نمای داخلی اتاق

behrad_mouse

Well-Known Member
Autocad
3dsmax2009
Vray
Cpu Q9400
2 GB of RAM
1c41eabf.jpg

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
چه اتاق منظمی :دی
یکمی شلوغ پلوغ تر بود هم قشنگ تر میشد
نورش قشنگ شده

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام. کارت جالب شده داداش.
میگم تو این کارایی که تا حالا گذاشتی یه افکتی تو عکسات میبینم که کار رو ریل تر کرده.
لنز دوربین حالت steroscopic (نمیدونم درست نوشتم یا نه) داره.
چطوری با وی ری این افکت رو دادی؟؟؟؟
موفق باشی.:rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام
1-متریال ها بشدت خام هستن و روح ندارن
2-معلون نیست به هر آبجکتی نویز جدا دارین یا کلا نویز داره
3-نور پردازی خوب نشده.مطمئنم نور خورشیدتون کاملا سفیده!

معلومه تازه با این نرم افزار آشنا شدین.ادامه بدین و از مدرسه امیرالمومنین غافل نشین

behrad_mouse

Well-Known Member
سلام
1-متریال ها بشدت خام هستن و روح ندارن
2-معلون نیست به هر آبجکتی نویز جدا دارین یا کلا نویز داره
3-نور پردازی خوب نشده.مطمئنم نور خورشیدتون کاملا سفیده!

معلومه تازه با این نرم افزار آشنا شدین.ادامه بدین و از مدرسه امیرالمومنین غافل نشین

سلام
1.تمام موارد فوق رو قبول دارم 10000 تا هم اگه باشن
ولی اقلا دلیل بگین تا برطرف بشه کرد
مثلا متریال روح نداره.روح چی هست؟کدوم متریال ها ندارن؟نقص متریال ها؟
نویز به آبجکت برای چی باید بدم؟ تازه اونم به هر شئ جداگانه؟شاید منظورتون بامپ هست؟لطفا بیشتر توضیح بدین
نورپردازی خوب نشده که کلی هستش فقط نورپردازیه خدا دقیق و واقعیه
دلیلتون و اینکه کجای نورپردازی نقص داره
اینجا کارارو میزاریم تا نقاط ضعف بر طرف شه
منم قصد بیان قدرتم و تو رندر ندارم:rose:

AREF

اولین اشکالی که داره هارمونی بین رنگهاست.
بامپ ها آزار دهنده شده.
اولین گامی که باید بردارین باید مکس 2010 وی ری SP5 همش 64 بیت راه بندازین.چرا؟ توی وی ری جدید امکانی هست به نام Ambien Occasion .باعث میشه کار خیلی زنده میشه.توی گوگل بزنین این کلمه رو متوجه منظورم میشین.
شما 1 نور آقتاب آوردین تو صحنه اما اتاق 1 دست روشنه یعنی کنتراست رنگ نداره.معلوم نیست منبع نور کجاست.میزان روشنایی پشت پرینتر با کف زیر نور خورشید یکی شده
شما به کف پارکت دادین اما نمی دونم چرا رنگش بنفش شده.میدونین چرا؟ Saturation رو کم کنین.

دوست عزیز ایرادهای کار زیاده.شما حداقل بفرمائید چقدر از وی ری بلدین.بهتر بشه کمکتون کرد.

behrad_mouse

Well-Known Member
اولین اشکالی که داره هارمونی بین رنگهاست.
بامپ ها آزار دهنده شده.
اولین گامی که باید بردارین باید مکس 2010 وی ری SP5 همش 64 بیت راه بندازین.چرا؟ توی وی ری جدید امکانی هست به نام Ambien Occasion .باعث میشه کار خیلی زنده میشه.توی گوگل بزنین این کلمه رو متوجه منظورم میشین.
شما 1 نور آقتاب آوردین تو صحنه اما اتاق 1 دست روشنه یعنی کنتراست رنگ نداره.معلوم نیست منبع نور کجاست.میزان روشنایی پشت پرینتر با کف زیر نور خورشید یکی شده
شما به کف پارکت دادین اما نمی دونم چرا رنگش بنفش شده.میدونین چرا؟ Saturation رو کم کنین.

دوست عزیز ایرادهای کار زیاده.شما حداقل بفرمائید چقدر از وی ری بلدین.بهتر بشه کمکتون کرد.
دایره رنگ رو با دقت تر ببین تا هامونی رو حس کنی(سبک های چیدمان رنگ ها)(راهنمایی:سبکها)
اهان پس بامپ نه نویز
نیازی به اینترنت و اون واژه نیست تو نمونه های خودتون داشتم میگشتم (خودت اینارو رعایت کردی؟فکر نمیکنم)
ممنون کل مطلب و گرفتم
جمله آخرت همه مطلب و اشکالات رو توضیح داد
ببین دوست عزیز از اونجاییکه علم انتها نداره من ادعایی ندارم
امیدوارم کارهامو بهتر کنم شما فکر کن اول راه هستم تو vray
ولی کارهای من رو لااقل با کارای خودت مقایسه کن
تو واقعا کارای خودت این واقص رو دیدی و بر طرف کردی؟
متاسفم که اینقدر از دیدن کار من عصبانی شدی

AREF

عصبانی؟!برای چی؟! ظاهرا شما دچار سوء تفاهم شدین.من هیچ وقت توهینی نکردم.کارو اینجا گذاشتین برای نقد.خوب منم الکی بگم به به چقدر عالی شده.آفرین......
و اینکه من خودم ادعایی ندارم من انتقاد کردم و قصدم کمک بود اما شما موضوع شخصی کردین و ایراد کارهای خودمو فرمودین.این کار (به رخ کشیدن ضعفها) دور از شان اینجاست.اینجا یه محیط فرهنگیه.و شما هنوز نتونستین فرق انتقاد با توهین رو از هم جدا کنین.اگر اینطور ازتون خواهش میکنم دیگه اینجا کار نزارین.(( حالت آمیانه و دور از با کلاس صحبت کردن = ظرفیت انتفاد ندارین بفرمائید تو فروم های ضعیف که همه الکی میگن به به.اینجا جای حرفه ای هاست.ما هم اینجا هستیم تا از حرفه ای ها 1 چیز یاد بگیریم.)

اگه میگم تا چه حد بلدین حداقلش اینه یه چیزایی میدونم که میخوام کمک کنم.

pclord

کاربر متخصص
سلام

اول در مورد کارت چون با وی ری کار نکردم نمیتونم اشکال ازش بگیریم.عارف جان توی وی ری حرفه ای هستن و مشکلات رو گفتن.اما در کل خیلی خوب شده ، خسته نباشید.
اون گلدون تا حدودی حالت کارتونی داره و از رئال بودن کار کم میکنه،با تکسچر بهتر میشه.

در مورد انتقاد:
دوست عزیز من خیلی وقته عارف جان رو میشناسم، همیشه توی بخش گالری به بچه ها کمک میکنه و توی پیشرفتشون نقش اساسی داشته.بیشتر بچه ها میان ، و فقط با یه خوبه و آفرین (حالا به خاطر بالا بردن تعداد پست هاشون یا حالا هر چی) یه پست میزنن و میرن.اما عارف جان زحمت میکشه و تمام مشکلات رو تایپ میکنه و هر کمکی بوده دریغ نکرده. گالری رو ببین تا با چشم خودت ببینی.شما نباید ناراحت بشین، اینجا یه محیط صمیمانه است و بچه ها هدفشون کمک کردن به همدیگه است.و مهم تر از اون یه سری قوانین هست برای فعالیت در انجمن که حتما باید رعایت بشه، و همچنین اگه در پستی دیدین به شما اهانت شده ، گزارش به مدیر رو بزنید تا مدیرا بررسی کن،با جنگ و دعوا کارا به درستی پیش نمیره و فقط رابطه خوبی که اینجاست خراب میشه.

ببخشید منظور خاصی ندارم، منظورم این نیست که سطح کار شما پایین هست، فقط گفتم که سوءتفاهم از بین بره.

منتظر کارای بعدیت هستیم.

موفق باشید.:oops:

kamifa1986

Well-Known Member
كار قشنگي شده. بنظرم فقط پاركت كف رئال نيست. متريالش جاي كار داره.

اون كامپيوتر هم اگه دوتا سيم بهش آويزون بشه بهتره. در مورد نورپردازي با عارف موافقم.

از نقد دوستان هم نرنجيد. موفق باشي

در مورد آرف جان هم بايد بگم با اينكه اولش با نقد منطقي شروع كردي ولي بعد موضع گرفتي.

هيچكس اولش حرفه اي نيست و با كمك ديگران چيز ياد ميگيره.

اينجا هم دقيقاً جاي ياد گرفتنه نه پز دادن به كسايي كه سطح كاريشون پايينتره.

از حرفام هم ناراحت نشيد.
:rose:

AREF

پیشنهاد میکنم به لینک امضام برین.ترجمه کتاب جامع وی ری .خودم این تنظیماتی که تو اون تایپیک هستش رو که به تنظیمات طلائی رندر معروفه تو کلاس 1 میلیونی مکسم بعضیهاشو نمی گم.چرا چون 1 جور فوت کوزه گریه.اما همه رو اینجا گذاشتم دوستان حالشو ببرن.شما هم بخونین بدک نیست.
و اینکه مدسه امیرالمومنین هم خیلی کارش درسته.من همشو دانلود کردم.خیلی قوی کار شده.اصولی و عمقی.
شما اینها رو بخونین ناخودآگاه سطح کارتون بالا میره.چرا چون 1 سری تنظییمات رندر هست که سرعت رو پائین میاره اما کیفیت توپ میشه.و راه های طلائی راه هایی که شما هم کیفیت خوب داشته باشین هم زمان رندر خوب.

1 پیشنهاد
از ویو پورت 1 عکس بگیرین ببینم منابع نورتون کجا کار شده و از تنظیمات کامل رندرتون هم عکس بگیرین براتون اصلاح می کنم.در نهایت بعداز اینکه تمام شد میریم سراغ تنظیمات متریال.آخرش 1 رندر خوف..... موافقین؟ بسم الله.

hmv-ray

Member
سلام آقا بهراد
خسته نباشی .
من کاراتو دیدم بعضیاشون خیلی خوبن درسته که ایرادای کار باید گرفته بشن ولی من جات بودم این کار و کار پیتزا رازو نمیذاشتم
در مورد آقا عارفم من خودم خیلی کاراشو می پسندم واقعا این روحیه اش که به بچه ها کمک میکنن فوق العادست ولی احساس میکنم یکم از کوره در رفت تو صحبتاشون با شما ...
شما هم تو این سایت باید انتقاد پذیر باشی ..
موفق باشی :rose:

Farrokh

Active Member
سلام
این پست من در نقد خود کار نیست

در نقد لحنی هست که توی پست های این تاپیک دیدم

قبل از هر چیز باید بگم که عارف جان یه مقدار پستاشون تند بود ولی با شناختی که من از ایشون دارم ،مسلما قصد ناراحت کردن صاحب تاپیک رو نداشتند

در یک فوروم به دلیل اینکه تمام گفت و گو ها بوسیله ی نوشته انجام می شه ممکنه سو تفاهم های زیادی پیش بیاد

پس بهتره توی پست هامون با لحنی کاملا مشخص حرف بزنیم و جوری پست بزنیم که امکان تند و زننده خونده شدنش کم بشه

در مورد صاحب تاپیک هم بگم :
دوست عزیز

من حس شما رو درک می کنم که از لحن پست ها ممکنه ناراحت شده باشید
اما چیزی که مهمه اینه که بتونید از هر پستی مطالب مفید رو استخراج کنید و روی کارتون اعمال کنید

اگر اولین کارهای بچه های این انجمن رو با آخرین کار های همون بچه ها مقایسه کنید متوجه می شید همین نقد های به ظاهر زننده در خیلی موارد باعث شدند که طرف مقابل تمام تلاششو بکنه تا کیفیت کار هاش بالا بره و کسی نتونه ازش ایراد بگیره

این چیزی هست که موندگار و با ارزشه

پس به نظر من اصلا ارزش نداره که لحن پست های دو طرف رنگ و بوی رو کم کنی بگیره

در آخر هم خواهش می کنم حتی اگه در این پست من نکته ای اذیتتون کرده فقط با پیغام خصوصی اطلاع بدید و تاپیک رو از مسیر هنری و تکنیکی خودش وارد حاشیه نکنید

در پست بعد هم می تونید نقد کار رو بخونید

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
خوب
حالا نقد خود کار :

نویز به شدت زیاده و شما می تونید اون رو توسط تنظیمات آنتی الیاسینگ کنترل کنید (در سایت آورسیس یه تیوتوریال خوب هست و توی این سایت هم تاپیک نکات طلائی کتاب وی ری هست و ضمنا می تونید خود کتاب ویری رو مطالعه بفرمایید )

زاویه ی انتخابی برای دوربین چندان جالب نیست
چرا که نه یه زاویه ی باز و آزاده که دیتای زیادی به بیننده بده و نه یه کلوز آپ خوب هست که دیتیل خوبی رو نشون بده (در واقع عملا دردی رو دوا نمی کنه و چیز خاصی رو نشون نمی ده )(به هر حال این مورد دلبخواه هست و به خود شما بستگی داره و این فقط پیشنهاد من بود )

در مورد واترمارک و شناسنامه ی کار هم واقعا نیاز هست تجدید نظر کنید

اصلا این رفتار حرفه ای نیست
اگر می خواید کارتون شناسنامه داشته باشه کافیه یه گوشه ی رندر یه اسم یا شماره تلفن یا ایمیلتون رو بگذارید (خیلی کوچیک)

با این کارتون هم رندرتون رو پوشوندید و خراب کردید و هم تا حدودی به بیننده توحین کردید

در مورد نور پردازی هم سعی کنید در وحله ی اول با تست های فراوان از موقعیت منبع نور تاثیر اون رو روی سایه ها و جی آی ها ببینید تا به پر کنتراست ترین تصویر و با کیفیت ترین تصویر دست پیدا کنید

قرنیز دیوار ها رو هم خواهشا فراموش نکنید

سپاس
فرخ تابنده

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام به همه مخصوصا همه :دی

به نظرم اونجوری هم که میگین نویز زیاد نیست ... چرا؟

یکی اینکه دوستمون بیشتر متریالهای انتخاب کردن که یا خیلی تایلش کرده و دون دونی شده(اگه دقت کنین)
یکی هم این که رندر رو ابعاد کوچیک گرفته و جزییات زیاد مشخص نیست

این دو عامل با هم دست به دست هم میدن که با نگاه اول بیننده نویز کار رو بیشتر میبینیه تا خود کار

زاویه دوربین رو هم که فرخ گفت...
به نظرم این صندلی کار رو خفه کرده

در مورد dof هم باید بگم اصلا جاش اینجا نیس

موفق باشی

behrad_mouse

Well-Known Member
سلام به همه مخصوصا همه :دی

به نظرم اونجوری هم که میگین نویز زیاد نیست ... چرا؟

یکی اینکه دوستمون بیشتر متریالهای انتخاب کردن که یا خیلی تایلش کرده و دون دونی شده(اگه دقت کنین)
یکی هم این که رندر رو ابعاد کوچیک گرفته و جزییات زیاد مشخص نیست

این دو عامل با هم دست به دست هم میدن که با نگاه اول بیننده نویز کار رو بیشتر میبینیه تا خود کار

زاویه دوربین رو هم که فرخ گفت...
به نظرم این صندلی کار رو خفه کرده

در مورد dof هم باید بگم اصلا جاش اینجا نیس

موفق باشی

سلام ممنون:rose:
راستش کل این کار با مدلینگ و متریال و نور و رندر کلا 1 روز زمان برد
بخاطر اینکه کار سفارشی بود محدودیت زمان اجازه تست گرفتن زیاد رو نمی داد بهم حرفتون درسته
در مورد dof راستش یه جورایی میخواستم سوتی های گلدون کم شه:lol:
دوربینم آره جاش با حال نیست
:rose:ممنون

behrad_mouse

Well-Known Member
خوب
حالا نقد خود کار :

نویز به شدت زیاده و شما می تونید اون رو توسط تنظیمات آنتی الیاسینگ کنترل کنید (در سایت آورسیس یه تیوتوریال خوب هست و توی این سایت هم تاپیک نکات طلائی کتاب وی ری هست و ضمنا می تونید خود کتاب ویری رو مطالعه بفرمایید )

زاویه ی انتخابی برای دوربین چندان جالب نیست
چرا که نه یه زاویه ی باز و آزاده که دیتای زیادی به بیننده بده و نه یه کلوز آپ خوب هست که دیتیل خوبی رو نشون بده (در واقع عملا دردی رو دوا نمی کنه و چیز خاصی رو نشون نمی ده )(به هر حال این مورد دلبخواه هست و به خود شما بستگی داره و این فقط پیشنهاد من بود )

در مورد واترمارک و شناسنامه ی کار هم واقعا نیاز هست تجدید نظر کنید

اصلا این رفتار حرفه ای نیست
اگر می خواید کارتون شناسنامه داشته باشه کافیه یه گوشه ی رندر یه اسم یا شماره تلفن یا ایمیلتون رو بگذارید (خیلی کوچیک)

با این کارتون هم رندرتون رو پوشوندید و خراب کردید و هم تا حدودی به بیننده توحین کردید

در مورد نور پردازی هم سعی کنید در وحله ی اول با تست های فراوان از موقعیت منبع نور تاثیر اون رو روی سایه ها و جی آی ها ببینید تا به پر کنتراست ترین تصویر و با کیفیت ترین تصویر دست پیدا کنید

قرنیز دیوار ها رو هم خواهشا فراموش نکنید

سپاس
فرخ تابنده

سلام از اینکه کارمو دیدین ممنونم
راستش کل این کار با مدلینگ و متریال و نور و رندر کلا 1 روز زمان برد(4 تا 5 تا رندر بود)
اره دقیقا زاویه دوربینم خوب نیست مرسی:rose:
راستش به دلیل تجاری بودن کار و محدودیت زمان یه روز فرصت تست زیادی نبود ولی دقیقا قبول دارم
راستش یه کار هنری هیچوقت تموم نمیشه و تا بینهایت ادامه داره ممنونم
راجع به واتر مارک قصد توهین به دوستان این مجموعه رو ندارم
به هر حال منتقی هست حرفت:rose:

behrad_mouse

Well-Known Member
كار قشنگي شده. بنظرم فقط پاركت كف رئال نيست. متريالش جاي كار داره.

اون كامپيوتر هم اگه دوتا سيم بهش آويزون بشه بهتره. در مورد نورپردازي با عارف موافقم.

از نقد دوستان هم نرنجيد. موفق باشي

در مورد آرف جان هم بايد بگم با اينكه اولش با نقد منطقي شروع كردي ولي بعد موضع گرفتي.

هيچكس اولش حرفه اي نيست و با كمك ديگران چيز ياد ميگيره.

اينجا هم دقيقاً جاي ياد گرفتنه نه پز دادن به كسايي كه سطح كاريشون پايينتره.

از حرفام هم ناراحت نشيد.
:rose:

سلام خوبی
آره پارکت افتضاح شده:lol:
ایول ببین سیم ها رو بعد از اینکه رندر گرفتن یهو دیدم نذاشتم ولی سوتی شد دیگه راستش کل این کار با مدلینگ و متریال و نور و رندر کلا 1 روز زمان برد و دیگه فرصت اصلاح نشد عیب نداره میگیم وایر لس هست سیستم:lol:
ممنون منم قبول دارم که ریزه کاری خیلی مهمه

behrad_mouse

Well-Known Member
سلام

اول در مورد کارت چون با وی ری کار نکردم نمیتونم اشکال ازش بگیریم.عارف جان توی وی ری حرفه ای هستن و مشکلات رو گفتن.اما در کل خیلی خوب شده ، خسته نباشید.
اون گلدون تا حدودی حالت کارتونی داره و از رئال بودن کار کم میکنه،با تکسچر بهتر میشه.

در مورد انتقاد:
دوست عزیز من خیلی وقته عارف جان رو میشناسم، همیشه توی بخش گالری به بچه ها کمک میکنه و توی پیشرفتشون نقش اساسی داشته.بیشتر بچه ها میان ، و فقط با یه خوبه و آفرین (حالا به خاطر بالا بردن تعداد پست هاشون یا حالا هر چی) یه پست میزنن و میرن.اما عارف جان زحمت میکشه و تمام مشکلات رو تایپ میکنه و هر کمکی بوده دریغ نکرده. گالری رو ببین تا با چشم خودت ببینی.شما نباید ناراحت بشین، اینجا یه محیط صمیمانه است و بچه ها هدفشون کمک کردن به همدیگه است.و مهم تر از اون یه سری قوانین هست برای فعالیت در انجمن که حتما باید رعایت بشه، و همچنین اگه در پستی دیدین به شما اهانت شده ، گزارش به مدیر رو بزنید تا مدیرا بررسی کن،با جنگ و دعوا کارا به درستی پیش نمیره و فقط رابطه خوبی که اینجاست خراب میشه.

ببخشید منظور خاصی ندارم، منظورم این نیست که سطح کار شما پایین هست، فقط گفتم که سوءتفاهم از بین بره.

منتظر کارای بعدیت هستیم.

موفق باشید.:oops:

ممنونم دوست عزیز من همیشه انتقاد ها رو قبول میکنم حتی سوتی های خودمم میگم

همینطوری آدم پیشرفت میکنه
آره گلدونه که دیگه چرت ترین کار بود راستش مدل خوبی نشد حق با شماس

جدیدترین ارسال ها

بالا