قفل گذاری بر روی اوتوران dvd جهت کپی نشدن روی هارد

eurosport

Member
من کاری جز ادای دین انجام نمی دم فقط همین

ببین دوست من فایل bat رو با پاور دی وی دی و فیلم یک جا کپی کن تو یه فولدر:

مثل مثال زیر که ضمیمه شده:

اینایی که گذاشتم فرمالیته هستش و فقط جنبه آموزش داره و غیر واقعی هستش فایل Bat رو Drag کن تو نوت پد با محتویاتش آشنا شو

بعدش برای اجرات تو اتوران که غیر واقعیش رو طراحی کردم واست فرمان زیر رو بنویس:

کد:
Run("<SrcDir>\film\farman.bat","HIDE")
از این قشنگ تر بلد نیستم توضیح بدم و مثال آماده کنم شرمنده ام:-?
با تشکر از زحمات همه دوستان

بنده فکر میکنم اگه از راه رجیستری نمیشه از این راه استفاده کنیم و یا اگه راهی به غیر از این دو راه وجود دارد .

یه دکمه ایجاد کردم و کد بالا رو توش وارد کردم .
ولی هنگام کلیک بر روی آن بعد از کمپایل کردم با این پیغام روبرو شدم :

ms0oe5f7m2qjx9tg5ti.gif

*** با تشکر فراوان ***

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزیز
لطفا همون مسیر رجیستری که بهتون دادم رو hkey_local_machine هم تست کنید.

اگه بازهم جواب نگرفتید بگید تا با یک روش دیگه تست کنم براتون

eurosport

Member
دوست عزیز
لطفا همون مسیر رجیستری که بهتون دادم رو hkey_local_machine هم تست کنید.

اگه بازهم جواب نگرفتید بگید تا با یک روش دیگه تست کنم براتون
سلام
روی این مسیر هم تست کردم جواب نگرفتم .
آیا در هیچ کدام از ورژنهای پاور دی وی دی در هنگام نصب آن گزینه ای نیست که با انتخاب آن همیشه فیلمی که با آن فرمت است به سراغ این برنامه برورد ؟

یا کدکی هست که بر روی مدیا پلیر ویندوز نصب یا کپی بشه که این فرمت رو پخش کنه ؟ که بشود روی اوتوران گذاشت که هنگام شروع اوتوران به صورت اوتوماتیک نصب یا کپی بشه ؟

:rose:*** با تشکر فراوان ***:rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام
روی این مسیر هم تست کردم جواب نگرفتم .
آیا در هیچ کدام از ورژنهای پاور دی وی دی در هنگام نصب آن گزینه ای نیست که با انتخاب آن همیشه فیلمی که با آن فرمت است به سراغ این برنامه برورد ؟

یا کدکی هست که بر روی مدیا پلیر ویندوز نصب یا کپی بشه که این فرمت رو پخش کنه ؟ که بشود روی اوتوران گذاشت که هنگام شروع اوتوران به صورت اوتوماتیک نصب یا کپی بشه ؟

دوست عزیز
مدیا پلیر موقعی که قرار ه با ورژن جدید update بشه از شما سوال میکنه که چه فرمتهایی رو پیشفرض این برنامه کنه. در صورتی که کاربر گزینه all رو انتخاب کنه تمامی فرمتها پیشفرض مدیا پلیر میشن.

بعد از نصب PowerDVD هم همین اتفاق میفته یعنی از شما میپرسه چه فرمتهایی رو پیشفرض کنه.

من احتمال میدم که شما بعد از نصب PowerDVD اقدام به update کردن مدیا پلیرتون کردین بنابراین ویندوز تمام پیشفرض های PowerDVD رو به مدیا پلیر تغییر داده. (هرچند حتی اگه اینطور هم باشه باز باید اون کد رجیستری عمل کنه مگه اینکه اشکالی تو ویندوز شما باشه)

روشی که به شما گفتم رو هم رو سیستم خودم هم رو سیستمای دیگه شرکت تست کردم

من دارم رو یه برنامه دیگه کار میکنم که تقریبا شبیه به همین سوال شماست. اجازه بدید به نتیجه قطعی رسیدم راه حل خودم رو براتون ارسال میکنم تا برای فایلهای ویدئویی ازش استفاده کنید.

eurosport

Member
دوست عزیز
مدیا پلیر موقعی که قرار ه با ورژن جدید update بشه از شما سوال میکنه که چه فرمتهایی رو پیشفرض این برنامه کنه. در صورتی که کاربر گزینه all رو انتخاب کنه تمامی فرمتها پیشفرض مدیا پلیر میشن.

بعد از نصب powerdvd هم همین اتفاق میفته یعنی از شما میپرسه چه فرمتهایی رو پیشفرض کنه.

من احتمال میدم که شما بعد از نصب powerdvd اقدام به update کردن مدیا پلیرتون کردین بنابراین ویندوز تمام پیشفرض های powerdvd رو به مدیا پلیر تغییر داده. (هرچند حتی اگه اینطور هم باشه باز باید اون کد رجیستری عمل کنه مگه اینکه اشکالی تو ویندوز شما باشه)

روشی که به شما گفتم رو هم رو سیستم خودم هم رو سیستمای دیگه شرکت تست کردم

من دارم رو یه برنامه دیگه کار میکنم که تقریبا شبیه به همین سوال شماست. اجازه بدید به نتیجه قطعی رسیدم راه حل خودم رو براتون ارسال میکنم تا برای فایلهای ویدئویی ازش استفاده کنید.
ولی من که پاور دی وی دی رو نصب میکنم این اختیارات رو ندارم که انتخاب کنم !
از پاور دی وی دی 7 استفاده میکنم .
اگه این اختیارات رو در هر ورژنی دارا باشم مشکلم حله !
با تشکر فراوان

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
ولی من که پاور دی وی دی رو نصب میکنم این اختیارات رو ندارم که انتخاب کنم !
از پاور دی وی دی 7 استفاده میکنم .
اگه این اختیارات رو در هر ورژنی دارا باشم مشکلم حله !
با تشکر فراوان

Power DVD 9 رو امتحان کردید؟
من از این ورژن استفاده میکنم

BEHESHT

Well-Known Member
راستی اگه فیلمت mpeg هستش خب از MCI Object استفاده کن بعد موقع کامپایل تو FMOD Configuration

قسمت MPEG accurate VBR encoding رو فعال کن کارت ردیف میشه دیگه :cool:

یاحق باحق تاحق:wink:

آخرین ویرایش:

eurosport

Member
راستی اگه فیلمت mpeg هستش خب از MCI Object استفاده کن بعد موقع کامپایل تو FMOD Configuration

قسمت MPEG accurate VBR encoding رو فعال کن کارت ردیف میشه دیگه :cool:

یاحق باحق تاحق:wink:
لطفا آموزش استفاده از آبجکت MCI رو بزارین .
من اینقدر بلدم : Object > Create > MCI Object و سپس یه جایی تو صفحه دراگ میکنم و سپس آدرس فیلم رو بهش میدم و سپس گزینه : Test Current Page رو زدم و سپس هیچ فرقی نکرد فکر کنم پنهانه ؟! بقیه کار باهاش چه جوریه ؟؟؟
با تشکر فراوان

eurosport

Member
به help.chm خود MMB مراجعه کن:wink:
و

کد:
x:\Program Files\Multimedia Builder498\Samples\MCIresult.mbd
با تشکر از لطف شما
ولی بنده اینجوری اصلا متوجه نمیشوم .
اگه میشه یه آموزش فارسی بزارین تا متوجه بشوم و پروژه ام که حدود 1 ماه است گرفتار این کار است را تمام کنم .

یعنی اگه این کاری که میگین انجام بدم وقتی کاربری که تازه ویندوز نصب کرده و کدک برای پخش این فرمت برای مدیا پلیر ویندوزش نداره بر روی فیلمم که با فرمت mpg / MPEG-1 هستش کلیک میکنه با مدیا پلیر ویندوز باز میشه و این فرمت را قادر به پخش است ؟؟؟

BEHESHT

Well-Known Member
عزیز دلم

اینجوری دیگه نیاز نیست که به برنامه ای بیرون مراجعه کنی با خوده اتورانت فیلمو می پخشی:

پیوست ها

• MCI.rar
    537 بایت · بازدیدها: 15

eurosport

Member
عزیز دلم

اینجوری دیگه نیاز نیست که به برنامه ای بیرون مراجعه کنی با خوده اتورانت فیلمو می پخشی:
با تشکر از لطف بی کران شما .
ولی بنده بعد از کمپایل وقتی بر روی باتن ها کلیک میکنم اتفاقی نمیافته ( فیلمم پخش نمیشه ! ) اسم فیلمم 1.mpg هستش بر روی دسکتاپ هست و در پنجره MCI Object نیز آدرس <SrcDir>\1.mpg رو دادم و فابل رو در دسکتاپ کمپایل کردم و فیلم هم در دسکتاپ هست .
پس چرا هنگام کلیک بر روی باتن ها فیلم پخش نمیشه ؟

:rose:*** با تشکر ***:rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
با تشکر از لطف بی کران شما .
ولی بنده بعد از کمپایل وقتی بر روی باتن ها کلیک میکنم اتفاقی نمیافته ( فیلمم پخش نمیشه ! ) اسم فیلمم 1.mpg هستش بر روی دسکتاپ هست و در پنجره MCI Object نیز آدرس <SrcDir>\1.mpg رو دادم و فابل رو در دسکتاپ کمپایل کردم و فیلم هم در دسکتاپ هست .
پس چرا هنگام کلیک بر روی باتن ها فیلم پخش نمیشه ؟

:rose:*** با تشکر ***:rose:

دوست عزيز
اگه براتون امكان داره لطفا يك بخش از فيلمتون رو با همون متدي كه mpg كردين و سورس فايل mmb رو آپلود كنيد تا بشه دقيقتر مشكلتون رو بررسي كرد

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

من فايل شما رو ديدم. با يكي از دوستانمم كه تو حوزه ميكس و مونتاژ كار ميكنه مشورتي كردم. نتيجه اينكه چند تا احتمال وجود داره كه برنامه شما بدرستي نميشه:

1- ممكنه convertor ي كه ازش براي تبديل فايلهاتون به mpeg 1 استفاده ميكنيد خرابه و نميتونه بدرستي فرمت مربوطه رو كد كنه در نتيجه فايل mpg شما با پليرهاي مختلفي كه از فرمت mpg پشتيباني مي كنن و در عين حال كدك مربوطه رو هم دارن بدرستي عمل نميكنه (مثل سيستمهايي كه من فايل شما رو روش تست كردم)

2- convertor درست عمل ميكنه ولي شما نميتونيد بخوبي تنظيمات video encoder رو اعمال كنيد كه نتيجش همون گزينه 1 ميشه

3- نرم افزار mmb با شي Video يا MCI ميتونه فايلهاي mpeg رو اجرا كنه به شرط اينكه فايل شما فرمت mpg از نوع VCP يا VCNTSC باشه كه در اين مورد خاص به نظر نميرسه فايل شما اينطور باشه.

4- در روش رجيستري كه براتون گفتم به دلايل شماره 1 و 2 احتمالا شما نميتونيد به درستي تغييرات رو در رجيستري اعمال و فايلتون رو با PowerDVD اجرا كنيد بنابراين ويندوز به سراغ پلير پيشفرض خودش ميره و اون رو باز ميكنه

5- نميخوام صورت مسئله رو حذف كنم اما از اونجايي كه فرمت خاصي رو براي فايلتون انتخاب كرديد و اين فرمت در همه پليرها قابل پخش نيست و لازمه كدك مربوطه رو قبل از اون رو سيستم مقصد نصب و فعال كنيد. بنابراين بهتر نيست از يك فرمت ديگه براي پخش فايل استفاده كنيد به شكلي كه خود mmb هم قادر به پخشش باشه؟

6- موفق باشيد

eurosport

Member
دوست عزيز

من فايل شما رو ديدم. با يكي از دوستانمم كه تو حوزه ميكس و مونتاژ كار ميكنه مشورتي كردم. نتيجه اينكه چند تا احتمال وجود داره كه برنامه شما بدرستي نميشه:

1- ممكنه convertor ي كه ازش براي تبديل فايلهاتون به mpeg 1 استفاده ميكنيد خرابه و نميتونه بدرستي فرمت مربوطه رو كد كنه در نتيجه فايل mpg شما با پليرهاي مختلفي كه از فرمت mpg پشتيباني مي كنن و در عين حال كدك مربوطه رو هم دارن بدرستي عمل نميكنه (مثل سيستمهايي كه من فايل شما رو روش تست كردم)

2- convertor درست عمل ميكنه ولي شما نميتونيد بخوبي تنظيمات video encoder رو اعمال كنيد كه نتيجش همون گزينه 1 ميشه

3- نرم افزار mmb با شي Video يا MCI ميتونه فايلهاي mpeg رو اجرا كنه به شرط اينكه فايل شما فرمت mpg از نوع VCP يا VCNTSC باشه كه در اين مورد خاص به نظر نميرسه فايل شما اينطور باشه.

4- در روش رجيستري كه براتون گفتم به دلايل شماره 1 و 2 احتمالا شما نميتونيد به درستي تغييرات رو در رجيستري اعمال و فايلتون رو با PowerDVD اجرا كنيد بنابراين ويندوز به سراغ پلير پيشفرض خودش ميره و اون رو باز ميكنه

5- نميخوام صورت مسئله رو حذف كنم اما از اونجايي كه فرمت خاصي رو براي فايلتون انتخاب كرديد و اين فرمت در همه پليرها قابل پخش نيست و لازمه كدك مربوطه رو قبل از اون رو سيستم مقصد نصب و فعال كنيد. بنابراين بهتر نيست از يك فرمت ديگه براي پخش فايل استفاده كنيد به شكلي كه خود mmb هم قادر به پخشش باشه؟

6- موفق باشيد
با تشکر از لطف شما

ولی بنده این کار MCI Object روهم روی یک فیلم ویدئو سی دی DAT که محصول موسسه فرهنگی هنری قرن 21 که بر روی مدیا پلیر بدون هیچ کدکی پخش میشد هم تست کردم جوابی نگرفتم ؟!

در ضمن بنده با برنامه یولید ویدئو استودیو رندر میگیرم
از این راه :

Share > Create Video File > Custom > Save as type = MPEG file(*.mpg) > Options ... > Compression > Media type = MPEG-1 > Quality = 100% > General > Frame Rate = 25 > Frame Size = 720 * 480 > OK > File name:= myvideo > Save

:rose:***با تشکر فراوان***:rose:

eurosport

Member
سلامی دوباره
بنده فکر کنم این پروژه ای که آپلود کردم براتون یه مشکلی داره چون روی چندتا کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم بی جواب بود .
لطفا دقیق تر پروژه بنده رو بررسی کنید !

ببخشید

با تشکر فراوان

eurosport

Member
سلامی دوباره

دوستان ببینید خواهش میکنم یه راهی را هر چه زودتر برای بنده بیان کنید پروژه ام 1 ماه است که پروژه ام منتظر این کار است .

ببینید:
1- آیا کدکی هست که با کپی کردن یا نصب کردن اون روی سیستم ، مدیا پلیر توانایی پخش این فرمت رو داشته باشه ؟

2- آیا هیچ کدام از ورژن های پاور دی وی دی هست که هنگام نصب گزینه ای که به منظور باز شدن فرمتی به صورت پیش فرض با این پلیر رو داشته باشه ؟ ( یا در تنظیمات خود پاور دی وی دی نصب شده این گزینه رو داشته باشه ؟ )

3- در مورد MCI Object چرا کار نمیکنه ؟ ( لطفا پروژه ای را که گذاشتم را بیشتر چک کنید . بر روی سه سیستم هم تست کردم !!! )

4- تو روش رجیستری هم که کار نمیکنه !!!؟؟ ( آخه مشکل کجاست ؟ بر روی سه سیستم هم تست کردم !!! )

به امید پاسخ اورژانسی .

*** با تشکر فراوان ***

جدیدترین ارسال ها

بالا