مشکل در خروجی گرفتن از پریمیر در نوع فرمت

با سلام به دوستان
من تازه با برنامه پریمیر شروع به کار کردم . بعد از اینگه یک فایل با فرمت mp4 با حجم تقریبی ۲۶ مگ رو ویرایش می کنم . برای خروجی گرفتن با همین فرمت کیفیت خیلی افت می کنه و ضعیف می شه و حجم فایل هم به ۱۰ مگ تغییر می کنه. یا اینکه باید با فرمت دیگه خروجی بگیرم که حجم می ره بالای ۱۵۰ مگ !!
ممنون می شم راهنمایی کنید که چطوری می تونم با همون فرمت اولیه و حجم اولیه خود فایل خروجی داشته باشم؟

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام به دوستان
من تازه با برنامه پریمیر شروع به کار کردم . بعد از اینگه یک فایل با فرمت mp4 با حجم تقریبی ۲۶ مگ رو ویرایش می کنم . برای خروجی گرفتن با همین فرمت کیفیت خیلی افت می کنه و ضعیف می شه و حجم فایل هم به ۱۰ مگ تغییر می کنه. یا اینکه باید با فرمت دیگه خروجی بگیرم که حجم می ره بالای ۱۵۰ مگ !!
ممنون می شم راهنمایی کنید که چطوری می تونم با همون فرمت اولیه و حجم اولیه خود فایل خروجی داشته باشم؟
فرمت مشکلی نداره، تنظیمات کیفیت و bitrate اش رو باید تغییر بدید. شما می توانید mp4 خروجی بسازید با ابعاد تصویر مشابه ولی با حجم 5 مگابایت یا 500 مگابایت. هر حجمی می توانید برای خروجی داشته باشید که فرمت شون یکسانه، ولی کیفیت های متفاوتی دارند. شما می توانید برای mp4 انواع فرمت های ویدئویی و صوتی رو بکار ببرید، فرضا AVC یا MPEG4 Xvid برای ویدئو و AAC بر صوت. هر کدوم رو هم که انتخاب کنید حجم فایل خروجی تون به چند تا تنظیم بستگی مستقیم داره. تعداد فریم در ثانیه یا (Frame per second (FPS که معمولا باید دقیقا مشابه فایل ورودی تون باشه و تغییرش ندهید. مثلا 25fps یا 29.97fps. هر چقدر FPS بیشتر باشه، حجم فایل بیشتر میشه. خیلی هم کم اش کنید، حرکتها در ویدئو از روان بودن در میاد. و Bitrate که مشخص می کنه هر ثانیه ویدئو چقدر حجم داشته باشه، مثلا 1500kbps یا 2400kbps که هر چقدر بیشتر باشه، کیفیت ورودی بهتر در خروجی حفظ میشه، ولی در عوض حجم فایل هم زیاد میشه. شما اگر FPS و Bitrate رو مشابه ویدئو ورودی تنظیم کنید، حجم فایل خروجی بدون در نظر گرفتن صوت که تنظیم اش جداست، مشابه فایل ورودی میشه، یعنی حجم شون شبیه هم میشه، ولی قطعا کیفیت اش کاهش پیدا می کنه. دلیلش هم اینه که مجددا ویدئو فشرده سازی میشه که به اجبار قدری از کیفیت کم می کنه. اگر میخواهید کیفیت ورودی تا حد زیادی حفظ بشه، ناچار هستید که تا حدودی Bitrate رو نسبت به فایل ورودی افزایش بدید.

جدیدترین ارسال ها

بالا