يك main board خوب...؟

ACTIVE

Active Member
با سلام

به نظر من سرعت BUS ش حتما بايد زياد باشه
اكثر كارتها رو ساپورت كنه
گيگا هم باشه بهتره

با سپاس
:wink:

MnavidM

Active Member
با سلام

آقا اين اينكه چه مادربردي خوبه يه بحث مفصل داره .

اما اين رو بگم مادر دراي شرايط مختلفي براي خوب بودن داره. يعني مادربردي براي شما خوبه

كه با CPU شما و ; كارت گرافيك شما و بقيه قطعات شخت افزاري شما همانگي داشته باشه.

سلام

اقا گيگا وضعش بهتره وتازه يه محصول توپ روانه بازار كرده
ثانيا بايد تمام ويا بيشتر كارتها رو ساپورت كنه واگر سرعت باس انتقالش زياد باشه عالي

Vmj

Member
با سلام. من يك زمان مجبور شدم يك تحقيق درباره بهترين رتبه بنديهاي سخت افزار در جهان بكنم. در دنيا گيگا مقام پنجم به بعد رو داره يعني من هيچ جا اصلا تو رتبه بنديها اسمشو نديدم. البته نميگم بده اتفاقا خوب از آب در اومده.
اما در جهان :
1- ASUS
2- INTEL
مادر بردهاي اينتل به دليل قيمت بالا خيلي كم در ايران پيدا ميشه. اما بعضي از مادر بردهاي Asus داراي Intel Chipset ميباشند.
اين مادر بردي كه معرفي ميكنم يكي از جديدترين و بهترين مادربردهاي Asus حتي در بازار سال 2003 دنيا است. يعني قديمي نيست. قيمتش هم بسيار مناسب هست : 75000 تومان. داراي Bus 800 هست كه اين خيلي عاليه. واقعا تكه. در ضمن Intel Chipset هم هست. من خودم 5 تا كامپيوتر با اين مادر برد بستم. ششميش رو هم هفته پيش واسه خودم خريدم با يه سي پي يوي 2000 Celeron عالي كار ميكنه. 3 سوت مياد بالا. DDR Ram هم ميخوره. فقط هم كارت صوت وكارت شبكه Onboard داره.
اگر از اين بخري يك عمر برات كار ميكنه. پشيمون هم نميشي.

MnavidM

Active Member
با سلام

آقا اگه براي AMD مي خواهيد همون Asus از همش بهتره.

Vmj

Member
آقا من خودم طرفدار پرو پا قرص گيگا بودم ولي هيچ چيز نميتونه در برابر اين مادربردهاي خفن Asus مقاومت كنه. البته به شرط اين كه كارت گرافيكشون Onboard نباشه.

دوستان سلام

دوستان عزيز خيلي خيلي ممنونم كه مرا راهنمايي كرديد
نظر ها مختلف بود خلاصه ممنون استفاده كردم :lol:

MrMohi

Active Member
جناب مادربورد Asus بخر که ضرر نمیکنی.مخصوصا برای CPU P4 که دیگه عالیه!
--------------------------------------------------------------------------------------------
ole.gif

sologhoni

New Member
آقا مادربورد فقط supermicro اگه ارزون ميخواي p4sda اگه ميخواي مدل جديد تر بخري كه همه امكانات رو داشته باشه با ساپورت بالا p4spa من تضمين ميكنم

Tyros

Member
آقا من خودم از مادربورد SOLTEK استفاده ميكنم.

SL-PT880Pro-FGR آخرين محصول اين شركت كه واقعا يه چيز عجيبيه نسبت به GIGA و MSI.
[web:48e7ff1e5f]http://www.soltek.com.tw/soltek/product/products_all.php?isbn_st=SL-PT880Pro-FGR[/web:48e7ff1e5f]

Tyros.jpg

Arash_N

New Member
مهمترين چيز در يك مادر بود چيپ ست اون هست.
در مرحله بعدي هست كه شركت سازنده (ايسوس/گيگابايت/سولتك و غيره) اهميت پيدا ميكنه.

چون چيپ ست يك مادر بورد در واقع اصل و قلب اون هست و اين چيپ ست ها در انواع مختلف هست كه توسط شركتهاي خاصي توليد ميشه و بعد سازندگان مادربورد اينها رو روي بردي كه خودشون طراحي ميكنن نصب ميكنن.

در مورد سوال شما هرگز چيزي به اسم بهترين مادر بورد وجود نداره شما بايد مورد مصرف و همچيني سي پي يو اي كه قراره استفاده كنيد (اينتل يا اي ام دي) رو بگيد بعد بشه براي هر كدوم اينها بهترين چيپ ست رو گفت و بعد ميريم سر مارك مادر بورد شما.

براي سيستمهاي اي ام دي مادر بوردهايي كه داراي چيپ ست Nforce2 هستند بدون شك حرف اول رو ميزنن.

براي سيستمهاي اينتل هم چيپ ستهاي خود اينتل معمولا بهتر هستن.

در مورد مارك مادر برد هم ماركهاي ايسوس/گيگابايت/سولتك/آي ويل/ام اس آي از جمله ماركهاي خوشنام و خوب به شمار ميان.

جدیدترین ارسال ها

بالا