نکات و ترفندهای کورل دراو

clashroyale

New Member
با سلام
دوستان سوالی که داشتم این بود که تصویری همانند تصویر پیوست شده رو با چه نرمم افزاری میشه ساخت
که به صورت اتوماتیک خوط رو تولید کنه و طرح سه بعدی بسازه
آِا با کورل دراو میشه ؟
ممنونم راهنمماییم کنید
میشه ولی خط ها خیلی دقیق در نمیاد و باید بعضی جا ها رو خودتون با دست تنظیمش کنید

clashroyale

New Member
سلام
چطوری عکسی رو تبدیل به خط کنیم؟ از bitmap استفاده کردم اما تبدیل به خط نشد
شما میتونید با کلیک کردن روی عکس رفتن به گزینه ی trace در بالای صفحه که بعد از کلیک روی عکس ظاهر میشه کلیک کنید و یکی از گزینه هاشو انتخاب کنید و عکستون رو تبدیل به خط کنید

mahshid504

New Member
سلام ممنون میشم اگه توضیح بدین چه جوری میتونم با کرل عکسی رو داخل حروف یا عدد بندازم؟:rolleyes:

hamid2af

New Member
با سلام خدمت انجمن محترم. دو تا سوال داشتم ممنون میشم اگر پاسخشو زود دریافت کنم:
1. چجوری میشه در کورل دراو x7 یه شئ رو نسبت به خودش و همینطور نسبت به یک خط قرینه کرد؟
2. چجوری میشه در کورل دراو x7 یه شئ رو روی ضلعهای یه شکل دیگه به تعداد دلخواه قرار داد؟ (همون عمل paste along a curve در artcam)؟

hamid2af

New Member
با سلام خدمت انجمن محترم. دو تا سوال داشتم ممنون میشم اگر پاسخشو زود دریافت کنم:
1. چجوری میشه در کورل دراو x7 یه شئ رو نسبت به خودش و همینطور نسبت به یک خط قرینه کرد؟
2. چجوری میشه در کورل دراو x7 یه شئ رو روی ضلعهای یه شکل دیگه به تعداد دلخواه قرار داد؟ (همون عمل paste along a curve در artcam)

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
سلام ممنون میشم اگه توضیح بدین چه جوری میتونم با کرل عکسی رو داخل حروف یا عدد بندازم؟:rolleyes:
سلام
نمی دونم این پاسخ به دردتون می خوره یا نه.
ولی برای کاری خواستید تصویر را در اندازه حرف یا عدد مورد نظرتون در کنار عدد یا حرف قرار بدهید.
عکس را انتخاب کنید و از منوی Effect گزینه Powerclip و زیرمنوی Place Inside.... راانتخاب کنید.
حالا فلشی رامی بینید که می گوید این عکس داخل کدام Shape که می تواند حرف ، عدد و یا هر شکل دیگری باشد، قرار بگیرد.
با کلیک بر روی حرف یا عدد به نتیجه دلخواه می رسید.
موفق باشید
مهدی

amir121212

New Member
سلام.وقتتون بخیر
طرحی که داخل کرل دراو طراحی کردم چجوری طلایی کنم؟؟؟ترکیب رنگ طلایی یاد ندارم:(
مممنون از پاسختون

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
سلام.وقتتون بخیر
طرحی که داخل کرل دراو طراحی کردم چجوری طلایی کنم؟؟؟ترکیب رنگ طلایی یاد ندارم:(
مممنون از پاسختون
سلام دوست عزیز
به طور کلی رنگ طلایی در رنگهای موجود وجود ندارد
ولی ترکیبی که شبیه به رنگ طلایی است درصد رنگهای زیر است:
c0
m20
y80
k20
موفق باشید
مهدی

n.yektaie

New Member
با سلام.من یه سوال داشتم
آیا در کورل میتوان به عکس یا bitmap بعد و عمق داد؟ مثل exturde?

nima_dsnr

کاربر VIP
باید اول trace کنی تا به وکتور تبدیل بشه بعد اون قسمتی رو که میخوای جدا کنی و عمق بدی

Sima_65

New Member
سلام دوستان یه کمکی ازتون میخوام من تو کورل یه فایل درست کردم متشکل از حروف و شکل مثل یک برند حالا میخوام این برندم رو با همون فایل کورل از طریق تلگرام بفرستم برای کار خونه تا کلیشه چاپ کنن ازش، میخواستم بپرسم باید چیکار کنم تا فونت و نوشته هام عوض نشه یا رو سیستم اونجا به هم نریزه؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید:)

bhzmty

New Member
سلام خسته نباشید .

متن ها با فونت فارسی ( نستعلیق و ... ) ، برای اینکه دورِ نوشته رو برش بزنیم با لیزر، در برنامه کورل باید تبدیل به نقطه بشه ، وقتی این کار رو میکنم ، خط های اضافه ای به وجود میان که باید به وسیله shape از بین ببریم و بعضی وقتا خیلی وقت گیره .

لطفا راهنمایی کنید برای اینکه راحت این کار رو انجام بدیم چکار باید کرد ؟

چون بعضی وقت ها متن های فارسی طولانی هست یا مثلا شعر که واقعا اذیت کننده هستن .

ممنون

آخرین ویرایش:

tablo.miremad

New Member
سلام. من دارم توی کرل تایپ می کنم همه حروف درست تایپ می شه بجز حرف ی که توی همه جای کلمه به صورت بزرگ تایپ می شه چیکار می تونم بکنم لطفا اگه کسی می تونه راهنمایی ام کنه. قبلا تشکر می کنم.
سلام.منم این مشکل رو داشتم.برنامه فارسی ساز کارا رو نصب کردم حل شد.

tablo.miremad

New Member
سلام
میشه فایل هایی که در کورل با ورژن بالاتر سیو کردیم در کورل با ورژن پایین تر باز کرد ؟
اگه جواب مثبته چطور میشه؟
سلام.بله میشه.باید موقع ذخیره فایلتون ورژن پایین تر رو انتخاب کنی بعد ذخیره کنی .

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    73.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2

Hosseini5314

New Member
سلام چطور میشه فونت هایی که امکان bold یا ضخیم کردنشون غیر فعاله رو ضخیم کرد این مشکل رو برای اشکال هم دارم . و اینکه فونت ها جوری ضخیم بشن که وقتی داخلشون رو خالی کردم و outline رو مشکلی بازم ضخیم باشن.

جدیدترین ارسال ها

بالا