افزونه پلاگین شبکه مبتنی بر پروتکل tcp

silvercover

کاربر متخصص
سلام،

پلاگینی که این بار برای شما ساخته شده اسمش Network هست و از پروتکل TCP برای تبادلات خودش در بستر شبکه استفاده می کنه. این پلاگین رایگان نیست ولی بهایی ثابت نداره. افرادی که مایل هستن این پلاگین رو تهیه یا خریداری کنند می تونند با ارسال یک کد شارژ ایرانسل (از 5000 تومان به بالا بستگی به کرم شما :green:) به ایمیل بنده نسخه کامل پلاگین رو دریافت کنند.

برخی از قابلیت هایی که این پلاگین به ارمغان میاره عبارتند از:

- ساخت برنامه های تحت شبکه (از جمله برنامه های مبتنی بر بانک اطلاعاتی)
- ساخت برنامه های پیام رسان
- ساخت برنامه های مبتنی بر شبکه و هم مرتبه ( Peer to Peer)
- ساخت برنامه هایی مشابه وب سرور و مرورگر در مقیاس کوچک و ساده

attachment.php

نکات حائز اهمیت:

- راهنمایی های لازم در سرس کدهای نمونه های ضمیمه درج شده است.

- استفاده از این پلاگین نیازمند تبحر در MMB و دانستن برخی مباحث شبکه همچون Port Forwarding می باشد.

- بافر تخصیص داده شده برای ارسال پیام ما بین سرور و کلاینت ها یک مگا بایت بوده و شما می بایست
در حین ارسال پیام ها کنترل ها و شروط لازم را به جهت جلوگیری از لبریز شدن بافر صورت دهید.

-در بستر اینترنت، IP سرور می بایست معتبر ( Valid ) بوده و پورت تخصیص داده شده می بایست متناسب باشد.

- این پلاگین در حال حاضر قادر به ارسال فایل نیست و تنها پیام های متنی را تبادل می کند.

- جهت تست این پلاگین کافی است ابتدا Server.exe رو اجرا و بعد به هر تعداد دلخواه (در عمل دلخواه نیست و تقریبا محدود خواهد شد) Client.exe رو اجرا کنید.

در پایان از سامان عزیز و محمد (nevercom) عزیز هم تشکر می کنم که مثل همیشه در حین تست با رویی گشاده با من همکاری کردن.

جهت دانلود یک مثال از یک برنامه دیتابیسی تحت شبکه کلیک کنید

توضیحات تکمیلی:

- اتصال به یک وب سرور راه دور
- استفاده از Telnet برای اتصال
- استفاده از یک زبان برنامه نویسی سمت سرور همچون PHP برای ساخت برنامه سرور

پیوست ها

• NetworkPlugIn_1_0.zip
    1 مگایابت · بازدیدها: 392
  • NetworkServer.png
    NetworkServer.png
    55.9 کیلوبایت · بازدیدها: 323
آخرین ویرایش:

+Mohammad+

Well-Known Member
پلاگین خوبیه خیلی جاها لازم میشه...
اگه ارتباط با سرور رو هم توش بزارید خیلی خوبه...منظورم ارتباط با هاسته...

+Mohammad+

Well-Known Member
ارتباط با هاست دیگه ... هاست روی اینترنت ...هاست سایت!
سرور سایت...! دیگه...

silvercover

کاربر متخصص
خب چنین چیزی در پلاگین وجود داره. منتها شما دقت نکردین. به عنوان مثال وقتی یک سرور اختصاصی با ip معتبر وجود داشته باشه و از سیستم عامل ویندوز هم بهره ببره میشه یک سرور نوشت و روی اون گذاشت تا دیگران بهش وصل بشن.

+Mohammad+

Well-Known Member
ببخشید - شرمنده - متوجه نشدم...
:rose: در کل پلاگین کارآمدی هست...
ممنون.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
شما با این پلاگین میتونید یه برنامه بنویسید که روی یک وب سرور اجرا بشه (یک وب سرور با سیستم عامل ویندوز)
برنامه روی اون وب سرور اجرا میشه، یک برنامه هم مینویسید که بین کاربران توزیع میشه، اون برنامه ها Client هستن، یعنی به اون برنامه ی سرور اصلی وصل میشن و تبادل اطلاعات میکنن (درست مثل یک مسنجر، که برنامه های کلاینت، که همون یاهو مسنجر هست، به برنامه ی اصلی که روی یک وب سرور قرار داره وصل میشن، و اون برنامه ی اصلی اجازه ی چت با سایر برنامه های کلاینت رو به شما میده، درست مثل یک واسطه عمل میکنه، شما اطلاعات رو به سرور میفرستید، سرور درخواست شما رو بررسی میکنه و اگر قراره پیغام شما به یک کاربر دیگه فرستاده بشه، اینکار رو براتون انجام میده)

attachment.php

پیوست ها

• client_server.gif
    client_server.gif
    46.1 کیلوبایت · بازدیدها: 229

Shahim

Active Member
خب چنین چیزی در پلاگین وجود داره. منتها شما دقت نکردین. به عنوان مثال وقتی یک سرور اختصاصی با ip معتبر وجود داشته باشه و از سیستم عامل ویندوز هم بهره ببره میشه یک سرور نوشت و روی اون گذاشت تا دیگران بهش وصل بشن.

نمی شه برای لینوکس هم تنظیم کنید؟
آخه غالب هاست ها لینوکس هستند.

اگر درست کردید بنویسید تا بیام

nevercom

دوست عزیز، بحث این نیست که پلاگین با سرور لینوکس سازگار باشه، اما خب شما چطور میخاین برنامه ای که با mmb نوشتین رو تو محیط لینوکس اجرا کنین ؟
ضمن اینکه برای فراهم کردن این سرویس، احتمالاً بجای هاست نیاز به سرور مجازی خواهید داشت، چون با داشتن هاست اجازه ی اجرای برنامه ی خودتون رو روی سرورشون نمیدن (معمولاً)

m javad

کاربر متخصص
دوست عزیز، بحث این نیست که پلاگین با سرور لینوکس سازگار باشه، اما خب شما چطور میخاین برنامه ای که با mmb نوشتین رو تو محیط لینوکس اجرا کنین ؟
منظور دوستمون سیستم عامل لینوکس نیست
همونطور که میدونید و جهت کامل کردن صحبت دوستمون میگم ،خود سرورها و هاست ها انواعی دارند که ویندوز و لینوکس نوعی از اونا هستند
لینوکس ها نسخه بعد از ویندوز هستند و قابلیت ها و امکانات بهتری دارند- جالب هست که تو بعضی موارد ارزانتر هم هستند
به همین خاطر در حال حاضر بیشتر استفاده میشن
و نکته ای که با این پلاگین بی ارتباط هست:
در مورد اجرای برنامه exe یا aplication های ویندوز روی سیستم لینوکس هم فکر نمیکنم مشکلی باشه!
تو نسخه های اخیر این امکان وجود داره و برنامه های بیلدر رو هم اجرا میکنه

آخرین ویرایش:

nevercom

من زیاد با مباحث مرتبط با وب آشنا نیستم، و شاید به همین دلیل هست که درست متوجه منظورتون نشدم.

من موضوع رو اینطور میبینم که در نهایت ما یم فایل اجرایی exe. خواهیم داشت که یک فایل اجرایی سیستم عامل ویندوز هست، و فایل ما بعنوان یک سرور (نرم افزار) عمل میکنه و به درخواست های کلاینت ها پاسخ میده.
هر کلاینت برای اتصال به نرم افزار سرور، نیازمند این هست که IP و Port ی براش تعریف بشه که بتونه به نرم افزار سرور دسترسی پیدا کنه، یعنی برنامه ی ما بر روی یک کامیوتر درحال اجرا هست، آی پی اون کامپیوتر برای ایجاد ارتباط لازم هست، و همچنین یک پورت مشخص که شنود بشه.

و اینکه وقتی ما یک فضای وب رو تهیه میکنیم، اصطلاحات هاستینگ لینوکس و هاستینگ ویندوز به این اشاره میکنه اون کامپیوتر سرور از چه سیستم عاملی برای ارائه ی خدمات استفاده میکنه.
مثلا وقتی یک هاست ویندوز تهیه میکنید، معنیش اینه که شما بصورت پیشفرض قابلیت اجرای اسکریپت های ASP رو دارید و مثلا وب سرور، IIS (احتمالا) هست (درواقع سیستم عامل نصب شده روی اون سرور که قابلیت اجرا و ارائه ی خدمات رو فراهم میکنه، از خانواده ی Windows Server هست)

اگر اشتباه میکنم یا برداشتم اشتباه هست، لطفا راهنمایی کنید.

ضمن اینکه حرفتون درسته، با استفاده از نرم افزار Wine میتونید Application های ویندوز رو در محیط لینوکس اجرا کنید، البته هنوز محدودیت های زیادی داره (مثلا من هیچوقت نتونستم برنامه هایی که با دلفی کامپایل شده بود رو تحت Wine اجرا کنم)

m javad

کاربر متخصص
نه محمد جان توضیحات شما درست هست
البته مهمترین عامل تفاوت میان دو هاست ویندز و لینوکس بانک اطلاعاتی هست که پشتیبانی میکنن
هاست ویندوز از بانک اطلاعتی MSSQL و لینوکس از بانک اطلاعتی MySql پشتیبانی میکنه
همچنین هاست ویندوز زبان‌های ASP و ASP.NET رو پشتیبانی میکنه و معمولاً برای سرورهای ویندوز از کنترل ‌پنل‌های پلسک، هلم، وب سایت پنل و هاستینگ کنترولر استفاده می‌شود.
هاست لینوکس از زبان PHP پشتیبانی میکنه. معمولا برای هاست‌های لینوکس از کنترل ‌پنل‌های سی‌پنل، دایرکت ادمین، پلسک و کلوکزو استفاده می‌شود.
تنها دلیلی که باعث شد من اون توضیحات رو تو پست قبلی بدم این جمله شما بود:
اما خب شما چطور میخاین برنامه ای که با mmb نوشتین رو تو محیط لینوکس اجرا کنین ؟
چون برنامه ما قرار نیست رو سرور اجرا بشه
تنها قرار هست با سرور و اطلاعات روی اون ارتباط برقرار کنه
اگر درست متوجه شده باشم!

ضمن اینکه حرفتون درسته، با استفاده از نرم افزار Wine میتونید Application های ویندوز رو در محیط لینوکس اجرا کنید، البته هنوز محدودیت های زیادی داره (مثلا من هیچوقت نتونستم برنامه هایی که با دلفی کامپایل شده بود رو تحت Wine اجرا کنم)

در مورد برنامه Wine هم باید بگم این برنامه بیشتر به درد اجرای برنامه هایی میخوره که از انستالر ویتدوز استفاده میکنن
ولی فکر میکنم برنامه های دیگه ای برای این کار هست
البته من زیاد با لینوکس کار نکردم

Shahim

Active Member
منظور من اتصال به هاست هست نه اجرای نرم افزار روی هاست

silvercover

کاربر متخصص
منظور من اتصال به هاست هست نه اجرای نرم افزار روی هاست

خب می تونین دقیقا یک سناریو از اتصال به هاست رو توصیف کنید از ابتدا تا انتها؟ که دقیقا بگین چه چیزی رخ میده و چه فوایدی داره؟

nevercom

حامد جان میشه بیشتر در این مورد توضیح بدین ؟

چون ذهنیت من هنوز این هست که برنامه ای که بعنوان سرور مینویسیم در انتها باید بر روی یک کامپیوتر متصل به اینترنت با یک ادرس ip معتبر اجرا بشه
و چون قرار هست همیشه پاسخگو باشه، این کامپیوتر، همون چیزی هست که بعنوان کامپیوتر سرور میشناسیم.

atpf

Active Member
خب استاد میتونم از شما کمک بگیرم برای ساختن برنامه مدیریت کافی نت؟

silvercover

کاربر متخصص
اینترنت در واقع شبکه ای از شبکه ها هست. این یعنی این پلاگین روی هر شبکه ای که مبتنی بر پروتکل TCP/IP باشه کار میکنه. از شبکه ساده خانگی گرفته تا wan و اینترنت. حالا این وسط ممکن سرور هر کامپیوتر متصل به شبکه باشه.

ضرورتی نداره ما حتما بستر رو روی اینترنت متصور بشیم و به دنبال آدرس آی پی اینترنتی باشیم. شما می تونید یک شبکه Lan ساده با دو سیستم داشته باشید و از آدرس های آی پی محلی غیر اینترنتی مثل 192.168.1.50 الی بالاتر بهره ببرید و برنامه سرور روی یکی از این دو سیستم گذاشته شده باشه.

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
خب استاد میتونم از شما کمک بگیرم برای ساختن برنامه مدیریت کافی نت؟

اینجا همه دوستان در کمک رسانی در حد توان و وقتشون کمک خواهند کرد. منتها این مورد منوط به تسلط شما بر مباحث پیشرفته بیلدر هست و اینکه گام های اول رو بردارین و به کمک دوستان به پیش برید.

جدیدترین ارسال ها

بالا