[سوال] غیرفعال کردن خاصیت مکرر تایپ شدن یک حرف هنگام پایین نگهداشتن کلید

ali.2

Active Member
میخوام وقتی یه کلید از کیبورد رو میزنم و اونو همونطور پایین نگه داشتم کاراکتر مربوطه تو برنامه هایی مثل نوتپد یا ورد و ... فقط یکبار تایپ بشه و تند تند پشت سر هم هی تایپ نشه. آیا باید از طریق نرم افزار ویرایش متن اینکارو کنم یا از خود ویندوز؟ راهش چیه کسی بلده؟

the_king

مدیرکل انجمن
میخوام وقتی یه کلید از کیبورد رو میزنم و اونو همونطور پایین نگه داشتم کاراکتر مربوطه تو برنامه هایی مثل نوتپد یا ورد و ... فقط یکبار تایپ بشه و تند تند پشت سر هم هی تایپ نشه. آیا باید از طریق نرم افزار ویرایش متن اینکارو کنم یا از خود ویندوز؟ راهش چیه کسی بلده؟
من بر اساس ویندوز 7 توضیح میدم، سعی می کنم توضیحاتم برای ویندوز 10 هم کمک کنه اما اگه ویندوز دیگری دارید باید یکم دنبال گزینه ها بگردید.
Control Panel ویندوز رو باز کنید. بخش Ease of Access یا Accessibilty Options رو باز کنید.
قسمت مربوط به صفحه کلید (Make the keyboard easier to use) یا زبانه keyboard رو باز کنید.
گزینه Turn of Filter Keys یا Filter Keys رو تیک بزنید و روی Set up Filter Keys یا Settings کنارش کلیک کنید.
گزینه Turn on Repeat Keys and Slow Keys یا Ignore Quick Keystrokes را فعال کنید و روی Set up Repeat Keys and Slow Keys یا Settings کنارش کلیک کنید.
گزینه ...How long do you یا ...Keys Must Be Held رو بر روی 0.0 ثانیه تنظیم کنید.
گزینه Ignore all repeated keystrokes یا ...No Repeat رو فعال کنید.
پنجره های باز رو OK کنید و ببندید. الان تنظیمات دلخواه شما اعمال شده.

و هر زمان پشیمون شدید، اگه تیک اون گزینه Turn of Filter Keys یا Filter Keys رو بردارید تنظیمات بی اثر میشه و به وضعیت سابق ویندوز بر میگرده.

جدیدترین ارسال ها

بالا