.:. مسابقه کاغذدیواری با موضوع ولادت امام رضا «ع» .:.

nima_dsnr

کاربر VIP
راستش اگه سارا اسمم رو نیاورده بود اصلا این پست رو نمیزدم...
اصلا من به همین خاطر پ.خ دادم که اینجا الکی بحث کش دار نشه. چون من خودم میدونم دنیای مجازی ارزش اینو نداره که الکی اینهمه وقت روش گذاشته بشه و تو آدمایی به سن ما وقت به نظرم باارزش تزین چیزه...
Eleram جان منظور سارا از پیغام خصوصی شما تنها نیستی که به خودت شک میکنی! منظور من و احتمالن چند نفر دیگه مثل ما هم هستن.
در مورد روش امتیاز دهی هم باید بگم که جای هیچ اعتراضی نمی بینم و به نظر من کاملا منطقی و عادلانه ست روش. اما گاهی کوتاهی شده در خود امتیاز ها...

نقل قول Eleram
به عنوان مثال عرض می کنم: طرح javadmagic از نظر "اجرا و پرداخت دقیق موضوع" و "ایده"، حق بیشتر از 1 رو نداشت که بگیره؟!
یا مثلا طرح nima_dsnr از نظر "تناسبات" حق بیشتر از صفر! رو نداشت؟
ای کاش یکی دیگه رو مثال میزدی. ولی فکر کنم این چیزایی که میگی خیلی با منظور من که به سارا گفتم هم مضمون هست.

نقل قول سارا
ولي اينكه بگيم صرفا اين طرح چون قشنگه پس ميتونه يك فاكتور براي انتخاب باشه بنظرم خيلي درست نيست.

نقل قول نیما
البته نه فقط زیبایی ولی این هم یکیش بود نه صرفا قواعد والسلام.

نيما جان شما داري ميگي يكي از فاكتورهاي انتخاب كار رو بذاريم قشنگي كار.
من ميخوام از شما بپرسم قشنگي يعني چي؟!
شما تعريفي براي قشنگي داري؟ آيا تعريف شما از قشنگي با تعريفي كه من از قشنگي دارم يا تعريفي كه ديگران ازش دارن برابره؟!
پس در نتيجه قشنگي ميشه يه موضوع كاملا نسبي.
وقتي يك موضوع نسبي بشه بنظرت ميتونه معيار و فاكتوري براي سنجش باشه؟

در مورد قسمت اول که جوابشو زیرش دادم با نقل قول مستقیم.
من کی گفتم صرفا قشنگی که قبول دارم کاملا نسبی هست؟! گفتم درصدی !!!

.
.
.
در مورد بقیه هم اصلا نمیخام کشدارش کنم ولی اگه من هم جز اعضای قدیمی به حساب میام آره میدونم کاملا یادمه که توسط مدیرا انتخاب میشد و فقط سلیقه ای بود و کاملا اشتباه. اما قبول کن قواعد صرف هم نمیتونه ملاک انتخاب باشه... همونطور که زیبایی صرف نمیتونه...
ناسلامتی گرافیک هست و بطور مستقیم با روح و روان افراد سر و کار داره.
در مورد این جمله هم که میگی تعریفت از قشنگی چیه خوب درسته سلیقه ها متفاوته ولی اگه یک چیزی رو که بهش میگیم طرح زیبا و روح آدمو شاد میکنه بزاری جلو یک تعداد افراد 90% بهش میگن قشنگ و بقیه ...

معذرت میخام هرچی خواستم کمتر بشه نشد.

منتنها اشتباهی که کردم این بود که اسم زیبایی رو آوردم در صورتی که فاکتورهای دیگه هم میتونن مکمل این فاکتورها باشن.

من دیگه تقریبا حرفی ندارم و اگر بازم سارا جان قسمتی از حرفام گنگه بگو تا دوباره توضیح بدم.

تنکس :rose:

آخرین ویرایش:

Erfan

Active Member
دوستان و سروران گرامی، انتخاب برنده ها صرفاً بر عهده سارا جان نبوده و بنده نیز در این عمل شرکت کردم.
لزومی نمیبینم که این همه داستان سرایی کنید.

ملاک های طرح های برتر رو سارا جان اعلام کرد و ما طبق اون به کارها نمره دادیم.

اگر شخص خاصی نسبت به نمره طرحش اعتراضی داره شخصاً خودش اعلام کنه و این بحث رو توی تاپیک های دیگه با نیش و کنایه و ... مطرح نکنید.
هر بحث و اعتراضی دارید لطفاً در همین تاپیک اعلام کنید تا همینجا به مباحث رسیدگی بشه.

:rose:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نيما جان و EleRam جان بابت اون قضيه ي پيغام خصوصي خواهش ميكنم كه به خودتون نگيريد!!
من واقعا منظورم شما ها نبوديد! اي كاش همه مثل شما و امثال شما اينقدر باشخصيت و خوب برخورد ميكردن.
اگر در اون مورد سوء تفاهم شده من واقعا عذر ميخوام.
اصلا منظور حرفم شما يا دوستاني كه واقعا شخصيت بالايي دارن نبود.

در مورد بحث هم نيما جان نه تنها ايرادي نداره بلكه بنظر من اين بحثهاي بعد از مسابقه اگر واقعا در جهت پيشرفت باشه
(مثل پست شما يا ساير دوستان) نه در جهت تخريب و خودنمايي ، باور كنيد از اصل مسابقه خيلي خيلي بهتر و اثربخش تره.

EleRam‌ جان شما 2 مورد طرح رو مثال زديد پس اگر نيما و جواد ناراحت نميشن من بازم همون 2 مورد رو بررسي كنم.
در مورد اجراي طرح جواد گفتيد. ببينيد من قبول دارم كه اون طرح روش وقت گذاشته شده ، زحمت كشيده شده و به خودم
اين حق رو نميدم كه زحمات طراحش رو ناديده بگيرم.
ولي خوب شما فرض كنيد كه به يك دانش آموز يه ديكته گفته ميشه كه توي اين ديكته 100 تا لغت هست!
حالا اگر اين دانش آموز فقط 20 تا از اين لغتها رو اشتباه بنويسه ، نمره اش صفر ميشه!
حتما لازم نيست كه هر 100 لغت اشتباه باشه تا نمره صفر بشه.
بقول خود جواد ، اين طرح شصت و خورده اي لايه داره. حتما بايد تمام قسمتهاش داراي ايراد باشه تا بشه گفت نصف امتياز رو نگيره؟
خوب قسمتهايي كه من توي تاپيك خودش توضيح دادم واقعا قسمتهاي كليدي هستن. ديديد كه بعد از من بچه هاي ديگه
من جمله سپيده و ... هم در مورد اون 4 تا دايره گفتن كه دليلي نداره يكي از دايره ها بزرگتر باشه و چشم رو بسمت خودش منحرف كنه.
يا مثلا نوع رنگبندي و مد لايه هايي كه شعرها نوشته شده ناخواناست و ...
اين قسمتها ، قسمتهاي كليدي يك طرح هستن.

در مورد طرح نيما. ببينيد تناسبات توي اين مسابقه 2 نوع بود. يكي تناسبات گرافيكي كه شامل رعايت نكات و تناسبات گرافيكي بود
و يكي هم رعايت نكات و تناسبات لازم براي يك والپيپر بود.
از نظر تناسبات مختص والپيپر كافيه شما طرح رو روي دسكتاپ تون قرار بديد تا متوجه بشيد كه شلوغي سمت چپ چجوري براي آيكنهاي
ويندوز ايجاد مزاحمت ميكنه.
در مورد تناسبات گرافيكي. اون شعر ميتونست محل و چيدمان مناسب تري داشته باشه.
اون اعداد 8 ميتونستن به شكل بهتري چيده بشن و ...

بازم از جواد و نيما عذر ميخوام كه بدون اجازه شون كارشون رو تحليل كردم.
صرفا براي اينكه متوجه بشيد كه نحوه ي بررسي چطوري بوده.

در مورد داوري هم بنظرم بهتر اين هست كه يك تيم از بچه ها تشكيل بشن تا اين شبهه بوجود نياد كه حرف ، حرف مديراي
انجمن هست و ...
به همين خاطر از تمام بچه ها همين جا خواهش ميكنم هر كسي احساس ميكنه ميتونه و وقت لازم رو داره و تواناييش رو داره
بهم پيغام خصوصي بده تا يه تيم داوري تشكيل بديم و بهتر كارها رو بررسي كنيم.
اين تيم داوري نه فقط براي يه مسابقه كه ميتونه براي تمام مسابقات انجمن كارها رو بررسي كنه.

موفق باشيد.

nima_dsnr

کاربر VIP
ممنون از وقتی که گذاشتی و کارها رو بررسی کردی.
من یکی اصلا فکر والپیپر و آیکن نبودم!
از این به بعد باید بیشتر به موضوع مسابقه توجه کنم.

تنکس :rose:

Erfan-ART

کاربر VIP
clap2.gif
اول تبریک می گم.

weirdface2.gif
آجی سپی جایزتو بده به من
hungry2.gif

با تشکر،عرفان
sick2.gif

__amir__

Well-Known Member
سلام خدمت تمام دوستان و مدیران
اول تشکر میکنم از مدیران بابت زحمت مسابقه
شرمنده 5 روز خوابیده بودم تو بیمارستان همین الان اومدم:cry:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
كاپها و كليه ي جوايز برنده ها هم تقديمشون شد.

فقط تنها چيزي كه مونده قرار دادن طرحاشون در تاپ گالري هست كه به زودي انجام ميدم.

موفق باشيد.

EleRam

Well-Known Member
یادمه یه زمانی، اون زمان های قدیم.... قدیم قدیم.... این عمو عرفان ما گفت که یه روزی، یه نقدی می نویسم برای طرح های تو مسابقه.
نمی دونم حالا اون یه روزی کی میشه یه روزی! :گل با لبخند ملیح:

Erfan

Active Member
یادمه یه زمانی، اون زمان های قدیم.... قدیم قدیم.... این عمو عرفان ما گفت که یه روزی، یه نقدی می نویسم برای طرح های تو مسابقه.
نمی دونم حالا اون یه روزی کی میشه یه روزی! :گل با لبخند ملیح:

دوست من، قصد داشتم این کار رو کنم، باید با سارا صحبت کنیم و اگه به توافق رسیدیم
خود سارا زحمت این قسمتش رو هم میکشه.

چون میدونم من نقدی کنم، حرف و حدیث روش زیاد میشه.:rose:

Erfan-ART

کاربر VIP
داش عرفان الانشم حرف و حدیث زیاد می گن وای به اون روز که بخواد نقد کنه :lol: .

با تشکر،عرفان

جدیدترین ارسال ها

بالا