مشکل به هم ریختن خطوط در تبدیل Doc to PDF

Maxton

Active Member
من یک فایل ورد دارم که مطابق میلم اونو تنظیم کردم. زمانی که با استفاده از Adobe Acrobat Pro X ورژن 10 اونو به PDF تبدیل میکنم نمیدونم چرا فرمتش بهم میریزه. هر دوفایل ورد و پی دی اف رو اتچ کردم. ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنند.

پیوست ها

• Resume.doc
    26 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • Resume.pdf
    12.7 کیلوبایت · بازدیدها: 43

SajadCG

کاربر فعال
علت این مشکل اینه که شما برای پراگراف بندی از space استفاده کردید.که این کار اصلا اصولی نیست.

the_king

مدیرکل انجمن
من یک فایل ورد دارم که مطابق میلم اونو تنظیم کردم. زمانی که با استفاده از Adobe Acrobat Pro X ورژن 10 اونو به PDF تبدیل میکنم نمیدونم چرا فرمتش بهم میریزه. هر دوفایل ورد و پی دی اف رو اتچ کردم. ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنند.

ایراد از فایل Word تونه، بهم ریخته است، اینکه شما به ظاهر مرتب می بینیدش به این دلیله که دارید در مود نمایشی
Draft نگاهش می کنید، در زبانه View مود Print Layout را انتخاب کنید تا ببینید متن اصلا منظم نیست،
دلیلش اینه که حروف توسط کاراکتر های فاصله از هم جدا شده اند، در حالت Draft طول این فاصله ها یکسانه
اما در حالت عادی و چاپ مناسب نیست. برای تعیین کردن دقیق موقعیت حروف باید از قابلیت هایی مثل Tab استفاده کنید.

با اضافه کردن Tab درستش کردم.

پیوست ها

• Resume.doc
    26.5 کیلوبایت · بازدیدها: 29
  • Resume.pdf
    127.4 کیلوبایت · بازدیدها: 27

Maxton

Active Member
ایراد از فایل Word تونه، بهم ریخته است، اینکه شما به ظاهر مرتب می بینیدش به این دلیله که دارید در مود نمایشی
Draft نگاهش می کنید، در زبانه View مود Print Layout را انتخاب کنید تا ببینید متن اصلا منظم نیست،
دلیلش اینه که حروف توسط کاراکتر های فاصله از هم جدا شده اند، در حالت Draft طول این فاصله ها یکسانه
اما در حالت عادی و چاپ مناسب نیست. برای تعیین کردن دقیق موقعیت حروف باید از قابلیت هایی مثل Tab استفاده کنید.

با اضافه کردن Tab درستش کردم.

خیلی ممنونم. میشه لطف کنید بگید چطور میتونم از قابلیت Tab استفاده کنم؟ ( فایل های شبیه به این زیاد دارم!)

the_king

مدیرکل انجمن
خیلی ممنونم. میشه لطف کنید بگید چطور میتونم از قابلیت Tab استفاده کنم؟ ( فایل های شبیه به این زیاد دارم!)

در زبانه View تیک گزینه Ruller را بزنید تا خط کش بالای صفحه را ببینید.
اون سطر هایی که نیاز به Tab دارند را انتخاب کرده و روی خط کش با کلیک کردن علامت گذاری کنید،
توجه داشته باشید که نقاط علامت گذاری شده صرفا در پاراگراف هایی خواهند بود که انتخاب شون کرده اید،
در سایر سطر ها که انتخاب نشده اند تاثیری ندارد.

علامتی که با کلیک کردن قرار می گیره در سمت چپ قابل انتخابه، اگه ماوس روی علامت سمت چپ نگهدارید اسم
علامت رو نشون می ده، و اگر رویش کلیک کنید علامت عوض میشه. Left Tab برای متن های چپ به راست و
Center Tab برای متن های وسط چین و Right Tab برای متن های راست به چپ مناسبه.
اگر خواستید علامتی رو از روی خط کش حذف کنید به سمت پایین بکشیدش تا از خط کش درآید. می توانید با کشیدن
علامت موقعیت اش رو روی خط کش جابجا کنید.

بعد از اینکه نقاط روی خط کش رو علامت گذاری کردید با کلید Tab بین نوشته ها اونها رو روی علامت ها منطبق می کنید.

Maxton

Active Member
در زبانه View تیک گزینه Ruller را بزنید تا خط کش بالای صفحه را ببینید.
اون سطر هایی که نیاز به Tab دارند را انتخاب کرده و روی خط کش با کلیک کردن علامت گذاری کنید،
توجه داشته باشید که نقاط علامت گذاری شده صرفا در پاراگراف هایی خواهند بود که انتخاب شون کرده اید،
در سایر سطر ها که انتخاب نشده اند تاثیری ندارد.

علامتی که با کلیک کردن قرار می گیره در سمت چپ قابل انتخابه، اگه ماوس روی علامت سمت چپ نگهدارید اسم
علامت رو نشون می ده، و اگر رویش کلیک کنید علامت عوض میشه. Left Tab برای متن های چپ به راست و
Center Tab برای متن های وسط چین و Right Tab برای متن های راست به چپ مناسبه.
اگر خواستید علامتی رو از روی خط کش حذف کنید به سمت پایین بکشیدش تا از خط کش درآید. می توانید با کشیدن
علامت موقعیت اش رو روی خط کش جابجا کنید.

بعد از اینکه نقاط روی خط کش رو علامت گذاری کردید با کلید Tab بین نوشته ها اونها رو روی علامت ها منطبق می کنید.

ممنونم. اما درست متوجه نشدم!
به عنوان مثال اول این عبارت ( نه کل سطر) رو انتخاب میکنم.( left)
University of ‘Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin ‘ , Berlin
عبارت دوم یک کاراکتر با بالای فرق داره. این رو هم به صورت جداگانه انتخاب میکنم و یک علامت L دیگه روی خطکش ظاهر میشه.
Master in Construction and Real Estate Management

به همین ترتیب هر یک از عبارات و نه کل سطور) رو جداگانه انتخاب میکنم و به تعداد هر کدوم یک علامت left ظاهر میشه. تمام این علامت های روی خط کش رو روی هم قرار میدم. بعد میخوام هر کدم از عبارات رو دقیقا در امتداد L منطبق کنم. نمیشه که فقط از Tab استفاده کرد! برای به سمت راست بردن قابل استفاده هست اما برای منتقل کردن به سمت چپ باید از backspace, space, delete استفاده کنم تا دقیقا منطبق بشه!
چکار کنم؟

و این که! من میتونم حالت نمایش پرینت رو فعال کنم. در این صورت فرمت واقعی نمایش داده میشه و میتونم خیلی راحت با همون Space عبارات رو در امتداد هم قرار بدم. این روش با روشی که شما گفتید چه فرقی داره؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنونم. اما درست متوجه نشدم!
به عنوان مثال اول این عبارت ( نه کل سطر) رو انتخاب میکنم.( left)
University of ‘Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin ‘ , Berlin
عبارت دوم یک کاراکتر با بالای فرق داره. این رو هم به صورت جداگانه انتخاب میکنم و یک علامت L دیگه روی خطکش ظاهر میشه.
Master in Construction and Real Estate Management

به همین ترتیب هر یک از عبارات و نه کل سطور) رو جداگانه انتخاب میکنم و به تعداد هر کدوم یک علامت left ظاهر میشه. تمام این علامت های روی خط کش رو روی هم قرار میدم. بعد میخوام هر کدم از عبارات رو دقیقا در امتداد L منطبق کنم. نمیشه که فقط از Tab استفاده کرد! برای به سمت راست بردن قابل استفاده هست اما برای منتقل کردن به سمت چپ باید از backspace, space, delete استفاده کنم تا دقیقا منطبق بشه!
چکار کنم؟
قرار نیست یک عبارت رو انتخاب کنید، خط کش برای کل پاراگراف ئه، نه یک عبارت یا بخشی از یک سطر.
یعنی از شروع سطر تا جایی که با کلیدی مثل Enter انتهای پاراگراف رو مشخص می کنید.
هر علامت روی خط کش برای یک بخش از متنه، بخش ها رو با کاراکتر Tab از هم جدا کنید، نه فاصله.

مثلا این متن رو داریم و چند مدل علامت گذاری، هر سه سطر با هم انتخاب شده اند و علامت های یکسانی دارند :
attachment.php

و این که! من میتونم حالت نمایش پرینت رو فعال کنم. در این صورت فرمت واقعی نمایش داده میشه و میتونم خیلی راحت با همون Space عبارات رو در امتداد هم قرار بدم. این روش با روشی که شما گفتید چه فرقی داره؟
علاوه بر اینکه استفاده از فاصله برای تراز کردن عبارت ها اصولی نیست، فقط برای فونت هایی که همه کاراکتر هاشون
طول برابر دارند (monospaced) جواب میده، مثلا Courier و Courier New . در مورد سایر فونت ها چون طول کاراکتر ها
با هم فرق می کنه نمیشه با فاصله تراز شون کرد. اینکه تخمینی با کاراکتر فاصله تراز شون می کنید فقط برای
همون اندازه فونت و زوم و فقط با همون شیوه نمایش جواب میده، هر کدوم از این ها که تغییر کنه اون تراز
ناپیدار متن می ریزه بهم.

پیوست ها

• align.gif
    align.gif
    11.5 کیلوبایت · بازدیدها: 44

p_karami

New Member
با سلام
من هم این مشکل به هم ریختن خطوط در تبدیل وورد به پی دی اف دارم. در پراگراف بندی هم از space استفاده نکرده ام. کل پایاننامه را در یک وورد آماده کردم و برای جدا کردن فصل ها هم از Section break استفاده کردم و برای فارسی نمایش دادن اعداد عنوان ها هم هدینگ های مخصوص تعریف کردم. ولی باز در تبدیل وورد به پی دی اف صفحات جابه جا میشن.
سه صفحه اول پایاننامه را اتچ کردم در حالی که در پی دی اف چهار صفحه هست.
خوشحال میشم اگه راهنماییم کنید.

پیوست ها

• 1.zip
    500.1 کیلوبایت · بازدیدها: 11

جدیدترین ارسال ها

بالا