مقایسه دوربین 600ِD Cannon با D3200 Nikon

Amir storm

Well-Known Member
مقایسه دوربین 600ِD Canon با D3200 Nikon

سلام ...
من میخوام بدونم کدوم یکی از اینا تو فیلم برداری بهتر عمل میکنن !!
یعنی دوربین 600ِD Canon با D3200 Nikon ... که حدودا تو یه رنج قیمت هستن
بعد هم من تست ویدیو های زیادی رو دیدم که توش کیفیت 600D رو با 7D و 60D مقایسه کردن و تو یه سطح هستن !! این درسته؟؟!
...
از 600D میشه تو عکاسی استدیویی " فشن " یا ساخت فیلم و موزیک ویدیو استفاده کرد ؟؟
ممنون :rose:

آخرین ویرایش:

Jim Jim

Well-Known Member
بهتره D5200 نیکون رو بگیری
میکروفون استریو داره و 1080 رو با 60 fps ضبط می کنه

Barizn

Member
اگه میخوای دوربین عمری واسه کارت بگیری چه واسه کلیپ چه واسه هر چی که بعدا نخوای عوض کنی canon 5D بهترین دوربینیه که من توی این رنج قیمت دیدم من با دوربین های خیلی زیادی کار کردم ولی فایو دی 3 برابر قیمتش می ارزه به نظر من عمق میدان خیلی خوبی هم داره الان نصف فیلم سینمایی و مستند های جشنواره که اچ دی هستند با فایو دی هستش

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
سلام ...
من میخوام بدونم کدوم یکی از اینا تو فیلم برداری بهتر عمل میکنن !!
یعنی دوربین 600ِD Canon با D3200 Nikon ... که حدودا تو یه رنج قیمت هستن
بعد هم من تست ویدیو های زیادی رو دیدم که توش کیفیت 600D رو با 7D و 60D مقایسه کردن و تو یه سطح هستن !! این درسته؟؟!
...
از 600D میشه تو عکاسی استدیویی " فشن " یا ساخت فیلم و موزیک ویدیو استفاده کرد ؟؟
ممنون :rose:

من با نیکون کار نکردم زیاد نمی تونم راهنماییت کنم ولی تو فیلمبرداری تفاوتی بین 7d 600d 60d 550d نیست... و همه این دوربین هایی که اسم بردم از یک اندازه سنسور. مگاپیکسل و فریم ریت مشابه و داینامیک رنج یکسان برخودارند... فقط پروسس 8 کاناله ی 7d باعث می شه در حد خیلی خیلی کم دیتیل بیشتری در شدو(سایه) نسبت به بقیه دوربین هایی که اسم بردم دیده بشه. اما در عکاسی تفاوت بین 7d و بقیه محسوس تره

Jim Jim

Well-Known Member
اگه میخوای دوربین عمری واسه کارت بگیری چه واسه کلیپ چه واسه هر چی که بعدا نخوای عوض کنی canon 5D بهترین دوربینیه که من توی این رنج قیمت دیدم من با دوربین های خیلی زیادی کار کردم ولی فایو دی 3 برابر قیمتش می ارزه به نظر من عمق میدان خیلی خوبی هم داره الان نصف فیلم سینمایی و مستند های جشنواره که اچ دی هستند با فایو دی هستش

5ِِD مگه فیلمبرداری hd داره؟!! دوربین ماله 2005 هست
اگر منظورتون 5D مارک 2 هست که رنج قیمتش اصلا در این سطح نیست!

سعی کنید از دوربین های گذشته رها بشید و به نسل جدید تر با پردازنده های قوی تر کار روی بیارید
در نیکون شک نکن
D5200 و D3200 از پردازنده Expeed 3 که در D800 استفاده شده بهره می گیرند و سایر مواردی که قبلا توضیح دادم و همچنین سنسور 24 مگاپیکسلی

اما برای کار فیلمبرداری فراموش نکن که حداقل 2 تا لنز نیاز خواهی داشت

دوربین دیجیتال کانن 600d ِ : خانواده دوربين‌هاي دیجیتال xxxd شركت كانن، سري dslrهاي ارزان‌ قيمت اين شركت را در بر مي‌گيرد كه براي عكاسان نيمه حرفه‌اي يا بر‌آورده ساختن نيازهاي ابتدايي عكاسان حرفه‌اي‌تر طراحي شده‌اند. بعد از مدل‌ دوربین های دیجیتال 500d ودوربین دیجیتال 550d كه به ترتيب در 25 مارس 2009 و 8 فوريه 2010 معرفي شدند ، در سال 2011 نوبت عرضه مدل تازه‌اي از خانواده مذكور رسيده بود كه شركت كانن با معرفي دوربين دیحیتال 600d اين كار را انجام داد

نیکون وضوح تصویر دوربین DSLR جدید خود را به 2/26 مگاپیکسل رسانیده است. دوربین نیکون D3200 دوربینی است که در حین سادگی پیچیدگی های خاص خود را دارد که حتی در نور کم و میزان ایزوی بالا بهترین کیفیت را حاصل می نماید. دوربین دیجیتال نیکون D3200 با طراحی راحت تر، کامپکت تر و ارگونومیک تر از دوربین عکاسی نیکون D3100 را شاید بتوان برترین DSLR نیکون برای کاربران مبتدی دانست.
نکات مثبت: رزولوشن بالا، عملکرد خوب در نور کم، کامپکت و راحت، قابل حمل، سریع با سرعت واکنش بالا، صدای شاتر پایین، آماده عکاسی
نکات منفی: ممکن است برای برخی کوچک باشد کیت همراه آن آنقدرها مناسب نمی باشد. حالت bracketing در آن به چشم نمی خورد. پوشش فلاش آن کم است و حالت فاصله سنج ماتریکسی آن اکسپوژر تصویر را پیش از اندازه بالا می برد.
قیمت و عرضه : دوربین دیجیتال نیکون D3200 از آوریل 2012 به همراه کیت 18-55mm نیکون با قیمت 700 دلار عرضه گردید.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا