لطفا نرمافزاری مربوط به Digital Color Management معرفی کنید

saeid_k121

New Member
دوستان سلام .

میشه خواهش کنم یه نرم افزار برای Digital Color Management معرفی کنین ؟

یه استاد بخیلی سر کلاس نامزد ما از همچین نرم افزاری استفاده میکنه ولی اسمشو به بچه هاش نمیگه و خودشم نمیده ... برای من که خودم مدرسم واقعا افسس داره که همچین افراد بخیلی شدن مدرسین این مملکت !! نه تنها حاظر به اشتراک گذاریه آموخته هاشون نیستن بلکه در اذای دریافت ساعتی 15.000 تومن از 10 نفر شاگرد بازم حتی راضی نمیشه اسم این نرم افزار رو بگه !

خلاصه یه نرم افزاریه که به گفته خودش حدود 400 دلار قیمتشه ... کارشم برای مدیریت رنگ توی کامپیوتر هست و خیلی کاربردیه برای عکاسا و کسایی که برای چاپ طراحی میکنن ...

من گشتم چیزی پیدا نکردم . ممنون میشم کسی اگر میشناسه معرفی کنه . پاینده باشین

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
جای نگرانی خاصی نیست. چیزی که شما باید اول دقت کنی اینه که کاربرد همچین نرم افزاری باید یکپارچه و منصل باشه. این به این معنی هست که صرفا با نصب این نرم افزار روی مثلا سیستم شما نیستش که مدیریت رنگ اعمال می شه. کاره همچین نرم افزاری در واقع این هست که یک پروفایل برای شما می سازه پروفایلی که در مراحل بعد باید توسط سایر دستگاهها که مثلا فایل شما رو دریافت می کنند برای انجام کار خونده بشه و اینجا هست که مدیریت رنگ معنا پیدا می کنه. پس در واقع شما باید اون رو اعمال کنی و در مراحل بعد هم پروفایل باید شناسایی و اعمال بشه. حالا من در ایران کمتر دیدم که کسی به مبحث مدیریت رنگ بها بده و اگر هم بها بدن اغلب در حوزه ای خاص و محدود هست.
اما خبر خوب اینکه اغلب نرم افزارها من جمله فتوشاپ درون هسته خودشون این سیستم رو دارن که شما می تونی با مراجعه به قسمت هلپ نرم افزار و جستجوی واژه مدیریت رنگ color management به اطلاعات و نحوه کار باهاش دسترسی پیدا کنی. ضمن اینکه دقت کن سیستم مدیدیت رنگ نهفته در فتوشاپ مبنایی استاندارد و مرجع هست.

موفق باشید

saeid_k121

New Member
دوست عزیز
جای نگرانی خاصی نیست. چیزی که شما باید اول دقت کنی اینه که کاربرد همچین نرم افزاری باید یکپارچه و منصل باشه. این به این معنی هست که صرفا با نصب این نرم افزار روی مثلا سیستم شما نیستش که مدیریت رنگ اعمال می شه. کاره همچین نرم افزاری در واقع این هست که یک پروفایل برای شما می سازه پروفایلی که در مراحل بعد باید توسط سایر دستگاهها که مثلا فایل شما رو دریافت می کنند برای انجام کار خونده بشه و اینجا هست که مدیریت رنگ معنا پیدا می کنه. پس در واقع شما باید اون رو اعمال کنی و در مراحل بعد هم پروفایل باید شناسایی و اعمال بشه. حالا من در ایران کمتر دیدم که کسی به مبحث مدیریت رنگ بها بده و اگر هم بها بدن اغلب در حوزه ای خاص و محدود هست.
اما خبر خوب اینکه اغلب نرم افزارها من جمله فتوشاپ درون هسته خودشون این سیستم رو دارن که شما می تونی با مراجعه به قسمت هلپ نرم افزار و جستجوی واژه مدیریت رنگ color management به اطلاعات و نحوه کار باهاش دسترسی پیدا کنی. ضمن اینکه دقت کن سیستم مدیدیت رنگ نهفته در فتوشاپ مبنایی استاندارد و مرجع هست.

موفق باشید

دوست عزیز واقعا ممنون از راهنمایی کاملتون .. الان به اصطلاح دوزاریم افتاد جریان چیه !! اتفاقا قبلا با همچین موردی برخورده بودم در مورد کارهای چاپی چای Lipton که همه جای دنیا بسته بندیش دقیقا به یک رنگه ! ظاهرا این کمپانی ها برای اینکه اطمینان حاصل کنن هرجا بسته بندیشون با همون رنگ دقیق خودشون پیاده میشه برای سروس کاراشون این کار رو میکنن ... مثلا چای لیپتون کاراشو با illustrator ارائه داده بود و همه مونده بودن که داستان این 6 رنگ چیه !! دقیق خاطرم نیست ولی اون موقع تو شرکت هیچکس حالش نشد اینو باید چه جوری چاپش کرد !!! :green:

اتفاقا اون موقع بحث افتاد که یکی از برتری های ایلاستریتور نسبت به کورل در همین کاراشه که خیلی بهتر میتونه انجام بده (حالا نمیدونم واقعا کورل توی این مساله به قدرت ایل هست یا نه!) و میشه خروجی هایی با دقت بالا و خیال راحت فرستاد !

امیدوارم اشتباه برداشت نکرده باشم ... به هر حال بازم خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

راستی چون یه کم دیر شد تا جوابی اینجا ببینم گشت و گذار بیشتر کردم تو این فاصله و نرم افزار های مخصوص اش رو پیدا کردم چند مورد ... نرم افزار هایی مثل pressSign که قیمتش حدود 1600 دلاره ! نمیدونم چرا !؟ ولی کرک و پچی هم براش پیدا نکردم ظاهرا کسی ارزش قائل نشده کرک کنه !!!

جدیدترین ارسال ها

بالا