مشکل کار با WampServer

restles20

Active Member
سلام بر همگی دوستان
من برنامه WampServer رو دانلود و نصب کردم اما نمی تونم ازش استفاده کنم طبق جستجوهایی که کردم متوجه شدم که یکسری تنظیمات باید انجام بدم میشه لطف کنید و بهم بگید که این تنظیمات رو چه طوری باید اعمال کنم ؟؟؟؟
با تشکر

Jim Jim

Well-Known Member
نیاز به هیچ گونه تنظیماتی نیست
بعد از اجرای برنامه، آیکونش در تسکبار قرار می گیره و بعد از لحظه ای اگر به رنگ سبز ظاهر شد، همه چیز آماده اجرا خواهد بود
حالا در تسکبار بر روی آیکون برنامه کلیک کن
از قسمت Localhost برای مشاهده سایت هایی که ایجاد کردی
و از قسمت phpMyAdmin جهت دسترسی به محیط دیتابیس استفاده کن

jafar1374

Active Member
بله مشکلی نداره ، فقط تو بعضی از اسکریپتها با مد ری رایت و کتابخانه php_gd2 رو باید فعال کنی :rose:

بعد از نصب این کارا رو انجام بده
۱- بر روی PHP extensions بروید و از منوی جدید روی php_gd2 کلیک کنید تا این کتابخانه فعال شود. ( کنار آن یک فلش خواهد آمد )
۲ – سپس باز هم در همان منو این بار روی Apache modules بروید و از لیست ظاهر شده بر روی rewrite_module کلیک کنید تا این هم فعال شود.
۳ – حالا دوباره در همان منو این بار به قسمت Config files بروید و روی php.ini کلیک کنید.
در فایل باز شده به دنبال short_open_tag = off بگردید و آنرا به short_open_tag = on تغییر بدید و فایل را ذخیره کنید. ( کلمه off را به on تغییر دهید )

سه مرحله بالا را به دلایل زیر انجام دادید :
- نمایش کد امنیتی و امکان استفاده از دیگر برنامه های کار با تصاویر مثل گالری …
- امکان استفاده از Google Tab در لوکال …
- معتبر شناخته شدن تگ های کوتاه php …

آخرین ویرایش:

restles20

Active Member
بعد از اجرای برنامه، آیکونش در تسکبار قرار می گیره و بعد از لحظه ای اگر به رنگ سبز ظاهر شد، همه چیز آماده اجرا خواهد بود
دوست عزیز مشکلم اینه که آیکن برنامه در حالت نارنجی رنگ می مونه و سبز نمیشه ... من قبلا این برنامه رو نصب کرده بودم و یادم هم هست که یکسری تنظیمات انجام دادم اما متاسفانه الان یادم نیست چی بود:cry:
کس دیگه ای از دوستان نیست کمکم کنه ؟؟؟

restles20

Active Member
دوست عزیز مشکلم اینه که آیکن برنامه در حالت نارنجی رنگ می مونه و سبز نمیشه ... من قبلا این برنامه رو نصب کرده بودم و یادم هم هست که یکسری تنظیمات انجام دادم اما متاسفانه الان یادم نیست چی بود:cry:
کس دیگه ای از دوستان نیست کمکم کنه ؟؟؟

Jim Jim

Well-Known Member
خوب حالا قضیه کمی فرق کرد ولی بازهم مربوط به تنظیمات داخلی خود ومپ نیست!
گاهی ممکنه با نرم افزاری روی سیسیتمتون تداخل داشته باشه
کدوم ورژن ومپ رو نصب کردی؟
کدوم ورژن ویژوال c روی سیستمت نصبه؟

restles20

Active Member
از ورژن 2.2 استفاده می کنم . تمامی ورژنهای 2005 و 2008 و 2010 برنامه C رو سیستمم نصبه
یادم میاد که فایل PHP.ini رو باید تغییراتی توش میدادم و چمد تا ماژول رو هم فعال می کردم اما دقیقا نمی دونم چیا بودن :cry:

Jim Jim

Well-Known Member
اگر IIS رو فعال کردی، غیر فعال کن
اگر SQL Server نصب کردی، برنامه رو پاک کن!

restles20

Active Member
دوست عزیز تنظیماتی رو که باید انجام بدیم به شرح زیره :
1 - بر روی PHP extensions بروید و از منوی جدید روی php_gd2 کلیک کنید.
2 - سپس باز هم در همان منو این بار روی Apache modules بروید و از لیست ظاهر شده بر روی rewrite_module کلیک کنید.
3 - حالا دوباره در همان منو اما این بار به قسمت PHP بروید و روی php.ini کلیک کنید. در فایل باز شده به دنبال short_open_tag = off بگردید و مقدار off را به on تغییر دهید.

اما دستورالعمل 2 رو نمی تونم انجام بدم یعنی موقع فعال کردنش با پیغام خطای زیر مواجع می شوم آیا مربوط به برنامه SQL Server هستش ؟؟؟
1.png

Jim Jim

Well-Known Member
مطمئن باش برای راه اندازی ومپ نیاز به هیچ تنظیمی نیست...
سبز نشدن آیکون دلایلی بسیاری می تونه داشته باشه که هر کدام از روش های بالا برای یک کسی ممکنه جواب بده!

hadiifizi

New Member
سلام چطور آدرس local host را به آدرس اینترنتی تبدیل کنم مثلا من میخوام فقط در محیط مجازی تایپ کنم www.ict.com
بره به وب سایتم

Jim Jim

Well-Known Member
می تونی از فایل htaccess. استفاده کنی
ولی دیگه نمی تونی با wamp کار کنی و در واقع از محیط مجازی خارج می شه!

Mahdi_17409

New Member
سلام و وق بخیر!
من دقیقا همین مشکل و گزارش خطا رو داشتم و به انجمن اومدم؛ دوستمون "Jim Jim" درست به SQL Server اشاره کردند اما نیازی به حذف اون نیست بلکه فقط کافیه از System Configuration غیر فعالش کنی:
1- از Start Menu گزینه Run رو انتخاب کنید
2- حالا وارد کنید msconfig
3- به سربرگ Service بروید و گزینه هایی(5 یا 6 گزینه) که با SQL شروع میشه رو غیر فعال کنید

یا حق

arian7

New Member
htaccess میشه در مورد قابلیت های بیشتر توضیح بدین چیکارا میشه کرد باهاش ؟

tarenoco

Member
سلام من وقتی برای تست باز بودن پورت اقدام می کنم میشگه توسط iis اشغال شده برای اینکه غیرفعال کنم و اینکه خللی ایجاد نکنه چیکار باید انجام بدم

modireserver

New Member
دوستان این مشکل و ارور wamp پا برجاست ایا بهتر نیست روی ویندوزiis نصب کنیم واستفاده کنیم

سلام دوست گلم، مشکل از روند نصبته، دوستان الکی راهنمایی نفرمایند لطفا
، ابتدا میری کلا حذف میکنی wampserver ر پوشه مورد نظر رو حذف کنی بتر
بعد مثل بچه های خوب و دانا میری سایت wampserver به آدرس زیر
WampServer
بعدش مثل گلهای باغ بهاری بنا به نوع سیستم عاملت wamp رو انتخاب میکنی
مثل بچه های دقیق و حرف گوش کن توجه میکنی به warnning دومی که توی صفحه نمایش داده شده
WARNING : Vous devez avoir installé Visual Studio 2012 : VC 11 vcredist_x64/86.exe

Visual Studio 2012 VC 11 vcredist_x64/86.exe : Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 from Official Microsoft Download Center
در مرحله خیلی مهم که هیچ کس رعایتش نمیکنه مثل بچه های زبر و زرنگ میری و اول اونا دانلود میکنی نصب میکنی بعدش wamp رو نصب میکنی
بعدش دعا میکنی به جون من و بشکن میزنی و از خودش خوشحالی در میکنی

جدیدترین ارسال ها

بالا