سيستم عامل مكينتاش

سلام . من اگه بخوام يه سيستم مكينتاش تهيه كنم كه باهاش بتونم كارهاي گرافيكيم رو و با افتر افكت و برنامه هاي 3d و soundراحت كار كنم . چقدر بايد هزينه كنم . ( از پايين تا بالا بگين $ )
ميخواستم درباره مكينتاش بيشتر بدونم . (توي برنامه صفر و يك اطلاعاتي رو بدست آوردم ولي كافي نبود )
مزيت هاش رو در كار با برنامه هاي تخصصي مثل after effects .
برنامه هاي تخصصي كه مكينتاش ساپورت كنه رو ميشه راحت تهيه شون كرد .
فرقش با سيستم عامل هاي ديگه چيه .
ممنون ...

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
تا اونجایی که من خبر دارم از اول تا آخرشو باید بخری

من دوستم مک داره
سخت افزار بولوتوث هم داره

اما نرم افزارشو رفت خرید تا بتونه کار کنه

این یه مثال بود
نرم افزارهای تحت مک معمولا حتی توی ایران هم رایگان نیستند
دردسر هم زیاد داره که مثلا ae cs5 رو پیدا کنی
اما مک خیلی بهتر ساپورت میکنه این نرم افزارها رو

نمیدونم درست میگم یا نه
این چیزیه که من میدونستم

zammet

New Member
مكين تاش

سلام دوست عزيز .
اگگر شما ميخواهيد سيستم عامل مك رو روي پي سي نصب كنين اول بايد
مشخصات كامل سيستمتون رو به من بدين تا بهتون بگم كه بدون دردسر
چطوري ميتونين سيستم عامل مك رو داشته باشين.:wink:

vector1

New Member
- نبود هنگ و کرشهای مسخره win
2- نداشتن ویروس
۳- performance شدیدا بالا هنگام کار با نرم افزارهای سنگین
۴- هسته ای کاملا سبک و هوشمند که ارتباط کاملا منطقی با سخت افزلر بر قرار میکنه که باعث عدم کاهش کارایی و کندی سیستم میشه
۵- نداشتن وابستگی به هارد و فایلهای رجیستری که تو ویندوز سیستم رو به زانو در میاره
۶- سیستم عامل در مک به عنوان یه رابط بین hardware و softwar وظیفه خودشو به بهترین نحو انجام میده نه مثله win که درصد زیادی از کارایی hardwar صرفه run کردن خود os میشه
۷- و صدها قابلیت دیگه که تا کار نکنی متوجه نمیشه و نمی فهمی که واقعا شاهکاریست برای گرافیستها و کلا هنرمندان

f@rh@d

Member
اولا شما یه مادربوردی که دوال cpu باشه بگیر 2 تا core i 7 بنداز روش -12 گیگ رم ddr3 بزار روش با یه VGA ورک استیشن بعد بیا ببینم کدوم مک می خواد حرف بزنه ؟ من مک دارم ولی این سیستم رو اگه بخوای با مک جم کنی باید 100 برابر خرج کنی خودت بری سیاتل بگیری !!! که تازه به شهروندان حقیقی غیر ایرانی نمی دن ! فکر می کنی ایفون چرا اینقدر گرونه ؟ چون کلا 4-5 نفر ایرانی هستند که می تونن مستقیم بخرن ! حالا ....

در ضمن شما که 3دی کار می کنی اگه مک بگیری باید بری سمت Blender , Modo !!!
و اخر اینکه نرم افزار هاش تو ایران زیاده و کرک شده !!!

آخرین ویرایش:

vector1

New Member
قدرت مک به سیستم عامل بسیار بسیار ‍پایدار اون بر میگرده که در تمام استودیو های هالیود استانداردشون شده . (نه Hardware)
لازم به ذکر شما یه نگاهی به performance در mac pro ها بندازید:

uMCgQFTvf2sH9xvw5w4Snn8C8BeU-pQA1fc_T2LPqS72dsK7qUmV-kaiy6n_PUHm2xgQFwtsdwPEozoByfI41XjdkPyt1enIAWVOrAZYZZbHZpcoPTGpetB3Qg9oAkLn6QXZ6h_CyZlkuTKCZorA

design_expansion_hero20100727.png

enviro_hero_20100727.png

Core 12 Core : Two 2.93GHz Intel Xeon “Westmere”8GB memory (four 2GB DIMMs
12GB memory (six 2GB DIMMs)
16GB memory (eight 2GB DIMMs)
24GB memory (six 4GB DIMMs)
32GB memory (eight 4GB DIMMs)
ATI Radeon HD 5870 with 1GB GDDR5
Two ATI Radeon HD 5770
Drive bays 1-4: 1TB or 2TB Serial ATA 3Gb/s hard drive (7200 rpm); 512GB solid-state drive6
Mac Pro RAID Card7
Two 18x SuperDrive optical drives
Apple Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Magic Trackpad
Dual-Channel 4Gb Fibre Channel card
Quad-Channel 4Gb Fibre Channel card

maya - houdini - c4d - lighwave - zbrush - modo - silo و .... هم نرم افزارهای 3D برای MAC هستند که بسیار بسیار پایدار تر از WIN در MAC اجرا می شوند.

آخرین ویرایش:

artfilm

Member
دوست عزيز سيستم عامل مك همينطور كه بعضي از دوستان گفته اند بهترين سيستم عامل براي كارهاي گرافيك هست . اما قطعات براي كار با اين سيستم عامل گرانقيمت هست مثل كيبرد موس و انواع رابط هاي ديگه .اگه ميخواهيد كاملا حرفه اي كار كنيد اين سيستم عامل پيشنهاد ميشه . حالا ميريم سراغ قيمت ها
دو پيشنهاد
1- خريد سيستم عامل مك كه با بعضي از سي پي يو ها كار ميكنه كه شما ميتونيد با خريد يك سيستم خوب نهايتا با قيمت يك و نيم ميليون و خريد نرم افزارهاي كار با مك با قيمت تقريبي 30 هزار تومان با مك كار كنيد . اما بايد بدانيد كارايي كامل پيشنهاد دوم من رو نداره يه كم توي سطح پايين تري هست
2- خريد اي مك با قيمت تقريبي سه ميليون تومان و اگه توي سطح حرفه اي تر بخواهي مك پرو(پيشنهاد من براي حرفه اي ها ) با قيمت تقريبي پنج ميليون تومان كه مك پرو براي جلوه هاي ويژه حرفه اي و از نرم افزار فاينال كات پرو تحت مك براي تدوين فيلمهاي سينماي استفاده ميشه

موفق باشيد

novin_2020

New Member
با ارز سلام به دوستان عزیز
من تقریبا 3سال پیش با این سیستم کار میکردم
dual xeon
16 gig ram
h.d.d ns
vga quadro fx
cart edit nx hd
سیستم خیلی خوبه هنوزم باهاش کار میکنم ولی یه مشکل بزرگ داره فقط ادیت.
جلوه های ویژه به هیچ عنوان.
مشکل ما هماهنگ نبودن نرم افزار و سخت افزار در سیستم عامل مایکروسافت .
من چند وقتی مک پرو خریدم تقریبا 20 میلیون تموم شد ولی واقعا ارزش داره فقط میتونم اینو بگم فوق العاده است.

justanother

New Member
دوستان این از اون بحث های واقعا اعصاب خورد کنه...
من هم با mac کار تدوین و موشن گرافیک انجام دادم هم با pc ...سرعت و انعطاف پذیری pc به مراتب بیشتره...سرعت premiere به مراتب بیشتر از final cut و motion حتی به گرد پای after effect هم نمی رسه...نکته جالب توی این مقایسه ها اینه که یه pc یه میلیونی را با Imac سه میلیونی mac pro چهار میلیونی مقایسه می کنید...
اگه قصد خرید سیستم دارید چه پولتون کمه چه زیاد فقط pc بخرید...اگر می خواهید 3.5 میلیون بدبد یه mac book همون پولو بدید و یه pc با گرافیک quadro ببندید...
جالب تر از همه ی اینها اینه که می شنوم می گن خارج از ایران از mac استفاده می شه...کی این حرف رو به شما گفته آخه؟کجا دیدید؟دوستان عزیز توی کار حرفه ای مثلا هالیوود نه از pc نه از mac استفاده نمی کنن...شرکت هایی مهیبی مثه Quantel سیستم های اونها رو تامین می کنه...اگر هم توی سطح پایین ترش ببینید که باز برای ایران کاملا حرفه ای محصوب می شه همین آندرو کریمر توی video copilot از یه سیستم dell استفاده می کنه که pc به حساب می یاد...
بازم هر کس بخواد می تونم جزئی تر هم توضیح بدم که یه وقت پولتو هدر ندید و پشیمون نشید...

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
در ضمن شما که 3دی کار می کنی اگه مک بگیری باید بری سمت Blender , Modo !!!
و اخر اینکه نرم افزار هاش تو ایران زیاده و کرک شده !!!
همچین چیزی صحت نداره .
maya , 3 d max , cinema 4d , after cs5 , ......... و تقریبا همه نرم افزارهای مهم تو مک هم وجود داره و کرکش هم موجوده و جیلبرک(کرک ) شده هم به راحتی گیر میاد .

همچنین خیلی از نرم افزارهای فوق العاده حرفه ای و کارا در فیلم سازی هست که فقط تو سیستم مک ساپورت میشه .

مثل
final cut pro
smoke
apple color
Davinchi resolve که واقعا معرکه هست این نرم افزار .
, ....................................

جدیدترین ارسال ها

بالا