مسابقه ديجيتال پيتينگ

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
با صحبتي كه با ماني و چند تا از بچه هاي انجمن كرده بوديم تصميم گرفتيم كه مسابقه اي رو برگزار كنيم با عنوان و موضوع ديجيتال پيتينگ.
pencil.gif

به اين صورت كه 2 - 3 تا اسكچ اينجا ميذاريم و يه مدت زماني رو براي اتمام مسابقه تعيين ميكنيم.

هر كسي ميتونه به دلخواه يكي از اون اسكچها رو انتخاب كنه و به هر روشي كه دوست داره اون رو رنگ آميزي ديجيتال (ديجيتال پيتينگ) كنه.

از همين الان هم بگم كه لطفا فعلا درباره جايزه بحثي نكنيم ولي اگر قرار شد جايزه اي در كار باشه همينجا اعلام ميكنيم ولي تا اطلاع ثانوي مسابقه بيشتر جنبه دور هم بودن و ياد گرفتن بيشتر داره.
1304.gif

مدت زمان مسابقه رو هم با توجه به اينكه احتمالا زمان امتحاناي خيلي از بچه ها هستيم تا 15 تير ميذاريم تا كسي بهونه اي براي امتحانا نداشته باشه.

هر چند كه اين مسابقه شايد روي هم رفته 4 - 5 ساعت (يكمي بيشتر يا كمتر) وقت نگيره.
chaton-qui-joue-s52.gif

اسكچها رو هم خيلي زود انتخاب ميكنيم و تو همين تاپيك ميذاريم.

براي كسايي هم كه شايد زياد با روش ديجيتال پيتينگ آشنا نباشن پيشنهاد ميكنم اين تاپيك رو نگاه كنن.

موفق باشيد.
127fs3763191.gif

GFX Master

اول يه خبر جديد رو بگم اونم اينكه چون يه سري از بچه ها كنكور دارن يا امتحاناي دانشگاهاشون تازه شروع شده
تصميم بر اين شد كه مدت مسابقه رو تمديد كنيم تا همه بتونن شركت كنن و مشكلي نداشته باشن.
واسه همين فعلا تا آخر تير تمديد ميشه.
jumpingf.gif

دوم اينكه از بين اسكچهايي كه بچه ها زحمت قرار دادنش رو تو بخش ابزارها كشيده بودن چند تا انتخاب كردم تا هر كسي به دلخواه انتخاب كنه و كار كنه.
چون بيشتر اين مسابقه جنبه تمرين داره هر كسي آزادانه ميتونه هر تعداد اسكچي رو كه خواست انتخاب و رنگ كنه.
bubblesmiley.gif

ولي اينو يادتون باشه كه كيفيت فداي كميت نشه.
128fs318181.gif

h.khafan

Active Member
خوب با اجازه ی مدیران محترم.

من استارت کار و دیروز با یه دست چلاق زدم. بقیه هم بیان اعلام کنن که شاید یه نفر دیگه هم راغب شد شرکت کنه.:)

موفق باشید
حامد

GFX Master

مرسي حامد.
toyou.gif

البته تعداد شركت كننده ها اصلا مهم نيست.
padded.gif
اگر 2 نفرم باشن هيچ فرقي با 100 نفر نميكنه. هر كسي ميخواد تو اين زمينه چيزي ياد بگيره ميتونه از اينجا شروع كنه.
chase.gif

torgheh

Active Member
سلام
من یه طرح زدم
به عناون تازه کار مدیونم اشکالات زیادی داره

ولی با خودم گفتم حالا که جایزه مشخص نیست شاید نوع انتخاب برنده هم از اخر به اول باشه
و جایزه بدترین رو به من بدن :D

واسه همین هم جسارتا و با اجازه استید طرح رو قرار میدم

این هم طرح

آخرین ویرایش:

GFX Master

واقعا عالي شده torgheh جان.
3122.gif

اتفاقا به سبك خيلي قشنگي كار كردي. يجورايي آدم رو ياد رنگ آميزي با مداد رنگي ميندازه. واقعا عالي بود.
2d9nwh3.gif

موفق باشي.
4xvim2p.gif

torgheh

Active Member
ممنونم
راستش این اولین کارم بود
می تونم توش یه تغییراتی بدم ؟

و در نهایت نتیجه نهایی رو اینجا بذارم

با این تعریفی کردین امیدوارم شدم حقیقتش

h.khafan

Active Member
خیلی توپ شده آفرین.

البته اولیه خیلی بیهر شده .

دومیه هم نکه بد شده باشه ولی عین اولی نیست . اون تار مو هوهاش هم که امده رو صورتش رو هم رنگ کن .

خیلی حال کردم.

h.khafan

Active Member
این فعلا ناقصه ولی چون یه مدت وقت نمیکنم روش کار کنم فعلا همینو میزارم :lol: :

چشمها و موهاش هنوز اسکچه .بعدا بیشتر روش کار میکنم. تا آخر تیر وقت هست :D

GFX Master

حامد خيلي خوب شده. فقط يكمي انگار نور روي لبهاش زيادي تو چشم ميزنه. ولي تا همين جاشم خيلي خوب شده.

موفق باشي.

torgheh

Active Member
سلام
بعد از اینکه با یکی از استادهام تماس گرفتم بهم گفت که باید برای کار آموزی تمام تابستون رو برم پیشش
من هم که دانشجوی شهرستانم

اونجا هم سیستم در اختیار ندارم
حیفم اومد این طرح رو نذارم اینجا

بعد از حدود سه ساعت کار کردن تقریبا تا اینجا رسوندمش فکر میکنم سه چهار ساعت دیگه هم کار داره

خیلی ناراحتم از اینکه نمی تونم تمومش کنم

البته اگه تونستم تا اخز تیرماه دوباره سر بزنم و تمومش کنم کامل شده اش رو قرار میدم

همگی موفق باشین

h.khafan

Active Member
دمت گرم بابا . عجب پشت کاری داری تو .

همین جوری پیش بری تو یکی دو ماه آینده میشی یه دیجیتال پینتیگ کاره توپ .

torgheh

Active Member
سلام می بخشین یه سوال دارم
نتیجه نهایی باید حتما به این شکل باشه ؟

end.gif

یعنی خطوط مشکلی حذف شده باشند ؟

یا نه به این شکلی هم که من کار کردم قبوله ؟

GFX Master

كلا ديجيتال پيتينگ چند نوع مختلف داره. مثلا همه كاراي مربوط به طراحيهاي Comic يا Anime يا Matt Paiting و ... همگي جزو ديجيتال پيتينگ حساب ميشن. كارايي كه شما رنگ كردي اگر اشتباه نكنم بايد جزو كاراي comic قرارشون داد.

اين كار آخري هم خيلي خوشگل شده. فقط يكمي از رنگ آبي زياد استفاده نكردي؟ به نظر من اگر فقط محيط پشتشون كه نشون دهنده آب هست آبي بود و ديگه از رنگ آبي استفاده نميكردي خيلي بيشتر خودشو نشون ميداد.
web.gif

موفق باشي.
toyou.gif

torgheh

Active Member
كلا ديجيتال پيتينگ چند نوع مختلف داره. مثلا همه كاراي مربوط به طراحيهاي Comic يا Anime يا Matt Paiting و ... همگي جزو ديجيتال پيتينگ حساب ميشن. كارايي كه شما رنگ كردي اگر اشتباه نكنم بايد جزو كاراي comic قرارشون داد.

اين كار آخري هم خيلي خوشگل شده. فقط يكمي از رنگ آبي زياد استفاده نكردي؟ به نظر من اگر فقط محيط پشتشون كه نشون دهنده آب هست آبي بود و ديگه از رنگ آبي استفاده نميكردي خيلي بيشتر خودشو نشون ميداد.
web.gif

موفق باشي.
toyou.gif

ممنون از توجه شما

در مورد سبک هایی که گفتین مقاله ای وجود داره که بخونم و اطلاعاتی در این مورد کسب کنم ؟

------------------------
در مورد رنگ آبی :
راستش توی کارهام اشتباهات زیادی دارم که با هر باز نگاه کردن به اونا بیشتر بهشون پی می برم
مخصوصا طوری کار کردم که بعضی قسمتها قابل برگشت یا اصلاح نیستن متاسفانه یا خیلی مشکله
این کارها هم همونطور که گفتم جزء اولین کاهام بودن بدون تمرین قبلی

ان شا ا... توی کارهای بعدی اصولی تر کار میکنم

GFX Master

ممنون از توجه شما

در مورد سبک هایی که گفتین مقاله ای وجود داره که بخونم و اطلاعاتی در این مورد کسب کنم ؟

------------------------
در مورد رنگ آبی :
راستش توی کارهام اشتباهات زیادی دارم که با هر باز نگاه کردن به اونا بیشتر بهشون پی می برم
مخصوصا طوری کار کردم که بعضی قسمتها قابل برگشت یا اصلاح نیستن متاسفانه یا خیلی مشکله
این کارها هم همونطور که گفتم جزء اولین کاهام بودن بدون تمرین قبلی

ان شا ا... توی کارهای بعدی اصولی تر کار میکنم

والا مقاله كه بايد بگردي شايد پيدا بشه. البته حتما پيدا ميشه. منم ميگردم چيزي پيدا كردم بهت ميگم. ولي اكثرا انگليسي هستن. اميدوارم از اين نظر مشكلي نداشته باشي.
kaffeetrinker_2.gif

خوشحالم كه اشكالات كارت رو متوجه ميشي. اصلا هدف از زدن اين تاپيك همين بود كه خدا رو شكر بهش نائل شديم!!!
145.gif

در مورد برگشتن به عقب و تصحيح هم بايد بگم كه ديجيتال پيتينگ يه سري اصول كلي داره. مثلا اينكه اول بايد تو يه لايه زير لايه اصلي رنگ آميزي فلت (Flat)‌ انجام بشه. بعد روي اين لايه فلت بايد يه لايه ايجاد بشه و سايه زني ها روش انجام بشه. سعي كن تو كارات از لايه ها استفاده كني تا اگرم خواستي اصلاحش كني اين امكان وجود داشته باشه.
البته خيلي از ديجيتال پينتر هاي ماهر مدام لايه ميسازن و بعد از هر مرحله لايه رو مرج ميكنن. اين واسه اينه كه اونا اونقدر مهارت پيدا كردن كه نيازي به برگشت به عقب ندارن و مطمئنن كه مسيري كه دارن ميرن اشكالي توش نيست.
frog.gif

موفق باشي.

جدیدترین ارسال ها

بالا