سوال در مورد نحوه فشرده سازي

mehran_j

Member
با سلام
من يه فايل در اينترنت دانلود كردم كه به فرمت فشرده rarو به حجم 684 kb بود
اما وقتي كه فايل رو از حالت فشرده خارج كردم حجم اين فايل pdf به 15 mb تغيير پيدا كرد
حالا سئوال من از شما اينه كه چطوري ميتونم فايلهاي با اين حجم رو حدود 40 تا 50 برابر فشرده كنم...البته حلال نه تا 50 برابر هم ....اما در همين حدود
ممنونم از شما

mehran_j

Member
مرسي از جوابت دوست عزيز
اما مثل اينكه سوالمو يه مقدار بد گفتم
منظورم اين بود كه با استفاده از وينرار از طريق چخ راهي ميشه يه فايل رو تا اين حد فشرده كرد
اميدوارم اين بار واضحتر بيان كرده باشم
چون نهايت وقتي يه فايل رو با وينرار فشرده ميكنم 4 تا 5 مگابايت از حجم اصلي كم ميشه
ممنون

mehran_j

Member
مرسي از جوابت دوست عزيز
اما مثل اينكه سوالمو يه مقدار بد گفتم
منظورم اين بود كه با استفاده از وينرار از طريق چخ راهي ميشه يه فايل رو تا اين حد فشرده كرد
اميدوارم اين بار واضحتر بيان كرده باشم
چون نهايت وقتي يه فايل رو با وينرار فشرده ميكنم 4 تا 5 مگابايت از حجم اصلي كم ميشه
ممنون

Sunboy454

Active Member
این بستگی به نوع ( فرمت ) فایل شما داره که با یه برنامه ( بصورت روش های رایج فشرده سازی ) تا چه فشرده بشه ، فایل های متنی و ... امکان بالایی برای فشرده شدن دارن و فایلهایی که با برنامه های دیگه پک شدن ( فایلهای exe ) کمتر تاثیر میگیرن از فشرده سازی ، ( در مورد روش های غیر رایج هم ، یه سری راه ها هست که عمدتا باعث از بین رفتن اطلاعات فایل اصلی میشه به علت فشردگی زیاد یک فایل ) ؛
برنامه های فشرده ساز با برداشتن فضاهای خالی بین بایت ها و نزدیکتر کردن اونها به هم ، اینکارو انجام میدن که این بسته یه فرمت هر فایل میزان فشردگی تغییر میکنه ؛
اگه بازم منظورتو متوجه نشدم ، منتظر جواب بقیه ی دوستان باش ؛

جدیدترین ارسال ها

بالا