هر سوال از 3Ds Max دارید پپرسید ؟؟؟

نظرتون در باره ی این تاپیک چیه ؟؟؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    32

alin617

Member
سلام جدیدا اومدم نمای شب کارم رو بزنم هرچقدر که v-ray sun رو آوردم در چهت z پایین و نورش رو کم کردم هیچ تغییری حاصل نشد و بعد حتی غیرفعالش کردم باز هم روشنایی تغییر نکرد در صورتی که اصلا نور دیگه ای ندارم . نمیدونم مشکل از پلاگین وی ری هستش یا نه مشکل یه جا دیگست؟ نسخه وی ری 3.00.8 است و تری دی مکس هم نسخه 2015 ، الیته توی نمای روز مشکلی نداشتم. sun رو حذف کردم و دوباره قرار دادم و باز هم نشد و همونطوری بودش!!!! چه کنم؟

ati128

New Member
سلام ببخشيد فكنم سوالم بى ربط نباشهميشه بگين بهترين اموزش مكس و وى رى رو از چه شركتى بايد دانلود كرد ياحتى خريد؟؟زبان اصلى هم باشه مشكلى ندارم،توى بخش دانلود اينقد اموزش زياده گيج شدم،درحال حاضر بهترينش مال چه شركتى هست؟واينكه من در زمينه معمارى فعاليت ميكنم،واشنايى با مكس ووى رى هم دارم،صرفا جهت تكميل اطلاعاتم ميخوام...ممنون اگه راهنماييم كنيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

vangogh

New Member
سلام
من وقتی درختی و اضافه می کنم، تو رندر هیچ اثری از درخت نیست
کمک کنید لطفا

saeid hadi

New Member
سلام. من می خوام در 3d max رندر بگیرم ولی تصویر نهاییه رندر یه حالتیه مثل یه تصویر برفکی. یه تصویر واضح نیست. نورشو تنظیم کردیم ولی باز هم همینطوره.کسی می دونه اینو باید چیکارش کنم؟؟؟؟

BANKNEGAR

New Member
دوستان سلام . گرامیان من vray 2013 و 3dmax 2013 32 بیتی نصب کردم.
در هنگام فراخواند فایل ies متاسفانه منو از 3D میندازه بیرون مشکل از چیست.

باتشکر از حسن توجه و دقتتان.

fayyazjahani

New Member
سلام ببخشيد فكنم سوالم بى ربط نباشهميشه بگين بهترين اموزش مكس و وى رى رو از چه شركتى بايد دانلود كرد ياحتى خريد؟؟زبان اصلى هم باشه مشكلى ندارم،توى بخش دانلود اينقد اموزش زياده گيج شدم،درحال حاضر بهترينش مال چه شركتى هست؟واينكه من در زمينه معمارى فعاليت ميكنم،واشنايى با مكس ووى رى هم دارم،صرفا جهت تكميل اطلاعاتم ميخوام...ممنون اگه راهنماييم كنيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

چرا هیشکی جواب نمیده . به نظر من از آموزش هایه شرکت لیندا یا دیجیتال تولز استفاده کنید ولی باز لیندا ساده تر هست

برای مقدماتی این بهترین هست
http://p30download.com/fa/entry/52638/

fayyazjahani

New Member
سلام به همه .

من تری دی مکس 2016 رو نصب کردم ولی فقط بازش میکنم 43 درصد از رم رو استفاده میکنه .البته رم من 6 هست این فکر کنم طبیعیه اگه نیست بگین .
کلا مایا رم رو 64 درصد در اول باز شدن و 3 درصد سی پی یو استفاده میکنه .

ولی تری دی مکس 2016 نمیدونم چرا اینقدر سی پی رو رو زیاد مصرف میکنه در ابتدای باز شدن 43 درصد رم و
سی پی یو رو 35 درصد مصرف میکنه و این خیلی زیاده کسی راهی نمیدونه ؟

من خودم مایا 2015 و 2016 رو با هم دارم ولی سی پی سو و رم رو مثل این تری دی مکس استفاده نمیکنن و سرعت باز شدنشون هم خیلی بالاتره کلا 7 یا 8 ثانیا ولی برای تری دی مکس 1 دقیقه میکشه کسی میدونه مشکل چیه . امکان داره بد نصب کرده باشم مکس رو یا اینکه کلا مکس همینه ؟

رم من 6 و گرافیک 1 گیگ و سی پی یو i5 هست و لپ تاپ اچ پی

eztech

Active Member
سلام من مشکل خوردم در مکس 2016 یک Plan درست کردم و یک متریال تصویر بهش دادم تا تصویر از روش مدل برنم
وقتی میخوام در حالت wireframe برم Plan تصویر میره چون میخوام پشت ابجکت ببینم فضا تا بتونم دقیقا ورتکس در موقیت درستش بزارم
امیدوارم گرفته باشید.

مثل این تصویر
438977285_960.jpg

saharsheikhzade

New Member
sallam vaght bekheir man too rendering ba moshkele anilsing movajeh hastam. man ba v-ray 2-3 kar mikonam aslan chizi be nameanti antianilising nadare adaptive DMC ham nadare... chekar konam????????

یه سوال داشتم توی سه بعدی تازه کارم میخاستم بپرسم که برای شروع بایدباکدوم نرم افزاراز پایه کارکنم تا کم کم برم نرم افزارهای دیگه؟
قبلابه مایا کارکردم ولی خیلی کم وبیخیالش شدم
لطفا راهنمایی کنید

helali2010

New Member
سلام و خسته نباشد.من یه مشکلی توی رندرگیری برام پیش اومده.وقتی از فضای داخل ساختمان رندر گیری میکنم سیاه می افته (حجم هام همه متریال داره.نور خورشیدو هم جوری تنظیم کردم که از پنجره به داخل می افته)

یه سوال دیگه: قیل از رندر گیری وقتی زوم میکنم و وارد بنا میشم که میخوام داخل رو ببینم،تا وقتی اسکرول میکنم فضا روشنه وقتی دستمو از موس میکشم و کاری انجام نمیدم نور همون فضا به تدریج اتوماتیک تاریک میشه.
خواهشا راهنماییم بکنین.خیلی اذیتم.
با تشکرات فراوان

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام و خسته نباشد.من یه مشکلی توی رندرگیری برام پیش اومده.وقتی از فضای داخل ساختمان رندر گیری میکنم سیاه می افته (حجم هام همه متریال داره.نور خورشیدو هم جوری تنظیم کردم که از پنجره به داخل می افته)

یه سوال دیگه: قیل از رندر گیری وقتی زوم میکنم و وارد بنا میشم که میخوام داخل رو ببینم،تا وقتی اسکرول میکنم فضا روشنه وقتی دستمو از موس میکشم و کاری انجام نمیدم نور همون فضا به تدریج اتوماتیک تاریک میشه.
خواهشا راهنماییم بکنین.خیلی اذیتم.
با تشکرات فراوان
به ابجکتتون مودیفایر shell بدید

helali2010

New Member
ا سلام. وقتی یه پلان میارم داخل مکس، با لاین دوباره از روش میکشم وقتی ارتفاع میدم ( با sweep )مثلا 3 متر ارتفاع کوتاهتر از 3 متره.

اما وقتی پلان نمیارم و خودم از اول با لاین میکشم و ارتفاع میدم درست انجام میشه.تنظیمات یونیتم هم روی متر هست.
ممنون میشم کمکم کنین.
باتشکر از همه دوستان

با سلام
من از Cloth برای پاره کردن قسمتی از مدل استفاده کردم ولی مشکلم این هست که در برخی از قسمت ها صورت هر چه کش میاد اصلا پاره نمیشه؟با اینکه تعریف شده که از اون قسمت ها پاره بشه!!!راه حل چیه؟
این فایلی مدلی هست که روش کار میکنم:
http://s3.picofile.com/file/82267422..._Last.rar.html
متشکرم

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
با سلام
من از Cloth برای پاره کردن قسمتی از مدل استفاده کردم ولی مشکلم این هست که در برخی از قسمت ها صورت هر چه کش میاد اصلا پاره نمیشه؟با اینکه تعریف شده که از اون قسمت ها پاره بشه!!!راه حل چیه؟
این فایلی مدلی هست که روش کار میکنم:
http://s3.picofile.com/file/82267422..._Last.rar.html
متشکرم

مشکل شما تو مصطفی تریدی حل شد که ...

fayyazjahani

New Member
سلام به همه .

یه مشکل در قراردادن تصویر در بکگراند در تری دی مکس (alt +b) دارم اینه که تو تری دی مکس 2014 یا بالاتر امکان اینکه از گزینه lock zoom \pan بخوام استفاده بکنیم نیست . نمیدونم چرا . من میخوام تصویر بک گراند رو حین کار زوم کنم . فیلم آموزشی من ماله سال 2009 هست که این امکان تو قرار دادن تصویر برایه بک گرند وجود داشت . ولی 2014 نداره . کسی میتونه راهنمائیم کنه کجا باید پیداش کنم؟

این مربوط به 2014
attachment.php

اینم 2009 که گزینه lock zoom\pan رو داره
attachment.php

پیوست ها

• sss.png
    sss.png
    278.4 کیلوبایت · بازدیدها: 59
  • dfdfds.png
    dfdfds.png
    56.4 کیلوبایت · بازدیدها: 62

fayyazjahani

New Member
خودم راهشو فهمیدم

باید اینکار را بکنید preference تب vieworts/chooseDriver کلیک گزینه legacy Direct3d انتخاب کنید بعد مکس را ریست کنید بعد ....

آخرین ویرایش:

gold girl

New Member
سلام وقت تون بخیر
من در تری دی مکس مبتدی هستم
خواستم بدونم چطوری یک صفحه، مثلا در کابینت که به رنگ سفید است را براق کنم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا