مشکل با مایا 2011

wild-mans

Member
سلام
دوستان من یه مشکل حاد با مایا 2011 پیدا کردم در اکثر اموزشهایی که میگیرم نوشته این عکس رو در side قرار بدید ولی خوب side میشه کجا توی مایا 2011 یه navigator داره که میتونه به چپ یا راست یا بالا و یا پایین بچرخونه حالا این side میشه کجا؟
یاحق

.:. soroosh .:.

Active Member
شما زمانی داخل ویوپرت مایا هستید با زدن کلید Space از روی کیبورد به چهار نمای مختلف پرسپکتیو، بالا ، رو به رو و کنار یا همون ساید دسترسی پیدا میکنید .
که نمای ساید میشه همون نمای سمت راست پایین که با قرار دادن موس در اون قسمت و زدن کلید اسپیس به اون نما انتقال پیدا میکنید .

Active Member
شما زمانی داخل ویوپرت مایا هستید با زدن کلید Space از روی کیبورد به چهار نمای مختلف پرسپکتیو، بالا ، رو به رو و کنار یا همون ساید دسترسی پیدا میکنید .
که نمای ساید میشه همون نمای سمت راست پایین که با قرار دادن موس در اون قسمت و زدن کلید اسپیس به اون نما انتقال پیدا میکنید .

wild-mans

Member
سلام
ممنون سروش جان حالا اگه بخواهم فقط side رو ببینم باید چه کار کنم چون اینجوری 4 دوربین به من نشون داده.
یا حق

wild-mans

Member
سلام
ممنون سروش جان دو روز بود اعصابم داشت خورد میشد من می خوام دو آبجکت رو که ساختم به هم بچسبونم جوری که وقتی یکی رو تکون میدم اون یکی هم تکون بخوره مثل اینکه یه چیزی رو به چیزه دیگه ای وصل کنی.
یا حق

Active Member
چند راه دارید .
یکی اینکه آبجکت ها را با هم Group کنید .
یکی دیگه اینکه آبجکت ها را با هم Combine کنید .
یکی دیگه اینکه با استفاده از حالت Parent اون ها را به هم وصل کنید.
و حتما راه های دیگه هم هست که هر کدوم به نسبت موقعیت برای مورد خاصی استفاده میشن.

wild-mans

Member
سلام
با گروپ کردن که جواب نداد ولی کمباین و پرنت رو از کجا باید بیارم آبجکتهای من poly gon هستن
یا حق

Active Member
گروپ هم جواب میده اما باید حالت انتخاب را بزارید روی حالت انتخاب گروهی ....
برای کمباین میتونید از منوی mesh گزینه Combine را انتخاب کنید .
برای پرنت هم میتونید از کلید p یا گزینه parent از منوی Edit استفاده کنید.

wild-mans

Member
سلام
دست درد نکنه آقا سروش داشتم طرح رو تموم میکردم که مایام ترکید!!!
حالا یه طرح جدید دارم میزنم یه سوال دیگه چطوری با پسوندهای dxf یا 3ds یا fbx یا dae خروجی بگیرم؟
یاحق

wild-mans

Member
سلام
بابا من چقدر سوال داره واسم پیش یاد یه سوال دیگه چطوری میشه یه قسمت از یه آبجکت رو ببرم به طوری که قسمت باقی مونده فاقد او قسمت بریده شده باشه من با cut توی polygon میتنم ببرمش ولی انگار کپی میکونه.
یا حق

Active Member
سلام
دست درد نکنه آقا سروش داشتم طرح رو تموم میکردم که مایام ترکید!!!
حالا یه طرح جدید دارم میزنم یه سوال دیگه چطوری با پسوندهای dxf یا 3ds یا fbx یا dae خروجی بگیرم؟
یاحق

سلام
بابا من چقدر سوال داره واسم پیش یاد یه سوال دیگه چطوری میشه یه قسمت از یه آبجکت رو ببرم به طوری که قسمت باقی مونده فاقد او قسمت بریده شده باشه من با cut توی polygon میتنم ببرمش ولی انگار کپی میکونه.
یا حق

سعی کنید خودتون به طور مستقیم به پاسخ سوالاتتون برسید و الی پیشرفت خوبی نخواهید کرد .
برای خروجی گرفتم با فرمت های مختلف باید از گزینه اکسپورت استفاده کنید که برای برخی از فرمت ها باید پلاگین مربوطه را نصب کنید برای برخی هم از پنجره پلاگین منیجر باید پلاگین مورد نظر را فعال کنید .

برای کم کردن یک جسم از جسم دیگه هم باید از گزینه Difference از منوی mesh قسمت Booleans استفاده کنید.

wild-mans

Member
سلام
بازم مثل همیشه ممنون دیشب کلی به مایا ور رفتم کلی گزینه پیدا کردم با کاربردهاشون مثلا این رو که پیوست کردم ساختم درمورد revolve کلی اطلاعات از این ور اونور در اوردم یه سفینه و یه توپ جنگی طراحی کردم که بهشون با sculpt geometri حجم بدم فهمیدم برای اینکه یکسری کارهای تکمیلی روی مدل انجام بدی باید اونو از یه گروه مثل nurbs به poly gon تبدیل کنی تونستم با فهمیدم با birail tool میشه یه قسمت خاصی رو انتخاب و تغییر داد چطوری زمین رو چمن بکنم یا رو کله یه نفر مو بکارم چطوری از 4 طرف مدلینگ کنم و... کلی کارا که به لطف جوابهای شما بهش رسیدم بازهم ممنون.
یا حق

davoodice

Well-Known Member
سلام
یا حق

select faces then >mesh >extract

davoodice

Well-Known Member
سلام
دوستان من یه مشکل حاد با مایا 2011 پیدا کردم در اکثر اموزشهایی که میگیرم نوشته این عکس رو در side قرار بدید ولی خوب side میشه کجا توی مایا 2011 یه navigator داره که میتونه به چپ یا راست یا بالا و یا پایین بچرخونه حالا این side میشه کجا؟
یاحق

به شما پیشنهاد میکنم اول آموزشهای مقدماتی رو ببینید الان شما افتادید وسط معرکه که فایده نداره

wild-mans

Member
سلام
این اولین مدلینگ من در مایا پس از 48 ساعت از شروع مدلینگ کردن با مایا میگذره در ضمن من دارم مدلینگ رو با nurbs انجام میدم چون خیلی جالبه و مینطور منحصر به فرد این مش که شما میگید فکر کنم مال polygon باشه درمورد اتصالشون فهمیدم چیکار کنم ولی جدا کردن یه قسمتی که با face point لنتخاب میشه رو بلد نیستم در ضمن میدونم که میشه با modified-convert-nurbs to polygon ابجکت رو تغییر هویت داد ولی به دلایلی نمی خوام اگه میشه کمک کنید.
یا حق

پیوست ها

• water droper.jpeg
    water droper.jpeg
    16.9 کیلوبایت · بازدیدها: 6

Active Member
برای برش سطوح نربز باید از ابزار trim استفاده کنید . بگردید تو منو ها حتما پیداش میکنید
به گفته داوودی عزیز هم توجه کنید.

wild-mans

Member
سلام
دست همه درد نکنه آقا سروش من پسر حرف گوش نکنی نیستم به خدا آموزشهاش رو نداشتم و هی در به در داشتم دنبالش میگشتم ولی دیشب این مجموعه را گذاشتم واسه دانلود که فکر کنم خوب باشه Introduction_to_Modeling_in_Maya منم خودم خیلی دوست دارم که اصولی یاد بگیرم ولی تا الان منبع به درد بخوری نداشتم ولی چشم از حالا به بعد سعی میکنم اصولی تر پیش برم دست هردوتون هم اقا داوود گل و هم آقا سروش عزیز درد نکنه.
یا حق

wild-mans

Member
سلام
آقا چندتا مشکل جدید واسه من پیش اومده:
1- هات کی برای extrude چی هست آخه اعصابم خورد میشه هی برم انتخابش کنم.
2-اگه بخوام یه سری لبه به وجود بیارم مثلا بخوام یه چیزی شبیه به این چیزی که توی پیوست گذاشتم به جز اینکه بشینم با nurbs tool دوتا خط بکشم و بهم وصلشون کنم و هی کپی پیست کنم چه راه دیگه ای هست که خودش برام بچینه و یره؟
3-بعضی جاها توی آموزش یه کار رو میگه منم عینان انجام میدم ولی نمیشه!!
یا حق

پیوست ها

• IMAG0016.jpg
    IMAG0016.jpg
    469.4 کیلوبایت · بازدیدها: 5

جدیدترین ارسال ها

بالا