مسابقه نور پردازی Exterior

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
banner.jpg

سلام. بالاخره فایل آماده شد.
امیدوارم رقابت خوبی رو پیش رو داشته باشیم.
یه سری قوانین دارم براش
1- مسابقه شامل تکنیک نور پردازی میشه.پس گذاشتن هر گونه آبجکت یا تغییر تکسچر ممنوع هست. صحنه تا حدامکان کامل کردم.
2- حتما باید از انجین vray استفاده بشه. حالااگه کسی با سایر برنامه ها مثل سافت ایمج یا مایا یا اسکچ اپ کار کنه باید با بخش وی ری باشه. سایر انجین ها نمره نداره اما خب کسی بلده بزاره توی نتیجه نهایی نشون داده میشه.
3- نور پردازی با هر منبع نوری آزاد هست غیر از تکنیک IBL ( یعنی HDRI بازی ممنوع حتی برای screen off).
4- استفاده از بک گراند مجاز نیست. یعنی با اینوایرمنت رنگ بازی vray sky و ...
5- سایز رندر حداقل 1600 پیکسل باشه.نویز کم و کیفیت بالا نمره محسوب میشه.
6- رندر برای شرکت فقط 1 دونه از همین ویو هست.اگه بچه ها تمایل دارن ساعات مختلف روز رو رندر بگیرن مختارن.اما خب چون HDRI نیست یه خرده فکر کنم غیر ممکن یا سخت باشه.
7- هر گونه پست پروداکشن ممنوع هست.فقط رندر خالص مکس. تنظیم کنتراست فقط با frame buffer خوب مکس مجاز هست.
8- برای جلوه های ویژه میتونین از پنل کلید 8 (Enviment & effect ) استفاده بکنین.برای بهتر فهمیدن به making of معروف i am the king
ویلیام لایونل مراجعه کنین. لینک
9- گذاشتن هرگونه اسم شماره تلفن امضاء هنری ممنوع.قضاوت باید منصفانه صورت بگیره.
10- برنده موظف هست فایل مکسش رو شیر کنه.بقیه هم باید از تظیمات رندر عکس بگیرن.

زمان مسابقه برای شروع دو هفته هست.
شنبه 2 هفته آینده ساعت 12 شب برام پیغام خصوصی کنین.فکر کنم نیاز به wip نباشه.خیلی سبک هست پروژه.

کسانی که قصد شرکت دارن توی همین تایپیک یه جا میزارم.هر کسی کلید تشکر رو زد یعنی رسما ثبت نام کرده.
خواهش میکنم استدعا میکنم قوانین رو رعایت کنین.
در مورد جایزه باید با مدیرا مشورت کنم. اما خدا وکیلی بار علمی آخرش برای همه یه جایزه محسوب میشه.

نکته آخر اینکه به دوستانتون اطلاع بدین حتما.هر چی شرکت کننده بیشتر باشه با علمی بیشتر میشه.

لینک فایل مکس

لینک تکسچرها
لینک پروکسی ها

اعلام نتایج
نفر اول

[MIUC]11316909029[/MIUC]
[MIUC]21316909788[/MIUC]
[MIUC]31316909894[/MIUC]
[MIUC]41316910131[/MIUC]

[MIUC]C1316910251[/MIUC][MIUC]C1316910308[/MIUC][MIUC]C1316910364[/MIUC][MIUC]C1316910612[/MIUC][MIUC]C1316910656[/MIUC]

[MIUC]11319585865[/MIUC]

پیوست ها

• banner.jpg
    banner.jpg
    87.7 کیلوبایت · بازدیدها: 89
آخرین ویرایش:

AREF

سلام. از همه بچه هایی که شرکت کردن نهایت تشکر رو دارم.
اینم از کارها .

اول به سوالی که برای خیلی ها بوجود اومد و بعضی از دوستان هم تقریبا جنجال کردن
:green: بگم
ببنید همیشه پیش نمیاد شما بهترین ابزارهای نرم افزار رو داشته باشین. مثل HDRI مناسب یا کلی تکسچر خفن.خیلی اوقات محدودیت زمانی و سیستمی باعث میشه یه سری کارها اصلا انجام نمیشه یا اینکه کیفیت بد انجام میشه.
هدف من این بود که با ساده ترین روش چطور میشه به نتیجه مطلوب رسید.بچه هایی که فایل رو دانلود کردن دیدن متریال ها اصلی صحنه کلا 6 تا دونه هست با 4 نوع تکسچر کلا! بقیه همش از همون تکسچرها مشتق شده. پس میشه با امکانات کم و زمان محدود کارهای خوب زد
خوبه که دوستان بدونن روش نور پردازی فقط و فقط با sun light حالا هر انجینی مخصوصا وی ری؛ سرعت بالاترین حد ممکن هست.

به کارها از 100 نمره بدین. نظر سنجی در انتخاب برنده موثر هست.

ملاک نمره دهی
نورپردازی شامل آیتم های ( زاویه مناسب تابش - رنگ مناسب تابش - بخش نور مناسب - میزان کنتراست و سایه روشن ) 25 نمره
حفظ ماهیت متریال ها ( در اثر نور سایه ماهیت متریال تغییر نکنه ) 25 نمره
اتمسفر عمومی صحنه ( رعایت موقعیت جغرافیایی - میزان روشنایی در مورد ساعت خاصی از روز ) 25 نمره
کیفیت رندر و تنظیمات وی ری 25 نمره..

دوستان کارها رو براساس شماره نقد کنن.هر نظری نکته ای چیزی به ذهنشون میرسه رو با دلیل اعلام کنن.مثلا اگه فلان رندر نورش خوب نیست دلیل بد بودن نور و راه حل مشکل رو بیان کنین که بار علمی زیادی داشته باشه.

به هر کاری مجموع نمرات رو اعلام کنن.
شماره 1
[MIUC]11316909029[/MIUC]
شماره 2
[MIUC]21316909788[/MIUC]
شماره 3
[MIUC]31316909894[/MIUC]
شماره 4
[MIUC]41316910131[/MIUC]
شماره 5
[MIUC]C1316910251[/MIUC][MIUC]C1316910308[/MIUC][MIUC]C1316910364[/MIUC][MIUC]C1316910612[/MIUC][MIUC]C1316910656[/MIUC]

شماره 6 (به دلیل تاخیر شرکت نمیکنه.فقط نمایش داده میشه)
[MIUC]11319585865[/MIUC]

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
همگی خسته نباشید
خیلی دوست داشتم شرکت کنم ولی تو مسابقه همسایه بودیم :green:اگر مسابقه شماره 2 داشت منم هستم :د
تا شب امتیاز ها رو میدم و همین پستم رو ویرایش میکنم
انشااله که حق به حق دار برسه چون کارها خیلی به هم نزدیک هست و امتیاز دهی سخت
عارف یکی از شرکت کننده ها زاویه دورببین رو تغییر داده این مشکلی نداره؟

آخرین ویرایش:

Mamy007

Member
سلام

از AREF جان ممنونم که از من دعوت به نظر سنجی کرد.

من بر اساس همون 4 گزینه ای که فرمودید نمره بندی کردم .
در این جدول من نمره ها رو بصورت ریز بارم دادم تا شرکت کنندگان نظرمو در بخش های تعیین شده ی پایین نسبت به کارشون بدونن.

A : نورپردازی شامل آیتم های ( زاویه مناسب تابش - رنگ مناسب تابش - بخش نور مناسب - میزان کنتراست و سایه روشن )
B : حفظ ماهیت متریال ها ( در اثر نور سایه ماهیت متریال تغییر نکنه )
C : اتمسفر عمومی صحنه ( رعایت موقعیت جغرافیایی - میزان روشنایی در مورد ساعت خاصی از روز )
D : کیفیت رندر و تنظیمات وی ری

در جدول بعضی کارا نمرهی مساوی دارن ولی من به عنوان یه تماشاگر یکی را برتر انخاب کردم.

در آخر نظراتم در مورد کارا :

من برای نمره دهی یه سرچی کردم توی google و ساختمون های واقعی رو با کارا مقایسه کردم (نورپردازی و کنتراست و نویز و ...) .

مشکلی که توی بعضی کارا دیدم این بود که روشنایی آسمون با شدت نور انها مچ نبود یعنی کنتراست تصویر در ساختمان ها و سایه زنی در آنها نسبت به رنگ و روشنایی آسمون نا همخونی داشت.
اگه بخوام کامل تر توضیح بدم اینه که توی واقعیت هیچ وقت در صبح انقدر سایه زنی شدید و تیره رخ نمیده به نظرم مقدار gama مناسب نیست ولی در کل توی بیشتر کارا به چشم میخورد یا شاید هم کنتراست بالای تصویر این کارو کرده.

یه چیز دیگه هم اینه که کار سوم که به نظرم برتر از همه بود رو نمیشه با بقیه مقایسه کرد چون رندر شب و روز دو مسئله جداست مثل اینکه مسابقه ی ساخت سیب سبز باشه یکی سیب قرمز بسازه. ممکنه بقیه ی افراد رندر شب بهتری ارائه بدن که این یه چیز جداست .فک کنم در مسابقه شرکت نکنه بهتره.
در اسمونشم ابر میبینم این جزو قوانینو رد نمیکنه؟

در آخر برای همتون ارزوی موفقیت میکنم.
تلاش بیشتر یادتون نره.

tnQ

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    204.4 کیلوبایت · بازدیدها: 54
آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
خوب مسابقه خیلی خوبی بود و همچین آسون و سبک
کارها تقریبا به یک سبک نورپردازی شده بود به غیر از کار شماره 3 که همه میدونن نورپردازی شب زحمتش چند برابر نورپردازی تو روز هست.
خیلی وقت نداشتم توضیحات اضافه بدم و همه چیز رو خلاصه گفتم.
------------
شماره یک
نور نسبتا خوبی داره و زاویه تابش هم خوبه
ایشون به متریال ها vraydirt اضافه کردن که با تنظیمات پیشفرض اون رو رها کردن که نتیجه مطلوبی رو نداده

نورپردازی = 18
حفظ ماهیت متریال ها = 23
اتمسفر عمومی صحنه = 22
کیفیت رندر و تنظیمات وی ری = 21
------------------------------------------
شماره دو
کیفیت رندر خیلی خوبه ولی تمام تکسچرها رنگشون تغییر کرده و سایه ها خیلی تیره هستن که یکم چشمو اذیت میکنه
نورپردازی = 17
حفظ ماهیت متریال ها = 19
اتمسفر عمومی صحنه = 20
کیفیت رندر و تنظیمات وی ری = 24
--------------------------------------
شماره سه
نورپردازی خیلی خوبی داره و متفاوت ترین نورپردازی این مسابقه بودش که چند تا عیب هم داره که اگه اون ها پوشونده بشه کار خیلی زیبایی میشد
روی اسفالت یه سری نقطه های اضافه هست که شما اگر تو مکس نتونستی رفعش کنی خیلی راحت با فتوشاپ stamp میکردی.
سمت چپ توی کادر دوربین نمیدونم به عمد یا سهو بوده یه لبه ی دیوار هست که به خاطر کم بودن کیفیت تکسچر جلوه ی خوبی نداره.
نورپردازی = 23
حفظ ماهیت متریال ها = 23
اتمسفر عمومی صحنه = 23
کیفیت رندر و تنظیمات وی ری = 25
-----------------------------------
شماره چهار
اگه یکم روی سایه ها دقت میکردی که این قد سایز multiplier رو زیاد نمیکردی و کنتراست بهتری را ست میکردی کار زیبایی میشد. حس بهتری رو نسبت به باقی کارهای روز داشت.
نورپردازی = 19
حفظ ماهیت متریال ها = 23
اتمسفر عمومی صحنه = 22
کیفیت رندر و تنظیمات وی ری = 24
---------------------------------
شماره پنج
خب چند تا رندر متفاوت داشتند ایشون که بهترین رندرش رندر اخر یا همون دم غروب هست و باقی رندرها به سبک بودند.
رندر اخرش قوی تر بود. اگه کمی تاریک تر بود و لامپ های خیابون رو روشن میکرد جذابیت چند برابر بود. و توی امتیازات خیلی تاثیر داشت.
نورپردازی = 22
حفظ ماهیت متریال ها = 23
اتمسفر عمومی صحنه = 23
کیفیت رندر و تنظیمات وی ری = 25
--------------------------------------

همگی موفق باشین
یاعلی

Mehran coyote

Well-Known Member
تو مسابقه بعدی خودم هستم
فقط تاپیکو باز بزار که بچه ها بتونن پست اینا ردو بدل کنن شورو حال داشته باشه :د

راستی چرا خودت داوری نمیکنی ؟

AREF

سلام
تایپیک اصلی بسته بود اما 2 تا مرتبط با موضوع که باز بود
[h=3]نظر سنجی مسابقات کوچک موضوع با محوریت وی ری
[/h]
  • مشاهدات: 1,943

[h=3]Wip مسابقه نور پردازی اول
[/h]
  • مشاهدات: 802

از تعداد بازدیدها میشه متوجه شد که این همه آدم رفتن توش.

در مورد داور خودم یکیشون هستم. حالا منتظر جواب هستم از چندتا بنده خدا.اگه جواب دادن که خوبه اگه نه خب خودم بر اساس نظر سنجی برنده رو اعلام میکنم.
اما مشکل من چیز دیگه ای هست.از اول گفتم قصدم آموزش بود و بار علمی بالا بره.شاید خیلی از بچه ها نمی دونستن که میشه تنها با یه vray sun چنین کارهایی زد.اما از جناح گیری ها یه خرده دلخورم.

Mehran coyote

Well-Known Member
کم کم به اون چیزی که میخوای میشه دست پیدا کرد تو مسابقات بعدی بهتر میشه اینکارو انجام داد بالاخره اولین مسابقه این دوره بود و مشکلات خودشو داره.

javadgonbadi

Well-Known Member
با سلام به دوستان

واقعا من شرمندم که نرسیدم بیام شرکت کنم.گذاشتم برا روزه آخر که اونم کار پیش اومد حیف شد.
داش عارف واقعا گام خوبی برداشتی ولی قبول کن یکمی زمان میبره تا استقبال بشه باز می ترسم قول بدم برا مسابقه بعدیو نرسم!
ولی در کل دمت گرم که اینجور موضوع ها رو انتخاب میکنی زیاد برا خودم پیش اومده که منم تکسچر عالی برا hdri نداشتم یه جوری ماسمالیش کردم این کارا آدمو برا اون لحظه ها می سازه.

امیدوارم بچهها برا مسابقه بعدی استقبال کنن.

Yar.kh

Member
من خیلی سعی کردم که بخوام نظر بدم اما راستش به نظرم کارها نزدیک به هم هستن و چون موضوع تخصصی هست و من هم توی نورپردازی خیلی ضعیفم نمیتونم مقایسه درستی داشته باشم.
ولی خیلی دوست دارم توی مسابقه بعدی شرکت کنم

max vray

کاربر VIP
همه کار ها خوب بود همگی خسته نباشین.
1/....25..15..20..18..78
2/...21..25..20..20..86
3/...10..15..0..15..40
4/...13..15..15..15..58
5/...18..16..16..18..68
6/...18..18..20..18..74
7/...20..15..16..18..69
8/...13..13..18..18..62
9/...19..18..15..18..70

AREF

با سلام.عذر خواهی میکنم بابت تاخیر توی اعلام نتایج.خیلی رایزنی کردم اما کسی وقت انجام دادن داوری رو نداشت.

برنده رو توی پست اول اعلام میکنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا