افزونه 2 پرده کروماکی؟(تکنیک پرده سبز و ابی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
یه آموزش می خوام که جایی پیدا نمی کنم

سلام دوستان من کلی اینترنت رو زیرو رو کردم ولی آموزشی ندیدم که نحوه صحیح علامت گذاری رو پرده سبز رو برای ترکینگ آموزش بده. چند روز دیگه دارم می رم سر فیلمبرداری تو استدیو. آبرو حیثیتم می ره اگه نتونم درست رو پرده کلید گذاری کنم. :-?

mooli63

منظورم این بود که کجای پرده باید کلید گذاشت چرا بعضیا 4 تا کلید می زارن بعضیا 20 تا اصلا کجای پرده و تعداد کلید بر چه مبنایی

بستگی به حرکت دوربینت داره. یه طوری باید مارکر ها رو بگذاری که با حرکت دوربین به اندازه کافی مارکر تو کادرت باشه

آموزش Hollywood camera works در مورد جلوه های ویژه در مورد گذاشتن مارکر ها بحث نسبتا خوبی می کنه. اگه بتونی پیداش کنی ببینی بد نیس.

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بعضی علامت ها برای بعضی از حرکات خاص دوربین خیلی بهتر نتیجه میدن .

mooli63

خیلی عجیبه اینهمه آموزش تو اینترنت در مورد ترکینگ با بوجو ، موکا و غیره هست ولی در مورد ترکینگ با پرده سبز اصلا چیزی نیست

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
شما اگه درک درستی از صحنه سه بعدی خودتون داشته باشید سعی میکنید جلو پرده سبز هم اون فاصله ها را رعایت کنید معمولاً علامت گذاری روش خواصی نداره بیشتر نصبت به صحنه ای که قرار سوژه توش قرار بگیره علامت گذاری میکنند اموزش های مچ موینگ شرکت گنوم شاید بتونه کمک کنه تا فضای سه بعدی کار را بهتر درک کنید

درست که همه چیز با کامپیوتر انجام میشه ولی اخرش باید توی کار یکم از ذهن هم کمک گرفت

JEYDI7

Active Member
راهنماایی در مورد پرده سبز!

سلام به همه ی دوستان! راستشو بخواین چند وقتی است که با نرم افزار فوق العاده افتر افتکز کار میکنم!چند وقت پیش با یکی از دوستام تصمیم گرفتیم که یه کلیپ اکشن خوب بسازیم، به همین خاطر به یک پرده سبز احتیاج داریم و از اونجایی هم که تا حالا پرده سبز نداشتیم و ازش استفاده نکردیم باهاش آشنا نیستیم! خواهشن یکی در این رابطه منو راهنمایی کنه!(راهنمایی در مورد جنس پرده، منظورم اینه که چه پرده ای خوبه و چه پرده ای بده و از این جور چیزها) همچنین از قیمت هاشم خبر ندارم تر هر کی خبر داره لطفا راهنماییم کنه. تشکر از همه ی دوستان

albertoperanc

Active Member
سلام دوست عزیزم...
2حالت داره..یا میخوای پول خرج کنی یا نه!

ازون جایی که نمیخوای،2-3 هزار تومان برو از این پارچه هایی که تو اتوبوس ها واسه آقتاب گیری هست بخر..یه نور پردازی خوب..باقیشم افتر خودش انجام میده!

JEYDI7

Active Member
سلام دوست عزیزم...
2حالت داره..یا میخوای پول خرج کنی یا نه!

ازون جایی که نمیخوای،2-3 هزار تومان برو از این پارچه هایی که تو اتوبوس ها واسه آقتاب گیری هست بخر..یه نور پردازی خوب..باقیشم افتر خودش انجام میده!

دمت گرم از راهنماییت
آخه یکی به من گفته بود که اگه بخوای یه پرده سبز خوب بخری 200 تومانی باید خرج کنی!

albertoperanc

Active Member
ببین دنبال این مسائل نباش...
همه جورش هست...اون کاری رو انجام بده که سرعتت رو کم نکنه واسه پیشروی تو پروژت...

بعد که پولدار شدی خوبش رو یخر...اگرم هستی که بسم ال...!
:rose:

mooli63

آموزش حرفه ایی نورپردازی کروماکی

آموزش ویدیویی در مورد نورپردازی پرده سبز تو یوتیوب زیاد دیدم ولی هیچکدم چنگی به دل نمی زنه . کسی آموزش نورپردازی کروماکی حرفه ایی سراغ نداره ؟ اگه کسی داره لینکشو بزار ممنون می شم.

mooli63

ممنون از دوستان عزیز. اما من نیازمند آموزش ویدیویی هستم. اشاره کردم تو یوتیوب چیزی حرفه ایی پیدا نکردم کسی ویدیو حرفه ایی سراغ نداره؟

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
آموزش ویدیویی در مورد نورپردازی پرده سبز تو یوتیوب زیاد دیدم ولی هیچکدم چنگی به دل نمی زنه . کسی آموزش نورپردازی کروماکی حرفه ایی سراغ نداره ؟ اگه کسی داره لینکشو بزار ممنون می شم.

سلام

آموزش حرفه ای منظورتون چیه؟ چون این کارها فوت و فنی و .... تجربه ای است کمتر آموزش داره . تک و توک تو آموزش های اندرو و شرکت آرت بیتز آموزش هایی است. اما به نور پردازی نپرداخته.
اما مثلا کارهای عظیم هالیوددی که نور پردازی میشه همش تخصص هایی است که خودشون با تجربه بهش رسیدند و کار یه نفر هم نیست. معمولا تو کارهای حرفه ای ترکیبی از چندین متخصص در کنار هم کار رو پیش می برند بر عکس ما ( خودم رو می گم ) ... بنابر این یه آموزش مستقل و شسته و رفته موجود نیست.

اما بر اساس تجربه خودم: شما یک پرده سبز یکدست ( حالا یا آبی ) میخواهی هر جور احساس می کنی این یکدستی بهتر در میاد که تو ادیت اذیت نشی نور پردازی کن.

من یه پرده سبز برای یک سوژه یک نفره داشتم ( حداکثر دو نفره ) دو تا نور بصورت ضربدری ( یعنی یکی چپ و یکی راست ) بصورت نرم ( سافت ) با کمی فاصله به پرده انداختم. ( بر مبنای همون اصل نورپردازی کلاسیک، یعنی key light و fill light با این تفاوت که هر دو نور نرم بودند یا از سافت باکس استفاده می کنی یه پارچه دیفیوز جلوی نور می بندی )

عرض پارچه من سه متر بود و من دو نور 800 استفاده کردم.

این برای پرده بود. اگه امکانات داشتم یه نور هم از بالا به پرده می تابوندم که نداشتم این امکان رو.

سوژه هم که بستگی داره که سوژه رو تو کامپوزیت کجا میخواهی ببری ... تو آفتاب؟ تو سایه؟ تو شب؟ که بر اون اساس چهره رو نور پردازی می کنی.

من چون کار یک کلیپ کروماکی ساده بود و نیاز نبود سوژه بره تو یه محیط رئال ، یک نور پردازی کلاسیک یه همون سبک بالا انجام دادم. و به غیر از اون یه نور هم از روبه رو به صورت سوژه تابوندم. یعنی یک نور یکدست کامل.

باز اگه امکانات داری یه نور back light استفاده کن ( یعنی یه نور از بالا و کمی عقب تر که به سر و شونه های سوژه تابونده بشه ) من این امکان رو نداشتم و کمی روی سرشونه ها و مو ها رنگ سبز ریخته شده بود که البته با پلاگین قوی خود افتر هیچ مشکلی ایجاد نشد و یه کروماکی خوب در اومد.

بعد از اون، یه کلیپ تو یه استودیو کار کردم که اون نورهایی که تو قبلی نتونستم کار کنم تو اون کار کردم. و نتیجه تقریبا مثل قبلی بود فقط کم بهتر شده بود.

پس خلاصه:

دو نور نرم ضربدری به پرده
دو نور نرم ضربدری به سوژه ( و شاید یک نور دیگه هم اضافه کنی از رو به رو بد نباشه )
نورها همه 800 بود . کمی به نظرم ضعیف بود البته

این یه چیز حداقلی است که البته من نتیجه خوبی گرفتم.

ببخشید گفتید آموزش حرفه ای من یه آموزش ساده گفتم!

بدرود

mooli63

مرسی. اتفاقا برام جالب بود. من فکر می کنم زمانی که آموزش های شسته رفته کم یابه تجربیات شما به من کمک می کنه. راستش پنج شنبه قراره یه کلیپ تو استدیو کروماکی کار کنم و از اونجا که اولین تجربه کروماکی منه کلی استرس دارم. یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینه که می ترسم پرده رو مارکر گذاری کنم ولی بعدش نتونم مارکرارو حذف کنم. مثلا من تو بعضی فیلم های پشت صحنه دیدم حتی مارکر طوری رو پرده نصب شده که خط کنار بدن سوژه که باید از پرده جدا بشه دقیقا روی مارکره. ولی مارکرها هیچ مشکلی ایجاد نکردند و به راحتی حذف شدند. و باز یه مقدار سردرگمم که تفاوت شکل مارکرها برای چیه ؟ چرا یه سری مثلثیه یه سری دایره ایی و یه سری نقش + توشه و یه سری دیگه نقش های دیگه.
پرده ایی که قرار کار کنم سبزه و دوربین 5d .
لنز :
ef24-105 L USM ,
EF 50 MM F1.2 L USM

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا