نظر بدین!! طراحی این سایت کاملا از CSS بدون Table است!!!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
rasanet جان
لطفا نظراتت رو کامل بگو ،...
در باره List Box شما بفرمایید چه مشکل و چه سوالی دارید. کامل بفرمایید تا پاسخ کامل در یافت کنید.
موفق باشید.

Ali_ix

Well-Known Member
rasanet جان
لطفا نظراتت رو کامل بگو ،...
در باره List Box شما بفرمایید چه مشکل و چه سوالی دارید. کامل بفرمایید تا پاسخ کامل در یافت کنید.
موفق باشید.
و ایضا درخواستها و سوالاتتون رو به شکل مناسب در تاپیک مجزا مطرح کنید !

منبع

با سلام خيلي تاپيك جالبي بود در مورد ccs من چيزي نمي دونستم با اين سايت و صحبتها مي خوام يه منبع خوب فارسي كه آموزش ccs باشه معرفي كنيد ؟ يا مقاله اي ؟

a.gh.n

Member
راست ميگه حسين جان!
در مورد css واقعا" مطلب كمه! من كلا" تونستم 3 يا 4 مقاله فارسي پيدا كنم از تمام سايت ها كه از همديگه كش رفتن!
ولي سايت نمونه كار زياد داريم.
مي خوام يه منبع خوب فارسي كه آموزش ccs باشه معرفي كنيد ؟ يا مقاله اي ؟
به همون htmldog كه برين آموزش هاي خوبي داده كه فهمش سخت نيست؛ يعني چيزي نداره كه سخت باشه!
حسين جان دستت درد نكنه بابت كد!
ممنون

a.gh.n

Member
آقاي يه انجمن درست كنين وااسه css!
آقاي مدير!!!!!
اين پر طرفدار تر از چيز هاي ديگه مثل چاپ و ... است!
پيشنهادشو بدين آقاي مدير!
من كلي سوال دارم!

parsjax

Banned
من با بعضی حرفاتون موافقم و با بعضی هاشون مخالف
به نظر من یه کاربر وقتی یه سایت رو میخواد ویزیت کنه واسش مهم نیست که با css طراحی شده یا table در ضمن کاری رو که یه تیبل با 50 کاراکتر انجام میده با css باید 100 کاراکتر استفاده کنیم البته table بعضی جاها مشکل داره و حتما باید از css استفاده کرد ولی در کل چیزی که محم هست سرعت و زیباییه چون من طراح سایتم رو واسه کاربرم طراحی میکنم نه واسه کسی که دنبال سورس قشنگ میگرده من کار این آقا رو تحسین میکنم ولی اگه این آقا از تیبل استفاده میکرد حجم کداش یک سوم میشد در ضمن زمان بیشتری هم برده کارش امکان توسعش هم پایین و سخته

a.gh.n

Member
آقا از تیبل استفاده میکرد حجم کداش یک سوم میشد در ضمن زمان بیشتری هم برده کارش امکان توسعش هم پایین و سخته
ببين كد فقط يكبار نوشته ميشه! حالا بخوات كه طولاني هم بشه! اما مثلا در تيبل سرعت خيلي نثبت به css پايين مي ياد! حالا كد كمتر نوشته شه!
شما همين سايت رو به بار ويزيت كن. از بار دوم به بعد مي بيني خيلي سريع وارد سايت مي شي! چوت تو حافظه كامپيوترت كاشه شده! اما تيبل نميشه!
در ضمن امكان توسعه نداره؟ يني چي؟ نمي فهمم ان يكي رو! شما خيلي راحت كلاس ها رو تغير مي دي و...

من با بعضی حرفاتون موافقم و با بعضی هاشون مخالف
به نظر من یه کاربر وقتی یه سایت رو میخواد ویزیت کنه واسش مهم نیست که با css طراحی شده یا table در ضمن کاری رو که یه تیبل با 50 کاراکتر انجام میده با css باید 100 کاراکتر استفاده کنیم البته table بعضی جاها مشکل داره و حتما باید از css استفاده کرد ولی در کل چیزی که محم هست سرعت و زیباییه چون من طراح سایتم رو واسه کاربرم طراحی میکنم نه واسه کسی که دنبال سورس قشنگ میگرده من کار این آقا رو تحسین میکنم ولی اگه این آقا از تیبل استفاده میکرد حجم کداش یک سوم میشد در ضمن زمان بیشتری هم برده کارش امکان توسعش هم پایین و سخته

دوست عزیز این حرفهای ناشیانه از شما بعیده!
همه اینو می دونند که کدهای سی اس اس خیلی خیلــــــــــــــــــــــی کوتاه تر و کم حجم تر از کد های HTML هستش و از لحاض سرعت و کارآیی نمیشه با تیبل ها مقایسش کرد
به نظر من یه کاربر وقتی یه سایت رو میخواد ویزیت کنه واسش مهم نیست که با css طراحی شده یا table
ولی مطمئنا براش مهمه که سایت تو 30 ثانیه بالا بیاد تا نیم ساعت:wink:
نه واسه کسی که دنبال سورس قشنگ میگرده
سورس قشنگ واسه قاب کردن و زدن به دیوار نیست ، برای اجرای سریع و بهینه دستورات هستش
در ضمن شما یه سایت معرفی کنید که با تیبل باشه و تو همه مرورگرها نسبتا یکسان دیده بشه.
اونجاست که نظر کاربر مهمه زیبایی یا کار آمد تر بودن..

آخرین ویرایش:

parsjax

Banned
عزیزم مشکلی نداره
می تونیم تست کنیم
شما با Css صفحه شطرنج رو شبیه سازی کن من با Table ببینیم واسه کی کداش کمتر میشه
در ضمن تو تیبل موقع لود شدن سطر به سطر و به صورت تو در تو لود میشه اگه یکم دقت داشته باشی می تونی خیلی سریع صفحت رو لود کنی
میتونی وب سایت خودمو تست کنی کاملا ازTable استفاده شده
شما میتونی وب سایتم رو با Css طراحی کنی بعد بیای تست کنی سرعت لود شدن کدومشون کمتره

آخرین ویرایش:

a.gh.n

Member
شما میتونی وب سایتم رو با Css طراحی کنی بعد بیای تست کنی سرعت لود شدن کدومشون کمتره
ببخشيد parsajaax اما فكر نكنم ALBORZ.VICTOR اينقدر بي كار باشه كه براي مقايسه ي table با css سايت شما رو دوباره بسازه!!!
css نصبت به table شايد كد كمتري داشته باشه اما مطمئنا" موقع كد نويسي سخت تر هست! نصبت به table كه شما در فرنت پيج بايه مداد مي كشيد! اما يكي از اهداف شما تو طراحي سايت بايد سرعت باشه! فكر نكنم كاري كه گفتم رو انجام داده باشين! همون سايت رو يه بار بارين و تا وقتي كه حافظه ي كش رو پاك نكرديت دو باره ويزيتش كن! ميبيني سرعتش اصلا قابل مقايسه با table نيست!!!
ولي خوب شايد بعضي مواقع كد بيشتري داشته باشه و شايد بعضي مواقع كد كمتري!
خيلي از اين اندازه ي كد ها بستگي به استفاده ي شما از قواعد خلاصه نويسي css داره!
در ضمن تو تیبل موقع لود شدن سطر به سطر و به صورت تو در تو لود میشه اگه یکم دقت داشته باشی می تونی خیلی سریع صفحت رو لود کنی
عوضش براي لود كردن css مثل اينه كه قبلا" چهارچوب و اتاق هاي ساختون ساخته شده و تو فقط بايد اسباب اساسيه ي جديدتو جايگزين كني كه از ساختن اتاق به اتاق خيلي سريع تره!
به هر حال به نظر من استفاده از css به جاي table حداقل در صفحه ي اول سايت كه سرعت خيلي اهميت داره واقعا" عاقلانه است!
ببخشيد طولاني شد!

Ali_ix

Well-Known Member
به نظر من یه کاربر وقتی یه سایت رو میخواد ویزیت کنه واسش مهم نیست که با css طراحی شده یا table
این کاملا درسته ! ولی قطعا برای کاربر مهمه که بتونه با ساید کار بکنه یا نه (Accessibility) !!!

در ضمن کاری رو که یه تیبل با 50 کاراکتر انجام میده با css باید 100 کاراکتر استفاده کنیم البته table بعضی جاها مشکل داره و حتما باید از css استفاده کرد ولی در کل چیزی که محم هست سرعت و زیباییه چون من طراح سایتم رو واسه کاربرم طراحی میکنم نه واسه کسی که دنبال سورس قشنگ میگرده من کار این آقا رو تحسین میکنم ولی اگه این آقا از تیبل استفاده میکرد حجم کداش یک سوم میشد در ضمن زمان بیشتری هم برده کارش امکان توسعش هم پایین و سخته

برادر parsjax! این صحبتها رو نفرمایید. اینجوری معلومات و تخصصتون زیر سوال میره.
دیگه هر کسی میدونه که با نوشتن یک فایل CSS مثلا 100 خطی میشه یک سایت با ملیونها صفحه رو شکل داد. وبعدا اگر لازم بشه مثلا رنگ فلان قسمت این میلونها صفحه تغییر کنه یک کلاس در CSS عوض میشه و بس !
دقیقا این مواردی که شما داری در محاسن table (و کلا طراحی توکار و جسارتا ببخشید، کثیف) میفرمایید دقیقا به عکس تصور شما ! از مزایای CSS هست ! طبق همین مثالی که عرض شد توسعه پذیری CSS به طور قاطع بیشتره و بهتره!

دوست عزیز حتما میدونی که در ساختار Table مرورگر تا زمانی که آخرین سلول یک تیبل لود نشه اونو render نمیکنه و نمایش نمیده ؟

من فکر میکنم بیشترین مشکلی در باعث عدم پذیرش استفاده از CSS در طراحی های عمومی وبسایتها میشه موضوع Positioning در CSS هست ...
کاری که تیبل به خاطر خاصیت ذاتیش انجام میده ! ولی با CSS طراح باید مشخص کنه.

و البته ! توجه داشته باشید ! من شخصا هیچ وقت elementی به نام table رو در xhtml/html نفی نمیکنم و نمیگم اصلا نباید استفاده بشه و هر سایتی داشته باشه بده !
تعریف table رو اگر بدونید اینطور هست که این عنصر برای محتوایی با خاصیت جدولی صرف استفاده میشه !
مثلا کارنامه تحصیلی یک دانش آموز که 15 سطر و 4 -5 ستون داره یا ....
ولی استفاده ازش به صورت افراطی برای قالب بندی سایت و ... اشتباهه.

موفق باشید

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
به نظر من یه کاربر وقتی یه سایت رو میخواد ویزیت کنه واسش مهم نیست که با css طراحی شده یا table ب
این انتخاب به عهده طراح هست ، نه بازدید کننده! اما مطمعنا سرعت لود صفحه برای بازدید کننده اهمیت داره.

در ضمن کاری رو که یه تیبل با 50 کاراکتر انجام میده با css باید 100 کاراکتر استفاده کنیم
متاسفانه این صحبت شما، شبه هایی رو در زمینه طراح بودن شما به وجود آورد!!! این موضوع رو مد نظر داشته باش که، در صورتی که ما سایتی با 50 صفحه داشته باشیم، شما به خوای با Table 50 کارکتریت برای هر صفحه استفاده کنی، مجموعا 2500 کارکتر استفاده کردی!! اما اون CSS که به صفحات سایتت لینک کردی، عین 50 صفحه، اگر 5000 صفحه هم باشه، بازهم همون 100 کارکتر رو برای کد CSS استفاده میکنی!!!

چون من طراح سایتم رو واسه کاربرم طراحی میکنم نه واسه کسی که دنبال سورس قشنگ میگرده . کارش امکان توسعش هم پایین و سخته
منظور شما از سورس قشنگ، سورس های مرتب، خوانا برای موتور های جستجو،... هست؟
شما می فرمایید من با یک فایل CSS خارجی که به صفحات سایتم لینک کردم، با تغیر در کد های این فایل، نمی تونم تغییرات رو در کل سایتم اعمال کنم؟!!! گویا شما متوجه نکته ای شدید که من و دوستان طراح وب و W3C و... به این نکته پی نبرده بودیم!!!!

عزیزم مشکلی نداره
می تونیم تست کنیم
شما با Css صفحه شطرنج رو شبیه سازی کن من با Table ببینیم واسه کی کداش کمتر میشه
میتونی وب سایت خودمو تست کنی کاملا ازTable استفاده شده
دوست عزیز، انعطاف پزیری که در طراحی ساختار صفحه با CSS می توان انجان داد، با تمام علاقه طولانی بنده با Table ، نمی توان با Table انجام داد. همونطور که دوستان توضیح دادن: CSS شما یک بار لود میشه، در دفعات دیگر فراخوانی صفحه توسط مرورگر، CSS کش گرفته می شه. این به معنی = سرعت لود بالاست
Table 2 بار توسط مرور گر لود میشه.

دوست عزیز از علاقه مندی شما بر پافشاری بر اطلاعات نادرست ، متعجبم. امیدوارم از اطلاعات و توضیحاتی که بیان شد، نهایت استفاده رو بفرمایید. پیروز باشید و سربلند.

آخرین ویرایش:

parsjax

Banned
این کاملا درسته ! ولی قطعا برای کاربر مهمه که بتونه با ساید کار بکنه یا نه (Accessibility) !!!
متاسفانه من منظورتونو متوجه نمیشم

برادر parsjax! این صحبتها رو نفرمایید. اینجوری معلومات و تخصصتون زیر سوال میره.
دیگه هر کسی میدونه که با نوشتن یک فایل CSS مثلا 100 خطی میشه یک سایت با ملیونها صفحه رو شکل داد.

مواردی که من دیدم جز این هست

وبعدا اگر لازم بشه مثلا رنگ فلان قسمت این میلونها صفحه تغییر کنه یک کلاس در CSS عوض میشه و بس !

من هیچ وقت اینو قبول ندارم که به صورت محض {اگه اشتباه تایپی داره ببخشید} از Table استفاده کنیم یا بخوام مزایای Css رو نفی کنم مثلان برای رنگ کردن فلان قسمت 1 میلیون صفحه سایتم از Css استفاده میکنم

دقیقا این مواردی که شما داری در محاسن table (و کلا طراحی توکار و جسارتا ببخشید، کثیف) میفرمایید دقیقا به عکس تصور شما ! از مزایای CSS هست ! طبق همین مثالی که عرض شد توسعه پذیری CSS به طور قاطع بیشتره و بهتره!

ببین عزیزم نمی دونم تا حالا شده یه کدی رو خودت بنویسی بعد یکی بیاد تو روت واسته بگه که اونو اون نوشته {از کدهای خودت کپی برداشته باشه} به خاطر این از هر روشی من استفاده می کنم که ویرایش و استفاده مجددش برای دیگران سخت باشه پس این کثیفی بی علت نیست در ضمن اینم در نظر بگیر که 98/3 کاربرای سایت من از Win XP استفاده میکنن پس همشون اکسپلورر دارن!!!!!!! هرکیم نخواست ازش دعوت نمیکنم سایتم رو ویزیت کنه !!! بعد هم نمیدونم کدوم مورد از مزایای Css هست {در بعضی موارد سرعت Css بیشتر هست و اینو قبول دارم ولی} در بسیاری از موارد این گونه نیست یعنی اگه تفاوتیم باشه قابل احساس نیست {البته این چیزی که میگم رو با وبلاگ ها و سایت هامون مقایسه نکن بیا عملی با هم تست کنیم !!} در ضمن در مورد توسعه پذیری باید عرض کنم اگه این آقا بخواد یه منو سمت راست وبسایت با 2 تا لوگوی کوچیک بزاره باید حد اقل 1 ساعت وقت بزاره ولی من این کارو تو حد اکثر 5 دقیقه با Table انجام میدم

و البته ! توجه داشته باشید ! من شخصا هیچ وقت elementی به نام table رو در xhtml/html نفی نمیکنم و نمیگم اصلا نباید استفاده بشه و هر سایتی داشته باشه بده !
شما لطف داری

تعریف table رو اگر بدونید اینطور هست که این عنصر برای محتوایی با خاصیت جدولی صرف استفاده میشه !
مثلا کارنامه تحصیلی یک دانش آموز که 15 سطر و 4 -5 ستون داره یا ....
ولی استفاده ازش به صورت افراطی برای قالب بندی سایت و ... اشتباهه.

کاملا درسته در بعضی موارد اگه بخواهیم 100 تا خانه داشته باشیم اگه یه شکل باشه این خانه هابا استفاده از Css 60% حجم کدیشون کم میشه نسبت به Table در غیر این صورت فکر میکنم استفاده از Table بهتر باشه

به هر حال هرکس از سبکی استفاده میکنه و مطمئن هست که اون سبک از همه بهتره اگه بجز این بود از اون سبک استفاده نمیکرد

ولی چیزایی که مهم هست :
سرعت سرعت سرعت
زیبایی
توسعه پذیری ساده
توسعه پذیری سریع

parsjax

Banned
متاسفانه این صحبت شما، شبه هایی رو در زمینه طراح بودن شما به وجود آورد!!! این موضوع رو مد نظر داشته باش که، در صورتی که ما سایتی با 50 صفحه داشته باشیم، شما به خوای با Table 50 کارکتریت برای هر صفحه استفاده کنی، مجموعا 500 کارکتر استفاده کردی!! اما اون CSS که به صفحات سایتت لینک کردی، عین 50 صفحه، اگر 5000 صفحه هم باشه، بازهم همون 100 کارکتر رو برای کد CSS استفاده میکنی!!!

این حرفی که شما میزنی واسه وقتی هست که 50 صفحه یکسان هست ولی اگه 50 صفحه که هیچ شباهتی به هم ندارن داشته باشیم چی؟
در ضمن اون 100 کاراکتر شما برای تنظیم چیدمان هست و در عمل باید به یه چیزی اعمال شه پس نمیشه فقط با 100 کاراکتر Css 50 تا صفحه Create کرد {احتمالا این شبهات در مورد شما هم وجود داره}

منظور شما از سورس قشنگ، سورس های مرتب، خوانا برای موتور های جستجو،... هست؟

متاسفانه باید بگم من توجیح نبودم !!!!!! اتفاقا الان تو سایت گوگل بودم داشتم باهاش بحث میکردم گفت وقتی ببینه یه سایت سورسش زیاد قشنگ نیست بیخیالش میشم !!!!!!!!!!!!!

شما می فرمایید من با یک فایل CSS خارجی که به صفحات سایتم لینک کردم، با تغیر در کد های این فایل، نمی تونم تغییرات رو در کل سایتم اعمال کنم؟!!! گویا شما متوجه نکته ای شدید که من و دوستان طراح وب و W3C و... به این نکته پی نبرده بودیم!!!!

عجب چرتو پرتایی گفتم خودم متوجه نشدم !!!!!!!!! راستی شما هم اونجا استخدام شدی؟

دوست عزیز، انعطاف پزیری که در طراحی ساختار صفحه با CSS می توان انجان داد، با تمام علاقه طولانی بنده با Table ، نمی توان با Table انجام داد. همونطور که دوستان توضیح دادن: CSS شما یک بار لود میشه، در دفعات دیگر فراخوانی صفحه توسط مرورگر، CSS کش گرفته می شه. این به معنی = سرعت لود بالاست
Table 2 بار توسط مرور گر لود میشه.

به پست قبلیم مراجعه کن

دوست عزیز از علاقه مندی شما بر پافشاری بر اطلاعات نادرست ، متعجبم.

متاسفم که فکر میکنی هرکی با نظرت مخالفه اطلاعاتش نا درسته

Ali_ix

Well-Known Member
wacko[1].gif
tiredsmiley[1].gif
yawn[1].gif

اوه !
من دیر اومدم از بحث عقب موندم
تعجب می کنم با نظرات دوستان واقعا استاد در این زمینه شما چرا قانع نشدی
در کل حرف حساب شما اینه که Table بهتره؟
خوب ملت تو این همه سایت دارن جارمیزنن html without table
لابد دیونه هستن و نمی دونن Table آسون تر از Css هست !!!
خوب معلومه Css بیشتر کار میبره
شما همون بهتر که از Table استفاده کنی ایشالا 10 سال دیگه که Css8 اومد به حرفای ما میرسی ;)

a.gh.n

Member
ببخشيد با هزار بدبختي وصل شدم! لعنت بر اين دايل آپ ;-/ مثل اينكه از بحث دور موندم! سه ساعت پيش اينا رو نوشتم و حالا مي فرستم!
حوصله ي من هم سر رفت! مثل اينكه هيچكي رو هيشكي تاثير نمي ذاره!
گه اين آقا بخواد يه منو سمت راست وبسايت با 2 تا لوگوي کوچيک بزاره بايد حد اقل 1

ساعت وقت بزاره ولي من اين کارو تو حد اکثر 5 دقيقه با Table انجام ميدم
اينطور نيست!!! اولا" كه يه كار رو نبايد پيرهن عثمان كرد و بگيم چون اين كار سخته پس توسعه پذيريش

...
ولي با اين حال بازم با يه صفت فلوت شما مي تونيد كارتون رو انجام بدين!
متاسفم که فکر ميکني هرکي با نظرت مخالفه اطلاعاتش نا درسته
شايد اينطور حس شده باشه ولي شما سعي كن با اطلاعات كامل مطلب بنويس چون خودت داري

مي گي:
عجب چرتو پرتايي گفتم خودم متوجه نشدم !!!!!!!!!
فكر كنم بتونيم بهتر به نتيجه برسيم لطفا به اين سوال ها جواب بدين از اين به بعد خود شما مي

گي:
ولي چيزايي که مهم هست :
سرعت سرعت سرعت
زيبايي
توسعه پذيري ساده
توسعه پذيري سريع
خوب در مورد سرعت كه هزار و شونصد و نود و سه بار توجيه و دليل اورديم كه css بهتره! اگه مخالفي

بگو! با دليل تا صحبت كنيم.
در مورد زيبايي شما در css مي توانيد به راحتي (راحت تر از table) حاشيه و بردر چهار سمت رو بگين!

البته من منظورتون رو از زيبايي زياد متوجه نشدم! زيبايي بر ميگرده به كار شما و ... من در اين مورد

زياد متوجه نشدم! يكي ديگه توضيح بده بهتره! من زياد سر در نمي يارم ولي ميشه به راحتي كارهايي مثل مستطيل گوشه گرد ساخت!
توسعه پذيري ساده: اين كه شما به راحتي مي تونيد يه فايل css رو تغيير بدين دليل بر توسعه پذيري

نميشه؟!! خيلي سريع مقدار يك صفت رو تغيير مي دي دليل بر توسعه پذيري نميشه؟؟
توسعه پذيري سريع: ببين شما در تيبل بايد بياي فايل html تو باز كني، تغيير بدي و دوباره آپلود كني!

ولي در css شما كاري به فايل مادر و فايل html نداري! فقط فايل css رو تغير ميدي؟!
در هر مورد توجيه نشدين توضيح بدين!

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
من برای ساختن اون گرادیانت از Style Filter مایکروسافت استفاده کردم، الاقه دارید کد ها رو در این تایپیک قرار بدم؟
آموزش ساختن مربع یا مستطیل با گوشه های گرد: http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=56018

آخرین ویرایش:

parsjax

Banned
عزیم در مورد اون که گفتم چقدر چرتو پرت گفتم واسه مسخره کردن بود آخه چیزی از طرف من نقل شده بود که من نگفته بودم
بعدشم فکر کنم فهمیدم مشکل از کجاست
من میگم که درسته که Css خوبه ولی دلیلی نداره کسی بخواد به جای Table ازش استفاده کنه ولی مثل اینکه دوستان کلا با Table مخالف هستند

Ali_ix

Well-Known Member
عزیم در مورد اون که گفتم چقدر چرتو پرت گفتم واسه مسخره کردن بود آخه چیزی از طرف من نقل شده بود که من نگفته بودم
بعدشم فکر کنم فهمیدم مشکل از کجاست
من میگم که درسته که Css خوبه ولی دلیلی نداره کسی بخواد به جای Table ازش استفاده کنه ولی مثل اینکه دوستان کلا با Table مخالف هستند
مسئله اینه که کلا به غیر از table در html/xhtml عناصر دیگه ای هم وجود داره که باید در جای خودشون ازشون استفده بشه ! ولی ظاهرا رابطه شما و Table چیزی فراتر از رابطه طراح و یک عنصر HTML هست ! :)))))

میبخشید که اینو میگم. ممکنه ناراحت بشید. ولی بحث با شما هیچ فایده ای نداره و تا حدی وقت تلف کردنه.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا