نکات و ترفندهای کورل دراو

abolfazlsoltan

New Member

سلام به همه.

- به تازگی کورل نسخه X7 رو برای یکی از دوستان نصب کردم. ولی متاسفانه مشکل عجیب و غریبی رو که موقع کار با این ورژن پیدا کرده برای من فرستاده.

مشکل اینه که : موقع طراحی و صفحه بندی و .... همه چیز خوب پیش میره و فایل رو ذخیره می کنه و می بنده. ولی موقعی که همون فایل رو چند دقیقه بعد باز می کنه ، تمام متنها (Text) به صورت یکجا و با همون نظمی که تو صفحه داشتن ، از محلشون چندین سانت به سمت راست "Drag" شدن و از صفحه طراحی (مثلا A4) خارج شدن. زمانی این موضوع عجیب تر میشه که حتی اگه اونها رو Lock هم بکنیم ، باز هم بعد از بستن فایل و دوباره باز کردنش این مشکل اتفاق میفته.
و خنده دار تر اینه که تو یه سند چند صفحه ای ، این قضیه فقط برای یک صفحه اتفاق میفته.

لطفا اگه کسی تا حالا به این مشکل برخورد کرده (حتی اگر راه حلی هم براش نداره) همینجا یه پیغام بذاره. ممنونم.

- نسخه ای که دارم ازش استفاده میکنم این هست : "CorelDRAW.Graphics.Suite.X7.17.0.0.491.x86"
میدونم که بعد از این نسخه 6 تا آپدیت اومده ، اما میخوام مطمئن بشم که این مشکل با آپدیت کردن برطرف میشه یا نه.

متشکرم.

sasa-pc

New Member
با سلام و وقت بخیر
من یه مشکل دارم و اون اینه که توی کرل x7 تعدادی حدود 500 عدد دایره کشیدم و در اندازه مشکل پیدا کردم و سایز دایره ها باید تغییر کنه و میخوام یه دایره سایزش درست بشه و بر روی بقیه دایره ها کپی کنم تا مجبور نشم دونه دونه سایز دایره ها رو بزنم
این دایره های برای تابلو led هستش

sadegh0074

New Member
دوستان یه سوال!!
یه مربع یه آبجکت محسوب میشه ولی چهار تا خط و اگه ولد هم کنم باز چهار تا خط جدا محسوب میشن...(واسه طرح دستگاه لیزر چطور میتونم اینا رو یه تیکه کنم؟)

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
دوستان یه سوال!!
یه مربع یه آبجکت محسوب میشه ولی چهار تا خط و اگه ولد هم کنم باز چهار تا خط جدا محسوب میشن...(واسه طرح دستگاه لیزر چطور میتونم اینا رو یه تیکه کنم؟)

سلام
هر خط در ابتدا و انتها دو node دارد که اگر دو خط در امتداد هم باشند (node ابتدای یکی در انتهای دیگری باشد) در ظاهر شاید به نظر برسد که خطوط پیوسته هستند اما برای اینکه این خطوط پشت سر هم باشند و در دستگاه لیزر مشکل برنخورید لازم است با استفاده از ابزار shape tool و استفاده از Zoom حداکثری این نقاط کاملاً روی یکدیگر قرار بگیرند که در این حالت دو نقطه تبدیل به یک node می شود.
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
موفق باشید

khosro330

New Member
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
کورل x6 درسیستمم نصب بود وقتی حذف کردم با نصب مجدد یه مشکل پیش آمد. اینکه فایلهایی که سیو میکنم محتوای داخل فایل روی آیکون فایل سیو شده نمایش داده نمیشه (پیش نمایش محتوای فایل روی آیکن)
قابل ذکر اینکه سایز نمایش ایکونها روی large icons تنظیم می باشد
لطفا راهنمایی بفرمایید
متشکرم

alexii_i

New Member
با نرم افزار میرعماد خیلی راحت میشه بعد از فعال کردن میرعماد متن انتخابی رو با alt+c کپی میکنی توجه کن با alt+c بعد در کورل پیس میکنی

alexii_i

New Member
سلام چگونه ميشود دورحروف را متراژ انرابدست اورد
با اضافه کردن یک فایل به کورل این کار انجام میشه باید فایل JH_curvelength.gms رو در مسیرC:\Program Files (x86)\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\Draw\GMS کپی کنی بعد در کورل شی مورد نظرو انتخاب میکنی ور در قسمت tools گزینه visual basic بعد play رو میزنی بعد اسم فایلی که کپی کردی انتخاب میکنی و ok رو میزنی

alexii_i

New Member
سلام. من دارم توی کرل تایپ می کنم همه حروف درست تایپ می شه بجز حرف ی که توی همه جای کلمه به صورت بزرگ تایپ می شه چیکار می تونم بکنم لطفا اگه کسی می تونه راهنمایی ام کنه. قبلا تشکر می کنم.
باید در تنظیمات زبان ویندوز ، زبان persian بزنی و کشورو iran انتخاب کنی

mohsen_gh1991

New Member
سلام دوستان
یه کلمه دارم مث این :
attachment.php

میخواستم وسط کلمه اصلی به صورت تک خطی یک محسن دیگه بنویسم . کسی میدونه باید چکار کنم ؟
ممنون

پیوست ها

• Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    11.4 کیلوبایت · بازدیدها: 63

sara.dhg

New Member
سلام خسته نباشید .یه سوال داشتم.من می خوام فایل اتوکد رو وارد کورل کنم،برای سیو کردن هم dxf سیو میکنم.ولی توی کورل باز نمیشه یعنی نه اپن می شه و نه ایمپورت.اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون

مولانا1

New Member
سلام
در کورل x6 چطور می توان تعداد نودهای(نقطه های ابتدا و انتهای خطوط) موجود در یک طرح کشیده شده را به حداقل رساند؟
با تشکر

e_vojdani

New Member
سلام خدمت همه اساتید
یکی از دوستان این سوال رو مطرح کردن که متاسفانه مشکل منم هست

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
کورل x6 درسیستمم نصب بود وقتی حذف کردم با نصب مجدد یه مشکل پیش آمد. اینکه فایلهایی که سیو میکنم محتوای داخل فایل روی آیکون فایل سیو شده نمایش داده نمیشه (پیش نمایش محتوای فایل روی آیکن)
قابل ذکر اینکه سایز نمایش ایکونها روی large icons تنظیم می باشد
لطفا راهنمایی بفرمایید
متشکرم
از اساتید محترم خواهشمندم راهنمیی بفرمایید

hadi.srbd

New Member
با سلام
یه مشکلی داخل برنامه corel draw دارم که وقتی از Texture استفاده میکنم بعضی از انها apply میشه ولی بعضیاشون apply نمیشه میخواستم ببینم مشکل کجاست؟

freidouny

New Member
سلام.من وقتی عکسی را وارد کورل دراو میکنم و می خوام عکس رو خطوط دورشو نگهدارم و وروش ویرایش انجام بدم از گزینه trace bitmap استفاده میکنم اما خطوط دور شکل مربعی یا خط شکسته میشه می خواستم ببینم راه حلش چیه که خطوط مثل خودش در بیاد ؟لطف هر کس بلده راهنمایی بده

mary_8

New Member
با سلام
دوستان سوالی که داشتم این بود که تصویری همانند تصویر پیوست شده رو با چه نرمم افزاری میشه ساخت
که به صورت اتوماتیک خوط رو تولید کنه و طرح سه بعدی بسازه
آِا با کورل دراو میشه ؟
ممنونم راهنمماییم کنید

پیوست ها

• فنجون.jpg
    فنجون.jpg
    23.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3

amin44

New Member
سلام
چطوری عکسی رو تبدیل به خط کنیم؟ از bitmap استفاده کردم اما تبدیل به خط نشد

clashroyale

New Member
سلام ببخشید من در گزینه outline pen در کورل میخام دور یک نوشته رو نقطه های دایره بزارم اما فقط مربع و مستطیل و بیضی میزاره لطفا کمکم کنید ممنون

clashroyale

New Member
شما میتونید با کلیک کردن روی عکس رفتن به گزینه ی trace در بالای صفحه که بعد از کلیک روی عکس ظاهر میشه کلیک کنید و یکی از گزینه هاشو انتخاب کنید و عکستون رو تبدیل به خط کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا