يك موضوع مهم

behsa

Member
سلام دوستان
من در مورد كار با front page xp با يك مسئله اي بر خورد كردم، لطف كنيد شما هم تست كنيد ببينيم نتيجه چي ميشه !
( نميدونم شايد مال شما اينطوري بوده باشه و بدونيد من كه تازه برخورد كردم و يا شايد هم مشكل از من بوده باشه و شما چنين مسئله اي نداشته باشيد.

وقتي كه در فرونت پيج يك صفحه جديد باز ميكنيد قبل از اينكه صفحه كليد خودتون را به انگليسي سوئيج كنيد بصورت فارسي تايپ كنيد. ( حتي يك حرف هم كافيه ) فايلتون را ذخيره كنيد بعد هر كاري كه ميخوايد انجام بديد ، سپس يك نگاهي به كد صفحه خود بندازيد ( HTML mode ) ميبينيد كه جاهائيكه فارسي نوشتيد حروف فارسي هست ( خوب تا اينجا مشكلي نيست ) اما حالا يك فايل جديد بازكنيد و اول شروع به تايپ انگليسي بكنيد ( حتي يك حرف ) بعد شروع كنيد به تايپ فارسي ، خوب حالا به HTML mode برويد و به جاهائيكه فارسي تايپ شده دقت كنيد ، ميبينيد كه حروف فارسي بصورت كد يونيكد نوشته شده) ( سيستم من كه اينطوري است مال شما را نميدونم )

shahrokh_xp

Active Member
آقا اين عجيب نيست و درسته و اگر هم مي خواهيد بار دوم هم فارسي باشه صفحه عادي رو باز كنيد و در آنجا Right click كنيد بعد روي Page properties كليك كنيد و بعد language را انتخاب كنيد و در قسمت html encoding از ليست اولي گزينه unicode utf-8 را انتخاب كنبد بعد دوباره سورس خود را ببينيد هم فارسيه هم انگليسي :wink:

shahrokh_xp

Active Member
behsa1110 گفت:
آقا ممنونم .من نميدونستم.
با تشكر مجدد از شما
آقا خواهش مي كنم در ضمن يه نكته اي هم هست كه بهتره هميشه براي كد نويسي از استاندارد utf8 استفاده كني :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا