نظر سنجی در مورد مسابقه ی بزرگ سه بعدی ( نوروز 1390 )

در کدامیک از موضاعات مسابقه ای زیر شرکت خواهید کرد ؟

• مجموع رای دهندگان
    51
وضعیت
موضوع بسته شده است.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.مرسی از مدیران.
خب من شخصا نمی تونم یه تفنگ یا آدم رو مدل کنم.چون در درجه اول نیاز باید باشه...تا بتونم کار کنم..وقتی نیاز نباشه یه خورده تنبل میشم.
مثلا امروز سر کار کارفرما از فانوس خواست منم براش ساختم
i117875_14.jpg

من شخصا با گزینه 1 و 2 موافقم.اما خب باید به مدلسازی هم احترام گذاشت.به نظر موضوع آزاد خوبه...
با همکاری 100 درصد مخالفم...اصلا کاری به این ندارم یکی الکی بگه یا نه... قراره توانایی خودمونو اول به خودمون اثبات کنیم..

آخرین مسابقه اورموشن که موضوع کتاب خونه بود و جفری اول شد .اما چجوری درست شد واقعا منفجر شده بود سایت اورموشن...
همین الان ما بچه های قدرمتندی تو یحث رندرینگ فرخ که تو جهان 4ام شد... فرشیدهاشمی افشین hellboy milad_k
تو بحث مدلسازی پژمان مجید(hi majid) هادی ...
هر بحثی برای خودش کسی رو داره که کارش درسته.
البته کسانی که خیلی خیلی محدود هستن که هر 2 رو بلدن به نحو عالی
فرخ - پژمان - سروش و...
اما گفتم محدود...
خب میشه اینطور گفت که اگه گزینه دوم رای بیاره تقریبا معلومه کی اوله...
اما مطمئنم همه توش شرکت میکنن...
مرتضی میگه بچه هایی که معماری نخوندن نمی تونن تو گزینه 1 و یا 2 شرکت کنند اما من مخالفم.آخه مسابقه طراحی معماری نیست که..چون تو مسابقه اورموشن که تایماز مطرح کرد نیاز زیادی به دونستن معماری نیست.... تکنیک متریال سازی نورپردازی...1 فایل بود اما واقعا خلاقیت های خوبی رو توش دیدیم...

از 1 جهت میشه موضوع آزاد داد..خب کسی که میتونه یه آدم یا رباط یا ماشین رو مدل کنه پس می تونه استدیوشو هم مدل کنه... میشه نمره گذاری کرد برای مبحث ها..مثلا مدل آدم 10 نمره استدیو 4 نمره متریال و نور 6 نمره..کلا 20.
در مورد معماری هم همینطوره...
منتها در مورد معماری بارم بندی فرق کنه.مثلا چیدمان - نور پردازی - متریال - رندر پست پروداکشن...
الان تقریبا همه با طرز کار هم آشنا هستیم.یه رندر رو ببینیم می تونیم بفهمیم کار کیه.

ali_118

کاربر VIP
عارف من با نمره دادن به تکنیک مخالفم

مسابقه هر چی که باشه
کار باید آخرش یه چیزی در بیاد که بیننده باهاش ارتباط برقرار کنه، باهاش حال کنه، و همونقدر که با کار حال کرده بهش امتیاز بده

نه اینکه بگه به به این قوری دو میلیون پلی داره یا این یکی متریال 12 لایه داره

اون سکه که یکی از بچه ها گذاشت تو گالری یادتونه ؟
کلا دو تا استوانه بیسیک و ساده بود، یه متریال چند لایه و یه HDRI
اما اونقدر قشنگ با هم ترکیب شده بود که بیننده رو مجذوب خودش میکرد

اگه قرار بود تو یه جمع غیر حرفه ای فقط به ظاهر کار امتیاز داده بشه مطمئنا اون کار از یه کار معماری یا مدلینگ ماشین امتیازش بالاتر میرفت
و درستش هم همینه به نظر من

:rose:

پ.ن: با کار گروهی هم مخالفم همچنان :green:

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
من شخصا از مسابقه هایی که ادم رو محدود میکنه خوشم نمیاد

3d که فقط به مدل سازی و رندر و معماری ختم نمیشه
من فکر میکنم چون مدیر خودش معماری و رندر کار میکنه این گزینه ها رو آورده
تو مسابقه ایده پردازی هم رفتم دیدم (من و مجید آنلاین) ماشاالله همه کارا Still image

به نظرم وقتی دارین از 3d حرف میزنین و وقتی پای مسابقه رو وسط میارین زمینه های دیگه ی سه بعدی رو هم ببینین

مثل انیمیشن و جلوه های ویژه

من خودم به شخصه هم رندرینگ , مدلینگ , انیمیشن و جلوه ویژه کار میکنم

بزارین حداقل یه بار هم که شده تو مسابقه هایی که برگزار میکنین این حرکات هم نشون داده بشه و یه انگیزه ای باشه برا کسانی که انیمیشن یا جلو های ویژه کار میکنن یا برا کسانی که دوست دارن تو این زمینه ها هم کار کنن اما تنبلی میکنن که این مسابقه براشون ایجاد انگیزه کنه

مثلا همین جشنواره انیمیشن که 2 سال درمیون تو تهران برگزار میشه
خداییی حال نمیکنین؟
من نمیگم فقط انیمیشن و جلوه های ویژه من میگم نقاط ضعف رو برطرف کنین
من به شخصه نظرم اینه که تا وقتی یه ایندی خوب و قشنگ تو ذهنم به وجود نیاد شروع نمیکنم و اینجوری هم نیستم که الکی وقتم رو واسه یه ایده بیخود تلف کنم

حالا من رو ول کنین تا شب براتون حرف میزنم پس بیخیال :rose:
حالا نظر من این که :

گروه ها رو دسته بندی کنین ...

مثلا کسانی که دوست دارن مدلسازی کنن بفرستین تو گروه مسابقه مربوط به مدلسازی
مثلا کسانی که دوست دارن رندرینگ کار کنن بفرستین تو گروه مسابقه مربوط به رندرینگ
مثلا کسانی که دوست دارن انیمه کار کنن بفرستین تو گروه مسابقه مربوط به انیمیشن

ینی واسه امسال چند تا مسابقه کوچیک تو قالب یه مسابقه بزرگ به اسم نوروز 90 داشته باشین که همه توش با انگیزه و نشاط شرکت میکنن

حالا مزیتش چیه؟

ببینین الان جقدر اختلاف نظر هست و شما نظر سنجی گذاشتین
با این کار هر کسی میتونه تو رشته ای که دوست داره با دوستاش که هم رشتشون هست مسابقه داره
مثلا یه کسی که رندرینگ کار میکنه دیگه مجبور نیست برای اینکه مسابقه رو از دست نده بیاد با یه مدلساز مسابقه بده

واسه قضاوت کار هم چند تا داوور در نظر بگییرین که دقیق تر و منصفانه تر قضاوت کنه و اینجوری نباشه یه معمار بیاد رو کار انیمیشن قضاوت کنه یا برعکس ...

اینا نظرات من بود حالا خودتون میدونین...

موفق باشین

آخرین ویرایش:

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
هادی جان من زیاد باهات موافق نیستم. یعنی کلا با برگزاری چند مسابقه اصلا موافق نیستم. اینطوری مسابقه دیگه یه مسابقه ی بزرگ نیست و میشه چند تا مسابقه ی ساده که توی بعضی از اونا مثل همین انیمیت و جلوه های ویژه شاید چند نفری بیشتر شرکت نکنن. اما من یه ایده ای دارم که هم مشکل شرکت نکردن بعضی از دوستان به خاطر تبحر نداشتن توی یه زمینه رو می تونه حل کنه و هم همه ی زمینه ها رو در بر می گیره برای مسابقه.
خب ایده ی من اینه که بیان یه موضوعی رو مشخص کنن. یه ایده ی اولیه که قابلیت بسط زیادی هم داشته باشه و هر کسی بیاد از زاویه ی دید خودش ایده رو بسط بده و یه کار بزنه. اما اصل قضیه ی اینه که مثل مسابقات www.cgsociety.org اینجا هم مسابقه یه Categorie هایی داشته باشه. مثلا اول اینکه مسابقه امسال برای اولین بار توی دو بخش Image و Video برگزار بشه. اینطوری خیلی از بچه ها که اصولا کاراشون انیمته و کار تک فریم کمتر انجام می دن هم میتونن شرکت کنن توی مسابقه. بهد از اتمام مسابقه هم میشه برنده های نهایی رو در دو زمینه ی Image و Video معرفی کرد. جدای از این دو برنده هم بیاین یه شاخه بندی دیگه هم برای کارهای برتر انجام بشه. اینکه بیاین بهترین کارها رو هم از نظر Modeling، Texturing، Animation، Rendering معرفی و به اونا هم جایزه داده بشه. اینطوری فکر کنم همه ی بچه ها با هر توانایی بتونن توی مسابقه شرکت کنند. علاوه بر اون که کار گروهیی هم به بچه ها اجازه می ده بتونن با هم یه گروه رو تشکیل بدن و علاوه بر چیزایی که توی جریان مسابقه یاد می گیرن تواناییه کار گروهی رو هم پیدا کنن که خود این هم تجربه ی مفید و جالبی باید باشه.

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
آره امین جان این فکرم خوبه

به شرطی که دیگه برای قضاوت کار تک فریم رو با فیلم کنار هم نذارن
کار تک فریم جدا قضاوت بشه و کار فیلم جدا

اینجوری بهتره

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام مجدد.میلاد پیامبر رو به همتون تبریک میگم.
از 1 نظر با هادی موافقم که میگه در حق کسی ظلم نشه...یکی انیماتور قوی هست یکی رندرگیرنده قوی.
اما اگه مسابقات چند تیکه بشه دیگه شرکت کننده نمی مونه...مگه ما چندتا عضو داریم که بخوایم به چندقسمت تقسیم کنیم.
امین راست میگه.ما باید از تجربه دیگران استفاد کنیم.وقتی جایی مثل اورموشن میاد موضوعات رو تقسیم بندی میکنه حتما به دلایلی این کارو میکنه.
پس تفکیک بندی به 2 رشته خیلی خوبه...video , image.

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
آره امین جان این فکرم خوبه

به شرطی که دیگه برای قضاوت کار تک فریم رو با فیلم کنار هم نذارن
کار تک فریم جدا قضاوت بشه و کار فیلم جدا

اینجوری بهتره

خب برای همین گفتم بیان دو تا Category کنن مسابقه رو که کارای انیمت جدای از کارای تک فریم داوری بشه. البته به نظر من توی مبحث بهترین کار از نظر Modeling، Texturing، Animation، Rendering دیگه نباید Video و Image جدا داوری بشن و بهترین باید از بین کل کارها انتخاب بشه تا تعداد برنده ها زیاد نشه :green:

سلام مجدد.میلاد پیامبر رو به همتون تبریک میگم.
از 1 نظر با هادی موافقم که میگه در حق کسی ظلم نشه...یکی انیماتور قوی هست یکی رندرگیرنده قوی.
اما اگه مسابقات چند تیکه بشه دیگه شرکت کننده نمی مونه...مگه ما چندتا عضو داریم که بخوایم به چندقسمت تقسیم کنیم.
امین راست میگه.ما باید از تجربه دیگران استفاد کنیم.وقتی جایی مثل اورموشن میاد موضوعات رو تقسیم بندی میکنه حتما به دلایلی این کارو میکنه.
پس تفکیک بندی به 2 رشته خیلی خوبه...video , image.

منم تبریک میگم، هم به شما آرف جان و هم به دیگران.
منم موافقم آرف جان. اگه قرار باشه مسابقات چند تیکه بشه حس رقابت هم کمتر می شه بین بچه ها. اما وقتی همه با هم دیگه دارن مسابقه می دن هیجان و حس رقابت بالاتر می ره و باعث انگیزه دادن به بچه ها می شه.
دقیقا با اینکه ما باید از تجارب سایت های بزرگی چون evermotion و cgsociety استفاده کنیم موافقم.

موفق باشید و سربلند. :rose:

Borhan72

خسته‌ی خسته...
منم دوست ندارم صرفآ مسابقه روی يك چيز متمركز باشه...

چون مسلمآ كسی مثل من كه كارش رندرينگه، نميتونه حرفی واسه گفتن تو مسابقه‌ی مدلسازی داشته باشه...
بعدشم اگه بخواد مسابقه روی يه موضوع باشه، اصلآ لازم نيست مسابقه‌ی جديدی برگزار شه...
چون برای مدلسازی، مسابقه ی اسپيد مدلينگ هست، برای بخشای رندرينگ هم تو سايتای خارجی داره مسابقه هاش برگزار ميشه...
نظر من روی همون ايده پردازی يا ساختن يه موضوع مثل ساختمون و ...از روی عكس يا رفرنس و ايناس...

:oops:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
ببینید متمرکز شدن نیست کی مسابقه evermotion رو منظورم ساختمون رو یادشه؟یه مدل base داده بودن خیلی ها از روش های مختلفی استفاده کرده بودن ولی دیگه انمیشن نبود
وقتی صحبت از یه مدل base میشه خیلی ها فکر میکنن که فقط موضوع متریالو نوره در صورتی که نه اگه به اون مسابقه توجه میکردین ایده های خیلی خوبی هم بکار رفته بود
چنتا مسابقه کوچیک خوب نیست به نظرم همون یه مسابقه مثل evermotion برگزار بشه خیلی بهتره

:Mohsen:

کاربر باتجربه
منم با برگزار شدن چند مسابقه مخالفم
چون شرکت کننده ها اونقدر زیاد نیستن که بشه چند تا بخش تشکیل داد
باید یک مسابقه باشه تا همه در کنار هم بتونن رقابت خوبی رو داشته باشن
---
ایده مسابقه آزاد ایده خوبیه
ولی نه آزاد آزاد، یک موضوع تقریبا چند جانبه انتخاب بشه و روی اون هر کس هر جوری خواست کار کنه
بازم مثل قبل تاکید میکنم، مسابقه ایران زمین بین مسابقه های مجید آنلاین تک بود، البته داوری کار حرفه ای نبود
با مسابقه صرفا مدل سازی یا نورپردازی و یا معماری تنها هم مخالفم
اینجوری باعث میشه تو 3d تک بعدی فکر کنیم نه چند بعدی

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
اگه رندر با موتورهای رئال تایم هم توش باشه ( همون موتورهای طراحی بازی) منم شرکت میکنم :green:و بیشتر با موضوعاتی موافقم که طراحی یک محیط یا منظره باشه

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
در تایید صحبت مدیر جدیدمون آقا amin4d گل:rose:

من هم با دادن جایزه به قسمت های مختلف کارها موافقم

همونطور که میدونید در جشنواره ها هم همین کار رو انجام میدن . یک فیلم میشه فیلم برتر جشنواره ، یک کار دیگه در کارگردانی جایزه میگیره ، یک کار در نورپردازی و...
در بعضی مواقع هم یک کار تعداد زیادی از جوایز رو میبره مثل کار جدید آقای اصغر فرهادی (جدایی نادر از سیمین) که در جشنواره فیلم کن جوایز رو درو کرد و باعث افتخار ایرانی ها شدند یا برعکس مثل چند سال پیش که فیلم اخراجیهای یک بهترین فیلم از نظر حضار شد ولی هیچ جایزه ای نبرد :shock:
در اینجا هم میتونه یک کار بشه برنده اصلی مسابقه ولی مثلاً رندرینگ یک کار دیگه جایزه بهترین رندر مسابقات رو بگیره .
موضوع ایده پردازی باشه ولی کاملا آزاد نه و بطور پایه یک موضوع کلی و چند پهلو داشته باشه بهتره تا برداشتها متفاوت باشه

deli2

Member
به نظرم مسابقه ایده پردازی بهتره چون یه کار خوب با مدل سازی و و نور پردازیو رندر و... خوب بدست میاد
یه ایده خوب هم الزاما نیازی به مدل و رندر آنچنانی نداره

مسابقه انیمیشن هم بد نیستا! فکر کنم طرفدار های زیادی داشته باشه

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
خیلی‌ خوب که دوباره قراره مسابقه برگزار بشه تنها پیشنهادی که داشتم اینکه فایلهای کارهای نفرات اول در اختیار بقیه قرار داده بشه . از مدیران هم تشکر بابت زحماتشون.
فکر نکنم فعلا امکان این کار باشه این کار در صورتی امکان پذیره که base کار یکی باشه

*farshid*

کاربر VIP
میونیم یه موضوع مفهومی برای مسابقه در نظر بگیریم

مثلا نور
تفاوت
زمان
سایه

اینجوری هرکی میتونه با تیکه بر دانسته های خودش و تکینیک هایی که بلده یه کانسپت ارائه کنه
یه چیزی مثل مسابقات کاریکاتور

hosienmax100

3D Artist
او ن گزینه ی مدل آماده رو از ذهنتون بردارین برا یکار تک فریم مسخره است از نظر من ..

یک دلیل منطقی اش اینه که یکی یه سیستم خدا داره خب راحت میتونه (حالا ما نمیگیم سیتینگ از رو نت ) یه رندر خفن بگیره و نهایتآ .....
یکی دیگه هست سیسش جواب نمیده و این وسط له میشه ..خیلی ها بخاطر نبود سیس خوب محدود هستند

در کل بار علمی خاصی هم نداره ...

رو گزینه های دیگه تمرکز کنید بهتره ..کمااینکه بهترین گزینه :

Character Modeling for Production
Character Texturing for Production

خواهد بود چون طیف کاری بالایی داره قسمت های زیادی داره که میتونن حتی جنبه ی آموزشی داشته باشند
هر کی که به نحو احسن کارشو انجام داد برنده میشه ..

البته مشکل اینم هست که خیلی معمار هستند و بی علاقه نسبت به این موضوع ....

مجید محدودیت مالی داره وگر نه میشد خیلی کارها کرد ...

من برم رو سربازم کار کنم فعلا مارو چه به این حرفها :wink:

موفق باشید

mahdilal

Member
به نظر من موضوع آزاد باشه بهتر هست هر کسی تواناییی خودش را در آن زمینه ای از همه بهتر بلده نشان بده و جایزه هم یک پک کامل از آموزشها و نرم افزارهای موجود در فروشگاه مجید آنلاین باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا