میدان نقش جهان

Farrokh

Active Member
از راهنماییت هم خیلی ممنون اینو نمی دونستم...البته غیر فعال کردن گزینه filter maps در تنظیمات رندر این مشکل رو حل میکنه.:rose:

خواهش می کنم
منم اینو نمی دونستم

حالا کار این گزینه ی فیل تر مپ چی هستش ؟
احتمالا رندر رو سبک تر می کنه
هان ؟

ali_118

کاربر VIP
محمد خان مثل همیشه عالی، لذت بردیم.

میخواستم اگه براتون امکانش هست یه مقدار توضیح بدین در مورد تهیه تکسچر ها (این که مثلا گنبد رو رفتین بالاسرش برای تهیه عکس ؟ یا سایر قسمت های دور از دسترس رو ؟)
و اینکه چطور تن رنگ و تیرگی و روشنی رو در عکس های تهیه شده بالانس کردین و رفلکت رو از سطوح براق حذف کردین برای تهیه تکسچر ؟

و در مورد unwrap کردن سطوح پیچیده تر مثل مقرنس ها و تهیه تکسچر برای اونها میخوام که یه مقدار بیشتر توضیح بدین

این همه زحمت کشیدی یه Making Of براش بزنی عالی میشه دیگه
square.gif

بعد مورد دوم که برام سوال شد
اون سردر قیصریه که یه رندر ازش گزاشتین همین نما هست ؟
geysarie.jpg

میشه بگین چرا پنجره ها رو کار نکردین ؟
و در مورد قسمتهای قهوه ای که در عکس پیوست مشخص کردم هم توضیح بدین لطفا
متشکر

پیوست ها

• Gheysariye.jpg
    Gheysariye.jpg
    195 کیلوبایت · بازدیدها: 33

ebadj

Member
بسیار عالیه . کارت درسته و عالیه من خودم بچه اصفهانم خیلی دوست دارم تو این میدون راه برم:wink:
واقعا عالیه کار شاخص و فاخریه . موضوعات انتخابیت عالیه و کار هم عالی . سپاس

Ultra3D

Well-Known Member
2000 تا عکس !!!:shock:

به قول ali-118 آخه اگه هم من همچین عکسی رو بگیرم نمی شه که رفلکشن ها رو حذف کنم و نور تکسچر تنظیم و تر و تمیزش کنم یعنی آخه نمی شه .... !!!

ببین این طوری که نمی شه من چند روزه هنوز نتونستم حزم کنم .... هنوز بالای کلم پر از ؟؟؟؟؟ ها هست

خلاصه یک making of توپ باید بزاری ... نه از اونایی که خیلی خلاصه و سطحی می گن ها .... فکر کنم این کار حداقل چندتا فوت کوزه گردی داره !!!

محشره

سلام آقا محمد
واقعا باید بگم کاراتون محشره -من هر موقع سیستمم رو روشن میکنم اول میرم کارا شما رو میبینم بعد مکس رو باز میکنم.
یک سوال داشتم آقا محمد برای مدلینگ فضا شما از عکس ریفرنس استفاده کردی یا مدلینگ دو بعدی رو در اتوکد داشتی؟
سوال دیگه اینکه درختا در ریل تایم نوا به حالت ماسک هستن یا جورای دیگههههههه خیلی حجم کار میره بالا که....
بازم هزارو یک خسته نباشید

hellboy3d

Member
سلام
بهتون تبریک میگم بسیار عالی هستن
ریل تایم ها هم فوق العاده است:rose:
البته ما که هروز این بنا هارو می بینیم این کار برامون بسیار جالبه
مدرسه امام صادق (ع) برای کار کردن بسیار زیباست ایشالا نوبت اونم بشه
موفق باشین

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
محشره همشهری عزیز
خیلی طبیعی شده در واقع مثل عکس شده
از تستای نوا هم خیلی خوشم اومد ترغیب شدم امتحانش کنم

تنها یه مورد دیدم در مورد ستون های بیرونیه چهلستون که رنگشون فرق میکنه
رنگ نزدیک به قرمز قهوه ایه تیره دارن

ممنون از کارای زیباتون
موفق باشید

CGD

New Member
کار واقعا قشنگ و عالی شده . مشخصه خیلی روش کار شده و نتیجه اش هم خیلی جذاب شده . معلومه طراح با حوصله و دقیقی هستی ...
میشه یه توضیحی در مورد تکستچرهای کار بدی که از کجا این تکستچرها رو تهیه کردی ؟

mohammadyzr

Well-Known Member
سلام.ببخشید که این مدت نتونستم پست جدید بدم.

خواهش می کنم
منم اینو نمی دونستم

حالا کار این گزینه ی فیل تر مپ چی هستش ؟
احتمالا رندر رو سبک تر می کنه
هان ؟
ظاهرا مپهای تحت زاویه رو فیلتر میکنه که البته وقتی زاویه با دوربین زیاد میشه مشکل تار شدن اونا رو ایجاد میکنه.:rose:

محمد خان مثل همیشه عالی، لذت بردیم.

میخواستم اگه براتون امکانش هست یه مقدار توضیح بدین در مورد تهیه تکسچر ها (این که مثلا گنبد رو رفتین بالاسرش برای تهیه عکس ؟ یا سایر قسمت های دور از دسترس رو ؟)
و اینکه چطور تن رنگ و تیرگی و روشنی رو در عکس های تهیه شده بالانس کردین و رفلکت رو از سطوح براق حذف کردین برای تهیه تکسچر ؟

و در مورد unwrap کردن سطوح پیچیده تر مثل مقرنس ها و تهیه تکسچر برای اونها میخوام که یه مقدار بیشتر توضیح بدین

این همه زحمت کشیدی یه Making Of براش بزنی عالی میشه دیگه

بعد مورد دوم که برام سوال شد
اون سردر قیصریه که یه رندر ازش گزاشتین همین نما هست ؟
میشه بگین چرا پنجره ها رو کار نکردین ؟
و در مورد قسمتهای قهوه ای که در عکس پیوست مشخص کردم هم توضیح بدین لطفا
متشکر

مرسی علی جان.تکسچر گنبدها از ایوان عالی قاپو که درست روبروی اونا هستن گرفته شده.تن رنگها هم بیشتر تو فتوشاپ و ابزارهای منوی
Image>Adjust
تصحیح شدن.حذف رفلکتها هم تا حد زیادی به زاویه عکاس و نزدن فلاش بستگی داره و البته ابزار
Image>Adjust>Shadow/Highlight
میتونه تاحدی به حذف رفلکتها و سایه ها کمک کنه.
برا Unwrap هم فیسهای مورد نظر رو انتخاب می کنم و با زدن Quick Planer Map اونا رو روی تکسچر میکشم.
البته حجم این کار یه مقدار بالاس و فکر میکنم آموزشهای زیادی بخواد.بهتر اینه دوستان در هر زمینه ای که میخوان بگن تا تو همین تاپیک آموزشش رو بذارم.
سر در قیصریه هم همین نماس و برای اینکه اصالت بنا و زیبایی اونو حفظ کنم پنجره ها رو نذاشتم چون بعدا به بنا اضافه شدن،و کلا از این جور تغییرات زیاد تو این بناها پیش میاد.مثلا من وقتی این کارو شروع کردم جلوی این بازار خالی بود اما الان اونجا یه حوض بزرگ ساخته شده.
اون قسمتهای قهوه ای هم مشکل تکسچرینگ هست که باید اصلاح بشه.:rose:

بسیار عالیه . کارت درسته و عالیه من خودم بچه اصفهانم خیلی دوست دارم تو این میدون راه برم
واقعا عالیه کار شاخص و فاخریه . موضوعات انتخابیت عالیه و کار هم عالی . سپاس
ارادتمند همشهری های عزیز.:rose:

2000 تا عکس !!!

به قول ali-118 آخه اگه هم من همچین عکسی رو بگیرم نمی شه که رفلکشن ها رو حذف کنم و نور تکسچر تنظیم و تر و تمیزش کنم یعنی آخه نمی شه .... !!!

ببین این طوری که نمی شه من چند روزه هنوز نتونستم حزم کنم .... هنوز بالای کلم پر از ؟؟؟؟؟ ها هست

خلاصه یک making of توپ باید بزاری ... نه از اونایی که خیلی خلاصه و سطحی می گن ها .... فکر کنم این کار حداقل چندتا فوت کوزه گردی داره !!!
دوهزارتا عکس در ظاهر زیاده ولی عملا کار نسبتا راحتیه و میشه تو هر ساعت کلی عکس گرفت. اما همین طور که گفتی کار کردن روی اونا تو فتوشاپ یه مقدار وقت گیره.
هر جا رو هم که خواستی بگو تا همین جا براتون آموزشش رو بذارم.:rose:

فقط می تونم بگم عالیه
ممنون محسن جان.:rose:

سلام آقا محمد
واقعا باید بگم کاراتون محشره -من هر موقع سیستمم رو روشن میکنم اول میرم کارا شما رو میبینم بعد مکس رو باز میکنم.
یک سوال داشتم آقا محمد برای مدلینگ فضا شما از عکس ریفرنس استفاده کردی یا مدلینگ دو بعدی رو در اتوکد داشتی؟
سوال دیگه اینکه درختا در ریل تایم نوا به حالت ماسک هستن یا جورای دیگههههههه خیلی حجم کار میره بالا که....
بازم هزارو یک خسته نباشید
سلام.ممنونم دوست عزیز.شما لطف داری.
بله برا مدلینگ از عکس رفرنس و نقشه هایی که تو اینترنت موجود بود استفاده شده و از اتوکد استفاده نشده.درختا هم بله باید توی کارای ریل تایم ماسک بشن تا کار سبک دربیاد.:rose:

خیلی با حوصله کار شده و خیلی خوب شده , خسته نباشی.
ممنونم میثم جان.:rose:

و بسیار خرســــــــــــند شدیم
ایـــــــــــــــــــــــ ــــــــــول دادا
قربان شما.:paint:

سلام
بهتون تبریک میگم بسیار عالی هستن
ریل تایم ها هم فوق العاده است
البته ما که هروز این بنا هارو می بینیم این کار برامون بسیار جالبه
مدرسه امام صادق (ع) برای کار کردن بسیار زیباست ایشالا نوبت اونم بشه
موفق باشین
سلام.خیلی ممنونم.
بله اتفاقا الان دارم روی این مدرسه هم کار میکنم خیلی بنای زیبا و فوق العاده ایه.امیدوارم که بتونم این بنا و سایر بناهای تاریخی اصفهان رو به این شکل سه بعدی کنم.:rose:

vayyyyyyyyyyyy kheli khob shode
tabrik
مرسی،ممنونم:rose:

محشره همشهری عزیز
خیلی طبیعی شده در واقع مثل عکس شده
از تستای نوا هم خیلی خوشم اومد ترغیب شدم امتحانش کنم

تنها یه مورد دیدم در مورد ستون های بیرونیه چهلستون که رنگشون فرق میکنه
رنگ نزدیک به قرمز قهوه ایه تیره دارن

ممنون از کارای زیباتون
موفق باشید
خیلی ممنون همشهری جان.
رنگ ستونها هم اشکال نورپردازیه که باید توی خروجی ریل تایم تصحیح بشه.:rose:

کار واقعا قشنگ و عالی شده . مشخصه خیلی روش کار شده و نتیجه اش هم خیلی جذاب شده . معلومه طراح با حوصله و دقیقی هستی ...
میشه یه توضیحی در مورد تکستچرهای کار بدی که از کجا این تکستچرها رو تهیه کردی ؟
ممنون از لطفتون.این جور تکسچرهای سنتی معمولا منبع خاصی ندارن و خود طراح باید بره از بناها عکس بگیره واسه ساختشون.:paint:

سلام
اینها عکس واقعیا؟
سلام.ممنون از پستتون:rose:

راستی خبر جدید اینکه این کار تو نمایشگاه Imagina ارائه شد تا ببینم عکس العمل خارجی ها نسبت به این کار چیه که خدا رو شکر استقبال نسبتا خوب بود و بهتر به نقاط ضعف و قوت این کار آگاه شدم.

hamed1star

Member
سلام آقا محمد عزیز خوبی آقا

مثل همیشه جای حرف باقی‌ نذاشتی جداً که عالی‌ شده کاش حد اقل این کارای شما از طرف میراث فرهنگی‌ یا شهرداری حمایت میشد حقیقتاً که ارزشمند .

حسابی‌ خسته نباشی‌ .

به قول آقای غلامحسین پیروانی (قصد بی احترامی ندارم )
مدلینگ عالیه دستتون در نکنه
نور پردازی عالیه دستتون درد نکنه
تکسچر عالیه دستتون درد نکنه
رندر هم عالیه دستتون درد نکنه

خلاصه اینکه واقعا عالیه .

Farrokh

Active Member

مثل همیشه جای حرف باقی‌ نذاشتی جداً که عالی‌ شده کاش حد اقل این کارای شما از طرف میراث فرهنگی‌ یا شهرداری حمایت میشد حقیقتاً که ارزشمند .

حسابی‌ خسته نباشی‌ .

حالا در مورد آقا محمد نمی دونم
ولی میراث خیلی خصیص هستند

حمایت اگه مالی نباشه با یکم دوندگی می تونی بهش برسی
اما اگه بگی پول بدیداصلا کاری نمی کنن

فقط هی می دونن شما رو
آخرشم کلی بنزین و زمان رو هدر دادی سر خونه ی اولی

این تجربه ی شخص بنده بود :rose:

mohammadyzr

Well-Known Member
این کار فوق العاده است....با چه نرم افزاری انجامش دادی.....بهت تبریگ می گم.....
مرسی...مدلینگ با مکس، طراحی تکسچر با فتوشاپ، رندرینگ با وی ری و خروجی ریل تایم با نوا کار شده.:rose:

ممنون.:paint:

حسابی‌ خسته نباشی‌ .
سلام حامد جان.خیلی ممنونم،کم پیدایی عزیز؟
والا اگه پیگیری کرد و یه واسطه خوب در این زمینه باشه میشه یه کارایی کرد اما من زیاد علاقه ای به رفتن طرف نهادهای دولتی ندارم، و امیدوارم بتونم خودم یه جوری این کارو ببندم و ارائه کنم.

به قول آقای غلامحسین پیروانی (قصد بی احترامی ندارم )
مدلینگ عالیه دستتون در نکنه
نور پردازی عالیه دستتون درد نکنه
تکسچر عالیه دستتون درد نکنه
رندر هم عالیه دستتون درد نکنه
خلاصه اینکه واقعا عالیه .
قربان شما:)

حالا در مورد آقا محمد نمی دونم
ولی میراث خیلی خصیص هستند

حمایت اگه مالی نباشه با یکم دوندگی می تونی بهش برسی
اما اگه بگی پول بدیداصلا کاری نمی کنن

فقط هی می دونن شما رو
آخرشم کلی بنزین و زمان رو هدر دادی سر خونه ی اولی