ششمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران 1387

شروع موضوع توسط AVGHH ‏21 فوریه 2009 در انجمن انيميشن

  1. AVGHH

    AVGHH Member

    ارسال‌ها:
    723
    تشکر شده:
    1,517
    امتیاز دستاورد:
    16
    سلام دوستان؛ :rose:

    [​IMG]

    حتما میدونید که جشنواره انیمیشن تهرانم دیگه کم کم داره شروع میشه (11 تا 15 اسفند)، به خاطر همین ازتون یه سوال داشتم.
    خودم و دوستم هر چی پرس و جو کردیم و تو سایتش گشتیم به جایی نرسیدیم، گفتم بلکه شما بدونید و چند جوان علاقمند رو از نگرانی برهانید (فقط مژدگانی ندارما!) :D

    برا شرکت (منظورم ارسال اثر نیستا!) تو این جشنواره و کارگاهاش و... چیکار باید کرد؟ از بلیط گرفته تا...

    سایت جشنواره

    ممنونزج :oops:
     
    آخرین ویرایش: ‏21 فوریه 2009
    hellboy3d از این پست تشکر کرده است.
  2. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    ای بابا، avghh جان، چقدر دیر این سوال رو پرسیدی... تا چند وقت پیش می شد توی سایتشون ثبت نام کرد که برای کسانی که کار ندارن، کارت صادر کنن.

    ولی باز اشکال نداره. یعنی می شه کارها رو دید، ولی باید توی صف بایستید که اول اونهایی که کارت دارن برن تو، بعدش شما برید. تا دو سال پیش اینطوری بود که توی محوطه بیرون سینماهای کانون (بهش لابی می گن؟؟) یه میز گذاشته بودن و به کسانی که برای بخش مسابقه کار نداشتن، قبل از شروع اون سانس، بلیط می دادن. خب مجانی بود، ولی همه از سر و کول هم می رفتن بالا تا یکی دو تا گیرشون بیاد. معمولا برای سالن های بین الملل که تقاضا خیلی زیاد بود، شلوغ می شد. ولی سالن هایی که کار ایرانی پخش می کردن رو راحت می شد رفت و دید.

    من که یادمه خیلی از سانس ها رو مجبور شدم سرپا بایستم، از روی شونه مردم نگاه کنم. ولی ارزشش رو داشت... :d
     
    AVGHH، Farrokh و shirani از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. DIMO

    DIMO Active Member

    ارسال‌ها:
    1,033
    تشکر شده:
    1,624
    امتیاز دستاورد:
    36
    ای بابا ما رو باش فکر می کردیم پیش فروش میشه...واقعاً اینطوره..خیلی شیر تو شیره صد رحمت به جشنواره فیلم فجر...
     
    آخرین ویرایش: ‏22 فوریه 2009
    shirani از این پست تشکر کرده است.
  4. shirani

    shirani مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f

    ارسال‌ها:
    4,543
    تشکر شده:
    6,202
    امتیاز دستاورد:
    36
    فکر کنم اگه لیست فیلم ها باشه بشه تو اینترنت سرچ کرد برای دانلود
     
    animations از این پست تشکر کرده است.
  5. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    توی اخبار سایتش انگاری جدیدا نوشته می شه حضوری رفت و فرم درخواست شرکت رو پر کرد. فیلمهای شرکت کننده برای مسابقه ایران رو هم لیست کرده. ولی خارجی ها رو هنوز نه. اگه کاتالوگش رسید دستم و توی سایتش هنوز نزده بود، اینجا می نویسمشون. ولی همه شون ارزش دانلود ندارن.
     
    AVGHH، shirani و mkf.cgi از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. ARDNiri

    ARDNiri Member

    ارسال‌ها:
    34
    تشکر شده:
    43
    امتیاز دستاورد:
    6
    لیست فیلم های جشنواره ششم

    International Competition


    Country Producer Director Title
    Switzerland Hak Lucern School Dustin Rees The Bell-ringer 1
    Slovenia KHM Spela Cadez Liebfskrank 2
    France La Poudrierr School Of Animation Christophe Gautry Onchocercose 3
    UK Jules Powell Catia Peres Synchronoff 4
    UK Deborah Crosscup Carl Zitelmann Temerario 5
    UK National Film & TV School Anna-Lisa Bjornsdottir Leevi Lemmetty Mad Word 6
    Russia Jakub Gryglicki Sergey Gordeev Poor Yorick 7
    Poland Studio Mansadra Jakub Gryglicki Alter Ego 8
    Germany Ogglies Film Production Sandra Schiessl Tomte Tummetott And The Fox 9
    Germany Martin Schmidt Martin Schmidt George Grows 10
    Croatia Ivan Lado, Rotevic Skorin Simon BogojeviNarth Morana 11
    France Les Films De L'Arlequin Jean-Jacques Prunes Just So Stories: The Cat That Walked By Himself 12
    France Les Films De L'Arlequin Jean-Jacques Prunes Just So Stories:
    The Butter fly That Stamped 13
    UK Jo Allen Luis Cook The Pearce Sister 14
    Germany Konrad Wolf Tomer Eshed Our Wonderful Nature 15
    Poland Association of Animation Experimental & Video Film Artist Wiola Sowa Refreny 16
    UK The Art Institute At Bournemouth Geoff King The Great Race 17
    UK Chara Sottou Denis Constantinou Fish 18
    UK Nikola Coppack Nikola Coppack Aerius 19
    Switzerland Clavdius Gentinetta Claudius Gentinetta Die Seilbahn 20
    Portugal Zepe (Jose Pedro Cavalheiro) Zepe (Jose Pedro Cavalheiro Candido 21
    Portugal Luis Da Matta Almeida Zepe Stuart 22
    Denmark Michelle Nardonne Rasmus Moller, Edda Hronn Kristindottir Dharma Dream Eater 23
    Denmark Tim Leborgne Salvador Simo Busom Insight 24
    Denmark Michelle Nardonne Mads Johansen, Torben Sottrup, Karsten Madsen, Laerke Enemark Office Noise 25
    China Jian Jiang Xi Chen West Lake Fish 26
    France Sacrebleu Productions Simone Massi La Memoria Dei Cani 27
    UK Emma Phillips Pete Candeland BBC Journey To The East 28
    UK Belinda Blacklock Darren Walsh BBC iPlayer Penguins 29
    UK Belinda Blacklock Darren Walsh Sony Bravia Play-Doh 30
    Hungary Geza M.Toth Geza M.Toth Ergo 31
    Hungary Geza M.Toth Geza M.Toth Maestro 32
    Germany Sylvie Page Christian Effenberger Bad Habit, Little Rabbit 33
    UK Sueann Smith Selina Wagner Crow Moon 34
    Australia Donna Sennett Susan Kim Danta The Bronze Mirror 35
    Russia Alexander Boyarsky Konstantin Bronzit Lavatory - Lovestory 36
    Russia Melnitsa Animation studio Darina Shmidt Vasilisa 37
    UK Sarah Cox Matthew Walker John And Karen 38
    UK Sarah Jex Sarah Cox Don’t Let It All Unravel 39
    South Korea Erick oh Erick oh Way Home 40
    Switzerland Claude Luyet Claude Luyet Animatou 41
    UK Kathrein Guenther Elizabeth Hobbs The Old, Old, Very Old Man 42
    Belgium/ France Ambiances … ASBL Pascale Hecquet Une Girafe Sous La Plvie 43
    Canada Michele Belanger, Roy Julie Jean- Francois,Levesque Le Noeud Cravate 44
    Canada Michele Belanger, Roy Julie Nicolas Brault Hungo 45
    Canada Marcy Page Chris Lavis, Maciek Szczerbowski Madame Tutli-Putli 46
    Canada Claude Cloutier Isabelle Au Bois Dormant 47
    Russia Irina Snezhinskaya Elena Lapshina Devochka/ Nastupivshaya Na Help 48
    Russia Irina Sheghinskaya Anastasiya Sokolova Snegur 49
    Russia Vladimir Gassiev Maria Mouat Oh u Oha 50
    Germany Lutterbeck Matthias Bruhn, Christian Ashussen Post 51
    France Richard Van Den Boom Froncois Dion Monsieur Cok52
    Spain Ignacio Benedeti Cinema Sam Orti Marti The Werepig 53
    USA California Institute Of The Arts Nicole Mitchell Zoologic 54
    Spain Jorge Morais Valle Jorge Morais Valle The Painter Of Skies 55
    India Famous House Of Animation Suresh Kumar Eriyat AALA Re AALA 56
    Malaysia Lim Poh Im Hon Gene Loo V Day 57
    France Anne Brotot Clement Crocq, Margaux Durand, Nicolas Novali Mach Pichu Post 58
    France Marie Anne Fontenier Oliver Dubocage, Michal Firkowski, Benoit Galland, Gildas LeFranc La Peste 59 Germany Martin Lischke Pauline KortMann Chicken Wings 60
    Brazil Regina Alcantara De Assis Humberto Dias Avellar I Swear I Saw It: Matinta Perera 61
    UK Sue Goffe Marc Craste Varmints 62 Finland Petteri Pasanen Laura Neuvonen Mobleeraaja 63
    Russia Lubov Gayoukova Dmitry Rezchikov Samy Strashny Zver 64
    Belarus Eduard Sidoruk Eduard Sidoruk E2- E4 65
    Russia Irina Margolina Konstantin Bronzit True Story Of Three Little Pigs 66
    Italy Merwrio Blu Muto 67
    Poland Jamila Weuoke Izabela Plucinska Breakfast 68
    South Africa Tim Mostert Tim Mostert Speedy: Gogga Spray 69
    India Kavita Singh Kale Santosh Dinakar Kale Killing The Fittest 70
    USA Angry Alien Productions Jennifer Shiman 30
    Second Bunnies Theatre: Jurassic Park Bunnies 71
    USA Angry Alien Productions Jennifer Shiman 30
    Second Bunnies Theatre : Rockey Bunnies 72
    Netherlands Bruno FelixFemke Wolting Vincent Bal, Colette Bothof Kika And Bob: Cowgirl Kika 73
    Netherlands Bruno Felix, Femke Wolting Vincent Bal, Colette Bothof Kika And Bob: Safari 74
    South Africa Diek Grobler Diek Grobler Little Bird ABC 75
    Belgium Vincent Gilot Iris Alexandre Guichet 27B 76
    Belgium Vincent Gilot Nicolas Fong Bill And Bob 77
    Singapore Adrian Chye Aldric Chang Katakune: The Baseball Games 78
    Singapore Adrian Chye Aldric Chang Katakune: Stargazing 79
    Canada Jerry Levitan Josh Raskin I Met The Walrus 80
    China Chen Honxing The Finger Prints 81
    Russia Igor Gelashvili Stepan Koval Glin'Ka82
    Russia Igor Glashvili (pilot Moscow Animation Studio) Inga Kozzhneva Maima Dolgozhdanniy 83
    Russia Producer: Igor Glashvili (pilot Moscow Animation Studio) Sergey Olifizenko Kak Pomizilis Solntse Luna 84 Germany Lezek Plichta (Filmakademie Baden -Wuerttembery) Leszek Plichta Dream Maker 85
    Germany Johannes Schiehsl (Filmakademi Baden-Wuerttemberg) Johannes Schiehsl A6 / A9 86
    Germany Johannes Schiehsl Johannes Schiehsl Bird Strike 87
    Germany Filmakademie
    Baden-Warttemberg Jan Lachauer , Max Lang Sapmi 88
    Germany Julia Maier Ellen Hoffmann Pebble Stone 89
    China Hong Bo Deng West Tower Of Coastal City 90
    China Hong Bo Deng Lotus Countuard 91
    Russia Dmitriy Voroliov Olga Chernova The Litte Mouse And The Fox 92
    Argentina Silvina Cornillon (Jpztudio) Juan Pablo Zaramella Lapsus 93
    Slovakia Marian Varga (Protos Production) Boris Sima Chytte Ho! 94
    Argentina Santiago Bou Grasso, Patricio Gabriel Plaze Santiago Bou Grasso El Empleo95
    Slovenia Ales Mav
    Ales Mav Daphne's New Broom 96
    New Zealand Rhubarb Zoo Co Dane Matthew Jacobs Entropy 97
    Japan Fukumoto Takash Taku Kimura Kudan 98
    Japan Francesco Prandoni Nakazawa Kazuto Asience: Hairy Tale 99
    Germany Milen Vitanov, Holger Lochau Milen Vitanov My Happy end 100
    Australia Kade Marsh James Calvert Top End Pest Control- The Bugfather 101
    Australia Sam White Eddie White Mitsubishi – Safer In A Wild World 102
    Germany Nicolas Palme Conrad Tambour
    Commercial For TrickFilm International Festival
    103
    Germany Nicolas Palme (Filmakademie Baden, Wuerttemberg) Julia Ocker Gott Und Die Welt
    104
    Germany Franziska Specht Thilo Ewers They Will Come To Town 105
    Germany Flora Grolitsch Egmont Mayer Red Rabbit 106
    France Chez Eddy Jean Francois Bourrel, Jerome Calvet Delhaize 107
    Netherlands Ton Crone Frodo Kuipers Shipwrecked
    108
    Netherlands Willem Thijssen Michael Dudox de Wit The Aroma Of Tea 109
    France Millimages Julien Charles Rocket Jo110
    South Korea Bonki Koo Sunwoo Yang Keep Right 111
    Czech Miloslav Spala / Viktor Mayer
    --------------​
    Tom Thumb 112 UK NFTS Gergely Cziraki Immeasurable 113
    UK Laura Rees Chris Gooch Mummy's Boy 114
    France SUPINFOCOM Amael Isnard Musicotherapie 115
    Switzerland Gerd Gockell Carla Hitz Il Davos Capeter 116
    Switzerland Marina Rosset, Gerd Gockell Marina Rosset La Main De L'Ours 117
    Switzerland Gerd Gerd Jadwiga Krystyna Kowalska Tot Ou Tard 118
    South Korea Korea National Univercity Of Arts Choe Hyeon-myeong Bulpyeoni 119
    USA Mark Medarnach (Duck Studio) Todd Hemker, Soyeon Kim Morning Star Farms Artist 120
    USA Mark Medarnach (Duck Studio) Todd Hemker, Soyeon Kim Creation Museum "Eden" 121
    USA Yellowshed, RedWorks (Soyeon Kim) Todd Hemker The Park At The Mall Of America "The Drive" 122
    USA Yellowshed, RedWorks (Soyeon Kim) Todd Hemker The Park At The Mall Of America "Carol Of The Elves" 123

    UK/Iran
    Jila Sadri Peacock​
    Jila Sadri Peacock, David Alexander Anderson Tongue Of The Hidden 124 France Jean -Froncois Lev Corre Bruno Collet The Day Of Glory … 125
    France
    ---------------​
    Okuda Masaki, Ogawa Yutaro, Okawara Ryo Orchestra 126 USA
    ---------------​
    Zachary Arthur Parrish Carried Away 127 USA
    ---------------​
    Stephan Hammond Monster Movie 128
    Hungary Juzsef Fulop Tomek Ducki Lifeline 129
    France Wendy Griffiths (Dank Prince) Jeremy Clapin Skhizein 130
    Italy CSC Animazione Lorenzo Verscini, Nambiar Nandini, Marco Avoletta A Bicycle Trip 131
    France : Vilgilnie Giachino Juris Clerte' Une Petite Histoire De L'image Anime'e132
    UK Christopher O'reilly, Charlotte Banasso Smith, Foulkes This Way Up 133
    Hungary Studio Baestarts Alexei Alexeev KJFG No 5 134 Hungary Studio Baestarts Alexei Alexeev Huhu - Pole Hole 135
    Uzbekistan Akzam Iskhakov Dmitriy Vlasov What Can We Lose 136
    Russia Center Of National Film Bideeva Zaline Angelochek 137
    Norway Andres Mand Martine Grande Mein Stampf Or Danceshow Of The Century
    138
    Canada Vancouver Film School Deepak Mathew The Switch 139 Canada Vancouver Film School Daniel Bohrer La Vie
    140
    Germany Stefan Mueller Stefan Mueller Mr. Schwartz, Mr. Hazen & Mr Horlocker 141
    Portugal Folimage, NFB, Ciclope Films Regina Pessoa Trogic Story With Happy Ending (Out Of Competition)
    142​
    Netherlands Willem Thijssen & Nynke Rusticus Kaj Driessen The 7 Brothers (Out Of Competition)
    143​



    Iran Competition



    Seyyed Qasem Hashemi Emraee Seyyed Qasem Hashemi Emraee Creation 1
    Farhad Alizadeh Farhad Alizadeh The One Who Is Mother 2
    for development of documentary and experimental cinema , Masoud Godsieh Masoud Godsieh The Pink Cloud 3
    Razieh Farmani Razieh Farmani Foolish 4
    Sepehr Ali mohammadlou Sepehr Ali mohammadlou Ashi Mashi Toupi 5
    Sepehr Ali mohammadlou Sepehr Ali mohammadlou Ashi Mashi Hollow Bull 6
    Babak Nekoie Babak Nekoie, Behnoud Nekouie Pishgaman ADSL 7
    Institute for the intellectual development of children and young adults Mahin javaherian Hajar's Wedding 8
    Rodja Dasht Peima Rodja Dasht Peima Without Saying Goodbye 9
    Institute for the intellectual development of children and young adults Alireza Chitaei Untitled-1 10
    Vahid Shakeri Vahid Shakeri Nanachoub iceream 11
    Tabriz Art bureau Ali-Akbar Farshbaf Rouhi Jigsaw 12
    Kiarash zandi Shila Tavakoli Pantomime In Less Than 3 Seconds 13
    Jalal Naemi Jalal Naemi Flying 14
    Mohammad mehdi shiri Rasoul Shiri Fifty Fifty 15
    Noushin kashani Noushin kashani The Windows Of Loneliness 16
    Sepehr Alimohammadlou Sepehr Alimohammadlou Mama Baby Pad 17
    Saba Culteral and Art Co. Siavash Zarin Abadi Heroes (pouria's Sword) 18
    Behzad Mazaheri, Behzad Mazaheri Behzad Mazaheri The Star Blouse 19
    Kiarash Zandi Kiarash Zandi Traffic And Culture 20
    Mehrdad Sheikhan Mehrdad Sheikhan Loneliness 21
    Nasl Andishe Sabz cultural and Art co. Hamid Alikhani Long Stop 22
    Alireza Pourshakouri Alireza Pourshakouri Ads For over-seas Radio festival 23
    Fatemeh Nasiri Fard Saeed Gaeeni Pearl Island 24
    Saba Cultural and art co. Lida Fazli Why Dogs Hate Cats? 25
    Reza Alavi CheeToz Halgheri (1) 26
    Mohammad hossein najafi Mohammad KheirAndish Cavalier's Insecticide 27
    Center for development of documentary and experimental cinema Farshid Shafiei Persimmon 28
    Center for development of documentary and experimental cinema Samaneh Lashgari Snore, cigarette, Crow's Bone 29
    Mohammad hossein najafi Morteza Najafi Pooneh kid's tooth past 30
    Saeed Galini Saeed Galini The Sun Of Hidjaz 31
    Reza Mosaddegh Maryam Banayi The Pottery Tale 32 Behzad mehdizadeh Babak Sobhani Qamsari Orange Man Story 33
    Fatemeh Jafari Fatemeh Jafari The Unfinished Story Of The Last Season 34
    Shahab Kasraee (Hoor Institute) Farrokh Yekdaneh Great Scientific: Ibn Moghafa 35
    Center for development of documentary and experimental cinema Maryam Kashkoulinia In our house 36
    Seyyed Masoud Safavi Babak Nazari A Lie That Does not Fit to Pass Through The gates 37
    Negar Estakhr Mehdi Drakhshi My Drawing Notebook (Lizard) 38 Fataneh Bolourieh Fataneh Bolourieh The Clown And the Upside Down world 39
    Sayyed Rasool Hosseini Sayyed Rasool Hosseini The Way 34
    Press TV Ali-Reza Pourshakouri Ramadan, Spiritual Revival 41
    Zar Macaroon Industrial Group.Ltd Majid Ahmadi Zar Macaroon Train 42
    Sadegh javadi Sadegh javadi The Vinegar And The Ant 43
    Mahmoud Nafisi Mahmoud Nafisi Sumo 44
    Shahab Kasraee (Hoor Institute) Ebrahim Saketi Noxiousness Of Cigar And Side-Effects On Children 45
    Mohammad hossein najafi Mohammad KheirAndish Golrang Shampoo 46
    Houman Khodadadegan Houman Khodadadegan Hunting 47
    Hossein Saffarzadegan Hossein Saffarzadegan Shoogooli 48
    Rasanefard Co. Shiva Momtahen-Behrooz Yaghmaeian Meteorite 49
    Ali Lotfi Maryam Hashempour Malekshahr Amusemenet park 50
    Institute for the intellectual development of children and young adults Fatima Yasrebi Chairs 51
    Sahar Sadeghi Gazfi Sahar Sadeghi Gazfi Tahura 52
    Shahab kasraee (Hour Ins.) Orod Peikanfar Sia's Wedding 53
    Center for development of documentary and experimental cinema and Maryam Khalilzadeh Maryam Khalilzadeh Photo 54
    Institute for the intellectual development of children and young adults Hamid Navim Question Mark 55
    Mazyar mohammad nezhad Amir Abbas Hosseini Scape 56
    Resaneh Fard Co. Abbas Jalali Yekta- Behrouz Yaghmaeian Comeback Soon Feshfesheh 57
    Shahab kasraee (Hour institute) Amir Mohammad Dehestani The Judge And The Man 58 Ameneh Eslami Ameneh Eslami Our Little Tale 59
    Alireza Kavian Rad Alireza Kavian Rad Our Tale , Their model 60
    Saba Culture And Art co. Jamal Mohammad Pour Shab Chelleh Stories 61
    Institute for the intellectual development of children and young adults Behzad Farahat One Line Stories (Episode1) 62
    Institute for the intellectual development of children and young adults Behzad Farahat One Line Stories (Episode2) 63
    Mohammad-Hossein Najafi Mohammad Kheir-Andish Cage 64 Mahbod Bazrafshan Mahbod Bazrafshan Phoenix 65

    Darvag International co. Reza Alavi Eghtesad Novin Bank Gift Card 66
    Institute for the intellectual development of children and young adults Mohammad Ali Soleimanzadeh The Wolf And The Ewe 67
    Mehi Aqahossein Naeeni Minou Djanmohammadi The Flowers 68
    ـــــــــ Mohammad Ali Sharifipoor Sin 69
    Saba Cultural and Art Co. Omid Khosh Nazar Labyrnth 70
    for development of documentary and experimental cinema kambiz Derambakhsh Smiles 71
    Saba Culture And Art co. Majid Beladpas The Moon And The Leopard 72
    Institute for the intellectual development of children and young adults Rashin Kheirieh The young Man and The Cunning tailor 73
    Mohammad Ghorban Karimi Mohammad Ghorban Karimi Dubai International Finance Center 74
    Bager Bahram Bager Bahram The Temple of The Bird 75
    Pejman Alipour Pejman Alipour I Don’t Know The Way Home 76
    Arash Ziaei Fatemeh Falahian Me And My Little Brother 77
    Nasle Andishe Culteral and Artistic Ins. Ali Derakhshi, Majid aminian Cell phone 78
    Mehdi Aajani -GFDEC Mehdi Aajani The Moan Of The Stone 79
    Hoda Masoudi Hoda Masoudi One Thousand And One Night 80
    Mehdi Agha Hoseinie Naeeni Moeen Samadi Yellow Bomba (Out Of Competition) 81
    Saba Cultural & Artistic Inst. Zohal Razavi The Crows (Out Of Competition) 82
    Shirin Lorestani Shirin Lorestani Black Bubbles (Out Of Competition) 83



    long film



    International Feature Film

    Czech Maur Film Jan Balej One Night In A City 1
    Japan Comix Wave Film.Inc Makoto Shinkai 5 Centimetres Per Second 2
    Lithuania Era Film Ladislas Starewitch Bug Trainer 3

    National Competition (Feature Film )


    Cultural & Artistic Inst.
    Hossein MOradizadeh The Legend Of Snake-Shoulder (3): The Battle Of Fereidon 1
    Nahid Samadi-Amin The Envoy 2
    Sasan Pesian Journey To The Distant Land 3
    Amir Kasavandi EjhiDehak 4

    فیلم بلند




    افسانه ماردوش 3 (نبرد فریدون ) حسین مرادی‌زاده مرکز فرهنگی هنری صبا 2
    عاشورائیان ناهید صمدی امین 3
    سفر به سرزمین دور ساسان پسیان 4
    اژی دهاک امیر کساوندی


    مسابقه ایران



    عنوان فیلم نام کارگردان تهیه‌کننده

    1 آفرینش سیدقاسم هاشمی امرئی سیدقاسم هاشمی امرئی
    2 آن کس که مادر است فرهاد علیزاده فرهاد علیزاده
    3 ابر صورتی مسعود قدسیه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
    4 احمق راضیه فرمانی راضیه فرمانی
    5 اشی مشی ‌توپی سپهر علی محمدلو سپهر علی‌محمدلو
    6 اشی مشی حالوبال سپهر علی محمد لو سپهر علی محمد لو
    7 اینترنت پرسرعت پیشگامان بابک‌ نکویی‌/ بهنود نکویی بابک‌ نکویی‌
    8 بارون میاد جرجر مهین جواهریان کانون پرورش‌فکری‌کودکان و نوجوانان
    9 بدون خداحافظی روجا دشت پیما روجا دشت‌پیما
    10 بدون عنوان-1 علیرضا چیتایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
    11 بستنی ناناچوب وحید شاکری وحید شاکری
    12 پازل علی‌اکبر فرشباف روحی حوزه هنری تبریز
    13 پانتومیم در کمتر از 3 دقیقه شیلا توکلی کیارش زندی
    14 پرواز جلال نعیمی جلال نعیمی
    15 پنجاه پنجاه رسول شیری محمدمهدی شیری
    16 پنجره تنهایی نوشین کاشانی نوشین کاشانی
    17 پوشک بچه ماما سپهر علی محمدلو سپهر علی‌محمدلو
    18 پهلوانان سیاوش‌زرین‌آبادی مرکز صبا
    19 پیرهن ستاره بهزاد مظاهری بهزاد مظاهری
    20 ترافیک و فرهنگ کیارش زندی کیارش زندی
    21 تنهایی مهرداد شیخان مهرداد شیخان
    22 توقف طولانی حمید علیخانی نسل اندیشه سبز
    23 تیزر جشنواره رادیویی برون مرزی علیرضا پورشکوری علیرضا پورشکوری
    24 جزیره مروارید سعید گائینی فاطمه نصیری‌فرد
    25 چرا سگ‌ها از گربه‌ متنفرند؟ لیدا فضلی مرکز صبا (لیدا فضلی)
    26 چی‌توز حلقه‌ای رضا علوی شرکت داروگ بین‌الملل
    27 حشره‌کش کاوالیر محمد خیراندیش محمد حسین نجفی
    28 خرمالو فرشید شفیعی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (فرشید شفیعی)
    29 خروپف، سیگار، استخوان کلاغ سمانه شکری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
    30 خمیردندان بچه پونه مرتضی نجفی محمد حسین نجفی
    31 خورشید حجاز سعید گائینی سعید گائینی
    32 داستان سفال مریم بیانی رضا مصدق
    33 داستان مرد نارنجی بابک سبحانی بهزاد مهدی‌زاده
    34 داستان ناتمام فصل آخر فاطمه جعفری فاطمه جعفری
    35 دانشمندان بزرگ (ابن مقفع) فرخ یکدانه شهاب کسرایی (موسسه حور)
    36 در خانه‌ی ما مریم کشکولی‌نیا مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
    37 دروغی که از دروازه تو نمی‌آید بابک نظری سید مسعود صفوی
    38 دفترچه نقاشی‌های من «مارمولک» مهدی درخشی نگار استخر
    39 دلقک و دنیای وارونه فتانه بلوریه فتانه بلوریه
    40 راه سیدرسول حسینی سیدرسول حسینی
    41
    رمضان، بازسازی معنوی علیرضا پورشکوری شبکه تلویزیونی Press TV 42
    زرماکارون قطار مجید احمدی ـ اوستا فروردین گروه زر ماکارون
    43 سرکه و مورچه صادق جوادی صادق جوادی
    44 سومو محمود نفیسی محمود نفیسی
    45 سیگار و اثرات منفی بر روی کودکان ابراهیم ساکتی شهاب کسرایی (موسسه حور)
    46 شامپو بچه گلرنگ محمد خیراندیش محمد حسین نجفی
    47 شکار هومن خدادادگان هومن خدادادگان
    48 شوگولی حسین صفارزادگان حسین صفارزادگان
    49 شهاب سنگ شیوا ممتحن /بهروز یغمائیان شرکت رسانه‌فرد
    50 شهربازی ملک‌شهر مریم هاشمی‌پور علی لطفی
    51 صندلی‌ها فطیما یثربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
    52 طحورا سحر صادقی گزفی سحر صادقی‌گزفی
    53 عروسی سیا ارد پیکانفر موسسه حور (شهاب کسرایی)
    54 عکس مریم خلیل زاده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی(مریم خلیل‌زاده)
    55 علامت سئوال حمید نویم کانون پرورش‌فکری‌کودکان و نوجوانان (حمید نویم)
    56 فرار امیر عباس حسینی مازیار محمدنژاد
    57 فشفشه زود برگرد عباس جلالی یکتا ـ بهروز یغماییان شرکت رسانه فرد
    58 قاضی و مرد امیرمحمد دهستانی موسسه حور (شهاب کسرایی)
    59 قصه کوچک ما آمنه اسلامی آمنه اسلامی
    60 قصه ما مثل شد علیرضا کاویان‌راد علیرضا کاویان‌راد
    61 قصه‌های شب چله جمال محمدپور مرکز صبا
    62 قصه‌های یه خطی 1 بهزاد فراهت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
    63 قصه‌های یه خطی 2 بهزاد فراهت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
    64 قفس محمد خیراندیش محمد حسین نجفی
    65 ققنوس مهبد بذرافشان مهبد بذرافشان
    66 کارت هدیه بانک اقتصاد نوین رضا علوی شرکت داروگ بین‌المللی
    67 گرگ و میش محمدعلی سلیمان زاده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
    68 گلها مینو جان محمدی مهدی آقا‌حسینی نائینی
    69 گناه محمدعلی شریف پور ـــــــــ
    70 لابیرنت امید خوش نظر مرکز صبا
    71 لبخندها کامبیز درم بخش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
    72 ماه و پلنگ حمید بلادپس مرکز صبا
    73 مرد جوان و خیاط حیله‌گر راشین خیریه کانون پرورش‌فکری‌کودکان و نوجوانان
    74 مرکز بین المللی مالی دبی : پول محمد قربان کریمی محمد قربان کریمی
    75 معبد پرنده باقر بهرام باقر بهرام
    76 من راه خانه را بلد نیستم پژمان علی‌پور پژمان علی‌پور
    77 من و داداشی فاطمه فلاحیان آرش ضیایی
    78 موبایل علی درخشی ـ مجید امینیان موسسه نسل اندیشه سبز
    79 ناله سنگ مهدی آقاجانی مرکز سینمای مستند و تجربی (آقاجانی)
    80 هزار ویک شب هدی مسعودی هدی مسعودی
    81 بومبای زرد (خارج از مسابقه) معین صمدی مهدی آقا حسینی نائینی
    82 کلاغ ها (خارج از مسابقه) زحل رضوی زحل رضوی
    83 حباب های سیاه (خارج از مسابقه) شیرین لرستانی شیرین لرستانی
     
    آخرین ویرایش: ‏22 فوریه 2009
    mj3a، gigamax، AVGHH و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. ARDNiri

    ARDNiri Member

    ارسال‌ها:
    34
    تشکر شده:
    43
    امتیاز دستاورد:
    6
    کارگاه و نشست های جانبی جشنواره

    اگه یکی بخواد تو کارگاه و نشست های جانبی جشنواره شرکت کنه باید چکار کنه؟
    بازم کارت می خواد؟
    از کجا می شه کارت ورود گرفت؟
    پارتی می خواد؟

    با تشکر
     
    AVGHH از این پست تشکر کرده است.
  8. ARDNiri

    ARDNiri Member

    ارسال‌ها:
    34
    تشکر شده:
    43
    امتیاز دستاورد:
    6
    نوش دارو بعداز مرگ سهراب



    /ششمين جشواره پويانمايي/
    دريافت كارت جشنواره پويانمايي با پيامك
    خبرگزاري فارس: كارتها و بليت‌‌هاي ششمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران براي آن دسته از علاقه‌مندان كه در سايت اينترنتي اين جشنواره ثبت‌نام كرده بودند، به زودي توزيع مي‌شود.
    [​IMG]
    به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، هزار نفر از دانشجويان، كارگردان‌ها و سازندگان آثار پويانمايي و علاقه‌مندان به اين هنر تا روز 30 دي به سايت اينترنتي جشنواره مراجعه و براي دريافت كارت ثبت‌نام كردند.
    به گفته محمدرضا كريمي‌صارمي دبير ششمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران، فرم‌هاي پر شده و سوابق افراد ثبت‌نام كرده در سايت جشنواره به دقت مورد بررسي قرار گرفت و براي دانشجويان رشته پويانمايي و كارگردان‌ها و سازندگان آثار اين رشته هنري، كارت شركت در جشنواره صادر شد.
    ديگر علاقه‌مندان هنر پويانمايي كه در رشته‌هاي مرتبط با اين رشته مشغول تحصيل هستند و در سايت اينترنتي جشنواره ثبت‌نام كرده بودند نيز بليت‌هاي رايگان 10 سانس مختلف از جشنواره را دريافت خواهند كرد. ظرف چند روز آينده اين افراد با دريافت پيامكي از سوي جشنواره پويانمايي در جريان چگونگي دريافت بليت‌هاي خود قرار مي‌گيرند.
    دوست‌داران آثار پويانمايي نيز در روزهاي برگزاري جشنواره با مراجعه به 7 سالن در نظر گرفته شده براي نمايش آثار ششمين جشنواره پويانمايي تهران مي‌توانند با توجه به ظرفيت هر سالن، بليت رايگان دريافت كرده و به تماشاي آثار پويانمايي بنشينند.
    ششمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران 11 تا 15 اسفند برگزار مي‌شود.
    انتهاي پيام/ا

    منبع: خبرگزاری فارس

     
    آخرین ویرایش: ‏22 فوریه 2009
    AVGHH از این پست تشکر کرده است.
  9. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    6 نشست تخصصی برای علاقه‌مندان پویانمایی در جشنواره پويانمايي

    به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این نشست‌های تخصصی با حضور کارشناسان و چهره‌های صاحب‌نام عرصه پویانمایی کشور برگزار خواهد شد.
    نخستین نشست تخصصی ششمین جشنواره پویانمایی تهران به رونمایی کتاب «فیلم نامه‌نویسی برای پویانمایی» اختصاص دارد و ساعت 15 و 30 دقیقه روز 11 اسفند با حضور وجیه‌الله فردمقدم آغاز می‌شود.
    در روز 12 اسفند نیز 2 نشست «بازی رایانه‌ای به مثابه هنر هشتم» و «رویکردی اجرایی در جلوه‌های ویژه سینمای ایران» به ترتیب در ساعت 11 و 15 و 30 دقیقه برگزار می‌شود.
    سومین روز از جشنواره پویانمایی تهران هم با دو نشست دیگر ادامه پیدا می‌کند. «تئوری شکست پرسپکتیو در پویانمایی» و «موسیقی و پویایی» عناوین نشست‌های روز 13 اسفند است که به ترتیب در ساعت 11 و 15 و 30 دقیقه برگزار خواهد شد. آخرین نشست تخصصی جشنواره پویانمایی به موضوع «ویژوآل افکت» اختصاص دارد که زمان برگزاری آن ساعت 15 و 30 دقیقه روز 14 اسفند است.
    ششمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از 11 تا 15 اسفند برگزار می‌شود.


    منبع: انیماتورهای ایران
     
    AVGHH، ARDNiri، DIMO و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. hosianoos

    hosianoos New Member

    ارسال‌ها:
    29
    تشکر شده:
    4
    امتیاز دستاورد:
    1
    من بلیط گیرم نیومد
     
  11. hosienmax100

    hosienmax100 3D Artist

    ارسال‌ها:
    1,786
    تشکر شده:
    2,718
    امتیاز دستاورد:
    36
    ای بمیرن با این پوستر و این سایتشون !

    از بچه های خودمون کسی بلیط اینا گرفته ؟؟

    داشتن یه گزارش انحصاری برا خودمون جالب میشه برا نقد وبررسی .......

    این یکی نظر منو جلب کرد باید دیدنی باشه

    مرسی
     
    animations از این پست تشکر کرده است.
  12. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    کارهایی که توی این جشنواره دیدم و خوب بودن اینها بودن (اونهایی رو که bold شده رو حتما باید دید):


    از مسابقه بین الملل 3:
    - مادام توتلی پوتلی- Madame Tutli-Putli (کریس لاویس، ماسیک سربوسکی- کانادا- 17 دقیقه و 13 ثانیه- stopmotion)
    - تئاتر 30 ثانیه ای خرگوشک ها: راکی- 30Second Bunnies Theatre: Rocky (جنیفر شیمن- آمریکا- 46 ثانیه- دو بعدی کامپیوتری)
    - تنهایی (مهرداد شیخان- ایران- 9 دقیقه و 24 ثانیه)
    - موش کوچولو و روباه- Mishorok I Lis (الگا چرنوا- روسیه- 5 دقیقه و 20 ثانیه- دو بعدی)
    - تومت تومتت و روباه- Tomte Tummetott Und Der Fuchs (ساندرا شیسل- آلمان- 29 دقیقه و 27 ثانیه- stopmotion)
    - به شهر می آیند- They Will Come To Town (تیلو اوزر- آلمان- 1 دقیقه و 20 ثانیه- سه بعدی)

    از مسابقه بین الملل 5:
    - یورک فقیر- Bedny Yorick (سرگی گردیف- روسیه- 18 دقیقه- کات اوت عالی)
    - تله کابین- Die Seilbahn (کلادیوس جنتینتا- سوئیس- 6 دقیقه و 46 ثانیه- دو بعدی)
    - جان و کارن- Hohn And Karen (متیو واکر- بریتانیا- 3 دقیقه و 30 ثانیه)
    - کشتی شکسته- Shipwrecked (فردو کوئیپرز- هلند- 5 دقیقه و 15 ثانیه- دوبعدی آخر خنده ست)
    - راکت جو کلاهخود را لازم دارد- Rocket Jo Needs That Helmet (جولین چارلز- فرانسه- 1 دقیقه و 24 ثانیه- سه بعدی)
    - به نام خدا- Gott Und Die Welt (جولیا اکر- آلمان- 4 دقیقه و 9 ثانیه- دو بعدی)
    - مزاحم ها- Varmints (مارک کرست- بریتانیا- 24 دقیقه- سه بعدی خفن)

    از مسابقه بین الملل 6:
    - بی بی سی: پنگوئن ها- BBC:penguins (دارن والش- انگلیس- 1 دقیقه و 34 ثانیه- تلفیق فیلم و انیمیشن سه بعدی)
    - علامت سوال (حمید نویم- ایران- 9 دقیقه و 16 ثانیه- دوبعدی)
    - خرگوش قرمز- Red Rabbit (اگمونت میر- آلمان- 7 دقیقه و 57 ثانیه- سه بعدی)
    - پست ماشو پیشو- Marchu Picchu Post (کلن کروک، مارگو دوران، نیکولا نووای- فرانسه- 5 دقیقه و 30 ثانیه- سه بعدی)
    - کی جی اف جی شماره پنج- KJFG No5 (الکسی الکسیو- مجارستان- 2 دقیقه و 5 ثانیه- دو بعدی خنده دار... آخرشه)
    - کراوات- Le Noeud Cravate (ژان فرانسوا لوسک- فرانسه- 13 دقیقه و 56 ثانیه- سه بعدی)

    از مسابقه بین الملل 8:
    - عاشقانه مستراح- Lavatory (کنستانتین برونزیت- روسیه- 9 دقیقه و 38 ثانیه- دوبعدی کامپیوتری)
    - قصه های یک خطی (بهزاد فراهت- ایران- 4 دقیقه- دوبعدی)
    - روز افتخار- The Day Of Glory (برونو کوله- فرانسه- 5 دقیقه و 22 ثانیه- خمیری)
    - موسیقی درمانی- Musicotherapie (آمائل ایسنارد- فرانسه- 5 دقیقه و 22 ثانیه- سه بعدی با رندر دوبعدی)
    - رهبر ارکسر- Maestro (گزا ام. توث- مجارستان- 4 دقیقه و 35 ثانیه- سه بعدی)
    - خمیر بازی سونی براویا- Sony Bravia Play-Doh (دارن والش- انگلیس- 1 دقیقه و 34 ثانیه- تلفیق فیلم و stopmotion)
    - نقاش آسمانها- O Pintor De Ceos (خورخه موراییس واله- اسپانیا- 25 دقیقه- سه بعدی با افکتها و رندر خدا...)
    - پایان خوش من- My Happy End (میلن ویتانوف آلمان- 5 دقیقه و 8 ثانیه- احتمالا تلفیق دو بعدی و سه بعدیه)

    از مسابقه بین الملل 9:
    - راه خانه- Way Home (اریک اوه- کره جنوبی- 8 دقیقه و 50 ثانیه- دو بعدی عالی...)
    - بتی خفته- Isabelle Au Bois Dormant (کلود کلوتیه- کانادا- 9 دقیقه و 14 ثانیه- دو بعدی خنده دار. حتما ببینین)
    - قسم می خورم دیدمش- Juro Que Vi (اومبرتودیاس اولار- برزیل- 13 دقیقه و 3 ثانیه- دو بعدی خفن. انیمیت بهتر از این پیدا نمی شه)

    از مسابقه بین الملل 11:
    - رویاساز- Dreammaker (لزک پلیچتا- آلمان- 13 دقیقه و 39 ثانیه- سه بعدی)
    - این طرفی- This Way Up (اسمیت و فاکس- بریتانیا- 8 دقیقه و 50 ثانیه- سه بعدی خنده دار)
    - حرکت بعدی- Mobleeraaja (لورا نیونن- فنلاند- 12 دقیقه و 24 ثانیه- stopmotion)
    - طبیعت شگفت انگیز ما- Our Wonderful Nature (تومر اشد- آلمان- 5 دقیقه و 7 ثانیه- تلفیق فیلم و سه بعدی. آخر خنده دار)

    از قسمتهای دیگه:
    - جاروی جدید دافنه- Daphne's New Broom (آلس ماو- اسلوونی- 2 دقیقه و 15 ثانیه- سه بعدی خنده دار)
    - زبان عالم پنهان- Tongue Of The Hidden (ژیلا صدری پیکوک، دیوید الکساندر اندرسون- ایران، انگلیس- 5 دقیقه و 43 ثانیه- سه بعدی)

    - خواهران پی یرس- The Pearce Sisters (لوئیس کوک- بریتانیا- 9 دقیقه و 15 ثانیه- باورتون نمی شه سه بعدیه. رندر 2d)
    - حمله کریترهای قاتل- The Attack Of The Killers Kriters (سم اورتی مارتی- اسپانیا- 10 دقیقه- stopmotion)
    - لاپسوس- Lapsus (خوآن پابلو زاراملا- آرژانتین- 3 دقیقه و 31 ثانیه- دوبعدی ساده ولی خنده دار)
    - اسخیزین- Skhizein (ژرمی کلپن- فرانسه- 13 دقیقه و 3 ثانیه- سه بعدی. ایده ش شاهکاره)
    - استخدام- The Employment (سانتیاگو بو گراسو- آرژانتین- 6 دقیقه و 15 ثانیه- دو بعدی)
    - پدر و دختر- Father And Daughter (مایکل دو دوک دو ویت- انگلیس، هلند- 8 دقیقه و 30 ثانیه- دوبعدی خدا...)
    - عشق من- My Love (الکساندر پتروف- روسیه- 26 دقیقه- دو بعدی: رنگ روغن روی شیشه. هر کی ندیده، نصف عمرش بر فناست)
    - پسری که کوه یخ را دید- The Boy Who Saw The Iceberg (پل دریزن- کانادا- 9 دقیقه و 1 ثانیه)


    اگه کسی لینک دانلودشون رو پیدا کرد بگه ها... :wink:

    ..........

    دانلود بعضی هاشون توی این تاپیکه. مرسی AVGHH جان...
     
    آخرین ویرایش: ‏5 مارس 2009
    gigamax، ARDNiri، shirani و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  13. AVGHH

    AVGHH Member

    ارسال‌ها:
    723
    تشکر شده:
    1,517
    امتیاز دستاورد:
    16
    خواهش میکنم.


    ما که هر بار رفتیم بلیط بگیریم تا 30 ثانیه قبل از توزیع همه آروم و مرتب وایساده بودن، تا بوی بلیط میومد همچین میریختن رو سر همدیگه که ما نمیفهمیدیم کی بلیط و دادن و کی بلیطا تموم شد! :-?
    اما برا سال دیگه اگه عمری بود حتما حتما برا گرفتن کارت مارو هم خبر کنین تا اینجوری حسرتش رو نخوریم. :sad:
     
    animations از این پست تشکر کرده است.
  14. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    عضو آسیفا نبودی avghh جان؟ مگه برای اعضای آسیفا کارت میهمان صادر نکرده بودن؟
     
    AVGHH از این پست تشکر کرده است.
  15. AVGHH

    AVGHH Member

    ارسال‌ها:
    723
    تشکر شده:
    1,517
    امتیاز دستاورد:
    16
    آسیفا نه، 45 تومن حق عضویت میگرفتن!! مگه چیکار میکنن اینا که 45 تومن پول میگیرن؟!
    ما اگه از این پولا داشتیم که الان دنبال اینا نمیدویدیم.
    عضو کانون انیمیشن سینما حقیقتم که به خود مسئولای اونجام بلیط نمیدادن، چه برسه به ما که اعضاشیم!
     
    animations از این پست تشکر کرده است.
  16. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    تنها کار مفیدی که می کنند اینه که اگه مراسمی چیزی پیش بیاد به اعضاش sms می زنند. منم عضوش نیستم. :D

    راستی، توی جشنواره بازار کارت های تقلبی خیلی داغ بود. خیلی ها تونسته بودن از اونها جور کنند. بعضی وقتها هم که تعداد بچه ها زیاد می شد، چند سری می رفتن توی سالن، کارت می بردن بیرون، بقیه رو وارد می کردن.
    یه برگه نظر سنجی دادن بهمون پر کنیم، کم مونده بود فحش بدم توش... گاهی توی سالن سرجمع 20 نفر هم نبودن، ولی باز بدون کارت کسی رو راه نمی دادن. یا کسی که کارت سالن اصلی رو داشت، نمی تونست بره سالن غدیر مثلا...
    زمان پخش رو هم که نگو... توی هر سالن فقط یه بار هر کاری پخش می شد. اگه گذاشته بودن برای صبح، توی همه سالن ها صبح پخش می شد. کلا امسال خیلی افتضاح بود.
     
    gigamax و AVGHH از این پست تشکر کرده اند.
  17. AVGHH

    AVGHH Member

    ارسال‌ها:
    723
    تشکر شده:
    1,517
    امتیاز دستاورد:
    16
    راس میگی، من یه سالن رفتم اسمشو نمیدونم، تقریبا همه صندلیاش خالی بود، هر چی اصرار کردم بذاره برم تو نذاشت، میگفت فقط با بلیط یا کارت.
     
    animations از این پست تشکر کرده است.
  18. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    نگاهي به 9 فيلم نمايش داده شده در جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران

    طنازي‌هاي فيلسوفانه

    در ميان جشنواره‌هاي موضوعي كه اين روزها در كشور ما برگزار مي‌شود، «جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران» يكي از رويدادهايي است كه برگزاري آن در طول سال‌هاي گذشته با استقبال مخاطبان تخصصي مواجه شده است.

    [​IMG]

    اين جشنواره امسال ششمين دوره برگزاري خود را از 11 تا 15 اسفند در 4 سالن كانون پرورش فكري، سينما كانون، موزه هنرهاي معاصر و دانشكده صدا‌وسيما برگزار كرد. آنچه مي‌خوانيد نگاهي به برخي از فيلم‌هاي نمايش داده شده در اين رويداد است ؛ فيلم‌هايي كه با ورود به دنياي زيبا و پر تخيل، مخاطبان خود را با جلوه‌هاي زيبايي از داستان‌پردازي در قالب انيميشن آشنا كرده‌اند.


    بگيرش

    انيميشني است كه در خلاصه داستان آن چنين ذكر شده است: «هرآنچه كه ممكن است در يك بازديد معمولي مدرسه‌اي از يك موزه روي دهد.» داستان از جايي آغاز مي‌شود كه پسربچه‌اي شيطان و بازيگوش در داخل دفتر يادبود موزه، تصوير حيواني را مي‌كشد.

    نگهبان موزه با ديدن اين نقاشي عصباني مي‌شود و با تجزيه و تحليل عكس توسط دستگاهي خاص كه فقط در چنين فيلم‌هايي ممكن است وجود داشته باشد، تصوير فردي كه اين عكس را نقاشي كرده پيدا مي‌كند. در ادامه هم پسربچه بازيگوش دستگير و به جوخه اعدام سپرده مي‌شود و بعد از ورود به جهنم، تصويري كه در موزه كشيده زنده مي‌شود و به دنبال او مي‌آيد. كودك بار ديگر به زمين بازمي‌گردد و بعد از حضور در موزه، با مچاله كردن تصوير حيواني كه به دنبال او بوده را از بين مي‌برد و كابوس او خاتمه مي‌يابد.


    طبيعت شگفت انگيز ما

    فيلم با نمايش زندگي موش‌هاي صحرايي آغاز مي‌شود. سبك انيميشن به گونه‌اي است كه تصاوير بشدت واقعي به نظر مي‌رسد. مخاطب ابتدا تصور مي‌كند قرار است شاهد اثري درباره شيوه زندگي اين حيوانات باشد، اما خيلي زود با رقابت عشقي 2 موش نر براي تصاحب موش ماده، فيلم به بخش هيجان‌انگيز خود مي‌رسد.


    مغازه فتوكپي

    داستان اين فيلم بر ايده جالبي استوار است. مردي كه در يك مغازه فتوكپي كار مي‌كند، روزي دستش لاي دستگاه مي‌ماند و اين مساله سبب مي‌شود تا او به مرور تكثير شود. چنين ايده‌اي قطعا در قالب داستاني طنز شنيدني و جذاب است؛ اما براي تبديل آن به تصوير، قطعا حساسيت زيادي وجود دارد كه مهم‌ترين مساله آن بسط و گسترش اين ايده به شكلي باورپذير است. اين همان مساله‌اي است كه فيلم بخوبي توانسته از عهده آن بر بيايد و به مرور تمامي ‌اهالي شهر در موقعيت‌هاي مختلف به اين شخصيت تبديل و شبيه او مي‌شوند. سياه و سفيد بودن فيلم هم كمك زيادي خيلي به باورپذيرتر شدن داستان كرده است.


    عشق من

    اين فيلم درباره عشق حقيقي و تفاوت آن با عشق‌هاي ديگر است. شخصيت اصلي داستان كه فردي جوان است روزي در كليسا به دوست خود مي‌گويد كه من به دنبال يك عشق شفاف و تميز مي‌گردم. همين مساله بهانه‌ا‌ي مي‌شود تا او با تصويري از عشق كه در خيال و ذهن خود دارد، به بررسي عشق‌ها و شيوه‌هاي مختلف زندگي بپردازد.


    دروغي كه از دروازه تو نمي‌آيد

    فيلم ساخته بابك نظري از انيماتورهاي ايراني است. داستان فيلم در سرزميني به نام شكرستان رخ مي‌دهد. اين سرزمين پادشاهي دارد كه عاشق دروغ است. او مسابقه بزرگي براي انتخاب بزرگ‌ترين دروغگوي شهر برگزار مي‌كند. پاداش برنده اين است كه با دختر شاه ازدواج كند. در نهايت هم فردي سبدي چوبي مي‌سازد و با قرار دادن آن در خارج از شهر و پشت دروازه، به پادشاه مي‌گويد كه قرار بوده هم‌وزن آن سبد به او طلا بدهد.

    اين فيلم يكي از نمونه‌هاي خوب انيميشن‌هاي ايراني است كه تلاش مي‌كند پيام‌هاي اخلاقي را به مخاطب خود خصوصا مخاطب كودك‌ منتقل كند. تكنيك‌هاي حركتي خوب، تصويرسازي‌هاي زيبا و استفاده مناسب از كليشه‌هايي مانند: وزير، وكيل و حكيم از ويژگي‌هاي مثبت فيلم است. صداي مرتضي احمدي در مقام نقال هم جزو ويژگي‌هاي مثبت اثر است.


    لاپسوس

    در خلاصه داستان فيلم چنين آمده است: «راهبه‌اي به سوي تيره دنياي پويانمايي شده خود سفر مخاطره‌آميز را در پيش مي‌گيرد.

    اين فيلم نيز مانند اغلب انيميشن‌هايي كه ذهن مخاطب را بشدت درگير خود مي‌كند، بر يك ايده ناب استوار است. همه قصه فيلم در فضايي شكل مي‌گيرد كه نيمي‌ از آن سفيد و نيم ديگر آن سياه است. راهبه‌اي كوچك در كادر سفيد به سمت كادر سياه مي‌آيد و به آن سوي كادر سرك مي‌شود.


    حكايتي درباره تصوير پويانمايي شده

    فيلم با چند طراحي ساده چگونگي شكل‌گيري نقاشي و تصوير را روايت مي‌كند. روايت داستان از زماني آغاز مي‌شود كه مهم‌ترين دغدغه آدم‌ها اين بود كه آنچه را كه مي‌بينند براي ديگران تصوير كنند. اين دغدغه كم‌كم به پيدايش نقاشي و شكل‌گيري صفر و يك و ابررايانه‌ها ختم مي‌شود. كمي ‌بعد سينما اختراع مي‌شود و به قول فيلم، تازه در اين مرحله است كه آدم‌ها مي‌فهمند در سينما چقدر تصاوير بي‌معني ريخته شده است.


    داستان سفال

    اين پويانمايي ايراني بر اساس 165 قطعه سفال از نقاط مختلف ايران ساخته شده است. گاه از نقوش سفالينه به عنوان كليد اصلي استفاده مي‌شود، گاه نقشي رمزگشايي مي‌شود و گاه داستاني كهن به واسطه نقوش بازگويي مي‌شود. مريم بياني در ساخت اين فيلم نمونه خوبي از تلفيق موسيقي با تصاوير ساده را به مخاطب خود ارائه مي‌كند. موسيقي منطقه سيستان و بلوچستان كه كمتر شنيده شده، روي تصاويري كه گوياي تمدني قديمي‌ و كهن است، نتيجه خوبي به بار آورده است.


    ناقوس‌زن

    «تحت تسلط بودن زمان عواقب خاص خود را دارد» همه آن چيزي است كه در كاتالوگ جشنواره درباره فيلم ناقوس‌زن نوشته شده است. فيلم در يك كادر ثابت شكل مي‌گيرد. ساختمان يك كليسا بخش عمده‌اي از اين كادر را پر كرده است. پسربچه‌اي بالاي كليسا گير افتاده و با هر حركت او ناقوس كليسا به صدا درمي‌آيد. واكنش آدم‌هايي كه داخل كليسا و مدرسه هستند نيز به اين صداي ناقوس هربار به گونه‌اي خاص است. يك‌بار بچه‌هاي مدرسه به تصور اين‌كه زنگ تفريح است از كلاس بيرون مي‌آيند، بار ديگر عروس و دامادي كه در آستانه ازدواج هستند از ساختمان كليسا خارج مي‌شوند و يك‌بار هم افرادي كه در حال برگزاري مراسم كفن و دفن هستند دچار سردرگمي‌مي‌شوند. كم‌كم هر سه اين گروه‌ها با هم تلفيق مي‌شوند و در نهايت همه چيز شكل بهم‌ريخته‌اي از يك وضعيت آشفته را تداعي مي‌كند. اين فيلم نيز در زمينه گسترش ايده اثر درخشان و قابل تاملي محسوب مي‌شود.


    «اي 2 اي 4»

    اين اثر انيميشن ساخته هنرمندي از كشور بلاروس است و بر اساس ايده شطرنج شكل گرفته است. دو سياستمداري كه فكر مي‌كنند اعمالشان فقط يك بازي ساده است، مهره‌هايي را در صفحه شطرنج حركت مي‌دهند. اين مهره‌ها هر كدام تانك يا هواپيمايي است كه با حركت آن بخشي از جهان ويران مي‌شود. موسيقي، افكت و صداي خنده تنها اصواتي است كه در اين اثر شنيده مي‌شود. صفحه شطرنج كه مي‌توان از آن به دنيا تعبير كرد خيلي زود به جهنمي ‌گسترده تبديل مي‌شود و در نهايت اين دو شخصيت نيز فقط مي‌خندند و براي بازي تازه‌اي خود را آماده مي‌كنند.

    «اي 2 اي 4» از نمونه قابل تامل بيان حرفي سياسي در قالبي هنرمندانه است. فيلم بدون اين‌كه درگير كليشه‌هاي رايج و متاثر از صفحه شطرنج شود، قصه خود را براي مخاطب روايت مي‌كند و با بياني موجز تاثيري عميق در ذهن مخاطب خود باقي مي‌گذارد.


    رضا استادي
    منبع: جام جم آنلاین
     
    Borhan72، gigamax، AVGHH و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  19. AVGHH

    AVGHH Member

    ارسال‌ها:
    723
    تشکر شده:
    1,517
    امتیاز دستاورد:
    16
    سلام
    animation جان این کارگاهای جشنواره که گفتی قراره از شبکه آموزش پخش بشه چه جوریاس؟ تا حالا چیزی پخش شده؟ کیا پخش میشه؟
     
  20. animations

    animations Active Member

    ارسال‌ها:
    1,454
    تشکر شده:
    5,532
    امتیاز دستاورد:
    36
    نمی دونم avghh جان. خودمم از توی سایتهای خبری خوندمش. اگه فهمیدی خبرش رو بده. منم اگه خبر جدیدی راجع بهش پیدا کردم، می گم.
     
    AVGHH از این پست تشکر کرده است.

به اشتراک بگذارید