سوال در مورد ساخت جستجو در مولتی مدیا

mahdigfx

Member
اینم مثال که بهبود یافته و جستجوی اون کار می کنه. من داخل دیتابیس 5 مورد ریختم که عکسش ضمیمه شده. ابتدا نیاز هست که دیتابیس داخل بسته رو در
درایو سی کپی کنید و نمونه رو اجرا کنید. بعد از اون توی کار بنویسید Ali ببینید چی میشه.

اگر داده های برنامه شما انگلیسی و لاتین هست می تونید با برنامه SQLite Browser اقدام به درج اطلاعات در دیتابیس کنید و بعد ازش استفاده کنید. اگر داده ها حاوی کاراکتر
های فارسی هست باید با خود بیلدر یه برنامه بنویسید و داده ها رو وارد دیتا بیس کنید. با SQLite Browser نمیشه داده فارسی و سازگار با MMB وارد کرد.

attachment.php

دوست خوبم نمیدونم چطوری ازت تشکر کنم . سورس بخوبی کار میکنه .
فقط به نظرتون برای باز شدن کتابها نباید از سورس دایکتوری و آدرس کتابها ، روی سی دی استفاده کنیم؟

آخرین ویرایش:

mahdigfx

Member
دوست عزیزم سلام از اینکه این چند روزی بهت ذحمت دادم عذر خواهی میکنم .
در مورد سورسی که زحمت کشیدید تهیه کردید و برای ما پیوست کردید چند تا سوال برام پیش اومده .
اول اینکه وقتی اسم ali رو تايپ میکنیم اطلاعات داخل BookLoction هم نمايش داده میشه .

بعد آدرس کتابها مثلا pdf رو باید کجا بنویسم . ( تو کدوم فیلد)

بیشترین مشکلی که برای من هست اینه که داده های من فارسی هستن اگه توی انجمن در مورد نحوه ایجاد داده های فارسی و ارسال اون به دیتابیس آموزشی داره بهمون معرفی کنید .

silvercover

کاربر متخصص
فقط به نظرتون برای باز شدن کتابها نباید از سورس دایکتوری و آدرس کتابها ، روی سی دی استفاده کنیم؟

شما می تونید کتاب ها رو توی یک پوشه قرار بدید. مثلا Books . بعد وقتی یه فایل خونده میشه مسیر رو خودتون تولید کنید به شکل زیر:

کد:
FullPath$ = '<SrcDir>\Books\\' + BookName$

اول اینکه وقتی اسم ali رو تايپ میکنیم اطلاعات داخل BookLoction هم نمايش داده میشه .

خب این دست شماس . می تونید برید داخل کد و مقدار متغیر item رو ویرایش کنید. من قرار دادم که اسم کتاب در کنار نویسندش دیده بشه که با دیدن کد می تونید تغییرش بدید.

بعد آدرس کتابها مثلا pdf رو باید کجا بنویسم . ( تو کدوم فیلد)

باید توی فیلد BookLocation نوشته بشه.

mahdigfx

Member
از اینکه راهنماییم کردید ممنونم .

به دلیل حجم بالای کار برای وارد کردن تعداد زیادی اسم فارسی از طریق mmb به دیتابیس . تصمیم گرفتم این نسخه رو بدون جستجو ارائه بدم.

ان شاءالله برای کار بعدی که دارم آماده میکنم از این قابیت استفاده میکنم.
باز هم از شما Silvercover عزیز تشکر میکنم.

silvercover

کاربر متخصص
به دلیل حجم بالای کار برای وارد کردن تعداد زیادی اسم فارسی از طریق mmb به دیتابیس . تصمیم گرفتم این نسخه رو بدون جستجو ارائه بدم.

این اسامی توی چه نوع فایلی یا کجا ذخیره شدن در حال حاضر؟

mahdigfx

Member
این اسامی توی چه نوع فایلی یا کجا ذخیره شدن در حال حاضر؟

قبلا اسامی کتاب ها رو توی word ليست كرده بودم . آدرس پوشه ها و مسیر فراخوانی کار رو مشکل تر میکنه و دوباره از اول باید تموم پوشه ها رو برسی کنم و اسم کتاب و آدرسشونو یادداشت کنم.

silvercover

کاربر متخصص
این فایل ورد رو اینجا درج کنید بررسی کنیم. ضمن اینکه آیا تمام کتاب ها در فرمت pdf هست؟

nazary2009

Member
سلام مي خواستم بدونم ايادرنمونه پيوست شده در اين مبحث اطلاعاتي كه نتيجه جستجوهستندودرsonglistنمايش داده ميشن قابليت انتخاب دارند يعني وقتي aliروجستجو مي كنيم 2تانتيجه نمايش داده ميشه حال ميشه كاري كرد كه وقتي رو هر كدوم ازاوناكليك مي كنيم بره صفحه بعد واطلاعات فيلدBookLoction دراون صفحه نشون داده بشن

nazary2009

Member
سلام مي خواستم بدونم ايادرنمونه پيوست شده در اين مبحث اطلاعاتي كه نتيجه جستجوهستندودرsonglistنمايش داده ميشن قابليت انتخاب دارند يعني وقتي aliروجستجو مي كنيم 2تانتيجه نمايش داده ميشه حال ميشه كاري كرد كه وقتي رو هر كدوم ازاوناكليك مي كنيم بره صفحه بعد واطلاعات فيلدBookLoction دراون صفحه نشون داده بشن
باسلام دوستان اگه وقت كردن جواب ماروهم بدن ممنون

silvercover

کاربر متخصص
باسلام دوستان اگه وقت كردن جواب ماروهم بدن ممنون

بله میشه. برای فهمیدن اینکه چه آیتمی در لیست باکس کلیک شده مثال زیر رو ببینید. بعد از بدست آوردن آیتم میشه یک کوئری جدید ساخت و به پلاگین SQLite ارسال کرد و به نتیجه رسید.

پیوست ها

• Media1.zip
    557 بایت · بازدیدها: 71

nazary2009

Member
بله میشه. برای فهمیدن اینکه چه آیتمی در لیست باکس کلیک شده مثال زیر رو ببینید. بعد از بدست آوردن آیتم میشه یک کوئری جدید ساخت و به پلاگین SQLite ارسال کرد و به نتیجه رسید.
باسلام ميشه درمورد ساخت كوئري وارسال به پلاگين براي اين نمونه كه گذاشتيدتوضيح بدهيد ممنون

omid.berooz

Member
سلام آقا حامد میخواستم بدونم چجوری شما اطلاعات نام نویسندگان کتاب رو وارد دیتابیس کردید بعد چوری میشه این کتاب ها رو با فرمت pdf در یک پوشه گذاشت و اون هارو فراخوانی کرد

silvercover

کاربر متخصص
سلام آقا حامد میخواستم بدونم چجوری شما اطلاعات نام نویسندگان کتاب رو وارد دیتابیس کردید

http://forum.majidonline.com/thread...ر-مولتی-مدیا?p=1254222&viewfull=1#post1254222

بعد چوری میشه این کتاب ها رو با فرمت pdf در یک پوشه گذاشت و اون هارو فراخوانی کرد

توی همین مبحث و نوشته های قبلی بهش اشاره شده.

silvercover

کاربر متخصص
سلام آقا حامد میخواستم بدونم چجوری شما اطلاعات نام نویسندگان کتاب رو وارد دیتابیس کردید

http://forum.majidonline.com/thread...ر-مولتی-مدیا?p=1254222&viewfull=1#post1254222

بعد چوری میشه این کتاب ها رو با فرمت pdf در یک پوشه گذاشت و اون هارو فراخوانی کرد

توی همین مبحث و نوشته های قبلی بهش اشاره شده.

nazary2009

Member
سلام دوستان ميشه درمورد سوالم كسي نمونه اي پيوست كنه ممنون ميشم

با سلام خدمت دوستان من هم در زمینه پنل جستجو برای مجموعه نرم افزار مشکل دارم اگر با ذکر مثال وبه طور فارسی برام توضیح بدین ممنون میشم

hyavari

New Member
با سلام.
ببخشید که تاپیک رو میارم بالا. ولی فایل هایی که تو تمام پست ها هست تو ورژن 4.9.13 باز نمیشه و اعلام میکنه نسخه شما جدید تر هست. راه حل پیشنهادی شما چیه تا من هم بتونم از سرس هایی که گذاشتین بهره ببرم.
ممنونم.

hassanmals

New Member
با سلام و خسته نباشید. آقا یه سوال داشتم. خواهش میکنم اگه امکان داره کمکم کنید ؟
من یه مولتی مدیا ساختم با 100 صفحه. میخوام تو صفحه اصلی یه سرچ بزارم . به عنوان مثال 7002 رو تایپ کنم بعد اینتر بزنم صفحه 50 رو نشون بده بعد بک بزنیم برگرده همون صفحه اول. البته مثال عرض کردم.
خواهشن کمکم کنید خیلی لازم دارم .ممنون

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا