لیست تصویر دار

sibil

Active Member
سلام .

تو این مورد شاید آقا جواد بتونه کمک کنه.

یه سری لیست هایی هستند که مثل نمونه ای که پیوست کردم ، سمت چپ یا راستشون تصویر دارن و جلوشون لیبل و توضیحاتش هست . نمیشه همچین چیزی ساخت و یا پلاگینی هست؟ یا تو کتیبه همچین چیزی نیست .؟

پیوست ها

• graphlist.jpg
    graphlist.jpg
    44.5 کیلوبایت · بازدیدها: 28

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
از لحاظ ساختن که می‌تونید بسازید. فقط باید اسکرولش رو دستی بسازید.
ساحتنش توی مالتی مدیا بیلدر یکم دردسر داره ولی خب اگه دوستانی باشن که پلاگین میسازن می‌تونن از کنترل‌های دیگه ای استفاده کنن.

m javad

کاربر متخصص
نمونه

پلاگین کتیبه قابلیت های زیادی داره
من تو تجربه ی چندین ساله خودم با بیلدر تصمیم به ساخت این پلاگین گرفتم تا بتونه نقاط ضعف بیلدر رو از بین ببره
با توجه به اینکه میتونه اشیا رو بسازه پس میتونه کارهای زیادی بکنه. فقط باید روش کار رو بدونید
میتونم به جرات بگم تنها پلاگینی هست که تا این حد انعطاف پذیر و با قابلیت های عالی هست
مشکل اسکرول توی بیلدر یه مشکل اساسی هست که من توی این پلاگین سعی کردم برطرفش کنم
با استفاده از سه شی ScrollBox و Text و Image یه لیست باکس براتون ساختم
با امکانات تقریبا کامل، البته باز هم میشه از این کاملترش کرد و با کد نویسی بهتر کارهای بهتری باهاش کرد
از شی اسکرول باکس پلاگین کتیبه میشه تنها به عنوان یه شی اسکرول برای اشیا خود بلیدر هم استفاده کرد
یعنی الزاما نیازی نیست که اشیا، داخل اون ساخته بشه تا بشه ازش استفاده کرد و برای اشیا خود بیلدر هم میشه با خلاقیت از اون استفاده کرد

اینم نمونه ساخته شده :
attachment.php

پیوست ها

• listBox.jpg
    listBox.jpg
    24.4 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • Graphic List Box.zip
    289.9 کیلوبایت · بازدیدها: 118

omid.berooz

Member
دستت درد نکنه آقا جواد واقعا نمونه عاای و خوبی بود بعد فقط یه پیشنهاد ابن دکمه چرخنده موس توش کار نمیکنه راه حلی داره اونم بتونین برطرف کنین
بعد چجوری عکس های آیتم هارو عوض کنم
بازم ممنون:rose:

m javad

کاربر متخصص
سلام :rose:
اینم نمونه ای که با لغزنده موس هم اسکرول رو بالا و پایین کنه (از پلاگین smallplugin استفاده کردم، تو نسخه بعد کتیبه این امکان رو برای اسکروس باکس فعال میکنم)
زمانی که موس روی لیست باکس باشه این کار رو میکنه، (شرط براش تعریف کردم که اگر نخواهید اینطور باشه کافیه شرط رو بردارید)

در مورد عکسها من ده تا تصویر امبد کردم که به طور اتفاقی اونها رو برای آیتم ها میخونم:

کد:
    r=RND(9)+1
    var$ ='Object1|Member'+CHAR(k)+'|Image|Set_Image|<Embedded>\I'+CHAR(r)+'.bmp'
    PluginSet("Epigraph","var$")
    PluginRun("Epigraph","Set_Param")
کافیه قسمت آدرس رو برای هر آیتم با آدرس مورد نظرتون تغییر بدید:

کد:
    var$ ='Object1|Member'+CHAR(k)+'|Image|Set_Image|c:\my pic.bmp'
    PluginSet("Epigraph","var$")
    PluginRun("Epigraph","Set_Param")
در مورد مختصات هر کدوم از متن ها و یا اندازه عکسها و یا ارتفاع هر آیتم با تغییر اعداد میتونید به راحتی به هدفتون برسید
اگر موردی بود بگید تا توضیحات لازم رو توی هر قسمت از اسکریچت ها اضاف کنم و بزارم تا راحت تر بدونید که هر قسمت کد چیکار میکنه

پیوست ها

• Graphic List Box.zip
    303 کیلوبایت · بازدیدها: 96

omid.berooz

Member
آقا جواد دستتون درد نکنه واقعا بعد اگه امکانش هست اینم بگید چجوری به هر آیتم میتونم دستور بدم:)

m javad

کاربر متخصص
آقا جواد دستتون درد نکنه واقعا بعد اگه امکانش هست اینم بگید چجوری به هر آیتم میتونم دستور بدم

الان هر آیتم کار بهش اختصاص داده شده
روی هر کدوم که موس رو میبرید اون پایین مینویسه و کلیک هم که میکنید همینطور

توی کدهای Script هر کجا که کد زیر بود با کد زیریش جابجا کنید:
کد:
DisplayValue("Text2","SelF")

کد:
RunScript("ClickWork")

و بعد یه اسکریپت به اسم ClickWork بسازید و کاری که قراره انجام بده رو توش بزارید، و با توجه به SelF که شماره آیتم کلیک شده هست کار خاص اون آیتم رو تنطیم کنید
برای حرکت موس هم که اون خط آخر هست ، e شماره آیتم هست در این قسمت!
کد:
DisplayValue("Text","e")
به جاش کار مورد نظر هر آیتم رو بدید

omid.berooz

Member
سلام آقا جواد من این دوستوری که گفتیدو انجام دادم ولی به نتیجه ای نرسیدم
نمیشه یه نمونه مثال دیگه قرار بدید که هر کدوم یه دستور خاصی رو انجام بدن

mbz2

Member
سلام جواد جان
بسیار نمونه ی کارآمدی بود
اما ای کاش دوستانی که مثل شما اینجور مثال هایی میذارن
یک توضیح مختصر هم در مورد هر قسمت از کدها و کلید ها و ... داخل خود مثال میذاشتن
یا در مورد آبجکت هایی که تویه مثال بکار گرفته شده
اینجوری خیلی خیلی بهتره و کسی که می خواد از این مثال ها استفاده کنه زیاد سردرگم نمیشه و می تونه بهتر ازشون استفاده کنه و یا برای خودش کاملتر کنه اون مثال رو
البته تویه خیلی از مثال ها همه چیز کاملا مشخص و نیازی به توضیح نیست
به هر حال من واقعا ممنون هستم بخاطر این مثال با ارزش و خودم خیلی ازش چیز یاد گرفتم
اما کاش یک توضیح مختصری می دادین تا اگه کسی خواست دوباره خودش یک همچین چیزی درست کنه و تغییراتی توش انجام بده راحت تر باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا