مسابقه رسمی معماری (بحث در مورد مبلغ وروری)

همانا خداوند نظر سنجی را افرید نه اینکه بیان پست بدین که دگمه ی تشکر بزنیم

من با کاربر ویژه و کاپ کلان مخالفم (اصلا یعنی چی ؟) و بعد هم سایت رو به اورموشن (لطفا) مقایسه نکنید

من با اسپانسر خیلی موافقم مثلا یه سایتی که می خواد تبلیغ کنه بیاد تبلیغش رو توی مسابقه البته باید با مدیر کل صحبت بشه (منظورم مجیده نه بقیه )

behrang2

Member
واوه آقا فرشید و آقا بهزاد :د چکاره این شما که این پولا واستون چیزی نیست؟:د
جدا دست ما رو هم بگیرین :د
اصلا پول گرفتن واسه چیه؟
اون کسایی که اول میشن حتما مثه شما کار و بارشون براهه دیگه احتیاج به این چندر غاز ندارن(به قول شما البته چندرغاز :د از نظر من که این کلی پوله) پس اگه بخان شرکت کنن بابت پولش نیست که شرکت میکنن... اون کسایی هم مثه من که این مبلغا دهن آب بندازه واسشون .. وختی میبینه که احتمال جایزه اوردنش یک به دهه شرکت نمیکنه... تازه وختی یکی ببینه دوتا مسابقه پشت هم پول داده .. چیزی نصیبش نشده :د خیلیا دیگه رو هم منصرف میکنه...(البته همه اینا رو گفتم فقط با این شرط اولیه که باید بپذیریمش وگه نه حرفام فراتر از این شرط قابل تعمیم دادن به هیچ مسابقه ای رو نداره++مثلا نیاین بگین که خب پس کلا مسابقات نباید پولی برگذار شن...+++..اونم اینه که جایزه ای که بهش میگن اعتبار(نه پول نقد) فعلا واسه این سایت زوده که روش مانور بده .. منظورم اینه که اعتبار چندانی بهمراه نداره .... )

ssevil

Well-Known Member
یه پیشنهاد
هم برای هیجان انگیز کردن هم برای اینکه عادی نشه
هم واسه اینکه تنوع بشه
یه مسابقه تیمی بذارید
2نفره تیمی 50 تومان یعنی نصف نصف می دن این هزینه رو
وقت مسابقه رو یه هفته ببرید بالا
یه رندر داخلی +خارجی از یک بنا
یه مسابقه رو این کارو کنید
بعد برید روال عادی
هر سه مسابقه یکیش اینطوری باشه
من مطمئنم تیمی شرکت کننده زیاد می شه
یه پیشنهاد فقط

.:BehzAd:.

Active Member
خوب همه نظر ها رو خوندم هرکی نظر خودشو داره یکی موافق هست یکی نه. به نظر من این چیزی هست که مدیر ها هم در جریان باشن و اونا هم نظر بدن هم نظر بچه رو بدوند. فرشید دست تنهاست وبه هیچی نمیرسه نمیدونم این باقی مدیر ها کجان فرخ خوبه بعضی اوقات میاد یه سر میزنه ولی شرلوک رو خیلی وقته توسایت ندیدم!!!!!!!!
با اینکه مسابقه هر ماه یا هر 6 ماه برگزار بشه شدید مخالفم بهتر طوری باشه که بعد از هر مسابقه دو سه روز استراحت داده بشه بعد مسابقه جدید شروع بشه.

من هنوزم میگم از بین هر سه یا چهار مسابقه یه مسابقه رسمی برگزار بشه.

یه چیزم بگم این بچه های که نظر میدن چرا تو مسابقه شرکت نمیکنند و فقط نظر میدن

3D Art

Member
نظر ssevil هم جالبه ، مسابقه تیمی . اینطوری مبتدی و حرفه ای در کنار هم یه هدف دارن .
فکر نمیکنم حرفه ای با مبتدی بتونن با هم کنار بیان ... (البته نظر شخصی من اینه :-?)
و اینکه اگر دو تا حرفه ای با هم کار کنند کاری در حد اورموشن آوارد میتونن بزنن ... ولی متاسفانه یکی از صفت های بد ایرانی ها عدم هماهنگی در کار گروهی هست...

من با مسابقه پولی موافقم حتی اگر همه مسابقات پولی باشه ولی خوب نظر جمع مهمه نه من ...
من به خودم اطمینان دارم که اگر تو دو تا مسابقه اول نشم تو دو تا دیگه میتونم اول بشم ولی فکر نکنم بیشتر از 3 نفر این حس رو داشته باشن ... و تا وقتی این حس رو نداشته باشند فکر نمیکنم هی بیان پول بدن یکی دیگه هی با پولها بره آنتالیا و رزومش رو کامل تر کنه :lol:

آخرین ویرایش:

Active Member
این که یه مبتدی با یه حرفه ای هم گروه بشه اصلا جالب نیست چون اون حرفه ای هی سعی میکنه تکنیک ها شو از مبتدی پنهون کنه و کارشون به جای نمیرسه با افشین جان هم موافقم که ایرانی ها اصلا نمیتونند با هم گروهی کار کنند مگر اینکه تو یه سطح باشن و خیلی خیلی همو بشناسن که این خیلی کم انفاق می افته.

منم با مسابقه پولی موافقم بزار یه چند تا دیگه مسابقه برگزار بشه اگه کسی دیگه به جمع موافق ها اضافه نشد همون های که موافق هستن یه مسابقه پولی برگزار میکنیم با ورودی ای که هر چقدر باشه

abbasi_0912

Active Member
یه پیشنهاد
هم برای هیجان انگیز کردن هم برای اینکه عادی نشه
هم واسه اینکه تنوع بشه
یه مسابقه تیمی بذارید
2نفره تیمی 50 تومان یعنی نصف نصف می دن این هزینه رو
وقت مسابقه رو یه هفته ببرید بالا
یه رندر داخلی +خارجی از یک بنا
یه مسابقه رو این کارو کنید
بعد برید روال عادی
هر سه مسابقه یکیش اینطوری باشه
من مطمئنم تیمی شرکت کننده زیاد می شه
یه پیشنهاد فقط

موافقم

فکر نمیکنم حرفه ای با مبتدی بتونن با هم کنار بیان ... (البته نظر شخصی من اینه :-?)
و اینکه اگر دو تا حرفه ای با هم کار کنند کاری در حد اورموشن آوارد میتونن بزنن ... ولی متاسفانه یکی از صفت های بد ایرانی ها عدم هماهنگی در کار گروهی هست...

من با مسابقه پولی موافقم حتی اگر همه مسابقات پولی باشه ولی خوب نظر جمع مهمه نه من ...
من به خودم اطمینان دارم که اگر تو دو تا مسابقه اول نشم تو دو تا دیگه میتونم اول بشم ولی فکر نکنم بیشتر از 3 نفر این حس رو داشته باشن ... و تا وقتی این حس رو نداشته باشند فکر نمیکنم هی بیان پول بدن یکی دیگه هی با پولها بره آنتالیا و رزومش رو کامل تر کنه :lol:

اوه کار تیمی، توی کل دوران دانشجویی فقط دو نفر درست و حسابی پیدا کردم که واقعا هم گروهی خوبی بودن، واقعا که حرف نداشتن نگفته خودشون کار میکردن، مابقی همیشه میشستن کنار و ما رو مینداختن جلو و تشویق میکردن:-? باید یقشون رو میگرفتی تا بیان کار کنند آخر کار هم باید تکی جای چند نفر کار میکردم.

اگر هم گروهی خوبی پیدا بشه که بجای چسبیدن به حاشیه به کار بچسبه من پایه هستم

اما در مورد اخذ مبلغ ورودی برای مسابقه
شرمنده تا الان وقت نمیشد بیام نظرم رو بگم

- اصل این مسابقه برای این بوده که در کنار هم چیزی یاد بگیریم
- پولی بودن موجب میشه که بقیه ترغیب بشن بیان شرکت کنند
- موجب میشه من مبتدی وقتی میام میبینم همه حرفه ای هستند کنار بکشم
- گیریم من دوباره مثل سری قبل خدایی نکرده سوم شدم، باور کنید روم نمیشه به نفر چهارم، پنجم و ... نگاه کنم و همیشه یه جورایی شرمنده اونها هستم
- مسابقات معماری پولی هست اما حداقل اش اینکه رقیب ها رو نمیشناسی و دوست و رفیق ت نیستند و البته گروهی هست
- این سایت شاید به نظر برسه درآمد خوبی داره اما باید این رو هم در نظر گرفت که مخارج سنگینی هم داره تا سر پا باشه، حداقل کمکی که ما میتونیم بکنیم اینه که هر وقت اومدیم توی انجمن روی یک از این تبلیغات سایت کلیک کنیم (همون یک دونه تبلیغ کافیه) تا کمکی باشه برای تامین هزینه های سایت

اما با این حال اگر هر چند وقت یک بار پولی باشه خوبه، حالا اینکه چقدر باشه یا این که اسپانسر داشته باشیم و ... که بچه ها گفتند منم با بیشتر حرف های بچه ها موافقم

به نظر من
* اول اینکه اگر قرار هست پولی باشه، هر 6 ماه یک بار یا مثل مسابقات نوروزی سالیانه باشه
البته توی عید نباشه چون عید امسال من درگیر دو تا طرح هستم، خصوصا اینکه یکیش طرح نهایی هست
بهتره همین تابستون برگذار بشه چون این موقع ها درس و دانشگاه تعطیل هست و افراد بیشتری میتونند شرکت کنند

* دوم اینکه گروهی باشه

* سوم اینطوری برای من مبتدی هم بهتره.
حداقل هر 20 روز یک بار یک مسابقه برگزار میشه که در سال میشه 18 تا با درگیری ها و گرفتاری هایی که برای همه وجود داره هر شخص اگر بتونه نصف رو هم شرکت کنه یا بیشتر مثلا 10 تا. اون موقع توی این مسابقات یکم حرفه ای تر میشه و چیزهایی یاد میگیره با اصطلاح پخته تر میشه برای مسابقه سالیانه که در کنار یک گروه خوب امید بیشتری برای برنده شدن داره و حتی میتونه هزینه مسابقه رو هم با رضایت بیشتری بده

*farshid*

کاربر VIP
جالبه اونایی که تا حالا شرکت کردند با برگزاری پولی موافقند اونایی که کلا نمیخوان شرکت کنن کلا با همه چیز مخالفند ... خب

در مورد کار گروهی:
کار گروهی خوبه ولی ما بیشتر میخوایم خروجی مسابقه کمیت بالایی هم داشته باشه با برگزاری گروهی(دونفره) تعداد آثار نصف میشه ...
من تجربه کار گروهی رو داشتم ... کار گروهی اینترنتی کار گروهی واقعی نیست ... در واقع تقسیم کار به چند قسمته ... هر کسی موازی نفر بعدی کار میکنه آخر سر هم یه نفر مجبوره بشینه تیکه ها رو سر هم کنه و یه چیز شلمشوربایی تحویل بده .
کار گروهی از نظر من منتفیه ... مگر اینکه تعداد شرکت کننده ها خیلی زیاد باشه ...

در مورد گرفتن مبلغ ورودی :
از اونجایی که اکثر شرکت کننده ها (یعنی کسانی که تا حالا تو مسابقه شرکت کردند) با این کار موافقند ما حتما یه همچین مسابقه ای رو تو تقویم مسابقاتمون جا خواهیم داد ... احتمالا اول آبان تا اول آذر)
مبلغ ورودی زیادی هم نخواهیم گرفت(10 تا 20 تومن) تا همه بتونن شرکت کنن ... فقط باید اطلاع رسانی خوبی داشته باشیم (من تنهایی فقط میتونم به شماها خبر بدم ... ممکنه دوستی آشنایی داشته باشین که بتونه شرکت کنه حتما ازش دعوت کنید) برای مسابقه آبان خودتون رو آماده کنید ... پول تو جیبی هاتون رو هم جمع کنید تا اون موقع :).

Active Member
ایول به این میگن قدرت خوشم اومد تاپیک رو به یه جای رسوندی.
اون مسابقه آبان رو هم پایه ام از نوع خفنش 100% هستم فرشید جان.
فعلا هم کار گروهی رو بی خیال شین بهتره
راستی این مسابقه که روال عادیش رو طی میکنه و برگزار میشه تا اون موقعه

abbasi_0912

Active Member
کار گروهی خیلی بهتره البته اگر هم گروهی هم گروهی باشه
کمیت مهم نیست کیفیت خیلی مهم تر هست (اسم نمیارم شده فلان کارخانه خودرو سازی هر سال اعلام میکنه اینقدر نسبت به سال گذشته خودرو بیشتر تولید کردم اما هیچ وقت نشده بگن نسبت به سال گذشته کیفیت بهتری داشتیم)

هر کسی خواست میتونه تکی شرکت کنه یا با یکی هم گروهی بشه با هم شرکت کنند
این که اخر کار یکی باید مثل پازل بشینه همه چیز رو سر هم کنه مشکل خودشونه میخواستند از اول درست برنامه ریزی کنند که به قول شما شلمشوربا نشه

اگر به من باشه چون کار کم حجم تری هست این طور کار رو تقسیم بندی میکنم و هر کسی که کارش توی اون یکی از موارد زیر تموم شد بره سراغ بعدی
مثلا:
- یکی بشینه بیس کار رو مدل کنه
- یکی بره مدل های اماده رو گیر بیاره و اگر نیاز به اصلاح داره درستشون کنه
- یکی بره تکسچر پیدا کنه
- یکی بشینه ویرایش نهایی مدل سازی رو انجام بده و مدل های آماده رو بیاره توی کار بزاره
- یکی بشینه متریال ها رو درست کنه
- یکی بشینه نورپردازی کنه
- اونی که رندرش بهتره بشینه کل کار رو برسی کنه اگر نیاز به ویرایش بود ویرایش کنه بعد رندر رو بگیره

و البته بهتره روی یک ویو فکوس نکنیم یک کار رو انتخاب کنیم هر گروهی هر کسی که شرکت میکنه هر ویویی که دوست داشت رو مدل کنه
محدودیت هم نداشته باشیم خواست یک صحنه رو بسازن اگر هم خواستن 100 و هر چند تا رندر که دوست داشتن
اینجوری تعداد رندر ها هم بالاتر میره هم مجبورن به خاطر اینکه نمره گروه پایین نیاد کارهایی که بی کیفیت تر هست نسبت به بقیه رندر ها فاکتور بگیرن و بهترین رندر هاشون رو بزارن اینجا

*farshid*

کاربر VIP
مسابقه گروهی زمانی امکان پذیره که تعداد شرکت کننده ها خیلی زیاد باشه ...

من گفتم کمیت بالایی هم داشته باشیم.
هیچ کس نمیخواد کیفیت فدای کمیت بشه .کار گروهی لزوما کیفیت اثر رو تضمین نمیکنه ... مشکلات کار گروهی غیر حضوری رو دست کم نگیر (البته من نظرم اینه ... مثلا تو مسابقه نوروزی چندین گروه 2 تا 3 نفره داشتیم همشون از ادامه کار منصرف شدن ... فقط یک گروه تونست کارشو ارائه بده)
ویو های مختلف هم در واقع داوری رو خیلی سخت میکنن (هر چند طبق قوانین عادی مسابقه، گرفتن رندر های آلترناتیو مشکلی نداره) ...
عباسی جان یادت باشه من تو مسابقه اول با همین طرز فکر شما موافق بودم و تو تاپیک مسابقه هم ذکر کرده بودم که تکتک زوایای خونه میتونه موضوع رندرینگ باشه ... فکر کنم 100% بچه ها با این بند مخالف بودن ... دلیلشم سخت شدن کار داورا بود.

من با حسین (عباسی جان "فکر کنم حسین بودن") موافقم با پولی بودن هم موافقم 10 تا 20 تومن

گروهی هم خیلی خوبه ولی باید اجباری باشه مثلا یه نفر بیاد به من گروهی کار کنه من وسط راه برم کنار اینجوری در حق اونیکی ظلم کردم مثلا می تونید من رو به مدت یه ماه اخراج کنید : دی
هرچند من با گروهی موافم با پولی هم موافقم کلا موافقم دیگه دی:

آخرین ویرایش:

ssevil

Well-Known Member
چرا همش می گین ایرانی ها نمی تونن کار گروهی کنن
خوب ثابت کنید که می شه گروهی کار کرد
من اینو برای خودم نمی گم
به غیر خودم که ضعیفم بچه ها همه خوبه رو به عالی هستن
wip که هیچ بار اموزشی نداشت
حداقل اینطوری دو نفر دو نفر از هم کار یاد می گیریم
یه مسابقه اینطوری باشه هیجان اش بیشتر می شه

یه بار دیگم بگم که اگه می گم گروهی برای خودم نیست چون من تصمیم به شرکت ندارم
برای اینه که یه کم تنوع باشه تو مسابقه و مسابقه عادی نشه همین

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
ممنون از دعوت فرشید جان :)
مسابقه باید جوری باشه که فایل ها رو بفرستن نه فقط عکس تا بشه از طریق اون فایل ها یه درآمدی داشت مثل مثلا مدلینگ ماشین های ایرانی که خوب اکثرا تو کارا لنگ نمونیم هم بشه اون مدل هارو فروخت از از طریق فروش اون مدل ها و .. یه درآمدی برای اجرای مسابقه و هدایا جمع آوری کرد

جدیدترین ارسال ها

بالا