نظرسنجی و بحث: مسابقه حرفه ای طراحی وب سایت

bahy_my

Active Member
سلام
از سوالای شاید مضخرفم پیشا پیش معذرت خواهی می کنم :
یه سوال :
ممکنه یه خورده بیشتر توضصیح راجع به کار داده بشه :
11- صفحاتی برای گالری عکس و فرم ارتباط و نمونه وب سایت های طراحی شده را مبتکرانه طراحی کنید 50 امتیاز (باید در چهار چوب قالب پیش فرض داده شده باشد)

اگه فقط کلاینته : پس اون فرم تماس با ما ؟ گالری و نمونه کارها استاتیکن ؟
در مورد استاندارد.... یک سایت خوب می تونه استاندارد نباشه... اما یک سایت استاندارد همیشه نمی تونه یک سایت خوب باشه.
و بسیاری دیگر... ما هم این رسم را می دانیم.
همه جا آبی خواهد شد.. کار خیلی خوبیه. امید وارم اون کسی که واقعاً حقشه برگزیده بشه.
استفاده از کدها, تصاویر و ... آماده مورد داره ؟

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
در چارچوب قالب پیش فرضی که در اختیار شما قرار می گیره، باید صفحاتی رو همانند فرم ارتباط (که نحوه و زیبایی فرم ساخته شده) و گالری عکس (چند عکس که در یک صفحه قرار گرفتند و شما با ابتکار خودتون مثلا اتفاقاتی رو که موس بر روی عکس میره و نحوه چیدمان عکس رو) طراحی می کنید و صفحه دیگری برای معرفی فرضی نمونه وب سایت هایی که انجام دادید طراحی می کنید، طراحی این صفحات می تونه خیلی ابتکاری باشه بر فرض عنوان ها می تونند با استفاده از line-height رنگ و بویی بگیرند و یا خصوصیات دیگر (جهت نمونه به عکس ضمیمه شده نگاهی بین دازید).
به نظر من یک سایت زمانی خوبه که با رعایت استاندارد ها زیبایی خودش رو داشته باشه.
پس از پایان مسابقه، نمونه کار های انجام شده + آنالیز امتیاز دهی در اختیار تمامی کاربران قرار میگیره.
پاینده باشید.

پیوست ها

• majidonline.gif
    majidonline.gif
    8.7 کیلوبایت · بازدیدها: 17

NabiKAZ

Well-Known Member
اگه فقط کلاینته : پس اون فرم تماس با ما ؟ گالری و نمونه کارها استاتیکن ؟
بخش تماس با ما و گالری هم میتونه استاتیک باشه.

یک سایت خوب می تونه استاندارد نباشه... اما یک سایت استاندارد همیشه نمی تونه یک سایت خوب باشه.
شما اول واژه "خوب" رو تعریف کنید بعد روی حرفتون پافشاری کنید!

در مورد استاندارد.... یک سایت خوب می تونه استاندارد نباشه... اما یک سایت استاندارد همیشه نمی تونه یک سایت خوب باشه.

من نمیدو نم این جمله از کجا اومده ولی دوست عزیز سایت هایی مثل www.csszengarden.com برای همین تاسیس شد که به شما ثابت کنه که یک سایت استاندارد همیشه میتونه یک سایت خوب باشه اگر طراحش طراح خوبی باشه.
الان تو سایت CSS zen garden نزدیک به 800 طرح از طراحان مختلف از سراسر جهان موجوده. تمامی طرح ها بر اساس یک فایل HTML ثابت ایجاد شده و هر کس می خواد طرحش تو اون سایت ثبت بشه نباید فایل HTML که سایت بهشون میده رو دستکاری کنند و فقط می تونن از CSS و تصاویر استفاده کنند. استفاده از javascript و php هم ممنوعه. شما برو طراحی ها رو ببین. بعد بگو نمیشه یه سایت استاندارد، زیبا و خوب باشه :)

مثلا شما این طرح از همون سایت رو ببین

http://www.csszengarden.com/?cssfile=062/062.css

این طرح رو یک بار با اینترنت اکسپلورر 6 یا نسخه های قدیمی تر ببین و یکبار هم با اینترنت اکسپلورر 7 یا نسخه های مرورگر های جدید مثل firefox یا opera ببین تا حسابی برق بگیرت
برای ایجاد این تکنیک به هیچ عنوان از php یا javascript برای تشخیص نوع مرورگر استفاده نشده و فقط از CSS استفاده شده. شما یه طرح مثل این رو با اون طراحی غیر استاندارد قدیمی ایجاد کن ما اصلا قبل از مسابقه شما رو نفر اول اعلام می کنیم :)

bahy_my

Active Member
ینی من اگه اینو بدون استاندارد طراحی کنم اولم ؟
قول مردونه :دی
من برام مهم نیست... من فقط از اینکه شما خیلی مهربون باهام صحبت کردین ممنونم. همین برام کافیه تا اینکه به عنوان اول شناخته بشم. مرسی از لطفتون.

آخرین ویرایش:

NabiKAZ

Well-Known Member

فوق العاده بود ایدش !
کلی سایت با یه محتوا فقط css ها عوض شده ! واقعا قدرت css در این سایت مشخص میشه. حتی تگ img هم وجود نداره !!

بیکار بشم یه css میزنم براشون میفرستم.

بازم سایت های اینچنینی سراغ داشتید ما رو بی نصیب نزارید ;-)

ینی من اگه اینو بدون استاندارد طراحی کنم اولم ؟
قول مردونه :دی

من نمی دونم شما اون طرح رو تو مرورگر های مختلف دیدید یا نه. محاله بشه اون طرح رو بدون CSS و به شکل طراحی قدیمی و تنها با استفاده از تگ های موجود در HTML طراحی کرد. شما اگر اون طرح رو تو IE6 باز کنی یه طرحی می بینی و اگر توی firefox باز کنی اصلا یه چیز دیگه می بینی. هیچ شباهتی هم بین دو طرح نیست. اگر شما اون طرح رو بدون استفاده از CSS , javascript و زبان های برنامه نوبسی طرف سرور ایجاد کردی ما شما رو برنده اعلام می کنیم.
ولی چون مطمئنم که این کار محاله اینطور دارم قول میدم

فوق العاده بود ایدش !
کلی سایت با یه محتوا فقط css ها عوض شده ! واقعا قدرت css در این سایت مشخص میشه. حتی تگ img هم وجود نداره !!

اون سایت توش یه طرح هایی پیدا میشه که آدم واقعا توش می مونه این طراح چقدر خلاقیت داشته
شما می تونی براشون طرح بفرستی ولی به این راحتی ها هر طرحی رو قبول نمی کنن. طرح شما باید یه نو آوری داشته باشه. از نظر بصری باید جذاب باشه. حق ویرایش فایل HTML رو ندارید. از جاوا اسکریپت یا php هم نمی تونید استفاده کنید و طراحیتون هم باید تو مرورگر های IE5 تا IE7 و بقیه مرورگر های جدید به درستی نمایش داده بشه.
دوست داشتم مسابقه اینجا هم اینطوری بود. اینطوری جا برای خلاقیت باز بود ولی تبدیل یه تصویر گرافیکی از قبل آماده شده ،زیاد اجازه خلاقیت به شما نمیده.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
من نمی دونم شما اون طرح رو تو مرورگر های مختلف دیدید یا نه. محاله بشه اون طرح رو بدون CSS و به شکل طراحی قدیمی و تنها با استفاده از تگ های موجود در HTML طراحی کرد. شما اگر اون طرح رو تو IE6 باز کنی یه طرحی می بینی و اگر توی firefox باز کنی اصلا یه چیز دیگه می بینی. هیچ شباهتی هم بین دو طرح نیست. اگر شما اون طرح رو بدون استفاده از CSS , javascript و زبان های برنامه نوبسی طرف سرور ایجاد کردی ما شما رو برنده اعلام می کنیم.
ولی چون مطمئنم که این کار محاله اینطور دارم قول میدم

اون سایت توش یه طرح هایی پیدا میشه که آدم واقعا توش می مونه این طراح چقدر خلاقیت داشته
شما می تونی براشون طرح بفرستی ولی به این راحتی ها هر طرحی رو قبول نمی کنن. طرح شما باید یه نو آوری داشته باشه. از نظر بصری باید جذاب باشه. حق ویرایش فایل HTML رو ندارید. از جاوا اسکریپت یا php هم نمی تونید استفاده کنید و طراحیتون هم باید تو مرورگر های IE5 تا IE7 و بقیه مرورگر های جدید به درستی نمایش داده بشه.
دوست داشتم مسابقه اینجا هم اینطوری بود. اینطوری جا برای خلاقیت باز بود ولی تبدیل یه تصویر گرافیکی از قبل آماده شده ،زیاد اجازه خلاقیت به شما نمیده.

درود بر شما
مسابقات اینده به این صورت پیش خواهد رفت...

NabiKAZ

Well-Known Member

به نظر من خلاقیت بسیار زیاد نقش داره وگرنه پیاده سازی رو شاید هر کسی بتونه انجام بده.
مثلاً همین typography هایی که اینجاست: http://mezzoblue.com/archives/2007/08/13/motion_type آدم رو دیوانه میکنه! تا این حد خلاقیت ! (بماند خیلیها با دیدن این تصاویر درهم و برهم و سریع شاید مسخره کنند و بگن این چرندیات چیه!)
به نظر شما خلاقیت اکتسابیه ؟ (ببخشید اگر دارم بحث رو منحرف میکنم)

در مورد ایده ای که برای مسابقه مطرح کردید کاملا باهاتون موافقم و ایده بسیار جالبی است و امیدوارم موضوع مسابقات آینده باشه.
اما باید این نکته رو در نظر داشت که همونطور که خودتون اشاره کردید قراره html تغییر نکنه و فقط با css کار بشه، در این صورت شاید صحیح باشه که موضوع مسابقه "مسابقه css" بشه و به دلیل تخصصی شدن موضوع مسابقه ، شاید درصد کمی در اون شرکت کنند.
اما در حال حاظر موضوع مسابقه "طراحی وب سایت" است. و دخیل بودن html تا حدود زیادی برای این مسابقه لازم است.

درود بر شما
مسابقات اینده به این صورت پیش خواهد رفت...

خیلی خوبه حسین جان. اونطوری کار حرفه ای تر میشه

مثلاً همین typography هایی که اینجاست: http://mezzoblue.com/archives/2007/08/13/motion_type آدم رو دیوانه میکنه! تا این حد خلاقیت ! (بماند خیلیها با دیدن این تصاویر درهم و برهم و سریع شاید مسخره کنند و بگن این چرندیات چیه!)

من خودم تو طرح های typography این طرح رو خیلی دوست دارم

http://www.csszengarden.com/?cssfile=005/005.css

در مورد کار با متن و جلوه های متن خیلی کار ها میشه کرد ولی یه مشکل سر راه ما ایرانی ها هست و اون هم اینه که ما تنوع فونت نداریم. وگرنه جلوه های جالبی میشه درست کرد. الان چند وقتیه یه گروهی دارن روی یه پروژه به اسم sIFR کار می کنن. تو این تکنولوژی sIFR شما یه فونتی رو تو یه فایل فلش استفاده میکنی بعد از طریق یه سری کد جاوا اسکریپت متن معمولیت را با اون فونت خاص عوض میکنی . البته نه اینکه متن عادیت حذف بشه. متن عادی سر جاشه ولی با فونت فلش replace میشه. اینجا اطلاعاتش هست

http://www.mikeindustries.com/sifr/

منتها چون تو فلش در حال حاضر نمیشه فارسی نوشت و فلش فارسی رو ساپورت نمیکنه ما نمیتونیم از این قابلیت استفاده کنیم ولی الان ماکرومدیا رو یک سالی میشه که adobe خریده و اگر نسخه flash ME بیاد خیلی به نفع ما تموم میشه و ما هم میتونیم از این شیوه جدید استفاده کنیم

به نظر شما خلاقیت اکتسابیه ؟ (ببخشید اگر دارم بحث رو منحرف میکنم)
به نظر من همه خلاقیت دارند منتها باید این خلاقیت تحریک بشه. شما تا خلاقیت بقیه رو نبینید نمی تونید چیز جذابی خلق کنید

در مورد ایده ای که برای مسابقه مطرح کردید کاملا باهاتون موافقم و ایده بسیار جالبی است و امیدوارم موضوع مسابقات آینده باشه.
اما باید این نکته رو در نظر داشت که همونطور که خودتون اشاره کردید قراره html تغییر نکنه و فقط با css کار بشه، در این صورت شاید صحیح باشه که موضوع مسابقه "مسابقه css" بشه و به دلیل تخصصی شدن موضوع مسابقه ، شاید درصد کمی در اون شرکت کنند.
اما در حال حاظر موضوع مسابقه "طراحی وب سایت" است. و دخیل بودن html تا حدود زیادی برای این مسابقه لازم است.

بله اونطوری میشه مسابقه CSS ولی میتونیم بگیم که فایل HTML که ما به شما میدیم یه sample استاندارد هست و شما میتونی بهش کدهای جاوا اسکریپت رو هم اضافه کنی ولی حق نداری ساختار این کد HTML رو تغییر بدی و خودت تگ اضافه و یا کم کنی. الان فایل HTML سایت css zen garden توش همه چیز هست. هم لیست داره هم هیدر داره و به اندازه کافی تگ div پر و خالی توش هست که بخواید هر طرحی با هر تعداد ستون که دوست دارید درست کنید. حالا ما میتونیم یه فایل مثل همون برای دوره بعد درست کنیم و به کاربران اجازه include کردن کدهای جاوا اسکریپت رو هم بدیم. فکر نکنم برای طراحی استاتیک به غیر از HTML , CSS و javascript چیز دیگه ای نیاز باشه

my friend

Member
در مورد کار با متن و جلوه های متن خیلی کار ها میشه کرد ولی یه مشکل سر راه ما ایرانی ها هست و اون هم اینه که ما تنوع فونت نداریم. وگرنه جلوه های جالبی میشه درست کرد. الان چند وقتیه یه گروهی دارن روی یه پروژه به اسم sIFR کار می کنن. تو این تکنولوژی sIFR شما یه فونتی رو تو یه فایل فلش استفاده میکنی بعد از طریق یه سری کد جاوا اسکریپت متن معمولیت را با اون فونت خاص عوض میکنی . البته نه اینکه متن عادیت حذف بشه. متن عادی سر جاشه ولی با فونت فلش replace میشه. اینجا اطلاعاتش هست

http://www.mikeindustries.com/sifr/

منتها چون تو فلش در حال حاضر نمیشه فارسی نوشت و فلش فارسی رو ساپورت نمیکنه ما نمیتونیم از این قابلیت استفاده کنیم ولی الان ماکرومدیا رو یک سالی میشه که adobe خریده و اگر نسخه flash ME بیاد خیلی به نفع ما تموم میشه و ما هم میتونیم از این شیوه جدید استفاده کنیم
اینجا رو ببین
تا جایی که میدونم رو سرورهای IIS کار میکنه و فقط تو IE نمایش داده میشه...
ولی باز هم ارزش داره ، چون اکثر کاربرا از IE استفاده میکنن و میتونیم چند فونت رو به یه متن اختصاص بدیم تا اگه مرورگر IE نبود با یه فونت دیگه نشون بده...
به قول حسین: بعضی وقت ها زیر پا گذاشتن استاندارد ها ارزش داره!

tabib_m

Member
ولی باز هم ارزش داره ، چون اکثر کاربرا از Ie استفاده میکنن و میتونیم چند فونت رو به یه متن اختصاص بدیم تا اگه مرورگر Ie نبود با یه فونت دیگه نشون بده...
بحث ، بحث مسابقه ی طراحی وب و در نهایت طریقه ی صحیح انجام اون هست. نه این که مثلا یه نفر میخوات بدونه چجوری سایتش رو طراحی کنه، بعد ما بهش بگیم که از اونجایی که کاربران Ie زیادن و ... و ... چندان مهم نیست که استاندارد رو زیر پا بذاره!

در نهایت، امیدوارم بحث از اینی که هست دیگه منحرف تر نشه!!!

موفق باشید

NabiKAZ

Well-Known Member
بحث ، بحث مسابقه ی طراحی وب و در نهایت طریقه ی صحیح انجام اون هست. نه این که مثلا یه نفر میخوات بدونه چجوری سایتش رو طراحی کنه، بعد ما بهش بگیم که از اونجایی که کاربران Ie زیادن و ... و ... چندان مهم نیست که استاندارد رو زیر پا بذاره!

در نهایت، امیدوارم بحث از اینی که هست دیگه منحرف تر نشه!!!

موفق باشید

چرا پارازیت میندازی طبیب جان ... داریم تبادل اطلاعات میکنیم برو بیرون مزاحم نشو عزیزم .

شوخی بود ها ! به مولا چاکرتم . بوس بوس !!!
46.gif

آخرین ویرایش:

NabiKAZ

Well-Known Member
اینجا رو ببین
تا جایی که میدونم رو سرورهای IIS کار میکنه و فقط تو IE نمایش داده میشه...
ولی باز هم ارزش داره ، چون اکثر کاربرا از IE استفاده میکنن و میتونیم چند فونت رو به یه متن اختصاص بدیم تا اگه مرورگر IE نبود با یه فونت دیگه نشون بده...
به قول حسین: بعضی وقت ها زیر پا گذاشتن استاندارد ها ارزش داره!

اگر از فلش و جاوا اسکریپت استفاده میشه نمیفهمم چه ارتباطی به وب سرور پیدا میکنه !
خلاصه اگر بشه که معرکه میشه !

البته یه سایت ایرانی هم بود یه شیوه ارائه داده بود که با اضافه کردن یه کد جاوا اسکریپت به صفحه، امکان استفاده از یک فونت فارسی رو میداد که اون فونت فارسی از یه سایت دیگه بر روی یه سرور دیگه خونده میشد ! یکی از خبرگزاری های بزرگ هم از این کد استفاده کرده بود. سایتش یادم نیست...

MDP

Well-Known Member
سلام به همه آقا ما ها(تیم eLol) می خواهیم به صورت یه طرح شرکت کنیم چون هیچ کدوم وقت درست حسابی نداریم هر تیکش رو یکیمون وقت بزاره مشکلی نداره؟

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
شما می توانید در چهارچوب یک تیم شرکت کنید، (اما چون پروژه بزرگی نیست، و کاملا تخصصی است، هدف سنجش سطح علمی طراحان است) (بعدا سرجایزه دعواتون نشه :دی)
در انتظار شرکت پرقدترتمند شما هستیم، پاینده باشید.

• Like
Reactions: MDP

MDP

Well-Known Member
نه ولی اگه خدا خواست و برنده شیم چی؟

ماجرای کاپ اینا چی میشه؟

زیر اسم هممون مزنید؟

NabiKAZ

Well-Known Member
من با شرکت گروهی مخالفم چون مشکلاتی همراه داره.
به نظرم برنده باید یک شخص حقیقی باشد.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
نبی جان، چون نحوه ارایه پروژه به صورت اینترنتی هست، در صورتی که کار گروهی نیز به عنوان شخص ارایه بشه، برای کسی اشکار نخواهد شد.
vb_bmw جان
شما با نام گروه شرکت می کنید و کاپ تنها در زیر نام نماینده گروه قرار خواهد گرفت.
پاینده باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا