ماتریس معکوس

سلام به همه دوستان بازم یه سوال دارم اونم اینه که میخواستم بدونم
کسی الگوریتم یا راه حل ریاضی واسه پیدا کردن معکوس ماتریس n*n و همینطور دترمینان ماتریس n*n رو داره ؟؟:green:

++Hadi++

Active Member
با C++ کار کردی ؟؟؟ اگه بله من یه کلاس با C++ نوشتم که ضرب و جمع مانریس ها به اضاقه متقارن ماتریس و اینا بوده فقط دترمینان نداشته اگه بله اونو بهت ایمیل کنم و دترمینانشو هم حل می کنم اگه نه واسه استفاده عموم یه کلاس واسه as3 بنویسم ؟؟؟؟

سلام هادی جان ممنوم که اهمیت دادی راستش منم یه کارائی کردم و دترمینان ماتریس حل کردم ولی مشکل معکوس کردن همچنان پا برجاست به به جاهائی رسیدم فهمیدم که از روش اعمال سطری مقدماتی میشه اینکارو کرد و باید برم دنبال اینکه چطوری این روش رو پیاده کنم
ولی اگه شما زحمتت ایمیلشو بکشی ممنون میشم وفکر کنم اگه یه کلاس کامل واسه محاسبات ماتریس با AS3 نوشته بشه خیلی عالی هست اگه قابل بدونی منم تو نوشتنش کمک کنم
بازم شرمنده کردی گل پسر:rose:

++Hadi++

Active Member
یه کم صبرکن سرم یه کم شلوغه .
تو تعطیلات انشاال... درستش می کنم .

++Hadi++

Active Member
سلام امین
آقا دارم تمومش می کنم . یه کلاس خوب واسه ماتریسه و هم جمع و هم تفریق و هم ضرب رو انجام می ده و در عین حال تعیین می کنه که آیا ماتریس مربعی هست یا نه و همینطور ترانهاده ، معکوس و دترمینانو حساب می کنه . اگه تا آخر تعطیلات صبر کنی (2 روز دیگه تمومه ) ... بای ...

++Hadi++

Active Member
سلام
من یه کلاس نوشتم و باید سورس fla رو با cs5 باز کنی .
من یه الگریتم درست و درمونی از دترمینان ماتریس n*n ندارم . البته تا 3 * 3 رو می دونم ولی در مورد n *n نمی دونم . مثلا 8 * 8 رو نمی دونم اگه راه درست و درمونی رومی شناسی ، تا حد الگریتم و روش دستی بگو من اونو به کد می نویسم .فعلا این ماتریس رو تا جمع و تفریق و ضرب و ترانهاده رفتم ، حتی مربعی بودن و توانایی ضرب دو ماتریس . مونده دترمینان و معکوس که از دترمینان به دست می یاد و ماتریس الحاقی که اونم سخت نیست . فقط الگریتم اصلی دترمینان رو به صورت دستی بگو (در مورد بزرگتر از 3 * 3) تا دیگه انشاءال... کارو تموم کنم .این مسئله در هندسه تحلیلی و گسسته بود ولی متاسفانه کتاباشو انداختم دور .ماتریس معکوس هم از دستور زیر بدست می یاد :
PHP:
A-=(1/|A|)*adj(A);
و در اون |A| همون دترمینان و :
PHP:
 adj(A)
ماتریس الحاقی ست .البته به شرطی که |A|مساوی صفر نشه .
فعلا دانلود کن و فقط الگریتم ماتریس n * n رو بهم یادآوری کن .
بای...

++Hadi++

Active Member
دان شد ...

فقط من دترمینان ماتریس 4 در 4 به بعد رو می خواما ... اگه می خوای کلاسمون تا 3 در 3 رو حساب کنه مسئله ای ندارم ولی در مورد 4 در 4 به بعد دیگه جواب نخواهد داد .

++Hadi++

Active Member
آخ ببخشین اولش فک کردم فقط در مورد 3 در 3 هست بعدا متوجه شدم که همون روشی رو رفتی که 8 سال پیش تو هندسه تحلیلی گفته بودند .

++Hadi++

Active Member
سلام
اینم دترمینانش ...
فقط صد در صد تست کن ... الان می مونه آخرین مرحله که باشه الحاقی و معکوس ... معکوس از الحاقی در می یاد و فقط کافیه امکان الحاقی رو بزارم که دیگه معکوسش هم در بیاد . من روش الحاقی رو می دونم ولی اگه می شه واسه n * n یه روش خوبی رو معرفی کن تا دیگه انشاءال... تمومش کنم ...
دان کن ...

پیوست ها

• MatrixInAs3.rar
    36.2 کیلوبایت · بازدیدها: 79

جدیدترین ارسال ها

بالا