مشكل در پلاگين پارتيكولار(Particular)

با سلام
چطوري ميشه منبع انرژي تو اين پلاگين رو از بين برد
مثلا يه عالمه ستاره تو فضا داريم كه دارن از يه نقطه ستاره ها توليد ميشن ، چطوري ميشه اين منبع توليد ستاره رو توفضا از بين برد وفقط فقط چندتا به تعداد محدود تو فضا باشه كه يه حركت خاصي هم بهش بديم كه واقعا طبيعي به نظر برسه و ببينده فكر كنه آره فضاست .
در زير پيوست كردم ببينيد منظورمو ميفهمين .

پیوست ها

• 1.mp4
    4.2 مگایابت · بازدیدها: 42

*ANGEL*

Member
تا حالا برای ساختن کهکشان این کارو نکردم . من این مشکلو با ساختن یه دوربین و دور کردن منبع از بین میبرم .
یعنی یه دوربین میسازم و منبه رو مپلا تو محور z میبرم عقب و اونوقت دیگه منبع رو تو دوربینم ندارم
یه کار دیگه هم میشه کرد که به پارتیکلت کی فریم بدی . یهنی یه کیفرم درس کنی که 1000 تا پارتیکل داشته باشی و تو فریم بعدی اونو 0 کنی و برای این که ستاره ها بمونن و منبع نداشته باشی زمان life پارتیکل رو مثلا 100 ثانیه کن.

تا حالا برای ساختن کهکشان این کارو نکردم . من این مشکلو با ساختن یه دوربین و دور کردن منبع از بین میبرم .
یعنی یه دوربین میسازم و منبه رو مپلا تو محور z میبرم عقب و اونوقت دیگه منبع رو تو دوربینم ندارم
والا من قبلنا ي جورايي همين كارو ميكردم ولي خوب جواب نميداد
یه کار دیگه هم میشه کرد که به پارتیکلت کی فریم بدی . یهنی یه کیفرم درس کنی که 1000 تا پارتیکل داشته باشی و تو فریم بعدی اونو 0 کنی و برای این که ستاره ها بمونن و منبع نداشته باشی زمان life پارتیکل رو مثلا 100 ثانیه کن.
درمورد اينم تاهابال امتحان نكردم ، حقيقتش خوب نفهميدم

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام دوست عزیز بفرما خدمت شما

بازش کن تنظیماتش رو ببینید

من قبلا هم این فایل رو برای یکی دیگه از بچه ها که خواسته بود درست کرده بودم

پیوست ها

• Sky Star Particular.zip
    13.4 کیلوبایت · بازدیدها: 32
سهيل آقا دمت گرم
ولي متاسفانه من از نسخه cs4 استفاده ميكنم چون سيستم 32 بيت هست ، اين فايلي كه شما اپلود كردين براي نسخه هاي پيشرفته ترش هست براي من اجرا نميشه ارور ميده
اينم اروري كه ميده:
After Effects error: The file you are attempting to open was created with After Effects version 10.0 (unknown) and cannot be opened with this version. See
www.adobe.com/aftereffects for information on upgrading your software.​
ممنون ميشم اگه بصورت نوشتاري يا عكس از روي تنظيمات پارتيكولار يا حالا به هر نحوي كه خودتون دوست دارين به من ياد بدين
باتشكر

شاعر ميگه : گله دارم ، اره من از خدا گله دارم ، كه چرا در هرقدمم ميخوره گله كارم ، ديگه پر شده از ناله ها دله پارم ، كه چرا خوبيهاي دنيا واسم نصفه كارست .
آقا باتوجه به اين شعر كسي نيس اين پلاگين رو به ما بفهمونه ؟ حالا شده با نوشتار ، يا با فيلم ، يا با عكس ، يا با چي بگم آخه ...
دمتون گرم اينو به ما ياد بدين ،تا ما انشالله بتونيم به ديگران ياد بديم...

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
منظور شما این هست که تعداد پارتیکل ها یا به قول شما ستاره ها ثابت باشه ؟
تکنیک کار خیلی ساده است مثلا در CC Prticle World در خود افترافکت
....
این کار 2 کی فریم نیاز داره
روی یک کی فریم فریم میزان Birth Rate رو روی تعداد پارتیکل ( یا ستاره ) که نیاز دارید قرار بدین مثلا 10 یا مثلا 100
کی فریم بعدی ( دقیقا باید یک کی فریم بعد باشه نه زیاد نه کم ) رو باید صفر کنید ( اصل ماجرا همین بود )
اما

Gravity رو باید صفر کنید
Velocity رو باید صفر کنید
Opacity رو باید 100 تنظیم کنید
و میزان Longevity رو تا زمانیکه نیاز دارین پارتیکل ها دیده بشن افزایش بدین
اندازه ذرات در زمان تشکیل و در زمان مرگ
Birth Size و Death Size هم باید یک مقدار ثابت باشه

آخرین ویرایش:
والا تو اين پلاگين وقتي اينو Velocity صفر ميكني كلا اصلا ميره همه چي پاك ميشه
Opacity رو كه اصلا پيدا نكردم شايد منظورتون اين > max Opacity باشه
Gravity رو هم جهت نور رو تغيير ميده
متاسفانه زياد باهاش ور رفتم ولي اون چيزي كه من ميخاستم نشد

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
اگه طبق مراحل بالا پیش برید هیچ مشکلی بوجود نمیاد
قبل از هر چیزی دو تا کی فریم باید ایجاد کنید که توضیح داده شد
این کی فریم ها باعث ثابت شدن تعداد پارتیکل ها میشن
Gravity میزان جاذبه رو تعیین میکنه که با صفر شدن پارتیکل ها به سمت پائین حرکت نمی کنن
مطمئن هستم مراحلی که گفتم رو اجرا نکردین
موفق باشید

منظور شما این هست که تعداد پارتیکل ها یا به قول شما ستاره ها ثابت باشه ؟
تکنیک کار خیلی ساده است مثلا در CC Prticle World در خود افترافکت
....
این کار 2 کی فریم نیاز داره

روی یک کی فریم فریم میزان Birth Rate رو روی تعداد پارتیکل ( یا ستاره ) که نیاز دارید قرار بدین مثلا 10 یا مثلا 100
کی فریم بعدی ( دقیقا باید یک کی فریم بعد باشه نه زیاد نه کم ) رو باید صفر کنید ( اصل ماجرا همین بود )
اما
ببنيد تو همين پلاگيني كه گفتيدCC Prticle World : به اين عكس نگاه كنين ، دقيقا همينكارو كردم چيزي كه نوشتيد

اما
Gravity رو باید صفر کنید
Velocity رو باید صفر کنید
Opacity رو باید 100 تنظیم کنید
و میزان Longevity رو تا زمانیکه نیاز دارین پارتیکل ها دیده بشن افزایش بدین
اندازه ذرات در زمان تشکیل و در زمان مرگ
Birth Size و Death Size هم باید یک مقدار ثابت باشه
فقط يه مشكل

Death Sizeاين رو اصلا پيدا نكردم واز اون طرف وقتي اينو (Velocity) صفر ميكنم كلا همه پارتيكل ها ميرن وهركار كه بگين بكنم ديگه اون پارتيكل ها برنميگردن 2.JPG

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    103.8 کیلوبایت · بازدیدها: 12
آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست گل من کاملا مشخص هست که کاری که گفتم رو انجام ندادین
یک بار دیگه متن رو به دقت بخونید
کی فریم بعدی
( دقیقا باید یک کی فریم بعد باشه نه زیاد نه کم ) رو باید صفر کنید ( اصل ماجرا همین بود )
شما بین دو کی فریم یک کیلومتر فاصله گذاشتی
دو کی فریم پشت سر هم !!!! دقت کن عزیزم

خيلي ممنونم ايمان جان كه كمكم كردين ،‌به اون چيزي كه ميخاستم يه جواريي رسيدم تو زير پيوست كردم :):oops:
شرمنده ازيتتون كردم ، ديگه خوب ما در سطح مقدماتي هستيم :paint:
اگه وقت كردين وحوصلتون شد تو اين پستم كمكم كنين خيلي خيلي ممنون ميشيم:rose::oops:

پیوست ها

• stare.mp4
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 45

massomeh1

Member
سلام اگر دقت کرده باشید ستاره ها در پارتیکولار یا پلاگین cc به شکل چهار پره هست من در فکر بودم که چطوری میشه یک ستاره زیبای مثلا 6 پره و نورانی شبیه ستاره های پلاگین optical flare یا شبیه تصویری که قرار دادم بسازیم و به این پلاگین معرفی کنیم من امتحان کردم نشد اگه میشه راهنمایی کنید.چون ستاره های اپیش فرض این دو پلاگین مخصوصا وقتی زوم هستند یعنی به دوربین نزدیک میشند اصلا شکل زیبا و جذابی ندارند. باتشکر
Comp 1_00000.jpg

آخرین ویرایش:
حقيقتش منم خيلي وقت بود يه جورايي تو ذهنم بود ولي متاسفانه نتونستم چيزي رو كه گفته بودين رو پياده بكنم
يه تغييراتي توش ايجاد كردم و به اون چيزي كه ميخاستيم نزديك شده ، حالا شما نظرتون رو در مورد اين بگين چون برام مهمه
بايد بيشتر تلاش كرد تا به اون چيزي كه ميخايم برسيم ،‌فكر كنم بايد از تركيب چند پلاگين بهش برسيم وگرنه چيزي كه من تو زير پيوست كرد فقط وفقط از پلاگين پارتيكولار هست
در زير پيوست كردم صداگذاري هم كردم ،‌ببينيد

پیوست ها

• 112_0.zip
    2.7 مگایابت · بازدیدها: 34
موفق شدم آخر :clap::lol:
همون چيزي كه درست كردين رو بايد ctrl+d رو بزنين بعدش ذرات رو از حال قبلي به حالت ضربدري دربياريم وحالا ستاره هاي ما 6 پر ميشوند
هوراااااا:oops:

پیوست ها

• Comp-1.jpg
    Comp-1.jpg
    104.7 کیلوبایت · بازدیدها: 14
آخرین ویرایش:

massomeh1

Member

سلام خداقوت درمورد اون ویدئو ستاره که گذاشتی جالب بود حرکت ستاره ها و رنگشون رو خوشم اومد صدا هم به کار می اومد اما میشه درباره تنظیماتش کامل توضیح بدی که مثلا چه مواردی رو تنظیم کردی حتی با عدد خلاصه دقیق البته اگر وقت داری ببخشیدااااا
درباره اون بک ستاره که درست کردی خوبه اما هنوز به زیبایی ستاره های بک سورمه ایی که من گذاشتم نشده اگر دقت کنی ستاره های اون تصویری که من گذاشتم یک هاله نوری پررنگتر گرد زیر پره ها داره بعد یک تاره های نورانی بلند داره خلاصه فکر می کنم از پلاگینها و یا افکتهای دیگری استفاده شده چون ظرافت و لطافت اون ستاره ها شبیه ستاره هایی است که با پلاگین optical flares ساخته میشه . بازهم اگر خواستی کوشش کن ببین دقیقا چطوری میشه به اون ستاره ها رسید آخه خیلی زیبا هستند . اگر نتیجه بهتری گرفتی اینجا خبر بده بقیه هم فیض ببرند. باتشکر

سلام خداقوت درمورد اون ویدئو ستاره که گذاشتی جالب بود حرکت ستاره ها و رنگشون رو خوشم اومد صدا هم به کار می اومد اما میشه درباره تنظیماتش کامل توضیح بدی که مثلا چه مواردی رو تنظیم کردی حتی با عدد خلاصه دقیق البته اگر وقت داری ببخشیدااااا

سلام ببخشيد كه دير جواب دادم ، خواهش ميكنم
نظره لطفتونه بله تنظيمات رو تواين عكسي كه گذاشتم رو به صورت كامل و مشخص هست

به ترتيب عكسهارو شماره گذاري كردم ببينيدمشاهده پیوست 89282مشاهده پیوست 89283مشاهده پیوست 89284

درباره اون بک ستاره که درست کردی خوبه اما هنوز به زیبایی ستاره های بک سورمه ایی که من گذاشتم نشده اگر دقت کنی ستاره های اون تصویری که من گذاشتم یک هاله نوری پررنگتر گرد زیر پره ها داره بعد یک تاره های نورانی بلند داره خلاصه فکر می کنم از پلاگینها و یا افکتهای دیگری استفاده شده چون ظرافت و لطافت اون ستاره ها شبیه ستاره هایی است که با پلاگین optical flares ساخته میشه .

والا چيزي رو كه من به صورت عكس گذاشته بودم فقط به اين منظور بود كه متوجه قضيه شدم و در واقع عكسي كه شما گذاشتين ، هاويه چندين پارتيكولار هست كه خيلي راحت ميشه اونو درست كرد

بازهم اگر خواستی کوشش کن ببین دقیقا چطوری میشه به اون ستاره ها رسید آخه خیلی زیبا هستند . اگر نتیجه بهتری گرفتی اینجا خبر بده بقیه هم فیض ببرند. باتشکر
بله خواهش ميكنم ، شما بايد اول روي يه پارتيكل كار كنين ، بعدش مثلا به صورت 4 پر درومد ،‌وحالا از اون ctrl+d ميگيرين واونو به صورت ضرب دري كوچيك در مياريد كه ميشه 8 پر ، وحالا بعد تنظيمات دلخواه وسليقتون ، يه پارتيكل ديگه از اون ctrl +d ميگيرين باز اونو به مراتب كوچيك ودرواقع باز مورد سليقه ودلخواه خودتون درمياريد كه خوشتون بياد و درآخر از اين پلاگينا ميتونيد جهت درخشندگي ستاره بشه ازشون استفاده وبهره ببرين
پلاگين ها : glow - dro shadow - cc radial fast blur وغيره كه زيادن به مراتب ...
و عكسي الان اينجا گذاشتم زياد روش حقيقت كار نكردم ، چون آخه يهويي افتر هنگ كرد منم كه از قبل سيو پشتيباني نگرفته بودم كه ديگه سريع عكس گرفتم وپيوست كردم
حالا ببنيد چجوري شده ، مطمئنا اگه بيشتر روش كار كنين متوجه منظوره حقير ميشين
باتشكر

4.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا