قیمت یه انیمیشن 60 دقیقه ای؟

m3d

کاربر VIP
سلام مجدد بر اساتید . راستش میخواستم بدونم قیمت ساخت یه کار انیمیشن بلند مدت مثلا 60 دقیقه با یه داستان تاریخی و تعداد زیادی کاراکتر شبیه به انیمیشن فرمانروایان مقدس و تا حدودی رئال که فول انیمیشن باشه دقیقه ای چقدره؟ این پروِژه به یکی از دوستام پیشنهاد شده و ازش قیمت خواستن اون هم از من پرسید . میخواستم حدود قیمت بازار رو بدونم
البته اگر قرار شد کار رو بگیریم یه تاپیک میزنم تا از همه اساتید دعوت به همکاری بشه چون همچین کاری یه تیم برزرگ و قوی میخواد .

سلام .
در تاریخ 89/2/1
در آخرین جلسه سنف فیلم سازان ، انیمیشن سه بعدی مورد برسی قرار گرفت وبنا به گرافیک کار از ثانیه ای 300،000 تومان تا 1700،000 تخمین قیمت زده شد که این قیمت مقتوع نبوده و قابل تعقیر است.
پی سی ورلد
نویسند:AMIRAnime

.:. soroosh .:.

Active Member
ثانیه ای ۳۰۰ هزار تومن !!! یک میلیون ۷۰۰ هزار تومن !!!
الان کجا ثانیه ای ۳۰۰ هزار تومن انیمیشن میسازن دیگه چه برسه به ثانیه ای یک میلیون ۷۰۰ هزار تومن !

شما بزرگترین شرکت انیمیشن سازی ایران ( که نمیدونم کجا هست ) را هم در نظر بگیری بعید میدونم بالای ثانیه ای ۲۰۰ تومن انیمیشن ساخته باشه .
تا جایی که من در جریان هستم نسبت به استان فرق میکنه . در کل تو ایران انیمیشن سه بعدی میسازن بین ثانیه ای ۴۰ تومن تا ۱۵۰ تومن .

• Like
Reactions: m3d

m3d

کاربر VIP
داش ممد مطمئنی این رقم عملی شده تا حالا؟
منظور من تیزر و کارهای یکی دو دقیقه نبودها! گفتم 60 دقیقه به عبارتی میشه 3600 ثانیه که اگه با حداقل رقمی که شما گفتید (300000 تومان) در نظر بگیریم میشه یک میلیارد و هشتاد میلیون تومان یعنی دقیقه ای 18/000/000 تومان !
البته میدونم برا انیمیشنی که گفتم رقم بالایی هم نیست چون شاید نیاز به موش کپچر داشته باشه که نزدیک به 200 میلیونش میره برا موشن کپچر و مابقی هم میشه ماهیانه ی اعضای تیم و هزینه های ثابت و جاری و تجهیزات و ...
خودم جواب خودم رو دارم میدم بگو پس چرا تاپیک زدی؟:lol:

ثانیه ای ۳۰۰ هزار تومن !!! یک میلیون ۷۰۰ هزار تومن !!!
الان کجا ثانیه ای ۳۰۰ هزار تومن انیمیشن میسازن دیگه چه برسه به ثانیه ای یک میلیون ۷۰۰ هزار تومن !

شما بزرگترین شرکت انیمیشن سازی ایران ( که نمیدونم کجا هست ) را هم در نظر بگیری بعید میدونم بالای ثانیه ای ۲۰۰ تومن انیمیشن ساخته باشه .
تا جایی که من در جریان هستم نسبت به استان فرق میکنه . در کل تو ایران انیمیشن سه بعدی میسازن بین ثانیه ای ۴۰ تومن تا ۱۵۰ تومن .

مگه چیه شما نمی دونید تک فریم ها دونه ای 150 هزار تومن قیمت داره

توی دنیا اگه بخوان انیمیشن 60 دقیقه ای بسازند حدود 3 تا 4 میلیارد هزینه می شه البته توی ایران کسی این کار ها رو نمی کنه اون قیمتی هم که من دادم نوشتم منبعشو ولی من هر کجا دیدم 200 تا 400 هزار تومن بوده !

m3d عزیز شما هر چی واسش زحمت می کشی بگیز مثلا ثانیه یک میلیون مال کار ریل هست که فکر نکنم شما بتونید به این سادگی ها رندرش کنید پس باید ریل نباشه مطمئن کمتر باید بگیرین دیگه خود دانید

Active Member
مگه چیه شما نمی دونید تک فریم ها دونه ای 150 هزار تومن قیمت داره

توی دنیا اگه بخوان انیمیشن 60 دقیقه ای بسازند حدود 3 تا 4 میلیارد هزینه می شه البته توی ایران کسی این کار ها رو نمی کنه اون قیمتی هم که من دادم نوشتم منبعشو ولی من هر کجا دیدم 200 تا 400 هزار تومن بوده !

M3d عزیز شما هر چی واسش زحمت می کشی بگیز مثلا ثانیه یک میلیون مال کار ریل هست که فکر نکنم شما بتونید به این سادگی ها رندرش کنید پس باید ریل نباشه مطمئن کمتر باید بگیرین دیگه خود دانید

تک فریم با انیمیشن خیلی فرق میکنه .
برای تک فریم ۱۵۰ هم خیلی کمه . یعنی حداقل مثلا اگه یه مدل صنعتی ساده باشه و طرف یه دونه فریم رندر ازش بخواد من خودم به شخصه کمتر از ۴۰۰ نمیگیرم .
تک فریم وقتی میگیم اونجا باید هزینه مدل جدا حساب بشه و هر بخشی جدا گانه .
اما زمانی که رو انیمیشن کار میکنیم .
نمیتونیم بگیم خب مثلا این کار ۲۰ تا کاراکتر داره پس هزینه هر کاراکتر اینقدر و ....
کلا مبحث انیمیشن با کاراکتر متفاوته .
مقایسه انیمیشن ایران از نظر کیفیت و حتی قیمت با خارج از ایران درست نیست به نظر من .
آمریکا انیماتور برای یک ماه میتونه تا ۴۰ هزار دلار هم حقوق بگیره . ( البته انیماتور خاص و حرفه ای )
اما داخل ایران شما نهایت چقدر به انیماتور تک ایران حقوق میدی ؟!
کلا ایران باید به نسبت زمانی که شما قراره صرف کنید و هزینه ها و جیب طرف مقابل و ... قیمت بدید . قیمت هیچی ثابت نیست .
اما آخرین پروژه سینمایی ( فول سی جی ـ تا حدودی ریل ) که من یادمه ایران در حال ساخت بود ( فکر کنم حدود ۳ سال پیش ) قراردادشون حدود ۵۰۰ میلیون تومن بود و مدت قرارداد ۵ سال که زمان فیلم هم حتما بین ۷۵ تا ۹۰ دقیقه بوده . که به عبارتی فکر کنم میشه حدودا ثانیه ای ۱۰۰ تومن .
حالا اونی که اون قیمت را تائید کرده تو اون جلسه واقعا نمیدونم کجا زندگی میکرده و این قیمت را از کجا آورده!

arminAnim

کاربر متخصص
قیمت کارهای معمولی مصوب مراکز شهرستانها بین 400 الی 600 هزار تومان، انیمیشن های مصوب تهران بین 800 تا 1200 هزار تومان و برای کارهایی که فاخر تشخیش داده بشن بالای 1700 هزار تومان در دقیقه است. این قیمت های حدودی برای انیمیشن های سینمایی و سریالی تلوزیونیه ولی قیمت برای انیمیشنهای تبلیغاتی توافقی هست

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
شما به هركي بگي ثانيه 300 از خير انيميشن ميگذره چه برسه 1700 :green:

مخصوصاً اصفهان طرف يك كتك مون هم ميزنه بعد شوتمون مي كونه تو كوچه :lol::rose:

ولي خداييش 300كم هم هست .

sharktech

کاربر فعال
ولی انیمیشن داریم تا انیمیشن (به قول یکی از دوستان) :دی

شما اگه تونستی یه انیمیشن در حد و اندازه های جهانی (پیکسار) بزنی اون وقت میتونی ثانیه ای هر چقدر دلت خواست در ایران پول بگیری!

متاسفانه انیمیشن هایی که تو ایران ساخته میشن در حد انیمیشن های 10 یا 15 ساله پیش پیکسار هم نیست!

ولی امیدوارم انیمیشنی که قراره این دوستامون بسازن یه چیز متفاوت باشه

arminAnim

کاربر متخصص
ولی انیمیشن داریم تا انیمیشن (به قول یکی از دوستان) :دی

شما اگه تونستی یه انیمیشن در حد و اندازه های جهانی (پیکسار) بزنی اون وقت میتونی ثانیه ای هر چقدر دلت خواست در ایران پول بگیری!

متاسفانه انیمیشن هایی که تو ایران ساخته میشن در حد انیمیشن های 10 یا 15 ساله پیش پیکسار هم نیست!

ولی امیدوارم انیمیشنی که قراره این دوستامون بسازن یه چیز متفاوت باشه

اتفاقا توی ایران به کیفیت پول نمی دن بلکه به رابطه پول می دن. شما تصور کن کار آقای بهرام عظیمی که یک میلیارد و دویست میلیون بودجه گرفته، چقدر به انیمیشن جهانی قراره نزدیک باشه؟ یعنی شما فکر می کنی به این نسبتی که پول گرفته کیفیتش هم بالا می ره؟

Active Member
درسته که تا حدودی به کیفیت پول نمیدن. اما من هم که میخوام قیمت بدم حتما به کیفیت کارم نگاه میکنم و قیمت میدم .
نمیگم کارم اگه ۱۰۰ درصد هست از نظر کیفیت من هم میتونم ۱۰۰ در صد بگیرم اما وقتی کارم نسبت به خیلی ها یه سر و گردن بالاتر باشه میتونم قیمتی که میدم نسبت به اونها هم بالاتر باشه . احتمالا دوستمون هم منظورشون همین بود.
و کلا هم منظورم در حالت عادی هست. و الی رابطه و ... که جای خودش را داره ... در رابطه با بهرام عظیمی هم صحبتی نکنیم فکر کنم بهتر باشه چون من به شخصه ایشون را یکی از افرادی میدونم که جلوی حرکت رو به رشد انیمیشن را در ایران گرفته.
;)

دوستان بحث رو عوض نکنید

این طوری که معلومه 200 تا 400 متغیره در انیمیشن ها ی معمولی
در انیمیشن های ریل هم 400 تا 1500 هزار تومن قیمته پس به خوداون بستگی داره

arminAnim

کاربر متخصص
فکر کنم هر کسی از هر قیمتی که اطلاع داشت گفت پس بحث خود بخود تمومه!

arminAnim

کاربر متخصص
توی ایران هرکس بدون پشتوانه ی مالی و بدون اینکه از قبل آدم شناخته شده ای باشه، کار با کیفیت تولید کنه شک نکنید که سرخورده خواهد شد.

m3d

کاربر VIP
درسته که تا حدودی به کیفیت پول نمیدن. اما من هم که میخوام قیمت بدم حتما به کیفیت کارم نگاه میکنم و قیمت میدم .
نمیگم کارم اگه ۱۰۰ درصد هست از نظر کیفیت من هم میتونم ۱۰۰ در صد بگیرم اما وقتی کارم نسبت به خیلی ها یه سر و گردن بالاتر باشه میتونم قیمتی که میدم نسبت به اونها هم بالاتر باشه . احتمالا دوستمون هم منظورشون همین بود.
و کلا هم منظورم در حالت عادی هست. و الی رابطه و ... که جای خودش را داره ... در رابطه با بهرام عظیمی هم صحبتی نکنیم فکر کنم بهتر باشه چون من به شخصه ایشون را یکی از افرادی میدونم که جلوی حرکت رو به رشد انیمیشن را در ایران گرفته.
;)

واقعا که تو مملکت ما چقدر این هنر زیبا خوار و ذلیل شده که از یه طرف اون آقایی که اسمشون ذکر شد یک و نیم میلیارد برا یه کاری گرفته که حداقل از نظر داستانی محتوایی نداره و از طرف دیگه ماها بیایم یک دقیقه انیمیشن بسازیم برا 500 600 هزار تومن ! تازه اونم اگه رابطه و بند پ در میان باشه

(farhad)

New Member
دوستان ساخت انیمیشن مثل فروختن برنج و روغن نیست که یک فیمت داشته باشه ! یه انیمیشن یه هزار روش و سبک می شه ساخته بشه ! هزار جور رندر بشه ! می شه فانتری با شه می تونه به دوربین هندی کم فریم فریم بگیرن می شه paint کرد می شه ....... هر کسی هم هر قیمتی می تونه بده !!! ممکنه یکی یک انیمیشن 1 دقیقه بسازه 100 میلیون بگیره ! ممکنه یک انیمیشن 1 ساعته با 500 هزار تومان تموم بشه !!! فقط توافقیه !!!

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
5696152334141143.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m3d

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
8500 تومن کدوم انسان شریفی می گیره فکر نکنم کسی کمتر 50 هزار تومن نگیره

چه جالب

این همه به تو اطلاعات داده فقط اون 8500 تومن به چشمت اومد؟

این قیمت کف هست .. ینی کسی که میخواد یه انیمیشن خیلی ابتدایی و فانتری بسازه
یعنی در پایین ترین حد ممکن
و اون 30000 هم با بالا ترین کیفیت ممکن...

از این واضح تر دیگه نمیشه توضیح داد

آخرین ویرایش:

m3d

کاربر VIP
به نظر من این لیست قیمتی که جناب سی جی مستر گذاشته تا حدود قابل قبوله . این به این معنا نیست که بگم حق مطلب ادا شده ولی من به جوابم رسیدم و با صحبت های دوستان حدود قیمت فعلی رو تو بازار داخل متوجه شدم . فعلا میخوایم ببینیم واقعیت چیست نه حقیقت!
واقعیت همون ثانیه ای 8500 تومن برا کف و 30000 تومن برا سقفه! که دوستان دیگه هم اشاره ای کرده بودن به دقیقه ای 600 هزار تومن(که میشه ثانیه ای 10000 تومن ) ولی حقیقت جدای واقعیته و فعلا وجود نداره حقیقت اینه که قیمت انیمیشن بالاتر ا اینحرفا باید باشه (باید باشه . نیست)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا