مسابقه نور پردازی Exterior - شماره 2

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
ibl.jpg
سلام.
امیدوارم رقابت خوبی رو پیش رو داشته باشیم.
یه سری قوانین دارم براش
1- مسابقه شامل تکنیک نور پردازی میشه.پس گذاشتن هر گونه آبجکت یا تغییر تکسچر ممنوع هست. صحنه تا حدامکان کامل کردم.
2- حتما باید از انجین vray استفاده بشه. حالااگه کسی با سایر برنامه ها مثل سافت ایمج یا مایا یا اسکچ اپ کار کنه باید با بخش وی ری باشه. سایر انجین ها نمره نداره اما خب کسی بلده بزاره توی نتیجه نهایی نشون داده میشه.
3- نور پردازی فقط با HDRI یا همون تکنیک IBL باید انجام بشه.
4- رندر ساعات مختلف روز تاثیری در نمره دهی نداره.اما حداکثر شرکت کننده ها می تونن تا 5 رندر بزارن.
5- سایز رندر حداقل 1600 پیکسل باشه.نویز کم و کیفیت بالا نمره محسوب میشه.
6- شرکت کننده ها به هیچ وجه اجازه تغییر ویو ندارن
7- هر گونه پست پروداکشن ممنوع هست.فقط رندر خالص مکس. تنظیم کنتراست فقط با frame buffer خوب مکس مجاز هست.
8- برای جلوه های ویژه میتونین از پنل کلید 8 (Enviment & effect ) استفاده بکنین.برای بهتر فهمیدن به making of معروف i am the king
ویلیام لایونل مراجعه کنین. لینک
9- گذاشتن هرگونه اسم شماره تلفن امضاء هنری ممنوع.قضاوت باید منصفانه صورت بگیره.
10- برنده موظف هست فایل مکسش رو شیر کنه.بقیه هم باید از تظیمات رندر عکس بگیرن.

wip مسابقه سوم نور پردازی

زمان مسابقه برای شروع دو هفته هست.
شنبه 15 فروردین ساعت 12 شب برام پیغام خصوصی کنین.فکر کنم نیاز به wip نباشه.خیلی سبک هست پروژه.

کسانی که قصد شرکت دارن توی همین تایپیک یه جا میزارم.هر کسی کلید تشکر رو زد یعنی رسما ثبت نام کرده.
خواهش میکنم استدعا میکنم قوانین رو رعایت کنین.
در مورد جایزه باید با مدیرا مشورت کنم. اما خدا وکیلی بار علمی آخرش برای همه یه جایزه محسوب میشه.

نکته آخر اینکه به دوستانتون اطلاع بدین حتما.هر چی شرکت کننده بیشتر باشه با علمی بیشتر میشه.

لینک فایل مکس

لینک تکسچرها
لینک پروکسی ها

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
من که رشتم معماری نیست. ولی اینکه مسابقه میزارید حرکت بسیار شایسته ای هستش و بچه ها رو به کار کردن وا میداره
انشالا شاهد کارهای خوبی از همه باشیم.
موفق باشیذ

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام

اول یک تشکر بابت این مسابقه .

اما عارف جان قوانین خیلی سخت هستن و به عقیده ی من یک جور تحمیل حساب میشه .
مثلا من شاید بخوام با مکسول رندر کنم ، مهم نورپردازی هست .
هدف خوب شما کاملا درسته اما با این قوانین نتیجه عکس میده ...
شخصی شاید نخواد تکنیک هاش رو لو بده .
مسابقه درسته برای بالا بردن سطح علمیه اما مسابقست ! و مسابقه رقابت هست ... نه همکاری .

و مورد اخر ... حتی حرفه ای ترین کار ها هم از پست پرو میگذرند . چه غلیظ و چه سبک ... مهم خروجی کار هست .

اگر واقعا قصد نورپردازی دارید بهتره با صحنه های غیر از معماری شروع کنیم که هر کسی بتونه شرکت کنه .

امیدوارم رقابت خوبی رو تجربه کنند دوستان .
:rose:

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
سلام
منم به نوبه ی خودم تشکر میکنم.
در ادامه ی صحبت های حمیدرضا، چیزی که من از قوانین فهمیدم این بود که شرکت کننده باید یه hdri انتخاب کنه و رندر بگیره. اگر اینطور نیست ممنون میشم یه توضیحی راجع به روشی که مد نظرت هست بگی.

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام .حرکت خیلی خوبیه . منم اگر برسم شرکت می کنم (اگر این دانشگاه اجازه بده):wink:
در مورد انتخاب انجین با حمید موافقم. محدودیت نباید وجود داشته باشه و این باعث می شه تا هم سطح مسابقه بالا بره و هم بچه ها با همه ی انجین ها آشنا بشن.
شرط گذاشتن فایل مکس ، هم تعداد شرکت کننده ها رو کم می کنه و هم سطح مسابقه رو پایین می یاره.(چون ممکنه یه سری از حرفه ای ها شرکت نکنن).
:rose:

AREF

سلام.خوبید؟ نه تحمیلی نیست. توی مسابقه اول گفته بودم.هدفم اینه دونه دونه تکنیک هارو بررسی کنیم.
ماه عسل مسابقه اول این بود وقتی نشستین بشت یه سیستم هیچ تکسچر خاصی ندارین هیچ پلاگین خاصی ندارین پست پرو بلد نیستین با خود مکس و وی ری بترکونید.
اگه کم کاری بود توی اعلام نتیجه از من بود. عذرخواهم
مسابقه دوم نور پردازی فقط با HDRI هست
مسابقه سوم ترکیب بندی نورها با هم و مخصوصا رندر شب
مسابقه چهارم مثلا شفاف ترین تصویر با کمترین زمان رندر
مسابقه پنجم پست پروداکشن.
مسابقه ششم فوکوس و قواعد کلی اون
و ....
هدفم فقط اینه که سایت شور بیافته . تکنیک یاد بگیریم.
در مورد سایر انجین ها فعلا نه . قبول دارم مکسول عالی هست اما از اونجایی که vray خیلی عمومی تر هست این نظر رو دارم.
به اون هم میرسیم.چون احتمالا عید امسال مسابقه بزرگ خواهیم داشت انشاله
نکته آخر اصلا معماری بودن کار مهم نیست. چون هدف یادگیری فن و تکنیک هست.

Mandana

Active Member
قبول نیست...من تاحالا وی ری کلن یه بار نصب کردم برا ما منتال کارا هم یه فکری بکنین.چقد تبعیض قائل میشین اخه:mad::دی
منم با حمید موافقم به نظرم رندر انجین مهم نباشه عده بیشتری شرکت می کنن.اونجوری منم با مایا یا بلندر شرکت می کنم
موفق بباشین:rose:

AREF

سلام. خب آخه هدف یادگیری تکنیهای وی ری هست...
اگه میخواین یه مسابقه دیگه راه میندازیم. این سرجای خودش باقی هست یه مسابقه دیگه اون ور الان درست میکنم.

max vray

کاربر VIP
متریال ادیتور ویری که شده مثل مکسول اینجور که من فهمیدم از گفته های دوستان و فقط نور مکسول میمونه که تو این مسابقه قراره hdri بدیم و از نور ویری سان استفاده نشه.پس میشه یکجورایی تو این مسابقه هر دو موتور رندر رو در یک حد توانایی دید.البته تو رندر بیرون من خودم به شخصه فرای رو از مکسول قوی تر میدونم و مکسول رو بیستر برای رندر استدیو و داخلی و اشیا میپسندم...در هر صورت ما منتظر تصمیم نهایی مسئولین هستیم تا ببینیم برنامه چیه...موفق باشین.

AREF

سلام ببین شرط مسابقه وی ری هست. من عرض کردم بچه ها با سایر انجین ها دوست دارن شرکت بکنن . اما اینطور نیست کسی که با 4 تا انجین بزنه برنده باشه
اگه هیچ کس شرکت نکنه خودم تنها شرکت میکنم.چون مطمئنم بار علمی خواهد داشت

max vray

کاربر VIP
خوب حالا یک سوال ... اگه کسی مثل من سوادش کم بود و بلد نبود از hdri درست استفاده کنه سئوال میتونه بپرسه؟اگه اره ... کجا مطرح کنه سئوال هاشو؟

abbasi_0912

Active Member
سلام به همگی دوستان

ببخشید قصد شرکت توی مسابقه رو نداشتم و ندارم
فقط چون چند ماه ی هست که مکس کار نمیکنم، خواستم یه تمرین کوچولو کرده باشم

همگی موفق باشید
امیدوارم سال جدید، سالی پر از موفقیت و سربلندی برای شما باشه :rose:

پیوست ها

• Render.jpg
    Render.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 71
  • wir.jpg
    wir.jpg
    534.7 کیلوبایت · بازدیدها: 36

Mandana

Active Member
اقا یه خواهش.جان بچه هاتون فایل مکس نذارین.می سر همون ماشین مُردم هی تبدیل کردم به فای قابل استفاده هی همه ابجکت یک تیکه میشد هی ادیت لازم داشت.کلی وقتم سر تبدیل هدر شد به مسابقه نرسیدم اخر...یه فایلی بذارین همه بتونن استفاده کنن.مرسی:rose:

mm88mm

Member
رندر هوای نیمه ابری.کاملا خام بدون هیچ ادیت .
نمیشه چراغ های خیابون رو روشن کرد توی مسابقه؟

پیوست ها

• 22.jpg
    22.jpg
    637.8 کیلوبایت · بازدیدها: 47
  • 222.jpg
    222.jpg
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 49
آخرین ویرایش:

AREF

سلام .اول خیر مقدم میگم به محمدحسین بابایی (m.hossein.b) همکار عزیزم و یکی از هنرمندان سه بعدی عرصه بازی سازی...
در مورد چراغ ها آره می تونین همه نوع لامپ استفاده بکنین البته برای محیط نه فقط برای نورهای موضغی

koorosh_kh

باحالترین کاربر
اقا یه خواهش.جان بچه هاتون فایل مکس نذارین.می سر همون ماشین مُردم هی تبدیل کردم به فای قابل استفاده هی همه ابجکت یک تیکه میشد هی ادیت لازم داشت.کلی وقتم سر تبدیل هدر شد به مسابقه نرسیدم اخر...یه فایلی بذارین همه بتونن استفاده کنن.مرسی:rose:

سلام
هرقسمتی که یه تیکه میشه باید سلکت کنی بعد mesh>>>>seprate بعد یکدفعه به لطف خدا همش از هم جدا میشه :neutral:
البته منظورم این نیست که فایل مکس بزارن :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا