سیستم مناسب برای 3d، رندر، جلوه های ویژه (لپ تاپ یا پی سی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
سلام
دوستان من یک سیستم خوب (ترجیحا لپ تاپ) برای کارهای تری دی و جلوه های ویژه میخوام..

بشه باهاش انیمیشن رندر گرفت، و CPU، رم، گرافیک و gpu و این حرفاش خوب باشه

نرم افزارهایی که باهاشون کار میکنم: تری دی مکس، (وی ری) ، مادباکس، لومیون، مایا، افتر افکت، پریمایر، vue، و نرم افزارها وپلاگین های ریز و درشت دیگه..

من کارهای مختلفی انجام میدم، از جمله: جلوه های ویژه، کامپوزیت، طراحی سه بعدی، کارهای تلفیقی رئال با انیمیشن، ساخت تیزر، طراحی گرافیکی (فتوشاپ)، میکس صوت و ...

بودجه ی من 2 میلیون تا 2.5 میلیون هست شاید به سختی برسه به 3 . (صد در صد بودجم خیلی خیلی کمه اما فعلا کاریش نمیشه کرد، شاید بشه یکم بیشترش کرد)

لپ تاپ خوب برا کار حرفه ای میشناسید؟ برای رندر انیمشن(انیمیشن کوتاه و سبک) مناسب باشه ، تو پریمایر و افتر برای تدوین و ... ریل تایم بشه کار کرد، که gpu مؤثره

علت اینکه pc زیاد مد نظرم نیست ، چون بیرون هم گه گاه برای کار میرم، لپ تاپ قابل حمله. اما اگه pc با این بودجه مزیتهاش خیلی بیشتر از لپتاپه، شاید به pc هم فکر کنم

لپ تاپ و پی سی خوب معرفی کنید

ممنونم

آخرین ویرایش:
فکر نمی کنم با زیر چهار ملیون بتونی یه لپ تاپ مناسب پیدا کنی، اما از این لینک استفاده کن. فکر می کنم جوابت رو کامل و تخصصی داده

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/a...-netbook/1271-best-laptops-for-buy-with-price

متشکرم بابت لینک..
در حد این بودجه بالاخره باید چیزی باشه که بشه باهاش تری دی کار کرد
منتظر نظرات دیگه هم می مانیم

msaatchi

Member
پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان چنین کاری نکنید دلیل نمی شود چون بودجه شما محدود است حتما الان اقدام به خرید بکنید. نرم افزارهایی که شما کار می کنید اکثرا نیاز به سیستم قوی دارند. علاوه بر بودجه، به فکر کارآیی وسیله خود هم باشید.
اول توصیه می کنم لپ تاپ نخرید. اکثر هزینه شما بخاطر Portable بودن خواهد بود. دوم اینکه قطعات لپ تاپ به لحاظ کارآیی مانند PC نیستند و سوم و یکی از مهم ترین موارد، بزرگ بودن مانیتور و اهمیت اون در کارهای سه بعدی و Edit هست.

اگر قرار هست در شرکت های مختلف به صورت حضوری کار کنید و مجبور به تهیه لپ تاپ هستید، پیشنهاد می کنم یک لپ تاپ با کانفیگ متوسط تهیه کرده و در کنار آن یک PC قدرتمند داشته باشید. تا زمانی که بودجه شما هم به میزان کافی نرسیده، تعجیل نکنید که به شدت متضرر خواهید شد.

پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان چنین کاری نکنید دلیل نمی شود چون بودجه شما محدود است حتما الان اقدام به خرید بکنید. نرم افزارهایی که شما کار می کنید اکثرا نیاز به سیستم قوی دارند. علاوه بر بودجه، به فکر کارآیی وسیله خود هم باشید.
اول توصیه می کنم لپ تاپ نخرید. اکثر هزینه شما بخاطر Portable بودن خواهد بود. دوم اینکه قطعات لپ تاپ به لحاظ کارآیی مانند PC نیستند و سوم و یکی از مهم ترین موارد، بزرگ بودن مانیتور و اهمیت اون در کارهای سه بعدی و Edit هست.

اگر قرار هست در شرکت های مختلف به صورت حضوری کار کنید و مجبور به تهیه لپ تاپ هستید، پیشنهاد می کنم یک لپ تاپ با کانفیگ متوسط تهیه کرده و در کنار آن یک PC قدرتمند داشته باشید. تا زمانی که بودجه شما هم به میزان کافی نرسیده، تعجیل نکنید که به شدت متضرر خواهید شد.

بسیار ممنونم از راهنمایی شما..
اگر کانفیگ حداقلی رو میگفتید باز هم ممنون میشدم..

mohammad@er

Well-Known Member
به نظر من اصلا سمت لب تاپ نرو !

تو کار کم میاره ! تجربی بهت می گم !

msaatchi

Member
بسیار ممنونم از راهنمایی شما..
اگر کانفیگ حداقلی رو میگفتید باز هم ممنون میشدم..

خواهش می کنم. واقعا من هر راهنمایی بدون آشنایی با نیاز شما بکنم ممکن است حقی از شما تضییع کنم. به من بگویید دقیقا از لپ تاپ چه توقعی دارید و چه کارکردی می خواهید داشته باشد؟

خواهش می کنم. واقعا من هر راهنمایی بدون آشنایی با نیاز شما بکنم ممکن است حقی از شما تضییع کنم. به من بگویید دقیقا از لپ تاپ چه توقعی دارید و چه کارکردی می خواهید داشته باشد؟

ممنونم..
لپ تاپ از این جهت مد نظره که قابلیت حمل داره.. من علاوه بر کارهای سه بعدی استفاده های معمولی و عمومی هم دارم. یعنی یه سیستم برای تمام کارهام میخوام.. کارهای حرفه ای و کارهای معمولی. ( که خب برای کارای معمولی، لپ تاپ خوبه چون مثلا نیازه تا اونو دانشگاه ببرم .. نیازه تا توی سفر غیر کاری همراهم باشه و دلایل دیگه ..) در واقع به لپ تاپی فکر میکنم که برای من همه منظوره کار کنه

البته یه نکته ی دیگه اینکه چون سیستم فعلیم لپ تاپ هست ، یکم به نوع لپ تاپ شاید عادت کردم :)

در رابطه با نرم افزارها و حوزه ی کارم هم تو پست اول نوشتم اما خب مهمترین ویژگیهایی که انتظار دارم اینه که :

در درجه اول چون با افترافکت سروکار زیادی دارم، نیاز به سیستمی هست که تو محیط این نرم افزار و نرم افزارهای مشابه کار بر روی فیلم و کامپوزیت، سرعت کار ریل تایم باشه و کندی نداشته باشه.(قابلیت استفاده از جی پی یو و داشتن رم بالا)

در نرم افزارهای تری دی هم علاوه بر کارهای معماری و رندر تک فریم که گاها انجام میدم، بخش جلوه های ویژه و بخش شبیه سازی برام مهمه، مثل شبیه سازی آب، پارچه ، ذرات، .. که خب فرآیندیه که در همون حالت پیش نمایش قبل از رندرش نیاز به محاسبات زیادی داره و سیستم باید قوی باشه و بعد از اون رندر کار رو داریم بصورت انیمیشن.. ( که خب در این قسمته رندر چند فریم یا انیمیشن، لپ تاپ ممکنه کم بیاره یا شاید برای لپ تاپ ضرر داشته باشه از شب تا صبح مثلا 500 فریم انیمیشن رندر بگیره )

اگه لپ تاپ باشه : 1- تمام مراحل ساخت، مدلسازی، شبیه سازی، کار در محیط نرم افزار و ریل تایم بودن افترافکت، مناسب بودن برای تدوین، جابجایی بین نرم افزارها، هنگ نکردن حین کار رو راحت ساپورت کنه 2- در رندر هم متوسط عمل کنه

اگه پی سی باشه : مراحل اولیه کار رو کامل ساپورت کنه و رندر انیمیشنش هم در حد قابل قبول باشه

متشکرم

*mohamad*

Member
نظر همه دوستان استادانه است

msaatchi

Member
با این تفاسیر، asus n550jv یکی از بهترین گزینه ها می تواند باشد البته به شخصه من Sony SFV15N17SG را به جهت دارا بودن Pen ترجیح می دهم اما دو مشکل خواهد بود. اول ضعیف تر بودن قدرت قطعات به نسبت مدل مورد اشاره asus و دوم، قیمت بالاتر آن، به خصوص اینکه قلم را جداگانه می فروشند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا