مشکل لگ شدن موس و کیبورد !

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام خدمت عزیزان انجمن

چیزی که میخوام بگم اتفاق نادری هست برای من ، و در 5 6 فروم ایرانی و 10 11 فروم خارجی گشتم و مشکلم حل نشد ... به این نتیجه رسیدم ممکنه ویروس باشه !
این مشکلات از وقتی بوجود اومده که ویندوز 7 رو روی ویندوز 8 نصب کردم و من رو از کار و زندگی انداخته ! پس هیچوقت اینکار رو نکنید .

خب ، اول که نصب کردم ، سیستم دچار مشکل Chkdsk شد ! و ویندوز 8 مشکل خیلی بدی پیدا کرد اما بعد از کامل شدن chkdsk درست شد ! اما وقتی دوباره به ویندوز 7 میرم و به 8 بر میگردم دوباره chkdsk میشه اما اگر وارد 7 نشم درسته .

حالا وقتی میخوام به ویندوز 7 برم ، داخل Starting Windows که قبل از welcome screen هست ، input ها قطع میشند . چه Mouse ، چه Keyboard ، چه Wacom و ... همه چیز و با یک بار ریست و دوباره ورود به ویندوز 7 این درست بالا میاد .
این مشکل همیشه بود ولی از دیروز مشکل جدید پیدا شده که واقعا رو اعصابمه !

مشکل لگ شدن موس و کیبورد هست ! همین الان که تایپ میکنم هر کلمه رو باید چند بار تایپ کنم . چون کیبورد همش گیر میکنه ، 2 خط مینوینسم بدون درست کردن ببنید چجوری میشه ... :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
انججججججمن مجییییییییییییییییییییییییییییی د ان لایننننننننننننننننننننننن ن ن
با سسسسسسسسلااااااااااااااااااااااا م
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در همین مورد ، موس هم قفل میکنه و تیک میزنه و یا بعضی وقتا شروع به کلیک کردن میکنه ....

مشکل سخت افزاری نیست چون در ویندوز 8 کاملا موس و کیبورد درسته .
یکی گفته بود این ویروس هست ، الان Pure 3 دارم کسپر اسکی اما ! ... واقعا کلافه شدم !
اخه ویندوز 8 هم مشکل داره ، خیلی از نرم افزار هام از کار افتاده !
مجبورم واسه یک زیبراش ساده هی بیام ویندوز 7 هی برم ویندوز 8 !
نمیتونمم ویندوز عوض کنم چون خیلی ابزار نصب شده هست و واقعا نصب دوبارشون سخت هست .

یکسری کار بود تو رجیستری و تنظیمات Power انجام دادم بد تر شد !

حالا جالبه اگر در ویندوز یک یوزر دیگه بسازم ، بهتر میمشه اما بازم مشکل داره !

لطف کنید راهنمایی کنیید .

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام خدمت عزیزان انجمن

چیزی که میخوام بگم اتفاق نادری هست برای من ، و در 5 6 فروم ایرانی و 10 11 فروم خارجی گشتم و مشکلم حل نشد ... به این نتیجه رسیدم ممکنه ویروس باشه !
این مشکلات از وقتی بوجود اومده که ویندوز 7 رو روی ویندوز 8 نصب کردم و من رو از کار و زندگی انداخته ! پس هیچوقت اینکار رو نکنید .

خب ، اول که نصب کردم ، سیستم دچار مشکل Chkdsk شد ! و ویندوز 8 مشکل خیلی بدی پیدا کرد اما بعد از کامل شدن chkdsk درست شد ! اما وقتی دوباره به ویندوز 7 میرم و به 8 بر میگردم دوباره chkdsk میشه اما اگر وارد 7 نشم درسته .

حالا وقتی میخوام به ویندوز 7 برم ، داخل Starting Windows که قبل از welcome screen هست ، input ها قطع میشند . چه Mouse ، چه Keyboard ، چه Wacom و ... همه چیز و با یک بار ریست و دوباره ورود به ویندوز 7 این درست بالا میاد .

مشکل لگ شدن موس و کیبورد هست ! همین الان که تایپ میکنم هر کلمه رو باید چند بار تایپ کنم . چون کیبورد همش گیر میکنه ، 2 خط مینوینسم بدون درست کردن ببنید چجوری میشه ... :

در همین مورد ، موس هم قفل میکنه و تیک میزنه و یا بعضی وقتا شروع به کلیک کردن میکنه ....

یکی گفته بود این ویروس هست ، الان Pure 3 دارم کسپر اسکی اما ! ... واقعا کلافه شدم !
نمیتونمم ویندوز عوض کنم چون خیلی ابزار نصب شده هست و واقعا نصب دوبارشون سخت هست .

ویروس که نیست، ویروس نه کاری به Chkdsk داره و نه Restart کردن فرقی به حالش می کنه.
به احتمال خیلی زیاد هارد دیسک مشکل داره، اون لگ زدن ها هم موقعی یه که داره به زور سکتور ها رو می خونه. اگه Desktop ئه، اول کابل دیتا هارد دیسک رو عوض کنید،
اگه از کابل نباشه از خود هارد دیسک ئه. دلیل اینکه در یکی از ویندوز ها مشکل کمتر شده بخاطر موقعیت ناحیه ای ئه که سکتور ها مشکل دارند.
اگه گزارش S.M.A.R.T رو از هارد دیسک گرفته بودید تشخیص راحت می شد.

LinkinForEver

ممنون از پاسختون ، این سکتور ها خطری برای اطلاعات دارند ؟ اخه نمیدونم 2 ترابایت اطلاعات مهم رو چجوری و در چه زمانی بک اپ بگیرم !
این Smart رو بگیرم ، بگذارم همینجا تصویرش رو ؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون از پاسختون ، این سکتور ها خطری برای اطلاعات دارند ؟ اخه نمیدونم 2 ترابایت اطلاعات مهم رو چجوری و در چه زمانی بک اپ بگیرم !
این Smart رو بگیرم ، بگذارم همینجا تصویرش رو ؟

صد البته که خطرناک اند، من جای شما باشم سریعا یک هارد دیسک External می خرم و هر اطلاعاتی که بعدا از نداشتنش پشیمون میشم رو رویش کپی می کنم.
ابزاری مثل FastCopy کار تون رو ساده می کنه چون اگه جایی به مشکل و خطا بر بخوره، میره سراغ بقیه اطلاعات و متوقف نمیشه، البته به شرطی که اوضاع هارد دیسک
خیلی خراب نباشه. سکتور های کاملا معیوب قابل بازیابی نیستند، خلاص، سکتور های نیمه معیوب موقع خواندن به زور خوانده می شوند و بزودی به جمع سکتور های
کاملا معیوب اضافه می شوند.

مشاهده پیوست FastCopy 2.11.zip

FastCopy - Softpedia

بله، هر موقع گزارش S.M.A.R.T رو گرفتید تصویریش رو آپلود کنید، البته اگر S.M.A.R.T رو تازه فعال می کنید چند روز از کارکرد بگذره تا چیزی برای گزارش دادن باشه.

LinkinForEver

من الان رفتم در تنظیمات و S.M.A.R.T فعال بود !

این هم اضافه کنم من دو تا هارد دارم ، یکی SSD هست A-Data که 60 گیگ هست و یکی دیگه 2 ترابایت هست .
wdw.jpg

من ASUS دارم ، رفتم در تنظیمات و 3 تا گزینه داشت از Smart ، هر سه فعال بود . اما یکیش از رو عکسی گذاشتید رو حالت AHCI نبود .

bios3.png

این هم تصویر 2 هاردم :

DF.jpg

این هم با ورژن 5 رجیستر شده نرم افزار :
V5.jpg

----------------------ویرایش 2 :
تست Error Scan رو انجام دادم .
از ساعت 10 و نیم تا الان 3 و 4 دقیقه این اسکن طول کشید .

DDD.jpg

در این حالت خوشبختانه همش سبزه اما در حالت Speed Map قرمز هم داره که Slow تلقی میشه ، میتونه مشکل باشه ؟

Untitled.jpg

نیازی به اقدام سریع هست ؟
امیدوارم ایرادی نداشته باشه !

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
من الان رفتم در تنظیمات و S.M.A.R.T فعال بود !

این هم اضافه کنم من دو تا هارد دارم ، یکی SSD هست A-Data که 60 گیگ هست و یکی دیگه 2 ترابایت هست .
مشاهده پیوست 105425

من ASUS دارم ، رفتم در تنظیمات و 3 تا گزینه داشت از Smart ، هر سه فعال بود . اما یکیش از رو عکسی گذاشتید رو حالت AHCI نبود .

نیازی به اقدام سریع هست ؟
امیدوارم ایرادی نداشته باشه !

نه، خوشبختانه حدس ام درست نبود، ایراد از هارد دیسک نیست، هارد دیسک طبق گزارش S.M.A.R.T سالمه و بدون مشکل.
اون Spin Retry Count درایو تون صفر ئه، یعنی تا حالا هارد دیسک مشکلی مرتبط با موتور و هد نداشته و از نظر مکانیکی سالمه.
اون Reallocated Sector Count درایو تون صفر ئه، یعنی تا حالا هیچ سکتور معیوبی پیدا و تعویض نشده و ایراد از سکتور معیوب نیست.
اون Interface CRC Error Count مقدارش یک ئه، یعنی یکبار در ارتباط بین هارد دیسک و ماردبورد اشکال وجود داشته، یکبار مشکلی نیست
و کابل رابط هارد دیسک هم با این وضعیت ایرادی نداره.
اون Error Scan میگه همه سکتور ها قابل خواندن هستند، پس اگه بخواهید Backup بگیرید هنوز چیزی از دست نرفته و اطلاعات سالمه.
اون Speed Map الزاما نباید همه جا کاملا سبز باشه، ایرادی نداره و طبیعی ئه.

اگه امکانش هست یه منبع تغذیه (Power) دیگه رو امتحان کنید.

nimuli

New Member
سلام خدمت عزیزان انجمن

من ویندوز 10 ریختم و دقیقا همین مسائل برام پیش اومده
مشکل chkdisk دارم و بازی نمیتونم نصب کنم..لگ کیبورد و موس دارم چه تو بازی چه ویندوز و پینگمم وحشناک رفته بالا..کلا سیستمم داغون شده..چرا؟

جدیدترین ارسال ها

بالا