مشاوره فوری برای یک سیستم رندرینگ وی ری و ... ( SYS Cpu base ) بودجه تا سقف 4 میلیون

mohammad@er

Well-Known Member
سلام حسن جان ...

به انجمن خوش اومدی ....

ببین گلم اگر می تونستی بودجتو افزایش بدی خیلی بهتر بود ولی الان با این پول هم می تونی یه سیستم برداری که مسکن باشه برات ...

سی پی یو رو ای سون 3970x بردار که خیلی قدرتمند هست و تو رندر پنچ مارک های خوبی داره ! (می تونید معرفی کاملشو از انجمن سی جی پرس بگیرید ).

هارد هم از درایو اس اس دی استفاده کن حتما . 2 تا 512 بگیر با هم راید کن .

یه هارد وسترن 1 ترا هم بگیر .

مادر بورد رو ایسوز یا گیگابایت بردار ولی اگر بودجه کم میاری ازراک بگیر . (مدل های مختلف و قیمت های مختلف داره) ...

برای کارت گرافیک هم gtx 680 بگیر .

رم هم دوال با باس 2400 (ترجیحا) بگیر ... اگر می تونی بالای 16 بگیر ... مثلا 24 گیگ . (یه وقت کم نیاری ) ...

پاور هم گرین بگیر . (با وات بالا ) ...

این سیستم یه سیستم دست بالاست و با محاسبات خودم یه چیزی حدود 5 تومن میشه که می تونی از سرو تهش بزنی و با بودجت هماهنگش کنی ...

تو که داری یه همچین هزینه ای می کنی بهتره یه کولینگ لیکوئید هم بندازی تا سیستمت پایداریش بیشتر شه .

یا علی ...

rezazarasvand

کاربر فعال
سلام دوست عزیز ، واسه این قد هزینه سی پی یو های amd رو پیشنهاد می کنم ، حدود 1 سال سی پس یو 8150 داشتم بد نبود، با توجه به قیمتش عالیه ، الان بد یک سال یه سیستم جدید گرفتم با سی پس یو 4930k من اهواز هستم تو اهواز سیستم نبند
که کلاه سرت رفته!! من الان 2 تا سیستم رو دارم خواستی تست کنی در خدمتم.
پاور گریییییییییییییییییین نخر به هیچ وجه !!!! چون من داشتم یه 600 وات بود بعد از یه هفته سوخت بعد رفتم نمایندگی گفتم نمی خوامش دیگه یه غول 750 آور کلاک گرفتم جاش با کلی سر دادن اونم بعد یه ماه بی خود خاموش می شد!! دیگه از
خیر گارانتی هم گذشتم !! بعد رفتم toppower خریدم تا الان داره کار می کنه!

pcf

New Member
برای مچ بودن سیستم که می بندی لازم نیست که حتما تست بزنی .
یعنی میشه با اطلاعات فنی یک سیستم بست مگر اینکه قطع مشکل داشته باشه .
مادربورد را به نظرم من فقط گیگا بگیر کارت گرافیک را از مدل جی فورس انتخاب کن که کارت گرافیک های جی فورس برای کار های Open GL بیشتر به کارت میاد برای افتر افکت و کلا محصولاتی که از تکنولوژی open GL استفاده می کنند .
برای انتخاب مادربورد به BUS مادریورد خیلی توجه کن یک دلیل گرانتر و ارزانتر بودن مادربورد فقط همین باس مادربورد است .
بسته به باس مادربورد باس رم و یا Memory Types سی پی یو را انتخاب کن .

اگر سی پی یو مد نظر داری ببین
Memory Types سی پی یو چند است .
طبق اون مادربورد انتخاب کن که از Memory Types سی پی یو پایین تر نباشه .

یک سایت معرفی می کنم که مشخصات فنی تمام قطعات را خیلی خوب توضیح میده .
http://www.rayaneh.com/product-15141.aspx

آخرین ویرایش:

arman_pier

New Member
4790 سي پي يو كاملا خوبيه ، از لحاظ گرما و استيبل بودن براي رندر خوبه ، مادر بردم ميتوتي چيپ h81 يا h91 بگيري ، سري 9 احتمال زياد سري هاي جديد اينتل كه تو راه هستند رو پشتيباني ميكنن، اگر رو مادربرد نوشته بود پشتيباني ميشه سري جديد بير ، مي ارزه.
من خودم براي رندر ميخوام سيستم جم كنم،پاور corsair بگير ، رم ميتوني دست دو بگيري اگه عجله نداري ، پول سرعت بالا نده فرقي نميكنه تو رندر، همون 1600 كافيه

جدیدترین ارسال ها

بالا