نظر بدین!! طراحی این سایت کاملا از CSS بدون Table است!!!

a.gh.n

Member
سلام!
عجب تاپيك جنجاليه يه!
خيلي باحال بود! الآن هم ديگه table اش دارن جاشو نو به css ها مي دن.
چرا؟
چون سرعتشون از table بالاتر و فقط يك بار خونده مي شن ولي table اش براي بارگذاري 2 بار خونده ميشن!
يه چند تا پيشنهاد هم براي سايتت:
1. اگه عكس اون آقا كاميونه رو تيكه تيكه ميكردي، زودتر لود مي شد.
2. ادامه مطلب رو بد جايي گذشتي.
3. تو css راحت مي توني رنگ لينك ها رو انتخاب كني. ولي رنگ انتخاب نكردي.
4. جذاب تري كه متن كل صفحه رو نگيره! يعني از اول سمت راست تا آخر سمت چپ نياد.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
a.gh.n جان
متشکرم از نظرات ارزنده شما، در پاسخ شما باید بگم:
1- در صورتی لود عکس سریع تر میشد که با Silnce کردن عکس، مجموع حجم تیکه ها، از خود عکس کمتر شود. اما از نظر اصول طراحی وب این نظر شما بسیار بجاست.
2- چون لینک ها رو در Footer قرار دادم، لینک ادامه مطلب اهمیت چندانی نداشت، چون می خواستم به بهانه پیدا کردن لینک ها ، کاربر مجبور بشه کل صفحه رو ببینه. هدف این بود!
3- اینکه در CSS میشه رنگ لینک ها رو انتخاب کرد شکی نیست. اما نیازی نیست که حتما در تمام صفحه این اتفاق بیفته. شما اگر توجه کرده باشی، من برای لینک ها Border و Cursor در نظر گرفتم. اما بسته به ترکیب بندی رنگ صفحه ، رنگ لینک ها عوض میشه. شما این فایل CSS سایت رو مشاهده کنید: http://www.gharanbar.com/style.css
4- به هر حال این موضوع سلیقه ای هست.

متشکرم که زحمت کشیدی و نکات مهمی رو یاد آور شدی.

siavashmusic

Active Member
خیلی خوبه ولی این طرح شما بدون CSS هم نیاز چندانی به تیبل نداشت
البته توی مبحث CSS میبایست به بخش Valid بودن کدهای CSS دقت کرد که متاسفانه طرح شما با توجه به اینکه کپی رایتValidator در قسمت Footer سایت ذکر شده اما این موضوع رعایت نشده
یه نگاهی بندازید

http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=http://www.gharanbar.com/&usermedium=all

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
siavashmusic جان
اگر به نظر شما ساختن ساختار این صفحه نیازی به Table نداشت!!!!!!!!!! بفرمایید ، همین قالب رو شما بزینید. امیدوارم اینقدر رو حرفی که می زنی توانایی پایبندی داشته باشی. همه ما منتظر طراحی همین سایت توسط شما بدون Table هستیم.
و اینکه شما چقدر درباره Validator سایت W3c اطلاعات داری؟ اصلا می دونی خطا هایی که گرفت چیه؟ اصلا می تونی اونها رو تر جمه کنی؟ یا صرفا قصدت اظهار نظر بود؟
خوب من برای روشن شدن دوستان و شما توضیح میدم:
من 2 تا Style Sheet خارجی طراحی کردم. CSS دوم تگ هایی از CSS هستند که توسط W3C پزیرفته نیست. مانند Style Filter های Microsoft. من خودم در جریان خطا گرفتن W3C هستم ، اما به این توجه کنید که این سایت در تمام مرورگر ها با همین CSS کاملا یکسان و بدون مشکل نمایش داده می شه.
این حرف شما که طراحی ساختار ایت سایت نیاز چندانی به Table نداشت ، حاکی از زعف اطلاعات شماست.
در صورت اینکه سوال دیگه ای دارید بفرمایید تا جواب بدم.

thekhosrow

Member
siavashmusic جان
اگر به نظر شما ساختن ساختار این صفحه نیازی به Table نداشت!!!!!!!!!! بفرمایید ، همین قالب رو شما بزینید. امیدوارم اینقدر رو حرفی که می زنی توانایی پایبندی داشته باشی. همه ما منتظر طراحی همین سایت توسط شما بدون Table هستیم.

اين سايتي كه شما ميگي 4تادونه div داره ,كه ساختنش زمان بر هست ولي همچين هم سخت نيست ..
به نظره من اهميت كاره شما و ارزشش به اينه كه هم باFF و هم با IE يك جور نشان داده ميشه و سازگاره..
>|< :wink: :cool:

a.gh.n

Member
فكر كنم منظور شما از نظر دادن فقط تاييد و تشويق و به به چه چه بود آقا حسين!

Ali_ix

Well-Known Member
احیانا اگر بحث کمی جلوتر بره به این نتیچه میرسیم که این سایت اصلا نیاز به CSS هم نداشته ! اصلا برای چی طراحی شده ؟! اصلا اینترنت کیه ؟ وب چیه ؟ اینجا کجاست ؟

/

دوستانی که ابراز لطف میکنند و میگند که از اونجایی که این طراحی اصلا نیازی به Table نداشته !! پس این کار ارزشی نداره !
دوستان ! ممکنه شما انقدر حرفه ای و سطح بالا کار میکردید که از اولین خط کدنویسی استاتیکتون با متدهای پیشرفته کار میکردید و از ابتدا طراحی رو حرفه ای شروع کردید و دوران ظراحی آماتوری رو دو پله یکی کردید !
اما اگر همین الان به طراحی بیشت از 60 درصد کل سایتهای اینترنتی توجه کنید میبینید که خیلی ها به طور پیش فرض صفحه به مراتب ساده تر از این ساتی رو هم با چندین و چند Table تودرتو طراحی میکنند.

حداقل خود من از طراحی تیبلی شروع کردم و بعدها فهیمدم غیر از تیبل تگهای دیگه ای هم هست .... و به همین خاطر هم الان کاری که بتونم بدون تیبل انجام بدم برام شگفت آوره ... هرچند برای شما حرفه ای ها دیگه عادی و بی معنی شده ... ;)

موفق باشید

a.gh.n

Member
كسي اينجا ادعا نكرد و حتي كسي نبود كه كار حسين آقا رو تحسين نكنه!
لطفا" دعوا رو بشتر نكنيد!!!

hel_xoy

Member
اولا : شما باید بگید خوبه یا نه؟
دوما : این سایت رو به خاطر table ش طراحی کردن!
سوما: شما اگر می تونید خوب یه همچین کاری رو ادامه بدید!
=================================
من شخصا به ایشون تبریک می گم!
چون :
کار منحصر به فردی رو ارایه دادند! که...
ا. تا حالا چنین کاری دیده نشده بود 2. از نظر کیفیت خوب بوده 3. در همه ی مرورگر های معروف(اپرا فایر فاکس و اکسپلورر) یه صورت یکسان نمایش داده می شه

a.gh.n

Member
اولا"
شما باید بگید خوبه یا نه؟
يعني تو مي خواي بگي كه از شروع كننده ي مطلب منظورش رو بهتر مي فهمي؟؟؟
اون بنده خدا كه مي گه:
امیدوارم با نظرات ارزنده خود مارا یاری دهید.
البته شما بهتر مي دونين!!!
-------------------
دوما"
این سایت رو به خاطر table ش طراحی کردن!
جوابتو يكي ديگه داد!
-------------------
سوما"
تا حالا چنین کاری دیده نشده بود
خوب تو نديده بودي!!!
-------------------
و آخر از همه:
شما اگر می تونید خوب یه همچین کاری رو ادامه بدید!
من اگه مي خواستم همچين كاري بكنم (كه سوادم نمي رسه) خودم واسه خودم مي كردم نه واسه كل كل!
من از همه معذرت مي خوام مخصوصا آقا حسين مثل اينكه يك انتقاد و اين جمله :
خیلی خوبه ولی این طرح شما بدون CSS هم نیاز چندانی به تیبل نداشت
فتنه ساز شده اونم واسه كيا ؟؟؟ يه عده كه معلوم نيست به چي و كي تعصب دارن!
باز من از همه مخصوصا آقا حسين معذرت مي خوام البته با اين وجود كه فكر كنم شايد من تنها كسي بودم كه با دليل از كار ايشون تعريف و تمجيد كردم و يه چيز ايي كه مي دونستم طبق اون تعريف كردم!
در عين حال هم ميگم كه اين طراحي به يك تيبل بيشتر نياز نداره!
و اين يعني همون نياز چنداني نداره!
من از طرح شما تعريف كردم هنوزم تعريف مي كنم ولي شايد اگه اين صفحع اين همه ساده نبود يا حداقل يك صفحه دو ستوني داشت جذاب تر به نظر مي رسي و نظر من براي پيشرفت از ديد حسادت و نا تواني و بيشعوري و .... نبود!

hel_xoy

Member
حالا گفته باشما این نظر من بوده که می گم کسی که یه طراح جالب زده نباید با هاش دعوا کنید !
=============
البته این نظر من بود زیاد بهش توجه نکنید!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
a.gh.n جان
همونطور که خودت و طراح های سابقه دار وب سایت در جریان هستند، ساختار صفحه رو با Table طراحی می کنند. مدتی هست که طراحان حرفه ای وب سایت، برای طراحی ساختار صفحه رو به CSS اوردن! این موضوع از چند دید قابل بررسی هست:
1- هنوز طراحان وب در انتخاب Table یا CSS در طراحی وب سایت با هم بحپ دارند، میگن CSS or Table !!!
2- هنوز 10% مرورگر های دنیا CSS رو پشتیبانی نمی کنند و یا پشتیبانی آنها کامل نیست. این 10% برابر 10،000،000 کاربر اینترنت هست.
3- هنوز وب سایت های بزرگ دنیا :Microsoft, IBM, Dell, Asus,... ساختار انها با Table طراحی می شه.
4- و متاسفانه به علت این که بالای 93% کاربران اینترنت در دنیا از مرورگر IE استفاده می کنند و این مرورگر پشتیبانی دلچسبی از CSS نداره، استفاده از CSS رو در ساختار صفحه به تعویق انداخته،..

در حال حاضر سایت Stylegala.com سایت های بر تر دنیا رو که با CSS طراحی شده اند رو نشان میده، این مطلب این رو ثابت می کنه که اهسته، آهسته به سوی طراحی ساختار صفحه وب سایت با CSS پیش میریم.
به همین علت بحث طراحی ساختار صفحه توسط CSS ، لازم بود که در این Forum این بحث مطرح بشه تا طراحان وب سایت شایسته ما از این قافله عقب نمونند. من هم به دنبال انتقاد سازنده هستم تا نهایت استفاده رو از دانش دوستان بگیرم، و دوستان دیگر از این تایپیک استفاده کنند.
یکی از دوستان حرفه ای ما ali_ji اطلاعات بسیار جامه ای در این باره داره، و مخصوصا انتقادی که در باره استفاده نکردن از h1 و... بود بسیار به من کمک کرد. به هر حال همه ما به دنبال پیشرفت هستیم ، پس چه بهتر بدون کل کل و با تفکر مثبت به هم کمک کنیم.
باز هم از انتقادات سازنده شما سپاسگزارم.
دومین StyleSheet.ir رو گرفتم، امیدوارم با کمک شما اطلاعات مفیدی رو در اختیار الاقه مندان قرار بدم.
متشکرم.

rasanet

New Member
کمک می خوام

با سلام و خسته نباشید
سایتتون خوبه ولی می تونه بهتر از این هم باشه
حالا سواله من: من واسه List Box نتونستم Css پیدا کنم کمکم می کنی؟

a.gh.n

Member
حالا سواله من: من واسه List Box نتونستم Css پیدا کنم کمکم می کنی؟
با عرض معذرت از آقا حسين، اگه شما بري به htmldog.com اونجا پيدا مي كني
آقا حسين من نمي دونستم كجا گيرت بيارم پي ام زدم بهت

جدیدترین ارسال ها

بالا