مشکل نمایش هارد داخلی به صورت usb

cinemaresearch

New Member
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند هفته پیش یک هارد داخلی WDC 2T Green خریدم و به جای هارد قبلی که IDE بود روی دستگاه نصب کردم.
بعد از نصب ویندوز متوجه شدم که ویندوز این هارد رو به صورت یک هارد اکسترنال شناخته و گزینه Safe Remove بر روی نوار پایین نشون داده میشه و با کلیک بر روی اون مشخصات و تمام درایوهای هارد رو نشون میده.
گفتم شاید برای ویندوز باشه دوباره ویندوز جدید xp SP3 رو نصب کردم ولی باز هم درست نشد.
حالا شاید این قضیه زیاد مهم نباشه چون هاردم هیچ مشکلی نداره اما واقعا سرعت دستگاه گاهی اوقات خیلی پایینه و اینطور به نظر میاد که واقعا ویندوز داره با یک هارد اکسترنال کار میکنه.وگرنه هارد sata اونم با بافر 64 باید سرعتش خیلی بیشتر از این حرفا باشه.
این هم مشخصات سیستم:
CPU: AMD 1620 64
Main: LiteGroup with VGA & Sound (مدلشو الان نمیدونم اگه نیاز بود نگاه میکنم و خدمتتون میگم)
Ram DDR2 1G

ممنون میشم اگه کسی تجربه ای شبیه به این داشته باشه و بتونه کمک کنه.

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند هفته پیش یک هارد داخلی WDC 2T Green خریدم و به جای هارد قبلی که IDE بود روی دستگاه نصب کردم.
بعد از نصب ویندوز متوجه شدم که ویندوز این هارد رو به صورت یک هارد اکسترنال شناخته و گزینه Safe Remove بر روی نوار پایین نشون داده میشه و با کلیک بر روی اون مشخصات و تمام درایوهای هارد رو نشون میده.
گفتم شاید برای ویندوز باشه دوباره ویندوز جدید xp SP3 رو نصب کردم ولی باز هم درست نشد.
حالا شاید این قضیه زیاد مهم نباشه چون هاردم هیچ مشکلی نداره اما واقعا سرعت دستگاه گاهی اوقات خیلی پایینه و اینطور به نظر میاد که واقعا ویندوز داره با یک هارد اکسترنال کار میکنه.وگرنه هارد sata اونم با بافر 64 باید سرعتش خیلی بیشتر از این حرفا باشه.
این هم مشخصات سیستم:
CPU: AMD 1620 64
Main: LiteGroup with VGA & Sound (مدلشو الان نمیدونم اگه نیاز بود نگاه میکنم و خدمتتون میگم)
Ram DDR2 1G

ممنون میشم اگه کسی تجربه ای شبیه به این داشته باشه و بتونه کمک کنه.

روی My Computer راست کلیک کرده و گزینه Properties رو انتخاب کنید. روی عنوان Device Manager کلیک کنید
تا باز شود. در بخش Disk Drives درایو مورد نظر رو پیدا کرده و رویش دوبار کلیک کنید.
در بین زبانه های پنجره ای که برای درایو باز شده دنبال یک تنظیم Removable بگردید که الان تیک خورده و بایستی
تیک اش را بردارید و OK کنید و در انتها ویندوز را برای مشاهده نتیجه Restart کنید.

cinemaresearch

New Member
ممنون از راهنماییتون ولی قبلا اون پنجره رو زیر و رو کردم اما همچین گزینه ای که شما میگید وجود نداره.
راستش توی سایتهای خارجی که سرچ میکردم به چند تایی برخوردم که همین مشکل رو داشتن و مطرح کرده بودند اما واسه اونها هم کسی راه حلی ارائه نداده بود. فقط یک جا یکی گفته بود که این مشکل از update ویندوز به وجود میآید و فقط در سیستمهایی که گرافیکشون nvidia هست و درایور کارت گرافیک به وسیله آپدیت ویندوز نصب میشه این مشکل به وجود میآد. ولی من گرافیکمو از روی CD خودش نصب کردم و ویندوزم رو هم آپدیت نکردم.
منتظر شنیدن نظرات دیگر دوستان هم هستم.

شاید مشکل از درایور چیپست sata روی مادربورد باشه. درایور جدید رو دانلود کنید و بریزید شاید درست شه.

H00ti

Active Member
تنها روشی که به ذهنم میرسه همینه:
Click Start/Run/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvat
اگر آخرین پوشه پیدا نشد دنبال nvsta یا nvstor بگرد.
سپس روی پوشه راست کلیک کرده و ...
Select New/DWORD value/Name this DWORD: DisableRemovable
سپس وارد پوشه ساخته شده شوید و مقدار آن را 1 کنید.در آخر سیستم را دوباره راه اندازی کنید.
(نام آخرین پوشه ای که بالا گفته شد بسته به نوع سیستم تغییر می کند.اگر هیچ یک از نام های بالا نبود به صورت سعی و خطا در پوشه هایی که با nv آغاز میشود مراحل آخر را انجام دهید)

cinemaresearch

New Member
تنها روشی که به ذهنم میرسه همینه:
Click Start/Run/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvat
اگر آخرین پوشه پیدا نشد دنبال nvsta یا nvstor بگرد.
سپس روی پوشه راست کلیک کرده و ...
Select New/DWORD value/Name this DWORD: DisableRemovable
سپس وارد پوشه ساخته شده شوید و مقدار آن را 1 کنید.در آخر سیستم را دوباره راه اندازی کنید.
(نام آخرین پوشه ای که بالا گفته شد بسته به نوع سیستم تغییر می کند.اگر هیچ یک از نام های بالا نبود به صورت سعی و خطا در پوشه هایی که با nv آغاز میشود مراحل آخر را انجام دهید)

تشكر ویژه از شما. مشکل حل شد. برای من نام شاخه nvata بود.
اما هنوز به نظرم مشکل پایین بودن سرعت هست. خصوصا در بعضی مواقع مثل log in کردن ویندوز.
راه حلی به نظرتون میرسه؟

H00ti

Active Member
خدا رو شکر که مشکل اول حل شد.
برای چک کردن سرعت هر درایو ،از آدرس زیر نرم افزار رو نصب کنید تا سرعت سیستم بررسی بشه و معلوم بشه که اشکال از کجاست
http://www.gold-software.com/DriveSpeedChecker-file9079.html
بعدش بگو درایو C وضعیتش چطوریه(یا می تونی یه تصویر از گزارش نرم افزار بذاری اینجا تا بهتر راهنماییت کنم)
(اگه اولش یه پیغام واسه رجیستر اومد cancel کن)

cinemaresearch

New Member
خدا رو شکر که مشکل اول حل شد.
برای چک کردن سرعت هر درایو ،از آدرس زیر نرم افزار رو نصب کنید تا سرعت سیستم بررسی بشه و معلوم بشه که اشکال از کجاست
http://www.gold-software.com/DriveSpeedChecker-file9079.html
بعدش بگو درایو C وضعیتش چطوریه(یا می تونی یه تصویر از گزارش نرم افزار بذاری اینجا تا بهتر راهنماییت کنم)
(اگه اولش یه پیغام واسه رجیستر اومد cancel کن)

مأموریت با موفقیت انجام شد و این هم نتیجه گزارش:
drive C speed check.JPG
بنده از هر گونه اظهارنظری خودداری می‌کنم تا شما تجزیه و تحلیل کارشناسانه خودتونو انجام بدین.
small file write speed (1 MB): 0.719 Seconds
small file read speed (1 MB): 0.500 Seconds
Large file write speed (10 MB): 6.563 Seconds
Large file read speed (10 MB): 5.001 Seconds
Drive Overall Write Speed (KB/second): 44.767 KB/sec
Drive Overall Read Speed (KB/second): 40.922 KB/sec
File Copy Speed (10 MB): 1.063 seconds
Directory Lookup Speed (10000 Files): 2.829 seconds
File Delete Speed (20 MB): 0.016 seconds​

H00ti

Active Member
با توجه به مشخصات هارد،سرعت در بعضی بخش ها خیلی پایینه.
اول برو نوع پارتیشن بندیت رو ببین(Right-clicking My Computer/Manage/Select Disk Management)
فرمت FAT32 برای هارد های بزرگ باعث کند شدن سرعت میشه.اما قبل از اینکه هارد ت رو فرمت کنی کارایی که میگم رو انجام بده.
Right-clicking My Computer/Manage/Device Manager
چون هارد من IDE هست شاخه ای به صورت IDE ATA/ATAPI CONTROLLER وجود داره ولی یادم نیست واسه SATA چجوری بود.وقتی شاخه مذکور باز شد گزینه های PRIMARY CHANNEL,SECONDORY CHANNELو یک گزینه دیگه وجود داره.توی دوتا اولی ها برو و گزینه Advance رو انتخاب کن و Transfer رو به DMA تغییر بده.
در آخر این کار رو هم انجام بده.
Right-clicking My Computer/Properties/Advance/Performance
سیستم رو به حالت Best performance تبدیل کن.
امیدوارم جواب بده
موفق باشی

cinemaresearch

New Member
1. بله پارتیشن ها همه NTFS میباشد
2. برای من هم نامه شاخه مورد نظر همان بود.
در شاخه Primary IDE Channel ، گزینه Transfer روی DMA بود و نوعش هم Mode4 و Mode2 به ترتیب در Device0 و Device1 بود.
primary ide channel pro.JPG
3. در شاخه Secondary IDE Channel هم گزینه Transfer روی DMA بود اما با این تفاوت که نوعش رو Not Available زده که در زیر ملاحظه میکنی:
secondary IDE channel pro.JPG
4. سیستم رو به حالت Best Performance‌ تبدیل کردم و دوباره سرعت هارد رو چک کردم. همانطور که میبینی اگرچه بهتر شده اما تفاوتش چشمگیر نیست (البته از نظر من):
drive C speed check (after Performance best).JPG
5. یک نکته ای رو قبلا نگفتم شاید بتونه کمکی بکنه. هارد رو که خریدم بخاطر اینکه میخواستم مقداری اطلاعات از هارد یکی از دوستان بردارم، قبل از اینکه به سیستمم وصل کنم به وسیله تبدیل SATA به USB به دستگاه دوستم وصل کردم. ولی از آنجا که هنوز پارتیشن بندی نشده بود با Disk Management اون، پارتیشن ها را ایجاد کردم، اطلاعات رو ریختم و بعد اونو به دستگاه خودم وصل و بعدش هم ویندوز نصب کردم.

جناب H00ti با تشکر از وقتی که میزاری، اگر دوستان دیگر هم نظر یا تجربه ای دارند منتظر شنیدش هستم.

H00ti

Active Member
من در مورد مشکل شما با یکی از دوستانم صحبت کردم.چند نکته مهم به من یادآوری کرد.
1) تا خوردگی در کابل هارد های SATA باعث کند شدن هارد میشه
2) اون نرم افزاری که بالا دانلود کردی رو برای یه درایو دیگه(مثلا D) آزمایش کن.ببین از درایو C سریعتر هست یا نه
3) از این سایت یه نرم افزار رو دانلود کن تا معلوم بشه مشکل از نرم افزار های ویندوز نیست Windows-USB-2.DriverWhiz.com

من هرچی راه بلدم میگم تا مشکلت برطرف بشه.
چون ممکنه خودم با مشکلی رو به رو بشم که تو بتونی کمکم کنی.

cinemaresearch

New Member
دوست عزیز کابل رو حتی یکبار عوض هم کردم اما فرقی نکرد. هیچ تاخوردگی هم نداره.
در مورد سرعت بقیه درایوها اعداد کمی جابجا شدند ولی بازهم به نظر نمیاد تغییر محسوسی باشه. برای اینکه شما تخصصیتر نظر بدی تصاویرشو اینجا میزارم:
درایو D :
drive D speed check.JPG
درایو E :
drive E speed check.JPG
درایو F :
drive F speed check.JPG

از این سایت یه نرم افزار رو دانلود کن تا معلوم بشه مشکل از نرم افزار های ویندوز نیست Windows-USB-2.DriverWhiz.com
نرم افزار رو دانلود کردم. به .NET نیاز داشت که اون رو هم نصب کردم. اما وقتی میخوام نرم افزار رو نصب بکنم این پیغام رو میده
This installation package could not be opened. Verify that the package exists and that you can access it, or contact the application vendor to verify that this is a valid Windows Installer package.

من هرچی راه بلدم میگم تا مشکلت برطرف بشه.
چون ممکنه خودم با مشکلی رو به رو بشم که تو بتونی کمکم کنی.
نظر لطف شماست دوست عزیز. البته من تخصص زیادی تو زمینه سخت افزار ندارم. اما به هر حال هر موقع کمی از دستم بربیاد دریغ نمیکنم.

H00ti

Active Member
حقیقتش دیگه هرچی می دونستم بهت گفتم.
فقط دوتا مطلب می مونه:
اول اینکه اون نرم افزار اولی رو روی سیستم یکی از دوستات که مطمئنی سرعتش بیشتر از خودت هست آزمایش کن و ببین اگه عدداش خیلی با تو فرق نداشت ولی سرعتش تفاوت قابل توجهی داره،تنها پیشنهادم اینه که یه بار هاردت رو فرمت کنی(البته مطمئن نیستم مشکل حتما برطرف بشه چون این روش با دندون باز کردنه این گره هستش).ولی اگه عددش و سرعت واقعیش هردو با تو تفاوت داشت دیگه باید با هارد ت کنار بیای.
دوم اینکه یکی بهم گفت ممکنه درایو C خیلی پر باشه یا اینکه توی Start up خیلی نرم افزار همزمان با ویندوز بالا میاد که به نظرم نمی تونه مشکل از اینا باشه(فقط گفتم که گفته باشم :) ).
در مورد مطلبی هم که قبلا گفته بودی که شاید به خاطر انتقال اطلاعات قبل از پارتیشن بندی این مشکل پیش اومده،باید بگم که نمی دونم به خاطر اون هست یا نه ولی با فرمت کردن،این موضوع مشخص میشه.
در مورد پیغام Error برای نصب .NET که بالا نوشتی،من توی سایت مایکروسافت چک کردم دیدم یه آدرس گذاشته برای نصب(احتمالا نسخه ویرایش شده هستش).وقتی از این آدرس فایل رو نصب کردی،اون نرم افزار ِDriver Whiz که قبلا گرفتی نصب کن و کل سیستم رو اسکن کن.
اگه فهمیدی که Motherboard به صورت Out of date مشخص شده،برو دنبال فایل Update.
http://www.microsoft.com/downloads/...cb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displaylang=en
من هرکاری تونستم کردم.امیدوارم این نرم افزار آخریه مشکلتو برطرف کنه.

cinemaresearch

New Member
دوست عزیز ظاهرا باید با همین سرعت کنار بیام. چون فعلا کسی رو نمیشناسم که از این مدل هارد داشته باشه تا سرعتشو با این مقایسه کنم.
بهرحال از راهنمایی هات و وقتی که برام گذاشتی و مهمتر از اینا مشکل اولم که حل شد، واقعا ممنونم. موفق باشی.

جدیدترین ارسال ها

بالا