مشاوره برای خرید تبلت مناسب برای کارهای گرافیک و طراحی

mahdi- graph

New Member
با سلام

چند وقتی هست که درباره تبلت های مناسب کار طراحی گرافیک تحقیق میکنم ولی به نتیجه قابل اطمینان نرسیدم!
میدونید دوستان من دنبال تبلتی هستم که بتونه خیلی از کارهایی که مجبورم با pc انجام بدم رو انجام بده
چیزایی که من از تبلت میخوام اینها هست:
مطالعه کتاب
تماشای فیلم و موسیقی
یادادشت برداری
و از همه مهمتر طراحی
یه مدت میخواستم قلم نوری بگیرم و با pc نقاشی دیجیتال کار کنم ولی وقتی دیدم با تبلت هم میشه کار کرد و به خاطر سبکی و کم حجم بودنش میشه حمل و نقلش کرد توجهم به تبلت جلب شد
منظورم از طراحی و کار گرافیکی بیشتر طراحی و نقاشی دیجیتال هست نه کارهای پیچیده گرافیک چون نرم افزارهای خاص خودشو میخواد
در ضمن برای افزایش حافظه امکان اضافه کردن رم خارجی هم داشته باشه
بودجه من بین 1,900,000 تا 2,100,000 میتونه باشه
برای من اندزه صفحه نمایش بین 8 تا 10 اینچ خوبه
رزولوشن و کیفیت تصویر برای کار طراحی هرچه بالاتر بهتر
امکان کار با قلم نوری مناسب و حساس برای طراحی
وزن مناسب که آدمو خسته نکنه
رم بالا و گرافیک بالا
سی پی یو قوی
صدای خوب و . . .

مدل هایی که خودم پیدا کردم اینها هستند
Wacom cintiq 12wx
که البته هم قیمت بالاتری از بودجه من داره و هم وزنش بالای یک کیلو هستش! ولی امتیازای زیادی نسبت به مدل های دیگه داره و خیلی حرفه ایه
galaxy note 10.1 "2014"
که بخاطر کیفیت صفحه نمایش بالا-رم 3 گیگ -قلم و سبکی وزن و همینطور پشتیبانی از زبان فارسی و نصب فتوشاپ لمسی نظرم رو جلب کرده
apple ipad
که برند معرفیه و من کارهای نقاشی دیجیتال زیادی دیدم که با این تبلت کار شدن و قلم هم میشه براش تهیه کرد ولی سیستم عامل خاصش کمی محدود میکنه آدمو

حالا تو انتخابم موندم!
یعنی از طرفی نمیدونم محدودیت های اپل چطوره و جقد میشه از قابلیت هاش استفاده کرد و آیا تو ایران میشه واسش قلم تهیه کرد یا نه؟
از طرفی میخوام وقتی دارم انقد هزینه میکنم تبلتی بگیرم که نیازهای منو رفع کنه و باهاش بتونم به راحتی کار کنم - هنگ نکنه و . . .
از طرفی خود اندروئید هم یه سری محدودیت ها داره - نمیدونم اصلا میشه باهاش کار حرفه ای گرافیک انجام داد یا باید به تبلت های ویندوزی فکر کنم!!؟
( حالا نمیدونم امکاناتی که مثلا فتوشاپ لمسی میده و یا نرم افزارهای اپل میدن چقد میتونه نیازمو رفع کنه )
من تا بحال نه با آندروئید کار کردم نه با ios

ممنون میشم اگه دوستانی که تجربه دارن کمکم کنن
اگه مدل دیگه ای هست که میتونه مناسب باشه معرفی کنید
خلاصه موندم - اگه دوستان مطلع کمک کنند خیلی خیلی ممنون میشم
میخوام ببینم کدوم واسه کار طراحی مناسب تر هست! "هم از لحاظ توانایی و امکانات نرم افزاری هم از لحاظ کیفیت و حساسیت قلم"

با سپاس فراوان :rose:

آخرین ویرایش:

Mandana

Active Member
به نظرم و سلیقه ی شخصیم خرید تبلت اندرویدی برای طراحی اشتباه محضه
تبلت ویندوز هم قیمت زیر 2 تومن مدل مناسب پیدا نمی کنی
وکوم سینتیک تبلت ویندوز نیست.بلکه نقش ئه مانیتور رو ایفا می کنه و سیستم عامل جداگانه نداره.باید در کنارش یک لپتاپ یا پی سی هم داشته باشی تا بتونی باهاش کار کنی
به نظرم هزینه ت رو هدر میدی و در نهایت به چیزی که توقعش رو داری نمی رسی.فتوشاپ روی همه ی تبلت پی سی ها نصب میشه ولی مهم اینه چقدر بخوای ازش کار بکشی.می تبلت ئه قبلیم 8 گیگ رم داشت اما میخواستم نقاشی بزرگ بکشم میرفت توی کما.اما اگر توقعت از اون تبلت پایین خواهد بود مطمئن شو سیستم عامل برات مهمه یا نه.چون یهو میبینی بدجور توی ذوقت میخوره
موفق بباشی:rose:

mahdi- graph

New Member
از راهنمایی که کردید خیلی ممنونم - واقعا نمیدونستم که سینتیک وکام سیستم عامل و پردازنده مستقل نداره!!

احتمالا باید کمی از اتظاراتم رو بیارم پایین !
حالا بین آیپد اپل و نوت 10.1 گلکسی شما کدوم رو پیشنهاد میدی؟
راستی لطف میکنید اسم و مدل تبلتی که رم 8 گیگ داشته رو بگید

باز اگه مدال خاصی رو میشناسید که میتونه بدرد بخور باشه معرفی کنید
با سپاس :)

Mandana

Active Member
بستگی داره با کدوم راحت تر باشین.بعضی فروشگاه ها دیگه العان نسخه ی نمونه محصول رو توی فروشگاهشون دارن تا مشتری باهاشون کار کنه و ببینه انتظاراتشو براورده می کنه یا نع
ولی می به شخصه با آیپد راحتترم خوب.اما گلکسی نوت هم مزایای خودشو داره
بازم میگم به فروشگاه برین(اگه مشهد یا تهران باشین مطمئنن چنین فروشگاههایی رو پیدا می کنین) و خودتون ببینین با کدوم یکی راحت ترین
تبلتی که می گرفته بودم sony vaio duo 11 بود که با وجود 8 گیگ رم و پردازنده کور آی 7 اصلن به درد کار گرافیکی نمیخورد که خوب از سونی توقع نمی رفت اصلن!
باسه همین به دلیل مشابه توصیه می کنم کلن گرد تبلت های سونی در این زمینه نرین چون تا اونجا که اطلاع دارم بقیه تبلت های سونی هم همین مشکل رو دارن و مشکلش برطرف نشده

به نظرم اگر میخوای هزینه کنی برای همچین چیزی کمی صبر کن و بعد با هزینه ی بیشتر یک تبلت پی سی قابل قبول بگیر.عجله کنی حتمن پشیمون میشی
موفق بباشین:rose:

mahdi- graph

New Member
mandana گرامی خیلی ممنونم که کمکم کردید - سپاگذارم
حتما باید برم فروشگا ه ها و خودم از نزدیک با مدل ها کار کنم
اطلاعات مفیدی دادید - خیلی عجیب و جالب بود برام که sony vaio duo 11 هم جواب کار گرافیکی رو نمیده!!!

طبق مطالبی که تو لینک پیشنهادیتون دیدم برای طراحی دیجیتال نمیشه خیلی روی نوت 10.1 حساب کرد - البته فکر کنم برای اسکیس زدن و ثبت ایده خوب باشه
ولی من از آیپد کلیپ های زیادی دیدم که نقاشی های خیلی باکیفیتی باهاش کار شده بود - اونم نه با قلم بلکه با نوک انگشت!

راستی منظور شما ار تبلت پی سی قابل قبول مدل خاصی هست؟ منظورتون رو از تبلت پی سی قابل قبول متوجه نشدم!

باز هم بخاطر راهنمایی تون ممنونم
دوستان دیگه هم در گفتگو شرکت کنن و از تجربه هاشون بگن خوشحال میشم :)

Mandana

Active Member
مدل خاصی که خوب مد نظرم هست.ولی با بودجه ی شما اوکی نیست.باسه همین میگم عجله نکنین و بذارین بودجه تون بیشتر بشه با خیال راحت یک مدل خوب تهیه کنین تا اذیت هم نکشین
البته جسارت نباشه تبلت سونی منظورم از لحاظ پردازش نبود.بلکه بخاطر نداشتن حساسیت قلم توی نرم افزارهایی مثل فتوشاپ میگم به درد طراحی نمیخوره.و الا قوی ترین تبلت هست از لحاظ پردازنده
موفق بباشین

mahdi- graph

New Member
ممنون - اگه تبلت خوب گیر بیاد مشکلی نیست بودجه رو میشه زیادش کرد - به هرحال اگه کار آدم راه بیوفته، می ارزه
شما اگه مدل خاصی رو میشناسید معرفی کنید و درموردش توضیح بدید هم که خوشحال میشم >|<

در مورد تبلت سونی هم چون شما گفته بودید با وجود رم 8 گیگ کارای گرافیکی رو نمیکشه برام جالب و همینطور عجیب بود . حرف خودتون بود:eye:

با سپاس بایت همراهی و راهنمایی

Mandana

Active Member
تبلتی که می گرفته بودم sony vaio duo 11 بود که با وجود 8 گیگ رم و پردازنده کور آی 7 اصلن به درد کار گرافیکی نمیخورد که خوب از سونی توقع نمی رفت اصلن!
نه نگفتم نمی کشه.گفتم به درد کارای گرافیکی نمیخوره.فرق دارن این دوتا ولی در نهایت ختم میشه به بی مصرف بودن تبلت سونی برای کار گرافیکی

در مورد تبلت مناسب هم نمی دونم.باز بقیه دوستان هم بیان نظر بدن بهتره.ولی microsoft surface pro به نظرم در حال حاضر بهترینه.با وجود 4 گیگ رم خیلی از سونی کارآمد تره.منکه ازش راضی ام
میتونین بعنوان یک گزینه بهش فکر کنین.ببینین اگه خرید تبلت براتون ضروری ئه و حاضرین بیشتر هزینه کنین
موفق بباشین:rose:

mrddmb5

New Member
سلام دوست عزیز می خواستم بهتون بگم برا اون دسته از هنرجو و هنراموز هاتون که بودجه کافی برای خرید تبلت های گرافیکی Cintiq Wacom رو ندارن یه پیشنهاد عالی دارم با هزینه 600 هزار تومن
سلام من بهتون توصیه می کنم لپ تاپ با قلم نوری بخرید البته دسته دوم چون خیلی به صرفه تر هست مخصوصا اونایی که دیجیتایزر شون مال شرکت Wacom هست مثل hp 2730p که لینک براتون میزارم فقط لطفا توضیحات کالا رو ببینید چون چندین لینک توی توضیحات گذاشته شده که کیفیت و عملکرد صفحه این لپ تاپ رو با Cintiq 17 inch مقایسه می کنه خودم هم یه ویدئو ضبط کردم می تونید به وضوح عملکرد دقیق سطح فشار رو توش ببینید این لینک محصول هست
لپ تاپ HP EliteBook 2730p با قلم نوری wacom

mrddmb5

New Member
با سلام

چند وقتی هست که درباره تبلت های مناسب کار طراحی گرافیک تحقیق میکنم ولی به نتیجه قابل اطمینان نرسیدم!
میدونید دوستان من دنبال تبلتی هستم که بتونه خیلی از کارهایی که مجبورم با pc انجام بدم رو انجام بده
چیزایی که من از تبلت میخوام اینها هست:
مطالعه کتاب
تماشای فیلم و موسیقی
یادادشت برداری
و از همه مهمتر طراحی
یه مدت میخواستم قلم نوری بگیرم و با pc نقاشی دیجیتال کار کنم ولی وقتی دیدم با تبلت هم میشه کار کرد و به خاطر سبکی و کم حجم بودنش میشه حمل و نقلش کرد توجهم به تبلت جلب شد
منظورم از طراحی و کار گرافیکی بیشتر طراحی و نقاشی دیجیتال هست نه کارهای پیچیده گرافیک چون نرم افزارهای خاص خودشو میخواد
در ضمن برای افزایش حافظه امکان اضافه کردن رم خارجی هم داشته باشه
بودجه من بین 1,900,000 تا 2,100,000 میتونه باشه
برای من اندزه صفحه نمایش بین 8 تا 10 اینچ خوبه
رزولوشن و کیفیت تصویر برای کار طراحی هرچه بالاتر بهتر
امکان کار با قلم نوری مناسب و حساس برای طراحی
وزن مناسب که آدمو خسته نکنه
رم بالا و گرافیک بالا
سی پی یو قوی
صدای خوب و . . .

مدل هایی که خودم پیدا کردم اینها هستند
Wacom cintiq 12wx

که البته هم قیمت بالاتری از بودجه من داره و هم وزنش بالای یک کیلو هستش! ولی امتیازای زیادی نسبت به مدل های دیگه داره و خیلی حرفه ایه
galaxy note 10.1 "2014"
که بخاطر کیفیت صفحه نمایش بالا-رم 3 گیگ -قلم و سبکی وزن و همینطور پشتیبانی از زبان فارسی و نصب فتوشاپ لمسی نظرم رو جلب کرده
apple ipad
که برند معرفیه و من کارهای نقاشی دیجیتال زیادی دیدم که با این تبلت کار شدن و قلم هم میشه براش تهیه کرد ولی سیستم عامل خاصش کمی محدود میکنه آدمو

حالا تو انتخابم موندم!
یعنی از طرفی نمیدونم محدودیت های اپل چطوره و جقد میشه از قابلیت هاش استفاده کرد و آیا تو ایران میشه واسش قلم تهیه کرد یا نه؟
از طرفی میخوام وقتی دارم انقد هزینه میکنم تبلتی بگیرم که نیازهای منو رفع کنه و باهاش بتونم به راحتی کار کنم - هنگ نکنه و . . .
از طرفی خود اندروئید هم یه سری محدودیت ها داره - نمیدونم اصلا میشه باهاش کار حرفه ای گرافیک انجام داد یا باید به تبلت های ویندوزی فکر کنم!!؟
( حالا نمیدونم امکاناتی که مثلا فتوشاپ لمسی میده و یا نرم افزارهای اپل میدن چقد میتونه نیازمو رفع کنه )
من تا بحال نه با آندروئید کار کردم نه با ios

ممنون میشم اگه دوستانی که تجربه دارن کمکم کنن
اگه مدل دیگه ای هست که میتونه مناسب باشه معرفی کنید
خلاصه موندم - اگه دوستان مطلع کمک کنند خیلی خیلی ممنون میشم
میخوام ببینم کدوم واسه کار طراحی مناسب تر هست! "هم از لحاظ توانایی و امکانات نرم افزاری هم از لحاظ کیفیت و حساسیت قلم"

با سپاس فراوان :rose:
سلام دوست عزیز می خواستم بهتون بگم برا اون دسته از هنرجو و هنراموز هاتون که بودجه کافی برای خرید تبلت های گرافیکی Cintiq Wacom رو ندارن یه پیشنهاد عالی دارم با هزینه 600 هزار تومن
سلام من بهتون توصیه می کنم لپ تاپ با قلم نوری بخرید البته دسته دوم چون خیلی به صرفه تر هست مخصوصا اونایی که دیجیتایزر شون مال شرکت Wacom هست مثل hp 2730p که لینک براتون میزارم فقط لطفا توضیحات کالا رو ببینید چون چندین لینک توی توضیحات گذاشته شده که کیفیت و عملکرد صفحه این لپ تاپ رو با Cintiq 17 inch مقایسه می کنه خودم هم یه ویدئو ضبط کردم می تونید به وضوح عملکرد دقیق سطح فشار رو توش ببینید این لینک محصول هست
لپ تاپ HP EliteBook 2730p با قلم نوری wacom

جدیدترین ارسال ها

بالا