مشکل در استفاده از متریال آماده در v-ray

mahyarmnm

Active Member
سلام به استادان و دوستان. من دو تا مشکل دارم توی استفاده از متریال های آماده وی ری که نتونستم حلش کنم. خواهش میکنم کمکم کنید.
من معماری خوندم و طراحی هام رو توی اتوکد انجام میدم. بعد توی مکس رندر میگیرم.
حالا مشکلم این هست که:
سقف شیبدار رو می خوام متریال سفال بدم.
ولی 2تا مشکل پیش میاد.
1.من فقط میخوام روی سقفم متریال داشته باشه ولی هم روش و هم پشتش این متریال رو می گیره . یعنی میخوام بدونم چه جور متریال رو به یه وجه جسمم اعمال کنم!!!!!!
2.وقتی متریال رو به جسمم ( سقف شیبدار ) نسبت میدم . حالت اصلی خودشو از دست میده. یعنی به جای اینکه عمودی روی هم بمونن افقی میشه. کلا اینطور به نظر می رسه که یه گونی سفال شکسته رو ریختی روی سقف.
خواهشن منو راهنمایی کنید. من تنظیمات متریال رو خوب بلد نیستم.

سلام به استادان و دوستان. من دو تا مشکل دارم توی استفاده از متریال های آماده وی ری که نتونستم حلش کنم. خواهش میکنم کمکم کنید.
من معماری خوندم و طراحی هام رو توی اتوکد انجام میدم. بعد توی مکس رندر میگیرم.
حالا مشکلم این هست که:
سقف شیبدار رو می خوام متریال سفال بدم.
ولی 2تا مشکل پیش میاد.
1.من فقط میخوام روی سقفم متریال داشته باشه ولی هم روش و هم پشتش این متریال رو می گیره . یعنی میخوام بدونم چه جور متریال رو به یه وجه جسمم اعمال کنم!!!!!!
2.وقتی متریال رو به جسمم ( سقف شیبدار ) نسبت میدم . حالت اصلی خودشو از دست میده. یعنی به جای اینکه عمودی روی هم بمونن افقی میشه. کلا اینطور به نظر می رسه که یه گونی سفال شکسته رو ریختی روی سقف.
خواهشن منو راهنمایی کنید. من تنظیمات متریال رو خوب بلد نیستم.

شما basic مشکل داری
1: روی سقف و پشت سقف یک objecte شاید اول باید جدا بشه !
2: تو تنظیمات متریال ..

mahyarmnm

Active Member
سلام استاد. مرسی که جواب دادین.
میشه بگین چه جوری میشه این کارو کرد؟
آبجکت من اینجوری :
یک مستطیل به ضخامت 5سانتیمتر که 45 درجه چرخوندمش.
ابنو تو کد میسازم میارم تو مکس.
حالا چه طور فقط به یه وجه این مستطیل متریال بدم؟
(البته متریال های معمولی مشکلی نداره ولی میخوام متریال سفال بدم طوری که سطح صاف من مثل سفا موج دار بشه. ولی همهی وجه های آبجکتم افالی میشه و چون ضخامت کمه با هم قاطی میشن. راهش اینه که یه وجه متریال بگیره. اما چه جوری!!!!!!!! شماها حتما میدونید. کمک کنید.)

آخرین ویرایش:

ali_tavanaie

Well-Known Member
ببین
اول از همه برو یک متریال sub/multi انتخاب کن.
حالا اون رو به سقفت اعمال کن
حالا یکی از شش تا متریال اول که با شماره مشخص شده مال اون وجهی هست که شما میخوای،به طور رندم به یکی متریالت رو اعمال کن ، بعد اون مکعبآبی رنگ توی متریال ادیتور رو فعال کن ببین به کدوم اعمال شده ، اگه اشتباه بود cut ش کن به بقیه اون شش تا اعمال کن تا به اون چیزی که میخوای برسی.
برای جهت سفال هم باید همون مکعب رو در قسمتی که texture دادی فعال کنی ، حالا اون زاویه های مال u , v ,w رو اونقدر تغییر بده تا به مطلوبت برسی
موفق باشی

mahyarmnm

Active Member
خیلی ممنونم ازت دوست عزیز . میرم امتحان کنم ببینم چه جوری هست.
خیلی لطف کردی.

جدیدترین ارسال ها

بالا