سوال در مورد متریال ادیتور

amirsadraii

Active Member
سلام باز منم مزاحم همیشگی من یکشنبه تحویا پروژه دارم بخاطر همین زیاد مزاحم میشم دوتا مشکل دارم .

1-اول اینکه چطوری میتونم تعداد گوی های متریال تو وی ری را زیاد کنم منظورم بیش تر از اون حدی که مکس تعریف کرده

2-این سوال تکراریه اما متوجه جواب نشدم من میخوام از کارم با دوربین وی ری فیلمبرداری کنم اما تنظیماتشو بلد نیستم مثلا فیلم از پنل پایین مکس از SET KEYمیگیره اما تنظیمات FRAMEبلد نیستم یا فیلمم خیلی کوتاهه

کمکم کنید:rose:

nassrin24

Active Member
تنظیمات فریم:
برای افزایش تعداد فریم ها این پایین سمت راست کنار دکمه play و تنظیمات ویوپورت یک دکمه هست وقتی موس رو روش نگه داری نوشته time configuration کلیک کنید و تعداد فریم ها رو تو lenth زیاد کنید.

Ultra3D

Well-Known Member
سلام باز منم مزاحم همیشگی من یکشنبه تحویا پروژه دارم بخاطر همین زیاد مزاحم میشم دوتا مشکل دارم .

1-اول اینکه چطوری میتونم تعداد گوی های متریال تو وی ری را زیاد کنم منظورم بیش تر از اون حدی که مکس تعریف کرده

2-این سوال تکراریه اما متوجه جواب نشدم من میخوام از کارم با دوربین وی ری فیلمبرداری کنم اما تنظیماتشو بلد نیستم مثلا فیلم از پنل پایین مکس از SET KEYمیگیره اما تنظیمات FRAMEبلد نیستم یا فیلمم خیلی کوتاهه

کمکم کنید:rose:

درباره سوال اولت باید بگم نمی شه تعداد گوی ها رو زیاد کرد چون محدوده ویا باید متریال های قبلی رو تو متریال ادیتور پاک کنی که ازت سوال می کنه ایا از جسم ها هم پاک بشه که شما گزینه Keep material رو می زنی
می تونی برای اجسامی که چند متریال توش به کار رفته قسمت هایی که متریال متفاوت دارن رو با Polygon انتخاب کنی و برای هر قسمت یک ID بدی و تو متریال ادیتور هم برای کل اون جسمی که چند متریال می خواستفقط یک متریال Blend بدی و تو اون هم برای هر متریالت اون ID رو بدی که برای قسمت خاصی از جسمت داده بودی
نمی دونم متوجه شدی یا نه ... یکمی این طوری توضیح دادن سخته ... چند بار بخون و تو یک محیط خالی مکس امتحان کن و یکمی هم ور برو

برای سوال دومت

مگه رندر فارم داری که می خوای با وی ری انیمیشن درست کنی
هر رندرت چه قدر طول می کشه؟ .... حالا برای هر ثانیه از انیمیشنت حداقل 18 یا 16 تا فرم لازم داری که ضرب در تعداد ثانیه ها و زمان رندر هر فرم کن و ببین چه قدر وقت می خواد !

در ضمن به قول www_3d_boy3 هم قوانین رو رعایت کن و یک تاپیک درست و حسابی بزن .... کمک کمک چیه؟؟؟
باید اسم تاپیکت به متنش ربط داشته باشه تا کار برها بدونن چه سوالی داری!

amirsadraii

Active Member
پس یعنی با وی ری نمیشه مثل مکس معمولی فیلم بگیریم؟رندر فارم چیه؟ خب با همون متریال معمولی مکس میشه توضیح تنظیماتشو بدین که چطوری فیلمبرداری کنم ممنون

www_3d_boy3

Well-Known Member
چرا میشه ولی زمانش طولانی و واسه ذسکتاپ معمولی مناسب نیست .

amirsadraii

Active Member
از این که کمک می کنید واقعا ممنونم . اما تنظیمات فیلمبرداری را هم برام بگید چطور frame رو زیاد میکنید و چطور فیلم را مدیریت می کنید یعنی تنظیماتش چطوریه در منوهای بالا یه جایی یادمه تنظیماتش بود؟

ali_118

کاربر VIP
لطفا پست های دوستان رو با دقت بیشتری مطالعه بفرمائید

تنظیمات فریم:
برای افزایش تعداد فریم ها این پایین سمت راست کنار دکمه play و تنظیمات ویوپورت یک دکمه هست وقتی موس رو روش نگه داری نوشته time configuration کلیک کنید و تعداد فریم ها رو تو lenth زیاد کنید.

اینکه شما خیلی عجه دارید و باید کاری رو که درش تخصص ندارید به پایان برسونید، خب میتونید این کار رو به یک شخص اینکاره بسپارید

در عین حال که خیالتون از نتیجه ی نهایی کار راحته میتونید در زمان دیگه ای با دقت و حوصله این مبحث رو یاد بگیرید و مطمئن باشید اینجا کسی کمکی رو ازتون دریغ نمیکنه

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا