Fa نحوه گذاشتن اسکرول برای عکس های دراز

mohammad407

New Member
سلام به همه دوستان

در MMB و گزینه paragraph text همونطور که مدونید میشه متن های طولانی قرار داد که قابلیت اسکرول داره و میشه بالا و پایینش کرد.

با توجه به عدم پشتیبانی فونت فارسی توسط برنامه من نوشته هامو به صورت عکس در آوردم ، یعنی عکس هایی که دراز هستن. حالا چه طوری میتونم قابلیت اسکرول بدم بهش که بشه کل عکس رو بالا پایین کرد و دید؟

یعنی نمیخوام عکس رو تیکه تیکه کنم و بره هی این صفحه اون صفحه ...

:rose:

Singular

Active Member
سلام دوست عزیز

با توجه به تصویر زیر عمل نمایید.

در ضمن فونت فارسی هم قبول میکنه ..منظور همان فونت عربی

Untitled-1.jpg

mj3a

Active Member
در تکمیل توضیحات Singular جان:
اول عکس خودتون (بصورت دراز) رو در نرم افزار بیارید(bitmap) حالا روش دوبار کلیک کنید تا پنجره ای که در عکس بالا بود نمایش داده بشه. تغییرات رو اعمال کنید و ok رو بزنید. حالا اندازه ی عکس درازتون رو کوچیک کنید تا بتونید اسکرول بار رو در کنار عکس ببنید.

mohammad407

New Member
ممنون از هر دو عزیز

- اما من نمیتونم فونت فارسی رو بنویسم در بیلدر.
شما چه جور مینویسید؟ برای من اصلا نمیخونه نوشته فارسی رو

- و اینکه چه کنم عکس اسکرول عرضی پیدا نکنه؟ عکس رو فیت تصویر هم میزارم اما از نظر عرضی اسکرول میخوره. میخوام فقط طولی اسکرول داشته باشه و دیگه یکم اینور اونور اسکرول نشه.
هرچی کوچیک بزرگ میکنم نمیشه.

mohammad407

New Member
ممنون برای توضیحت تشکر واقعا حل شد
هم فارسی و هم اسکرول

منتها عکس من خیلی طولانیه
انجام شد اما بازم عرضی شکم میندازه
یعنی برای اینکه اسکرول رو ببینی باید یکم عرض تصویر رو بکشیش و کم کنی تا اسکرول بیاد توکادر صفحه و همین کار باعث میشه شکم بندازه
باید ابعاد تصویرم کمی کوچیکتر از کادر صفحه بیلدر باشه چون قراره عرض اسکرول هم در کادر بیاد دیگه.
باید به اندازه عرض اسکرول از تصویرم کم کنم!

ePSRe.jpg

آخرین ویرایش:

mj3a

Active Member
دوتا راه وجود داره:
1- عکس رو در فتوشاپ باز کنید و سایز عرضش رو کمتر کنید و بعد در mmb ببرید. (از منوی Image در فتوشاپ روی Image size کلیک کنید)
2- اندازه ی پروژه ی mmb رو افزایش بدید تا عکستون داخلش جا بگیره.

ir4mt

Member
دوتا راه وجود داره:
1- عکس رو در فتوشاپ باز کنید و سایز عرضش رو کمتر کنید و بعد در mmb ببرید. (از منوی Image در فتوشاپ روی Image size کلیک کنید)
2- اندازه ی پروژه ی mmb رو افزایش بدید تا عکستون داخلش جا بگیره.

ممنون همین کارو کردم

جدیدترین ارسال ها

بالا