مسابقه هفتگی Speed Modeling

وضعیت
موضوع بسته شده است.

www_3d_boy3

Well-Known Member
بنده با نظرتون مخالفم ... و اگه مثلا به من بگید یه تلفن ! مدل کن اصلا شرکت نمیکنم !
-1 باید به حرفه ای بودن و شدن بیندیشیم طوری که حتی اگه کسی مدل بلد نباشه از کارهای ما در اینجا لذت ببره .
2- مدل ساده به شخصه منو سرد میکنه
3- و احتمالا باعث میشه تعداد بازدید کنندها کمتر بشه
4- اما منظرم این نیست که مدل دیگه بشه یه ماشین
5-ولی می تونه یه ربات باشه ! حالا وقتی کسی میگه ربات به این معنی نیست که ترنسفورمرز خلق کنیم ! بلکه با خلاقیت میشه یه کار زیبا اما ساده کرد.

Alireza Saeedi

Active Member
این حرفی که شما میگین متین ...
من کاملا قبولش دارم ...
ولی فعلا نمیشه اینجا اجراش کرد !! ما فعلا نیاز به شرکت کننده ی بیشتر داریم !! نه مدل حرفه ای تر !!
میتونیم بعدا مدل ها رو رفته رفته پیچیده تر و حرفه ای ترشون کنیم !!
در ضمن ما که میگیم مدل مثلا تلفن !! برای شما هیچ محدودیتی در انتخاب مدل تلفون نذاشتیم که !!
اگه شما دوس دارین مدلتون حرفه ای باشه !! چرا دلسرد میشین ؟؟ میتونین با خلاقیت برای همین تلفن یه مدل پیچیده تر و حرفه ای تر رو مدل کنید !!
مثل همین مدل تلفون بلوت ...

همین شمایی که میگین طرح باید حرفه ای باشه !! یه دونه شرکت کننده به من نشون بده دیگه ؟؟!! امروز پنجشنبه و مهلت آخر مسابقست و حتی یک نفر طرحی ارسال نکرده ...
و این نشون میده که فعلا مسابقه ی ما ظرفیت مدل های حرفه ای رو نداره ...

راستی بچه ها داداش ایمان یه بسته ی آموزشی 3DMAX برام فرستاد !! چون تاحالا اصلا سراغ سی بعدی نرفتم هیچ برنامه ی سه بعدی ندارم !!
صبح میرم یه 3dmax میخرم و مینصبم و از فردا شروع میکنم یاد بگیرم !! شاید منم از 2-3 هفته بعد به جمع شما پیوندیدم :دی !!

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
ضمن تایید صحبتهای علیرضا به نظر من این مسابقه در حال حاضر هیچ منافاتی با حرفه ای بودن و مدل حرفه ای نداره..
شرکت کننده ها باید حرفه ای کار کنند نه اینکه فقط عنوان مدل پیچیده باشه!
هرچقدر که توانایی دارید در طول یک هفته روی مدل احرا کنید..
حرفه ای یا آماتور بهرحال حرفه ای ترین برنده میشه..
بچه ها فرصت رقابت رو از خودتون نگیرید.. شرکت کنید ..

sharin

Member
دوباره سلام .
بچه ها امروز جو گرفتم و با سرعت شروع به ادامه ي مدل سازي كردم ، يه سري چيزاي كم اهميت رو مدل نمي كنم ( زياد تو چش نيستن ) و يه سري هم از جزئيات دادن كم مي كنم كه به موقع و قبل از اتمام وقت مسابقه برسم كه كارم رو تحويل بدم و از بقيه جا نمونم.
فوقش هم بعد از اتمام وقت مسابقه تحويل مي ديم ، ( باكي نيست ... ) :neutral:

بچه ها چيزايي كه من گفتم و اينكه از مدلسازي خسته شدم ، علت داره ، و علتش هم موضوع تعيين شده نيست !!
موضوع اينه كه اين مدت ( تابستون ) برخلاف زمان هاي گذشته كه فقط آموزشي مي ديدم و فقط گه گاهي در حد تمرين كار مي زدم، 95 % مشغول امتحان كردن موضوعات مختلف و تمرين و مدل سازي و .... اينا بودم !! و خوب طبيعتا يه فشاري روي آدم مي ياد ديگه ، مثلا وقتي قرار باشه با ماوس در ZB به مدلسازي بپردازي ... ! خوب طبيعتا پير مي شي !! البته يكي كه چه عرض كنم ، ...( خدايا يه تبلت برسون :sad: ) الان بلوط حال و روزم رو خوب درك مي كنه :green:

حالا چون از اول مسابقه اعلام كردم كه هستم ، پس نامرديه وسط كار برم كنار ( تحت هر شرايطي )، هر جوري شده اين مدل رو تموم مي كنم !!. خوابتون نبره ها ... !! يهو ديديد من اول شدم . :wink:
گر چه اين مدل رو فقط در سطح مسابقه مي زنم ( به دلايلي كه گفتم ) ، ان شائ الله بعدا سر فرصت كاملش مي كنم.

در مورد رباط و اينا هم بنظرم ديتيلشون و زماني كه مي بره به مراتب بيشتر از موضوع انتخاب شده هست مگر اينكه بخواي يه كار شلشي ( الكي ) بزنيم و بنظرم چيز هايي كه وجود دارند و در دسترس هستند ، براي تعيين موضوع مسابقه بهتر هستند. چون تخيل كردن هم خودش وقت گيره .

راستي عليرضا جان نمي شه به علت اينكه موتور قطعات زيادي داره ، بهش گفت مدل حرفه اي .
به نظر من مدل سازي يكي از ساده ترين كار هاست !! چون يه اصولي داره و مرتب لازمه يه كار اي تكراري كني ( extrude و ... ) و دليل اينكه هنوز كسي كارش رو نفرستاده اينه كه بچه ها دلشون نمي ياد كه اين موتور رو همين طوري بزنن ، دارن حسابي قطعه و ديتيل براش تدارك مي بينن . خاصيت اين مدل ها اينه كه هر چي كه ديتيل بهشون بدي ، بازم مي بيني كمه ( البته منظورم همون اجزاي كنار موتور ه موتور ه ، okay?? )
و در نهايت ، بابا مكس و ول كن بيا براي مايا :lol:
ايمان خان داره گمراه ات مي كنه !! بيا پيش خودم تا بهت بگم موضوع از چه قراره !! :wink:

آقا شوخي كردم ها ، حالا مكس كارا چماق بدست نيفتن دنبالمون . :green:

در مراحل بعدي منتظرت هستيم .:wink:

همگي موفق باشيد.
يا علي.

Alireza Saeedi

Active Member
می بخشید من پست کردم کار موتورمو حالا چطور مطمئن شم بدستتون رسیده؟
من کار شما رو دریافت کردم !! خیلیی ممنون که شرکت کردین ...
بچه ها یاهوی منم درست شد !! :دی
از این به بعد کاراتونو همون به ایمیل مسابقه ارسال کنین ...

::reza::

کاربر VIP
درود برهمه :rose:
خسته نباشید
بالاخره من هم موفق شدم مدل موتور رو بسازم .این هفته واقعا سرم شلوغ بود از اینکه تونستم خودمو برسونم خوشحالم.
من که در انتظارم تا کارهای شگفت انگیز شما دوستان خوبم رو ببینم.(حتما مدلهای حرفه ای خیلی توپ ساختید):paint:
مرسی:rose:

sharin

Member
سلام
عجب هيجان و speed دي ....
آقا خيلي حال داد. من تا 9:50 دقيقه در حال كار كردن رو موتور بودم تا عكس و رندر و اينا رو هم رديف كردم يكمي دير شد ديگه .
با اين حال فقط تونستم base مدل رو بزنم ، اونم نه كامل .
اما با اين وجود خيلي بهم حال داد .:cool:

خوشحالم كه تونستم كارم رو ارسال كنم ، با اينكه افتضاح شده !! اما خيلي باهاش حال كردم. ( ديگه موتورمون دير روشن شد ديگه :green: )

------------------------------ ويرايش
راستي عليرضا جان ببخشيد ديگه سريع كار رو به پيغام خصوصيتون فرستادم.

همگي موفق باشيد.
يا علي.

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام بچه ها

همگی خسته نباشید .ولا مرتضی جان من که نصفه جون میشم تا این دستگاه رندر بگیره :cry: واسه همین تا حالا نتونستم یه رندر خوب از کارام بگیرم :rose: البته غیر از مدل تفنگ چون توو شرکت رندر گرفتم و خدایش حال کردم . ولی دستگاه خونم ضعیف و خیلی لفتش میده . بدبخت داره رو 30% اورکلاک کار میکنه تا کار رو برسونه ! رندر این 2 مدل آخر رو با موتور رندر QuickSilver hardware گرفتم (با کارت گرافیک رندر کردم ) که تا 20 برابر سریعتر رندر میکنه و کمی از فشار کاریم کم کرده . :oops:

در مورد سوژه هم، با علیرضا و 3d_boy هر دو موافقم ! در واقع حتی میشه یک سوژه کوچیک و به ظاهر ساده رو به عجیبترین شکل ممکن و با کلی تخیل مدل کرد . مثلا یک رباط میتونه مثل ترنسفورمر پیچیده یاشه یا بسیار ساده . این به ما برمیگرده نه سوژه .من همین الان 5تا سوژه توو ذهنم هست که میشه روشون حسابی کار کرد ولی میترسم دوستان از اسمش نگران بشن :cry:

مدل هلیکوپتری که زده بودم خیلی طول کشید ولی رفته رفته کارم سرعت گرفت تا جایی که موتور رو از دیشب شروع کردم و در کل کمتر از 15 ساعت وقت گرفت در صورتی که اگر 2 ماه پیش می خواستم همچین کاری بکنم احتملا یا کلا منصرف می شدم یا اگر تا آخر هم تموم میشد یه 3 - 4 روزی طول میکشید . برای من این مسابقات واقعا عالی بوده .

از همه ممنون :rose:

V

Violet89

کاربر مهمان
با عرض سلام من برای اولین بار در این مسابقه شرکت کردم و قصد دارم از این به بعد هم شرکت کنم دلیل دیر ارسال شدن کارم هم آشنا نبودن با نحوه ارسال کار بود حالا یه سوال من از کجا مطمئن بشم کارم به دست شما رسیده و در مسابقه شرکت داده میشه؟

کاربر VIP
violet89 عزیز خوش اومدی:rose:
از اینکه به جمع ما دوستان پیوستی خوشحالم
ایشالا که کارای فوق العاده زیبا از شما شاهد باشیم

حالا یه سوال من از کجا مطمئن بشم کارم به دست شما رسیده و در مسابقه شرکت داده میشه؟

والا اینو همه میخوان بدونند
حتی من قبلا پیشنهاد کردم که وقتی کار به دست دوست عزیزمون رسید حداقل یه ایمیل کوتاهی به ما بدهند که مثلا فایل به دستشون رسیده:-? که هنوز این مورد عملی نشده.
موفق باشید

Alireza Saeedi

Active Member
violet89 عزیز خوش اومدی:rose:
از اینکه به جمع ما دوستان پیوستی خوشحالم
ایشالا که کارای فوق العاده زیبا از شما شاهد باشیم

والا اینو همه میخوان بدونند
حتی من قبلا پیشنهاد کردم که وقتی کار به دست دوست عزیزمون رسید حداقل یه ایمیل کوتاهی به ما بدهند که مثلا فایل به دستشون رسیده:-? که هنوز این مورد عملی نشده.
موفق باشید
بابا داداش رضا پیش تازه واردا آبرومونو نبر دیگه !! :دی
من که هر بار میگم کارتونو گرفتم و مرسی که شرکت کردییین ... :((

Alireza Saeedi

Active Member
این هفته با اینکه مدل طوری بود که من فکر میکردم شرکت کنندمون خیلی کم باشه !! ولی بازم خدا رو شکر زیاد کم نشده ...
با اینکه به جز یه نفر همه کارشون رو آخرای شب ارسال کردن ولی بازم خوبه ...

از همه ممنونم که تو مسابقه شرکت کردن و واسه ما دلگرمی هستن ...
کارها رو اینجا میزارم تا خودتون بررسی کنین تا نفر برتر مشخص بشه !!

-------------------------

Hi MAJID

کاربر VIP
سلام دوستان عزیز :rose:. واقعا که کارها خیلی حرفه ای شده:oops: به همگی تبریک میگم :oops: متاسفانه هم به دلیل حرفه ای بودن موضوع و نداشتن وقت کافی و از همه مهمتر به دلیل مجلسی که داشتیم اصلا نتونستم خودم رو به این مسابقه برسونم :sad: از همگی عذر خواهی میکنم مخصوصا Baloot عزیز که همیشه دورادور هوامو داشته :rose: امیدوارم از این به بعد بتونم توی تمامی مسابقات شرکت کنم :rose:
موفق باشید:oops:

کاربر VIP
به به عجب کارای جالبی شدند. به همگی تبریک میگم:rose:
آقا مجید هم اگه میومدند مسلما موتور خیلی حرفه ای رو تو جمع مدلهای حرفه ای شاهد بودیم.
آرزوی موفقیت واسه همه دوستان گلم:rose:

sharin

Member
ايول بچه ها دسته جمعي تركوندينا !! :shock:

واقعا كاراتنون ، عالي شده . بنظرم اين سري سطح مدل ها با دوره هاي قبلي از زمين تا آسمون فرق مي كنه .

من واقعا الان كه كار بقيه رو ديدم ، خيلي ضد حال خوردم كه چرا تنبلي كردم و مدل خوبي رو به مسابقه تحويل ندادم. :sad:

اما همين هم احتمالا باعث اين مي شه كه سري بعدي هم شركت كنم و يه حالي بهتون بدم . :wink:
( نه ، از حالا نگم شركت مي كنم كه دوباره گير كنم ... !! :lol: اما تا جايي كه امكانش هست سعي مي كنم شركت كنم )

همگي موفق باشيد.
يا علي.

Baloot3D

سلام دوستان

واقعا باریکلا ، عالی بود :rose:
به اینا میگن مدل ، خدایش در حد بسیار بالایی از نظر کیفیت کارها درست شده از آقا رضا (Gs_Graphic) و مرتضی جان (Sharin) که هستند و برای احترام به سایرین با تمام محدودیت های زمانی شرکت کردند، واقعا ممنونم .

به دوست خوببمون Violet هم از طرف خودم و سایرین تبریک میگم .امید وارم که در اینجا پیشرفت زیادی داشته باشن .

متاسفانه به دلیل اینکه الان مشغول یک پروژه هستم نتونستم اونجوری که می خواستم روی موتورم کار کنم و فقط 4 شنبه شب و 5 شنبه وقت داشتم ، تا جایی که در 10 دقیقه یک رندر گرفتم و فرستادم . واقعا حالم گرفته شد چون به مقدار زیادی از جزئیات مدل در رندر نیست با اینکه واقعا مقدار دیتیل کار زیاد بود (حتی از تمام کارهای قبلیم) ولی چون فقط یک رندر از کار تونسیم بفرستم چیز خاصی دیده نمیشه :cry:

همگی موفق باشید :rose:

Alireza Saeedi

Active Member
خوب نفر برتر این هفته هم اعلام شد !!
از همه به خاطر اینکه شرکت کردن ممنونم !!
این هفته بیشتر از هفته های دیگه ناراحت شدم !! :((
میانگین امتیازات رو اینجا میزارم تو خودتون علت ناراحتیمو بدونین !! :

نفر اول : 43.5
نفر دوم : 43
نفر سوم : 41
نفر چهارم : 40.75
نفر پنجم : 37

راستی بلوت جان خواهشا مدل زیاد وقت گیری پیشنهاد نده تا تعداد شرکت کنندگامون فعلا زیاد بشه !! تا بعد ...
بچه ها تلاشتونو زیاد کنین !! این بلوت داره هر هفته اول میشه !!
ببینم این هفته چی کار میکنین هااا :دی !!

موفق باشین ...

Baloot3D

تبریک...

سلام دوستان

اول به همه تبریک میگم .
دوم منم ناراحت شدم که امتیازمون کم شده .:sad:

بعدشم رضا جان (GS_Graphic) میگم خوبه تو وقت نداری وگرنه چیکار میکردی ! :lol: دمت گرم خدایش واقعا مدلت قشنگ بود مخصوصا ایده فلزات پشتش برای نشون دادن حالت پارچه . تو همون به کارت برسی بهتره وگرنه ما باید برین غاز بچرونیم ! :lol: خدایش دوستان ببینید پیشرفت میشه با این سرعت هم باشه .:rose:

آقا مرتضی (sharin) مدل شمام خیلی باحال بود ، ای کاش وقت بیشتری داشتی و یکدفعه گیرپاژ نمیکردی تا مدلی با جزئیات بیشتری میزدی :green::rose: ولی همین که به احترام ما شرکت کردی نشون حرفه ای فکر کردنت هست که کاری رو شروع می کنی باید تمومش کنی . خدایش این ویژگی در یک کار گروهی واقعا حیاتی هست .

3d_boy جان ، کار شما واقعا از لحاظ جزئیات عالی بود مخصوصا استفاده از لاین بصورت گسترده در مدلتون . امیدوارم که کارهایی هر چه بهتر و با دقت تری ازت ببینیم .

بذارید یک تشکر ویژه بکنم از Violet عزیز که به جمع ما پیوستند . خوشحالم که به درخواست بنده حقیر توجه کردند و بخاطر پیشرفت خودشون و ایجاد حس رقابت در این مسابقات شرکت کردند ، مطمئن باشید که در کمتر از 3 یا 4 مسابقه دیگه ایشون به حد بسیار بالایی در مادلینگ خواهند رسید . من تقریبا در جریان مشکلات کاری و مشغله ایشون قرار دارم و همین که در این مسابقه شرکت کردند واقعا جای تحسین داره :rose: این نکته رو برای دوستانی میگم که احساس می کنند کارشون خیلی درسته و یا وقت ندارند . بیاید و خودتون رو در این بوته آزمایش کنید . برای پیشرفت خودتون هم که شده از دوستانی که اینجا هستند یاد بگیرید .

آخرش هم باید بگم از دست حسن آقا ، آقا مرتضی عقیلی و مجید گل شاکی شدم ! شما کجایید آخه ؟ :mad: منتظر کارهاتون بودم که متاسفانه ندیدم و واقعا ناراحت شدم . :cry:

از علیرضا جان(Mr.Wondrous) ، آقا ایمان (Sherlock_Holmesفرخ و سروش عزیز هم ممنون که زحمت می شکن تا این مسابقات جایی بشه واسه پیشرفت بقیه که شاید در آینده نچندان دور ازشون چیزایه زیاده بشنویم .

از استاد خویمShirani عزیز و Hellboy3D هم ممنون که پیگیری می کنند ، امیدوارم که هفته آینده شمام در کنار ما باشید :rose:

همه موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
من یک توضیحی بدم

ولی قبل از اون به تک تک شرکت کننده ها ، مخصوصا نفر اول تبریک می گم
به خاطر این همه تلاش و این همه پشتکارشون
مطمئنم این مسابقات برای حرفه ای تر شدن تمام شرکت کنندگان واقعا مفید بوده

توضیحات :

دلایل کم شدن امتیازات دوستان

1- ارسال وایر فریم با اسموت و یا به صورت high poly (بار ها و بارها گفتیم ما می خواهیم ببینیم فرایند مدلینگ به چه صورته )
2- ارسال وایر فریم به صورت ناخوانا ( اسکرین شات از محیط مکس بدون رزولوشن مناسب و یا رندر وایر فریم به صورت ترانسپرنت ، که واقعا سر در آوردن از اون غیر ممکنه )
3-عدم وفاداری به مدل رفرنس (دوستان برای راحتی کارشون نباید بیان جزئیات مهم رو حذف کنند، اگر جزئیات ریز حذف بشه هیچ اشکالی نداره . ولی فرم بدنه و تناسبات باید با دقت در بیاد، برای راحتی در کار خودتون می تونید توی انتخاب رفرنس زمان بیشتری بگذارید )

4-اگر توانایی در رندر با کیفیت ندارید می تونید تعداد وایر فریم های بیشتری رو ارائه کنید (ولی حد اقل یک رندر الزامی هست )

5 - پلیگونایز یا پله پله بودن مدل ها در بعضی قسمت ها

6- عدم هموار بودن بعضی قسمت ها

راهکار هایی برای کسب امتیاز بیشتر :

1 - ارسال وایر فریم تمیز و رندر شده با یک متریال خاکستری روشن به همراه اعمال یک مپ وایر فریم در اسلات دیفیوز به نام :v-ray edge tex map

2- در صورت امکان ارسال یک رندر با کیفیت clay یا همون با متریال خاکستری روشن به همراه جی آی (این کار امتیازی رو اضافه نمی کنه ولی ما رو توی قضاوت بهتر در مورد پتانسیل های مدل یاری می ده )

3- ارسال رندری از کار که جذابیت بصری داشته باشه (تمام تلاشمون این هست که فرآیند رندرینگ روی قضاوت تاثیری نگذاره اما یک رندر بد می تونه یک مدل خوب رو بد جلوه بده و این از کنترل ما خارجه )

4- نکته ای که من خیلی خوشم اومده بود اضافه کردن جزئیاتی بود که زیبایی مدل رو دو چندان کرده بود (همون نوار های پیچ دار )
همین خلاقیت هوشمندانه و بجا برای دوست عزیزمون امتیاز قابل توجهی رو اضافه کرد (بازم تاکید می کنم که به جا و هوشمندانه ! )

امیدوارم هر روز بیشتر از دیروز شرکت کاربرای خوبمون رو توی مسابقه شاهد باشیم و ضمنا از ارائه ی پیشنهاداتون (با پیغام خصوصی ) برای قضاوت عادلانه تر هم دریغ نفرمایید

با تشکر از تلاش تمام شرکت کنندگان و داوران دیگر و مخصوصا مسول برگزاری مسابقات
برای همه آرزوی موفقیت می کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا