مشکل عجیب در دستور move.....توی 3dmax

سلام
یه مشکل بزرگی واسم پیش اومده توی مکس

واسه مقدمه بگم که همه ی کسایی که با مکس کار کردن با ابزار move اشنایی دارن و میدونن که با این دستور میشه شکل رو به دلخواه در سه جهعت x و y و z حرکت داد
اما من وقتی تری دی مکس رو نصب میکنم و یه چند روزی که باش کار میکنم یهو دستور move جوری میشه که دیگه نمیتونم شکل رو در سه جهت حرکت بدم و در واقع دستور move غیر فعال میشه......و برای حل این مشکل مجبورم هی ویندوز عوض کنم که خیلی عذاب اوره و وقت گیره......

کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

sajad_VFX

Member
شما خود گیزمو رو دارین ؟
اگه ندارینش فکر کنم به خاطر اینه
اگه نیستش از منوی کاستومایز بیارش کارت راه میافته
این مشکل برای یکی از دوستام اتفاق افتاده بود
حتی با نصب دوباره مکس هم برطرف نمی شد
دقیقا یادم نیست چیکار کرد ولی فکر کنم ورژن مکسش رو عوض کرد

ramin14774

New Member
سلام
یه مشکل بزرگی واسم پیش اومده توی مکس

واسه مقدمه بگم که همه ی کسایی که با مکس کار کردن با ابزار move اشنایی دارن و میدونن که با این دستور میشه شکل رو به دلخواه در سه جهعت x و y و z حرکت داد
اما من وقتی تری دی مکس رو نصب میکنم و یه چند روزی که باش کار میکنم یهو دستور move جوری میشه که دیگه نمیتونم شکل رو در سه جهت حرکت بدم و در واقع دستور move غیر فعال میشه......و برای حل این مشکل مجبورم هی ویندوز عوض کنم که خیلی عذاب اوره و وقت گیره......

کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

سلام چون این مشکل خودم بود و چند روز بود خیلی رو اصاب بود تو این سایت ثبت نام کردم تا جواب بدم
داش گلم سمت راست که ابزارهای کریت و مدیفایر و ... است برو روی سربرگ motion وحالا پایینش assign controller را باز کن حالا روی position کلیک کن یه دکمه که بالاشه فعال میشه که اسمش assign controller
است روش کلیک کن و position xyz را کلیک کن و دیفالتش کن حالا اوکی کن و تمام
خدا اجرشون بده این سایتای خارجیو اینو از اونجا خوندم تو هیچ سایت ایرانی ننوشته بود

mahansystem2015

New Member
سلام دقیقا منم همین مشکلو داشتم واقعا از راهنماییت سپاسگزارم. این مشکل خیلی اعصابمو بهم ریخته بود. یه خواهشی هم از بقیه بچه ها دارم لطفا اگه کسی جواب سوالی رو نمیدونه جواب نادرست نده این مشکل گیزمو نیست هرکسی که با مکس کار میکنه میدونه با کلید x شمایل گیزمو عوض میشه. مشکل حادتر ازینها بود. واقعا مرسی.
من یه مشکل دیگه هم دارم تو تری دی مکس 2013 اینه که محیط یکم بهم ریخته است یعنی مثلا کلید 7 رو میزنم تا جزئیات رو نشون بده ولی نمیده و توی هر view از نوشته های بالا سمت چپ خبری نیست که مثلا بشه view رو عوض کرد و ...
لطفا اگر کمکی از دستتون برمیاد راهنمایی بفرمائید. با تشکر از شما

niwan

New Member
mamnon manam in moshkel ro dashtam ba rahnaei shoma hal shod
[سلام چون این مشکل خودم بود و چند روز بود خیلی رو اصاب بود تو این سایت ثبت نام کردم تا جواب بدم
داش گلم سمت راست که ابزارهای کریت و مدیفایر و ... است برو روی سربرگ motion وحالا پایینش assign controller را باز کن حالا روی position کلیک کن یه دکمه که بالاشه فعال میشه که اسمش assign controller
است روش کلیک کن و position xyz را کلیک کن و دیفالتش کن حالا اوکی کن و تمام
خدا اجرشون بده این سایتای خارجیو اینو از اونجا خوندم تو هیچ سایت ایرانی ننوشته بود

جدیدترین ارسال ها

بالا