نظرسنجی و بحث: مسابقه حرفه ای طراحی وب سایت

MDP

Well-Known Member
آقا شما کاپ نده اصلا ولی خود این نیت کاره که مهمه!

دستت درد نکنه حسین جان فکر خوبی کردی!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
قالب مسابقه هم اکنون آماده دانلود است
دانلود
رمز فایل: www.majidonline.com

توضیحات قالب
تا آنجا کا برای شما امکان پذیر است، به جای استفاده از عکس برای رسم خطوط، از css استفاده کنید.

پاینده باشید.

NabiKAZ

Well-Known Member
الان 2 ساعت از پست شما میگذره که من فایل مسابقه رو میبینم.

خدا رو شکر که بلاخره مسابقه فرا رسید.

mj.jpg

اگر هم نظر شخصی من رو میخواید بدونید باید اعتراف کنم که طرح مشکلی رو انتخاب کردید چون اکثر جاها باید از عکس استفاده کرد و کمتر میشه از المان ها استفاده کرد که کمی کار رو مشکل میکنه .... در هر صورت اعتراضی وارد نیست و برای همه شرکت کنندگان آرزوی موفقیت دارم.

نبی

آخرین ویرایش:

navid_69

New Member
باسلام

دوست عزیز
توبازکردن فایل psd یک مشکل کوچولو هست...

layer is note a valid text layer

چه جوری اینو بر طرف کنم..

با تشکر...

ALI4GHA

Member
آقا حسین سلام

منم تصمیم گرفتم تو این مسابقه شرکت کنم ، البته با اجازه اساتید محترم مجید آنلاین
راستش فکر نکنم مقام بیار چون اصولا چیز زیادی از طراحی وب نمی دونم و لی با این حال فکر کنم بهتر از بیکاری باشه

یک سوال داشتم :

دست طراح وب تا چه حد برای تغییر طرح گرافیکی بازه ، برای مثال میشه تصاویر overview را عوض کرد و تغییراتی از این دست ؟

ممنون میشم اگه یه توضیح کامل بدید

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
باسلام

دوست عزیز
توبازکردن فایل psd یک مشکل کوچولو هست...

layer is note a valid text layer

چه جوری اینو بر طرف کنم..

با تشکر...

درود بر شما
دوستانی که در باز کردن فایل PSD در فتوشاپ مشکل داشتند، فایل PSD اصلاح شد، لطفا مجدد دانلود فرمایند. (عزر خواهی می کنم از جهت مشکل که به وجود آمده بود)
پاینده باشید.

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
alishafiee جان ، از شرکت شما و دیگر کاربران عزیز در این مسابقه استقبال می کنیم.
شما مجازید در چهار چوب قالبی که در اختیار شما قرار گرفته شده، تغییر گرافیکی دهید، اما هیچ تاثیری در امتیاز دهی ندارد.

- نو آوری در نحوه باز شدن لینک ها و اضافه نمودن مبتکرانه به قسمت های مختلف سایت 20 امتیاز

11- صفحاتی برای گالری عکس و فرم ارتباط و نمونه وب سایت های طراحی شده را مبتکرانه طراحی کنید 50 امتیاز (باید در چهار چوب قالب پیش فرض داده شده باشد)

ببخشید یه سوال
گالری عکس و فرم ارتباط با ما رو خودمون باید طراحی کنیم ؟
قالبش باید شبیه همین باشه یا فرق کنه
یا مثلا فقط هدرش مثل این باشه؟

اگه میشه توضیح بدید

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
ارادتمندم محسنی جان
در چهار چوب قالب Psd که به شما داده شده، گالری عکس و فرم رو به شکل ابتکاری طراحی کنید، تغییر در عکس ها مجاز اما اصلا امتیازی داده نخواهد شد بیشترین تاکید در نوع آوری در Css گالری عکس و فرم ارتباط می باشد.
پاینده باشید.

شرمنده
فونت هایی که استفاده کردید رو میشه معرفی کنید
توی فایل فوتوشاپ به صورت layer بود و متن نبود تا بشه فهمید

اندازه ی عکس 780*600 هست باید دقیقا همین اندازه باشه یا اندازه هم فرق نمیکنه

اخه اگه بزرگتر بشه اندازه عکسها باید بزرگتر بشه و ...

آخرین ویرایش:
طراحی وب علاوه بر زیبا بودن باید مطابق با استاندارد های وب باشه. شما باید سایت رو به شکلی طراحی کنید که در آینده هم در مرورگر ها به درستی دیده بشه. استاندارد های حال حاضر و آینده همون استفاده از DOCTYPE های transitional و strict هست. اگر شما سایت خودتون رو مطابق با این استاندارد ها طراحی کنید. میتونید مطمئن باشید که در آینده هم سایت شما در مرورگر ها به درستی نمایش داده میشه ولی اگر مثلا از doctype استفاده نکنید سایت شما در یک مرورگر به یک شکل دیده میشه و در یک مرورگر دیگه به یک شکل دیگه.

استفاده از استاندارد ها هم به نفع خود کاربره. الان تو سیستم های وبلاگ من برای شما 50 تا قالب لیست میکنم که همشون با مرورگر فایر فاکس مشکل دارند. خوب همه کاربران که از IE استفاده نمی کنند. الان آمار سایت خودم نشون میده که 16 درصد کاربران ایرانی دارند از فایر فاکس استفاده می کنند. خوب اگر طراحی قالب از استاندارد های وب پیروی کرده بود الان باید قالبش تو فایر فاکس هم به درستی نمایش داده میشه

تاکید روی داشتن DOCTPYE و پیروی از استاندارد ها برای اینه

وقتی شما از doctype مثلا strict استفاده می کنی هیچ اتفاقی تو کد شما نمی افته و کاربر هم یک صفحه با حجم بیشتر دانلود نمی کنه. توی doctype ای مثل strict یه سری از attribute های قدیمی دیگه کار نمی کنه مثلا align="center دیگه کار نمی کنه. خوب این خصوصیت اصلا به کار کاربر نمیاد و خود طراح تو طراحی ازشون استفاده میکنه.

در کل صفحه ای که DOCTYPE داشته باشه و از transitional یا strict استفاده کنه

1- صفحه استاندارده و در تمامی مرورگر ای استاندارد و ابزار های مختلف مثل گوشی های موبایل و PDA ها به خوبی دیده میشه. (به نفع کاربر میشه)
2- کسی که DOCTYPE مناسب استفاده می کنه ، صد در صد به جای استفاده از تگ های presentational از CSS استفاده می کنه و حجم صفحه گاها به 1/3 کاهش پیدا میکنه و کاربر صفحه رو با سرعت بالاتری باز میکنه (باز اینجا به نفع کاربره).
3- سایت در آینده هم در مرورگر های مختلف به درستی دیده میشه چون استاندارده. (به نفع کاربران آینده سایت)

در نهایت اینجا فقط کاربران هستند که سود می برند و هیچ کاربری به دردسر نمی افته

طراحی دو نسخه متفاوت هم اصلا منطقی نیست. شما از استاندارد ها استفاده می کنید که کار خودتون به عنوان یک طراح راحت تر باشه ، حالا شما می خوای وقت بذاری دو صفحه مجزا درست کنی. خوب این وقت طراحی رو هم میگیره.
توصیه می کنم شما کتاب designing with web standards آقای زلدمن رو بخونید

41wTqIaTEyL._BO2,204,203,200_PIsitb-dp-500-arrow,TopRight,45,-64_OU01_AA240_SH20_.jpg

لینک دانلودش رو من قبلا تو پست های بخش CSS گذاشتم. بگردید پیداش می کنید

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
تفسیر یک وب سایت (از نظر طراحی) از دید طراح وب سایت با یک بازدید کننده وب سایت کاملا متفاوت است!
غیر از این بود که هر طراح پوستری در حال طراحی وب سایت بود.
در ادامه فرمایش امیر جان، اعلان Doctype که از نوع Strict باشه از یک سری تگ هایی که از رده خارج شده اند پشتیبانی نمی کنه و خواه نا خواه طراح رو به سمت CSS و طراحی استاندارد سوق میده.
هر اكسپلورری استاندارد های خودش رو داره خيلی‌ منطق عجيبيه كه آدم خودش رو مقيد به اين چيز ها بكنه.
هر Browser استاندارد خودش رو نداره، همه در زیر سایه استاندارد های ملل متحد وب (W3C.org) فعالیت می کنند.
به هیچ عنوان یک طراحی استاندارد، کاربر رو در نمایش یک صفحه اذیت نمی کنه بلکه در نمایش یکسان و صحیح صبفحه در مرورگر ها و سیتم عامل های مختلف کمک میکنه.
طبق آمار W3C ، امار استفاده از مرورگر ها بدین شکل است:
Browser Statistics Month by Month
IE7 IE6 IE5 Fx Moz S O
July 20.1% 36.9% 1.5% 34.5% 1.4% 1.5% 1.9%

لطفا در رابطه با استادارد های طراحی وب سایت بیشتر مطالعه فرمایید.

جیگر های عزیز لطفا دست از این بحث توی این تاپیک بکشید یه تاپیک دیگه باز کنید
لطفا

جواب منو ندادی اقا حسین
شرمنده
فونت هایی که استفاده کردید رو میشه معرفی کنید
توی فایل فوتوشاپ به صورت layer بود و متن نبود تا بشه فهمید

اندازه ی عکس 780*600 هست باید دقیقا همین اندازه باشه یا اندازه هم فرق نمیکنه

اخه اگه بزرگتر بشه اندازه عکسها باید بزرگتر بشه و ...

Pensive-pith

Active Member
کمک

با سلام
راستش من طراحی وب بلدم اما تا به حالا در هیچ مسابقه ای شرکت نکردم
می خواستم اگه میشه منو راهنمایی کنید که با ید چی کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا