتدا ComboListStyle غیر فعال شود و بعد ، از ComboText استفاده کنید. همچنین در Event

(اسکریپتی که هنگام انتخاب یک آیتم فعال می شود) ComboListStyle را در حالت True قرار دهید.

SetCheckScript چیز مهمی نیست ، متنی بوده که باید حذف می شده.

وجود این کد غیر ضروری می باشد ، هنگام Add کردن آیتم ها می توانید حساب آنها را نیز داشته باشید.

پلاگین UO Lite رو هم ارائه دادید که به نظر من اصلا جالب نیست
:shock:

تقریبا در UO 2.3 تمامی نظرات و پیشنهادات دوستان اعمال و چند شی جدید به آن نیزاضافه شد.

در پست قبلی هم گفتم که UO Lite چند شی دیگر هم دارد که بعدا عرضه می شود.

ساخت پلاگین ها هم تمام شدنی نیست (به یکی دو نسخه خلاصه نخواهد شد) وب سایت هم مشکلی ندارد.

در UO قصد استفاده از تکنولوژی OpenGL را دارم ، که انگار شی پلاگین در MMB با آن کمی مشکل دارد ،

ولی درحال رفع شدن است.

آخرین ویرایش:

peyman136

پلاگین uo lite رو هم ارائه دادید که به نظر من اصلا جالب نیست و در مقابل با آن آبجت هایی که قبلا ازشون صحبت کردین اصلا قابل مقایسه نیست ، البته منظورم آبجکتهای جدیده
این یه پلاگین چقدر جالب یا کاربردی هستش به کاربر استفاده کننده بستگی داره که برای چی و با چه خلاقیتی از اون استفاده کنه به نظر من این پلاگین حتی توی این سطحی که شما میگید هم خیلی کاربردی هستش در ضمن نوشتن پلاگین همچین کار راحتی هم نیست نیاز به وقت و هزینه و تجربه داره
من تا چند روز دیگه یه برنامه ارائه میدم توی ساخت این برنامه واقعا قدرت uo رو فهمیدم اگه این پلاگین نبود این برنامه تقریبا ساختش عملی نمیشد توی خیلی از قسمت های برنامه از uo استفاده شده ( آبجکت لیست ویو )

اما آقا محسن من توی ساخت همین برنامه به یه مشکل برخوردم پلاگین نمیتونه بیشتر از 15 تا عکس رو به عنوان آیکون لود کنه مشکل از عکس من هستش یا پلاگین در همین حد توانایی لود داره؟ البته فقط از یه عکس ، برای رفع مشکل مجبور شدم از چند تا عکس استفاده کنم

splinter cell

Well-Known Member
با سلام به دوست و استاد ارجمند Free Man عزیز

امروز وقتی پیدا شد و بکمک اون نمونه مثالی که برای ایجاد پلاگین با فرم گذاشته بودین یک پلاگین با شیی Combobox برای خودم درست کردم و الان هم دارم امکاناتش رو بیشتر میکنم(البته به جهت مشق و تمرین پلاگین نویسی). در حین انجام کار در بیلدر دیدم در فرمان insert اگر مقدار ایندکس رو بیشتر از تعداد کل آیتمهای کمبوباکس قرار بدم (ComboBox1.Items.Count) و دستور رو اجرا کنم برنامه کرش میکنه و بسته میشه. این مورد رو با پلاگین شما UO هم امتحان کردم و همین عمل اتفاق می افتاد. خواستم به اطلاعتون برسونم که اگر خواستید در نسخه های بعدی این باگ رو برطرف کنید.(البته اگر بشه اسمش رو باگ گذاشت؟)
من توی پلاگین خودم برای رفعش از این کد استفاده کردم. لطفاً یه نگاه بندازید و راه بهتر و حرفه ای تر اون رو بیان کنید.
با سپاس
کد:
procedure insertToComb; cdecl;
   var
   TotalItems,userIndexItem : integer;
  begin
   TotalItems:=MainForm.ComboBox1.Items.Count ;
    userIndexItem:=NumInput;
      if userIndexItem <= TotalItems then
  MainForm.ComboBox1.Items.Insert(NumInput,TextInput)
  else
        MessageBox(0,'please input a less index','ItemIndex is Too Big',0);
  end;

جدیدترین ارسال ها

بالا