معرفي قطعات خوب براي يك سيستم

اگر ممكنه كليه قطعات با كيفيت خوب(قيمتها متعادل باشد)و هماهنگ و احتمالا قطعات جايگزين مورد معرفي شده و ماركهاي آنها را براي يك سيستم معرفي كنيد تا پس از اسمبل کردن با کمتر مشکلی مواجه شوم.
(cpu و مادربورد و مودم اینترنال و کارت گرافیک(onbord باشد یا نه؟) و رم و هارد و...)

MrMohi

Active Member
آقا جون اگر بخوایم همه رو توضیح بدیم که میشه مثنوی هفتاد من ... شما سوالتون رو یک نموره همچینی تخصصی تر بپرسین که بشه بهش جواب داد . آخه سوال شما خیلی جامع و کلی مطرح شده . در ضمن من نفهمیدم منظور شما از رم و هارد و مادربورد و سي پي يو و مودم آنبورد چی بود . مگه همچین چیزایی هم داریم؟
چجوری هارد آنبورد میشه؟

AMD

New Member
به نظر من اول مشخص كن كه چه سي پي يويي رو ميخواهي مثلا اي ام دي ، بعد به سايت اي ام دي برو تقريبا تمام قطعات سخت افزاري رو كه خود شركت اي ام دي سفارش كرده رو اونجا خواهي ديد به عنوان مثال كليه مادربوردهايي رو كه شركت از ماركهاي مختلف تست كرده و اونها رو تاييد ميكنه در اين سايت خواهي ديد

sp-sky

Member
براي انتخاب يه سيستم شما اول بايد مشخص كنيد قصد داريد با كامپيوتر چه كار كنيد
كار تايپ و بر فرض كمي كار با اينترنت با انجام كارهاي گرافيك ( نرم افزارهايي مثل فوتو شاپ و كارل) و كارهاي انيميشن ( مايا و تيري دي مكس) و يا ميكس و مونتاژ ( پريمير )
هر كدوم از اينها احتياجات خاص خودش رو ميخواد
شما اول بگو هدفت از داشتن كامپيوتر چيه
آيا كار حرفه اي ميخواهيد انجام بديد يا نه؟

sp-sky گفت:
براي انتخاب يه سيستم شما اول بايد مشخص كنيد قصد داريد با كامپيوتر چه كار كنيد
كار تايپ و بر فرض كمي كار با اينترنت با انجام كارهاي گرافيك ( نرم افزارهايي مثل فوتو شاپ و كارل) و كارهاي انيميشن ( مايا و تيري دي مكس) و يا ميكس و مونتاژ ( پريمير )
هر كدوم از اينها احتياجات خاص خودش رو ميخواد
شما اول بگو هدفت از داشتن كامپيوتر چيه
آيا كار حرفه اي ميخواهيد انجام بديد يا نه؟

ميكس و مونتاژ و فوتوشاپ رو ي خوام كه ساپورت كنه

R_chizari

Active Member
ghasempoor_m گفت:
اگر ممكنه كليه قطعات با كيفيت خوب(قيمتها متعادل باشد)و هماهنگ و احتمالا قطعات جايگزين مورد معرفي شده و ماركهاي آنها را براي يك سيستم معرفي كنيد تا پس از اسمبل کردن با کمتر مشکلی مواجه شوم.
(cpu و مادربورد و مودم اینترنال و کارت گرافیک(onbord باشد یا نه؟) و رم و هارد و...)

درود
دوست گرامي ! همانطوري كه ساير دوستان گفتند كمي اطلاعات درخواستي خودتان را محدود تر فرماييد تا امكان مقايسه فراهم باشد.

من يك سيستم تقريبا حرفه اي به شما معرفي ميكنم كه تا چند سال بدون مشكل سرعت و تداخل برنامه ها بتوانيد از آن استفاده كنيد. تا حدودي ميتوانيد گرافيك انيميشن هم كار كنيد :

مادربورد: supermicro- P4SPA
رم: 512DDR
سي پي يو: 2.6 يا 2.8 يا 3.0 (بسته به هزينه) قيمتهاي آن امروز بين 158000 الي 250000 است
هارد: 80 گيگ به بالا
كارت گرافيك: ( آنبورد براي كارهاي گرفيكي و بازي مناسب نيست) : Gforce4 - 128MB
كارت صدا: بر روي مادر بورد فوق هست و مارك آن creative است
مودم: rockwel 3 chip يا genius external (كمياب شده)
مانيتور: 17 ال جي (مدل آن بسته به هزينه)
كيس: دلخواه (ترجيحا با پاور 500 وات)
كيبورد و موش اسپيكر: دلخواه
رايتر: TDK (امسال نزديك به 14000 تومان ارزانتر شده)

قيمتهاي روز آنرا نيز ميتواند از سايت www.gheymat.com مشاهده فرماييد.

شاد باشيد
چيذري

جدیدترین ارسال ها

بالا