همه چیز در مورد - Softimage|XSI - کاری از امین صادقوند

امین تری دی

Active Member
برای سافت امیج 2012 help شو نصب کردم اما هر کاری میکنم از توی سافت امیج باز نمیشه جای هم نیافتم که آدرس دهی کنم
من باید چکار کنم تا بتونم هلپ رو از توی سافت امیج باز کنم؟

با تشکر..
یک بار دیگه نصبش کن به محل نصبش دقت کن به ادرسی که توی نصب میده برو

هزارسال

New Member
با سلام و عرض ارادت
از کمکت ممنونم،حل شد!

سوال 1 : توی مکس وقتی کلیک میکنی تا حرکتی انجام بدی قبل از اینکه کلید چپ موس را رها کنی اگه کلیک راست کنی عمل انجام شده هرچی که باشه لغو میشه که بعضا خیلی مفیده. من در سافت ایمیج بعد از امتحان کردن این عمل را بعضی جاها (چرخوندن، جابجایی و تغییر اندازه) با کلید Esc انجام دادم. حالا سوال اینه آیا میشه مثل مکس این عمل را طوری تنظیم کرد که همه جا با کلیک کلید راست موس (مثل مکس) انجام بشه.
سوال 2: وقتی یه آبجکت مثل همون Grid برای ماهی اول کار قرار دادی و پنجره رو بستی دوباره برای تغییر تنظیماتش چطوری فعالش کردی؟
بازهم سپاسگذار محبت بی دریغت!:oops:

آخرین ویرایش:

hosienmax100

3D Artist
ممکنه بخاطر درایور کارت گرافیک باشه اگه آپدیت کنی شاید حل شه البته من این مشکل رو توی فیوژن داشتم حالا در مورد اینجا نمیدونم ...

سلام
ممنون آقای امین مشکل حل شد.

شند سوال دیگه ببخشید ها انقد سوال میکنم .
1- برای انتخاب حلقه ای یا همون select loop برای egde کلید i رو میگیریم و برای face کلید u را و برای verctex کدومه باید گریفت ؟

2- وبرای این که انتخاب حلقه ای داشته باشیم در حالت پیش فرض سافت امیج کلید Alt و کلید وستی موس را فشار میدیم اگر کلید
Alt برای شرخش در محیط تنظیم کنیم در این حالت با کدام کلید میتوانیم انتخاب حلقه ای داشته باشیم؟

3- توی سافت امیج شورکات های که میخواهیم چطوری تعریف کنیم ؟

4 - پلاگین ریل فالو برای سافت امیج 2012 از کجا گیر بیارم و چطوری نصب و توی سافت امیج بار گذاری کنم ؟

با تشکر از .......

آخرین ویرایش:

Abed-4D

New Member
سلام
می خواستم در باره یه پلاگین قوی در Softimage صحبت کنم .
بیشتر کارها و پروژه های شرکتی در زمینه Render از این استفاده می شه.
3Delight For Softimage این برنامه در واقع یه رابط بین Renderman Studio و Softimage هست .
باید کفت بیش از 70 درصد کارهای جلوه های ویژه شرکتی یا سازمانی ار این استفاده می شه.

www.3delight.com

Abed-4D

New Member
سلام و خسته نباشید دوستان

پست های خیلی خیلی جالبی من در اینجا می بینم . خواستم نظری داده باشم و اینا نظرات تجربی هستن.
البته کاربران باید نرم افزارشون دقیق بشناسن.
تا بتونن راحتر کار کنن .

درباره قدرت نرم افزاری Softimage
باید این حقیقت رو قبول کرد که از 3dmax و Maya ................ یه مقدار پایین تره ........... حالا چه مقدار پایین تره ؟
یه نگاهی یه قیمت برنامه ها بندازیم .
میانگین به دلار
3dmax :3500
Maya :3500
Softimage :2900
این امار Softimage 2011 است .در نسخه های بعدی قیمت رو دقیق اعلام نکردن برای اینکه 4 نرم افزار قدرتمند رو در ورژن 2012 تخفیف 40 درصدی دادن .
از این بگزریم اینکه
در Softimage کاربران حرفه ای که بتونن از حد اکثر ظرفیت برنامه استفاده کنن . به طور اصولی و در 4 چوب ظرفیت برنامه خیلی کم هستند
و بیشتر کاربرانی حرفه ای در این زمینه کار می کنن شرقی هستند .
انگار شرکت Autodesk یه برنامه اختصاصی به اونا داده !
این شرکت ها کم هم نیستند که مشهورترین اونا مثل Konami , Capcom ..............
و مطلب دیگه اینکه .... بیشتر شرکتها و سازمان ها از softimage استفاده می کنن نه یه شخص ، البته توضیح در این زمینه روز ها طول می کشه تا گفته بشه .
مطلب اخر ......... softimage یه نرم افزار تعاملیه و در بیشتر موارد استفاده شده ترکیبی بوده و به صورت مستقل عمل نکرده .
این مطلب به این معنی نسیت که نمی شه به صورت مستقل کار کرد دلیل اینه که ما کمتر از اون سطحی می دونیم که باید بدونیم.

دوستان اینا نظرات شخصیه منه و تجربیه. ممکن خیلی فرق داشته باشه با چیزی که شما میدونید.

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص

پست های خیلی خیلی جالبی من در اینجا می بینم . خواستم نظری داده باشم و اینا نظرات تجربی هستن.
تا بتونن راحتر کار کنن .

درباره قدرت نرم افزاری Softimage
باید این حقیقت رو قبول کرد که از 3dmax و Maya ................ یه مقدار پایین تره ........... حالا چه مقدار پایین تره ؟
میانگین به دلار
Maya :3500
Softimage :2900
این امار Softimage 2011 است .در نسخه های بعدی قیمت رو دقیق اعلام نکردن برای اینکه 4 نرم افزار قدرتمند رو در ورژن 2012 تخفیف 40 درصدی دادن .
از این بگزریم اینکه
در Softimage کاربران حرفه ای که بتونن از حد اکثر ظرفیت برنامه استفاده کنن . به طور اصولی و در 4 چوب ظرفیت برنامه خیلی کم هستند
انگار شرکت Autodesk یه برنامه اختصاصی به اونا داده !
این شرکت ها کم هم نیستند که مشهورترین اونا مثل Konami , Capcom ..............
و مطلب دیگه اینکه .... بیشتر شرکتها و سازمان ها از softimage استفاده می کنن نه یه شخص ، البته توضیح در این زمینه روز ها طول می کشه تا گفته بشه .
مطلب اخر ......... softimage یه نرم افزار تعاملیه و در بیشتر موارد استفاده شده ترکیبی بوده و به صورت مستقل عمل نکرده .
این مطلب به این معنی نسیت که نمی شه به صورت مستقل کار کرد دلیل اینه که ما کمتر از اون سطحی می دونیم که باید بدونیم.

دوستان اینا نظرات شخصیه منه و تجربیه. ممکن خیلی فرق داشته باشه با چیزی که شما میدونید.

درود

خوب همیشه نمیشه این طوری حساب کرد که قیمت بالای یه برنامه دلیل بر قدرتمند بودن اون نسبت به برنامه های دیگه هست، شاید مایا و مکس به دلیل داشتن طرفدار و مشتری بیشتر قیمتش بیشتر باشه. الان برنامه blender که یکی از قدرتمند ترین برنامه های انیمیشن سازی هست مجانیه و مجانی بودنش دلیل بر ضعیف بودنش نیست.

موفق باشید.

امین تری دی

Active Member

تا بتونن راحتر کار کنن .

درباره قدرت نرم افزاری softimage
باید این حقیقت رو قبول کرد که از 3dmax و maya ................ یه مقدار پایین تره ........... حالا چه مقدار پایین تره ؟
میانگین به دلار
maya :3500
softimage :2900
این امار softimage 2011 است .در نسخه های بعدی قیمت رو دقیق اعلام نکردن برای اینکه 4 نرم افزار قدرتمند رو در ورژن 2012 تخفیف 40 درصدی دادن .
از این بگزریم اینکه
در softimage کاربران حرفه ای که بتونن از حد اکثر ظرفیت برنامه استفاده کنن . به طور اصولی و در 4 چوب ظرفیت برنامه خیلی کم هستند
انگار شرکت autodesk یه برنامه اختصاصی به اونا داده !
این شرکت ها کم هم نیستند که مشهورترین اونا مثل konami , capcom ..............
مطلب اخر ......... Softimage یه نرم افزار تعاملیه و در بیشتر موارد استفاده شده ترکیبی بوده و به صورت مستقل عمل نکرده .

دوست عزیز
بخش اول مطالب شما اصلا قابل قبول نیست
و همه رو رد میکنم
قیمت پایین یا بالا یک محصول دلیل بر ضعف یا قدرت یک نرم افزار نیست
در خصوص سافت ایمیج هیچ شکی نیست که قوی ترین نرم افزار حال حاظر در مقوله سه بعدی
بحث رو ادامه نمیدم و تا زمانی که با این نرم افزار کار نکردید از دادن اطلاعات پوچ و بی ارزش خوداری کنید

مرسی

هزارسال

New Member
با عرض سلام و ادب
سوال 1: نمی دونم چی شد گره های point کوچولو شدن!
چطور میشه بزرگترشون کرد؟ چون دیدنشون یه کمی مشکله.
سوال 2: polygon selection mode -Y برای انتخاب سطوح و faceها هر کاری می کنم انتخاب نمی شن تا مثلا delete شون کنم!
با تشکر فراوان:)

Abed-4D

New Member
درود

خوب همیشه نمیشه این طوری حساب کرد که قیمت بالای یه برنامه دلیل بر قدرتمند بودن اون نسبت به برنامه های دیگه هست، شاید مایا و مکس به دلیل داشتن طرفدار و مشتری بیشتر قیمتش بیشتر باشه. الان برنامه blender که یکی از قدرتمند ترین برنامه های انیمیشن سازی هست مجانیه و مجانی بودنش دلیل بر ضعیف بودنش نیست.

موفق باشید.

حرف شما درسته ..... ولی اینو هم باید در نظر داشت که شرکت Autodesk سیاست ها و استراتژیک های خودشو در برنامه هاش اعمال می کنه و مطمعنا و در حالت عادی می تونه این هم باشه که ، نسبت به هزینه های که برای نرم افزار خرج می کنه در فروش اونم تاثیر داره .
نرم افزار Blender یه نرم افزار رایگان هست و کاربر هم داره و در این شکی نیست . ولی اینو هم باید در نظر داشته باشی اونا حق کپی رایت دارن ....... یه شرکتی که تازه کارشو شروع کرده ، برای کاهش هزینه ها باید از این جور نرم افزار استفاده کنه . در حالی شرکت های بزرگ چنین کاری نمی کنن .

هزارسال

New Member
ما که یاعلی گفتیم تا اگه خدا بخواد softimage رو با کمک دوستان یاد بگیریم
به نظرم اینجا جای مقایسه نرم افزارها نیست
لطفا بذارین یه نفس راحت بکشیم و اینقدر خلط مبحث نشه!
متشکرم:green:

Abed-4D

New Member
دوست عزیز
بخش اول مطالب شما اصلا قابل قبول نیست
و همه رو رد میکنم
قیمت پایین یا بالا یک محصول دلیل بر ضعف یا قدرت یک نرم افزار نیست
در خصوص سافت ایمیج هیچ شکی نیست که قوی ترین نرم افزار حال حاظر در مقوله سه بعدی
بحث رو ادامه نمیدم و تا زمانی که با این نرم افزار کار نکردید از دادن اطلاعات پوچ و بی ارزش خوداری کنید

مرسی

اینها فقط یه نظر شخصیه .......حالا از هر طرف به این غضیه نگاه کنی .
در ظمن ، من نظر شخصی رو در پستم گفتم این مطلب رو دو بار تکرار کردم .
من وارد مسایل فنی ریز نمی شم . و بحث رو به روال عادی بر می گردونم .

مرسی

سلام

میگن که فیلم ترانسفورمرز با سافت امیج درست شده اما تا به حال هرچه توی انترنیت سرچ کردم یه آموزشی هم از سافت امیج نیافتم
که ترانسفورمرز رو آموزش داده باشه هرچه هست از تردی مکس هست.

حالا من دونبال یه آموزش ترانسفورمرز توی سافت امیج هستم از کجا میتونم گیر بیارمش؟

Abed-4D

New Member
سلام

میگن که فیلم ترانسفورمرز با سافت امیج درست شده اما تا به حال هرچه توی انترنیت سرچ کردم یه آموزشی هم از سافت امیج نیافتم
که ترانسفورمرز رو آموزش داده باشه هرچه هست از تردی مکس هست.

حالا من دونبال یه آموزش ترانسفورمرز توی سافت امیج هستم از کجا میتونم گیر بیارمش؟

فیلم Transformers ساخت شرکت Blur

http://www.xsibase.com/articles.php?detail=142

از پلاگین های قدرمند ، مربوط به برنامه نیز استفاده شده :

http://my.blur.com/blurbeta.html

فیلم Transformers ساخت شرکت Blur

http://www.xsibase.com/articles.php?detail=142

از پلاگین های قدرمند ، مربوط به برنامه نیز استفاده شده :

http://my.blur.com/blurbeta.html

ممنون دوست عزیز خیلی با حال بود............. :rose:

حالا آموزشی هم از سافت میج یافت میشه که ترانسفورمرز آموزش بده که چه جوری درست میشند؟

اگر هست ممنون میشم راهنمایم کیند تا پیداش کنم.

با تشکر......

جدیدترین ارسال ها

بالا